fbpx
Wednesday, October 21, 2020
Mbrëmë në Tetovë Elvana Gjata mbajti koncertin e saj, në të cilin kishte edhe plot surpriza.Atmosfera që ajo solli ishte nga ato që rrallë herë janë përjetuar në Tetove, por energji dhe seksibilitet i dhanë edhe më shumë balerinat...
Djali i aktorëve të njohur, William Levy dhe Elizabeth Gutierrez, ka pësuar një aksident në fushën e golfit. Ai ka qenë me makinën e golfit, teksa ajo është përmbysur dhe i ka shkaktuar lëndime të shumta. Christopher 14 vjeç,...
Vetëm një ditë më parë festoi ditëlindjen e saj të 18-të, por aq ishte shkruar jeta e Maria Chiara Previtali-t, e cila ndërroi jetë vetëm një ditë pas festës. Lajmi i hidhur është bërë viral në të gjitha mediat...
Ardian Bujupi u pyet se cila është “Zhulieta” e jetës së tij dhe këngëtari u përgjigj shkurt, qart dhe pa gabime: Sabrine! Menjëherë fansat dhe mediat e përkthyen këtë si një konfirmim të lidhjes së tij me modelen indiane,...
Këngëtarja e famshme Jennifer Lopez dhe partneri i saj Alex Rodriguez janë fotografuar në Nikki Beach në St.Tropez, ku kishin shkuar për të festuar ditëlindjen e 60-të Magic Johnson. Jennifer kishe veshur një fund të çarë në njërën anë, që...
Aktori turk Necati Sasmaz është shumë i njohur në vendin tonë nga roli i Polat Alemdar në serialin shumë të ndjekur “Lugina e Ujqërve”. Së fundmi aktori është në telashe pas ndarjes nga bashkëshortja e tij. Mediat turke raportojnë...
Gjiko njihet për postimet e pazakonta në rrjet, e këtu mjafton të kujtojmë fotot me peshkaqenët e vegjël në Maldives. Këtë herë, i ka ardhur radha një tjetër momenti.Ndër fotot e videot e fundit të reperit në InstaStory, shihet...
Pasi ishte në Kosovë për arsye që nuk i morëm vesh (OK përtej faktit se takoi Mozzik), Loredana u kthye në Gjermani. Por, bashkë me të duket se është rikthyer edhe Mozzik dhe këtë na e tregoi vetë reperja...
Shumë gjëra të reja po priten nga Capital T.Pas sukseseve të tij të mëdha përgjatë këtij viti, reperi e ka në plan të përmbyllë 2019-tën me një bashkëpunim ndërkombëtar.Ai njoftoi përmes Instagramit se është bërë bashkë me reperin e...
Këngëtarja 50-vjeçare zbuloi gjatë një interviste për “The Guardian” arsyen përse kjo marrëdhënie nuk ishte e përfshirë në autobiografinë e saj të kujtimeve, raporton “Mirror”.“Nëse do të ishte një marrëdhënie e rëndësishme, do të ishte në autobiografi. Nëse jo,...

Publikohen foto të reja nudo të miliarderes

Pak ditë më parë, Kylie Jenner, dhe partneri i saj, Travis Scott, ndezën rrjetin me një foto të publikuar në “Instagram”.Kylie shfaqej e përqafuar me Scott, por ajo që binte në sy ishte se miliarderja më e re në...

Dafina Zeqiri së shpejti me album të ri

Dafina Zeqiri pritet që shumë shpejt ta publikon albumin e saj më të riKëngëtarja kosovare ka treguar se shumë shpejt do të sjell disa demo të albumit të saj më të ri.Ajo ka shkruar se gjatë ditëve në vijim...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Vestibulum vehicula massa nec augue venenatis...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Vestibulum vehicula massa nec augue venenatis...
Me postimet e fundit në rrjetet sociale, këngëtarja e njohur, Enca ka treguar se si e ka festur ditëlindjen e saj të 25-të. Ajo ka zbuluar se tema e ditëlindjes ka qenë që të gjithë të ftuarit të visheshin...
Pak ditë më parë, Butrint Imeri solli bashkëpunimin e radhës me Nora Istrefin. ‘Dy zemra’ u prit mjaft mirë dhe këngëtari nuk ka ngurruar t’i falenderojë të gjithë për mbështetjen e tyre. Përveç këtij fakti, si rrallëherë Imeri ka...

Dua Lipa më në fund takohet edhe me vjehrrën

Menjëherë pas ndarjes nga Isaac Carew, këngëtarja me prejardhje shqiptare Dua Lipa u pa në krahët e Anwar Hadid.Këtë javë, Dua Lipa u fotografua bashkë me motrat e Anwar, Bella dhe Gigi Hadid, ndërsa u bë pjesë e varrimit...
Një foto e publikuar nga Dagospia ka bërë xhiron e mediave italiane këto ditë dhe ka ndezur një debat mbi lajmet “fake news” që qarkullojnë në media. Në foto shihej një burrë, i cili u tha se ishte këngëtari...
Xhensila Myrtezaj ka qenë e ftuar në emisionin “NIN” të Alaudin Hamitit. Këngëtarja e ka pranuar ftesën, pas një periudhe të gjatë hatërmbetjeje me moderatorin.Lidhur me këtë, Xhensila ka shpjeguar se nuk është shumë gjakftohtë, ndaj dhe shpesh pret...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Vestibulum vehicula massa nec augue venenatis...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Somewhere, something incredible is...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Sed vitae odio metus....
Reperi shqiptar, S4MM, i ka dhënë fund beqarisë. Ai është martuar me partneren e tij të quajtur Filis, në një ceremoni në Belgjikë. Një faqe në ‘Instagram’ ka publikuar video nga martesa e tyre ku ata shfaqen të kapur...
Cristiano Ronaldo ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka bërë me dije federata portugeze, ashtu sikurse mësohet se futbollisti është asimptomatik.Megjithatë, Ronaldo është karantinuar, duke u shkëputur edhe nga familja e tij. Georgina Rodriguez, partnerja e sportistit prej...
Nora Istrefi është ndër këngëtarët që më së shumti përfolet për format e saja trupore.Nuk diskutohet për trupin e bukur të Norës edhe pas lindjes së vajzës, por si çdo vajzë tjetër edhe Nora paska pakëz tula.Në videoklipin e...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Sed vitae odio metus. Maecenas...
Hailey Bieber u fotografua së fundmi rrugëve të Milanos me një pardesy lëkure, pantallona të zeza, sandale me takë, syze dhe një maskë fytyre; një pamje e freskët italiane, por sytë na mbetën diku tjetër: Vetullat.Nuk është hera e...
Pas shumë komenteve në rrjete sociale për fitoren e Arilena Arës në FEST ’58, disa prej të cilave thoshin se nuk e ka merituar para Elvana Gjatës, kjo e fundit është lajmëruar në rrjete sociale.Elvana bëri një postim të...
Një nga pasojat më të dhimbshme që solli pandemia është mbyllja e kufije dhe heqja e mundësisë për të udhëtuar.Na e merr mendja se ndër personat që po e vuajnë më shumë këtë gjë janë Marina dhe Getoari që...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Vestibulum vehicula massa nec augue...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Vestibulum vehicula massa nec augue...
Herën e fundit që dëgjuam për Camila Cabello dhe Shaën Mendes, ishin shumë të dashuruar me njëri tjetrin. Karantinën e kaluan bashkë, rrugëve shfaqeshin gjithmonë në krahët e njeri tjetrit, por pavarësisht kësaj nuk i shpëtuan zërave që thonë...
Nuk ka dyshim se bukuria është në gen dhe këtë gjë na e vërtetojnë më së miri Diellza Kolgeci dhe mbesa e saj, Lorinda. Kjo e fundit do të përfaqësojë këtë vit Kosovën në “Miss Globe 2020”. Dielllza nuk...
Kylie Jenner fiton për një postim në Instagram më shumë se sa shumica fitojnë gjatë gjithë jetës.Ditëve të sotme fama është e lidhur ngusht edhe me aktivitetet nëpër rrjetet sociale.Për të përcjellur jetën që bëjnë të famshmit të cilët...
Ju prezantojme me Bruno Baba. Ai eshte shqiptari 26 vjecar qe po ben namin ne Spanje dhe Ameriken Latine. Bruno eshte teje i fokusuar pas palestres dhe numeron nje ndjekesish te madh ne Tik Tok 100.000 e ne Instagram...
Në korrik të këtij viti mediat zbuluan romancën e këngëtares me origjinë shqiptare Rita Ora. Prej pak muajsh artistja e njohur po shijon lidhjen e dashurisë me partnerin Romain Gavras. Së fundmi mediat britanike kanë fotografuar çiftin duke ecur...
Cardi B organizoi një festë të çmendur dhe super madhështore për 28-vjetorin e saj. Madje ditëlindjen ka vendosur ta shënjojë me një foto nudo në rrjete sociale. Fotografia dukej që ishte shkrepur menjëherë pas festës së ditëlindjes, sepse reperja...
Bebe Rexha është këtu për të korrur shumë suksese, gjë që po e dëshmon me kahjen që po merr karriera e saj.Elton John e bëri. Christina Aguilera e bëri. Beyoncé gjithashtu. Dhe tani Bebe Rexha po e bën, duke...
Modelet që reklamuan koleksionin e saj, kërcyen nën ritmet e këngës “Doom”, e cila ishte miksuar me disa vargje të shenjta islamike të hadithit mysliman, raporton “BBC”. Hadithi ka të bëjë me shenjat e ditës së gjykimit.Të martën, Rihanna...
Ledri Vula ka udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të performuar për festat e fundvitit.Reperi është bërë bashkë me familjen Lipa për të kaluar një natë festive dhe këtë e bëri të ditur Dukagjin Lipa.Ai postoi një...
Këngëtarja Filloreta Raçi apo e njohur për publikun si Fifi, në mesnatë ka uruar babin e saj  me një dedikim për  ditëlindjen e tij.Këngëtarja ka postuar disa foto të vjetra ku shfaqet me babain  dhe familjen dhe e quan...
Jennifer Aniston, aktorja juaj e preferuar edhe pse prej vitesh pjesë e Hollywood, me siguri nuk dini shumë gjëra për të. Më poshtë në këtë artikull do të keni mundësinë të mësoni më shumë rreth 50-vjeçares aq tërheqëse që...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Vestibulum vehicula massa...
Kim Kardashian është bërë aktive me publikimin e fotografive, ku shfaqet e veshur me bikiniBukuroshja ka postuar një imazh, në të cilin shfaqet pranë motrës së saj, Kendall Jenner dhe që të dyja duken joshëse në bikini.“Udhëtoj botën, por...
Gold AG ishte i ftuar në një program primetime, ku ndër të tjera u pyet edhe për një konflikt të tij me Tunën.“Arsyeja e këtij sherri nuk është sherr, por është një realitet që unë s’kam pasur qejf që...
Ariana Grande kërkon dëmshpërblim prej 10 milionë dollarësh nga marka e njohur e rrobave “Forever 21”, për shfrytëzim të paautorizuar imazhi.Ylli i muzikës pop shprehet se “Forever 21” ka përdorur figurën dhe emrin e saj për të promovuar veshje...

Si yll filmash, Gili prezanton djalin e saj

Gili është një këngëtare shumë e njohur nga Kosova, e cila për publikun shqiptar ka qenë një ndër këngëtaret e dashura të pas viteve ’90.Teksa së fundmi klipet dhe këngët e reja të biondes ikonike të muzikës shqiptare duket...
Shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare, tashmë do të ketë në vlerësimet e krijimtarisë së tij edhe një çmim ndërkombëtar. Çmimi i Neustadt i Letërsisë konsiderohet si një ndër më të rëndësishmit në botë dhe krahasohet shpesh me atë...
Katër javë më parë, këngëtarja Enca Haxhia pësoi një aksident në të cilin theu këmbën, ndaj iu desh t’i nënshtrohej një operacioni të vështirë dhe të qëndronte në regjim shtrati.Siç tregoi edhe më herët, këmba e saj s’mund të...
Cristiano Ronaldo dhe disa nga lojtarët më në formë të Juventusit mund të përballen me ligjin pasi iu bashkuan ekipeve të tyre kombëtare, pavarësisht rregullave që nuk e lejonin diçka të tillë pas dy rasteve pozitive në stafin e...
Kim Kardashian ishte e ftuar në emisionin “My Next Guess Needs No Introduction” të David Letterman, ku rrëfeu me detaje se si i vodhën sendet e saj me vlerë në një hotel në Paris para 4 vitesh. Asokohe ajo...

Modelja çmend fansat me të pasmet

Demi Rose ka nisur pushimet në Greqi.Demi Rose ka udhëtuar së fundi në Mikonos të Greqisë, ku po shijon në maksium pushimet.Modelja kësaj radhe u shfaq e veshur me një fustan, teksa ishte shtrirë pranë një pishine, teksa vuri...
Presidenti Donald Trump është infektuar me koronavirus. Ashtu sikurse bashkëshorti, edhe Melania Trump është prekur nga Covid-19.Lajmi vjen fill pas ditës së djeshme, kur këshilltari i Presidentit, Hope Hicks, rezultoi pozitiv. “Do ta nisim menjëherë karantinën dhe proçesin e...
Policia e Tiranës ka bërë me dije nëpërmjet një njoftimi se është arrestuar një person me inicialet A. Gj, 60- vjeç, pasi ka qenë duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.Bëhet me dije se personi i arrestuar është këngëtari...
Modelja shqiptare nga Mali i Zi, Tika Camaj është duke marrë pjesë në njërin prej festivaleve më të njohura në Amerikë“Burning Festival” është festivali i përvitshëm që organizohet në Nevada, e ku në të cilin ftohen modele të kategorisë...
Këngëtari Adrian Gaxha prej kohësh nuk është më aktiv në muzikë, pasi mesa duket, i është përkushtuar jetës personale.Mësohet se ai është në një lidhje me një bukuroshe nga Kosova, e cila quhet Sideorela Dauti. Çifti janë prej kohësh...
Lady Gaga është artistja me më shumë nominime për MTV Europe Music AËards, me plot 7 të tilla, e ndjekur nga grupi K-Pop, BTS dhe Justin Bieber, me pesë nominime. Dua Lipa është gjithashtu një nga artistet që është...
Zakonisht fëmijët, në letrat për Babagjyshin kërkojnë lodra e udhëtime, por nuk ka ndodhur kështu me një vogëlushe nga Kosova të quajtur Uri Nika. Gjithçka që ajo donte këtë fundvit ishte të takohej me Ledri Vulën, të cilin e...
Që nga fillet e karrierës Dafina Zeqiri ka qenë e përfolura e estradës së muzikës shqiptare.Këngëtarja është mjaft aktive në rrjetet sociale teksa publikon imazhe video të ndryshme nga jeta publike, por edhe private,Ajo kohët e fundit po sjell...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.In dignissim diam...
Pak kohë më parê, Katy Perry u bë nënë për herë të parë. Ajo solli në jetë vajzën, Daisy Dove, që deri tani nuk e kanë prezantuar akoma me publikun. Por sesi është vogëlushja dhe se kujt i ngjan,...
Ardian Bujupi ka zhvilluar së fundmi një bashkëbisedim me ndjekësit e tij, ku është pyetur rreth çështjeve të ndryshme, qofshin këto personale, qofshin profesionale.Ndër të tjera, autori i hitit “Andiamo” është pyetur edhe rreth martesës. Një ndjekës i ka...
Tradhëtia e Tristan Thompson me shoqen e ngushtë të Kylie Jenner, Jordyn Woods në shkurt të vitit 2019 mori vëmendjen maskimale të të gjitha mediave.Fill pas këtij momenti shoqëria e Ëoods me familjen Kardashian-Jenner mori fund, njëjtë si raporti...
Se gjërat janë bërë serioze mes dyshes e provon edhe fakti se ata po shikojnë mundësinë e të jetuarit nën një kulm.Dua Lipa iu bashkua të dashurit të saj Anwar Hadid në funeralin e gjyshes së tij të dashur...
Themeluesi japonez i markës së modës, Kenzo, ka humbur jetën nga koronavirusi, sipas një zëdhënësi të firmës, të cituar nga media franceze. Kenzo Takada vdiq në Spitalin Amerikan në Paris në moshën 81 vjeç, thuhet në deklaratën e tij.I...

Sëmundja po ecën shpejt, aktorja amerikane thotë se i mbetet pak...

Duket se nuk ka paqe për aktoren e famshme Shannen Doherty. Aktorja amerikane, e njohur për rolin e Brenda-s në serialin “Beverly Hills” është...

NJIHUNI ME ALINËN, 6-VJEÇARJA MË E BUKUR NË BOTË

Një vogëlushe 6-vjeçare nga Rusia, e quajtur Alina Yakupova, është cilësuar si vajza më e bukur në botë.6-vjeçarja nga Moska e ka nisur modelimin...

‘A DO FLIJE NJË NATË ME ALBIN KURTIN?’, KËSHTU PËRGJIGJET KËNGËTARJA...

Mes të ftuarve në një emisionin ishin edhe Bledi Mane dhe Iva Aliko.Gjatë bisedës, nuk munguan ngacmimet e gazetarit për lidhjen e shumëpërfolur të...

Zonja e parë e Kosovës pozon me fustan të gjatë, siç...

Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur...

Ja si mund te dukeni bukur edhe pa make up

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup?Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë...

Nusja e Milot Rashicës sjell imazhet me të gjitha veshjet në...

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë...