fbpx
Tuesday, December 3, 2019

Nora Istrefi shtatzënë?

Një fotografi e këngëtares së njohur kosovare, Nora Istrefi, ka thyer rrjetin gjatë ditës së sotme. Mbrëmë Nora bashkë me disa këngëtarë të tjerë ka përformuar për bashkatdhetarët tanë në Amerikë, e ajo që është vënë re te këngëtarja...
Moderatorja simpatike Bora Zemani është mjaft e pëlqyer dhe e ndjekur në rrjetet sociale. Së fundmi, Bora është shfaqur tejet provokuese. Në një fotografi bardhezi të postuar në “Instagram”, Bora shihet e shtrirë topless në krevat, teksa mban veshur...
Eli Fara që në fillim të karrierës së saj në muzikë është quajtur një nga femrat më të bukura shqiptare. Ajo ndau me ndjekësit në Instagram një foto të veçantë, duke i kthyer 19 vite pas. Çfarë e bën...
Rita Ora ka provokuar me pozat e radhës. Këngëtarja shqiptare, Rita Ora, si asnjëherë më parë është aktive nëpër rrjete sociale, shkruan lajmi.net.Pothuajse çdo ditë ajo publikon foto nga më të ndryshmet në Instagram, në secilën më joshëse se në...
Big Mama është ndër këngëtaret më të pëlqyera në tregun shqiptar. Edhe pse kohët e fundit nuk ka publikuar këngë të re, ajo është e angazhuar nëpër dasma dhe festa familjare të ndryshme.Së fundmi ajo ka udhëtuar drejt Amerikës,...
Trendi më i ri tashmë nuk është sfida midis reperave meshkuj, por atyre femra. Mesa duket zhanri muzikor ka fituar popullaritet të madh edhe në gjininë e kundërt, duke shkaktuar shumë përplasje mes artistëve.Këtë rradhë vëmendjen po e tërheq...
ëngëtarja e njohur Gjyste Vulaj ishte e ftuar pasditen e sotme në studion e “Ftesë në Pesë” me Bieta Sulon, për të promovuar videoklipin e saj të ri “Askush si na”.Titulli mund të interpretohet në mënyra të ndryshme, por...
Arma e saj është ekspozimi i linjave trupore, ani pse shpeshherë merr kritika për peshën që e ka. Por, kjo gjë nuk e ndalon këngëtaren Enca Haxhia në ekspozimin e gjoksit.Ajo çdo herë është në qendër të mediave rozë...
Ervin Mata është dorëzuar në polici. I fejuari i këngëtares shqiptare, Elvana Gjata ka rrëfyer se çfarë ka ndodhur në ish Bllok në natën e 4 tetorit, transmeton Gazeta Metro.“U largova se u frikësova, por nuk kam qëlluar. Mua...
Dua ka zgjedhur një ushqim tradicional. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa siç shihet nuk i harron zakonet tradicionale.Ajo ka postuar një video në llogarinë e saj personale, Instagram gjersa tregon se ka përgatitur ‘Kaçamak’. Mesa duket ky ushqim i...
Tayna dhe Rina tanimë janë dy nga reperet më të komentuara në shtypin rozë. Por, ajo që së fundmi bëri bujë në media ishte edhe Nita Latifi me videot duke bërë ‘freestyle’, shkruan lajmi.net.E në emisionin “Mirage”, që është prodhim...
Tayna është një prej emrave më të pëlqyer në skenën muzikore shqiptare.Reperja, emri i vërtetë i të cilës është Doruntina Shala, vazhdon me lansime të vazhdueshme të projekteve.Doruntina ka publikuar një foto në Instagram ku duket e bukur dhe...
Naimi Abazi këtë javë është bërë pjesë e rubrikës “Kë zgjedh” të emisionit “Mirage”. Në mesin e shumë artistëve, Naim Abazi u detyrua të zgjedh mes Adelina Ismailit dhe Leonora Jakupit, shkruan lajmi.net.Përgjigjen e tij mund ta mësoni në rubrikën...
Që prej momentin kur Meghan Markle dhe Princi Harry bën publike lidhjen e tyre, është folur shpesh që situata nuk është më e qetë në Kensington Palace, në familjen mbretërore.Mediat në Britani kanë shkruar shpesh se Meghan Markle...
Morena Taraku vjen me set të veçantë fotografik. Këngëtarja dhe modelja shqiptare, Morena Taraku ka realizuar një fotosesion të ri në të cilin duket shumë më ndryshe, shkruan lajmi.net.Përveç pamjes së mahnitshme të saj, në këtë fotografi këngëtares shqiptare sytë...
Këngëtarja, Baby G vazhdon të jetë aktive në rrjetet sociale. Dhe tani, në llogarinë e saj personale, Instagram ka sjell dy imazhe provokuese në të cilat duket më ‘hot’ si asnjëherë më parë, shkruan lajmi.net.“1 Mars”, ka shkruar ajo krahas...
Dafina Zeqiri i ka lënë të gjithë gojëhapur duke ardhur komplet e zhveshur në videon e këngës më të re +16. Këngëtarja Dafina Zeqiri para pak minutash e ka publikuar këngën e re me titull “A e man n’men”, shkruan...
Adelina i ka treguar ndjekësve se si ka hubmur 15 kilogram pas lindjes. Këngëtarja pak kohë pasi është bërë nënë për herë të parë, ka befasuar të gjithë pasi shumë shpejtë ka rikthyer trupin e saj në gjendje shumë të...

Luana vazhdon pushimet: Boll u bo tu vujt!

Nga alpet e Austrisë në diellin përvëlues të Maldives, Luana Vjollca ka ditur më së miri t’i shijojë pushimet e fundit duke “ndezur” edhe rrjetet sociale.Moderatorja seksi e emisionit “Shiko kush Luan” i ka “qerasur” 1.4 milionë fansat në...

Gold Ag me këngë kushtuar nënave shqiptare

Reperi shqiptar është një prej këngëtarëve aktiv me projekte të reja që sjell para fansave.Golg Ag kohët e fundit ka pasur bashkëpunime të suksesshme me këngëtarë të ndryshëm të estradës muzikore shqiptare.Ai njihet për këngët që ka motive patriotike,...

Big Mama sot feston ditëlindjen, kaq vite mbush

Big Mama sot feston ditëlindjen e 33-të.Këngëtarja nga Maqedonia, Big Mama sot feston ditëlindjen e 33-të dhe në rrjetet sociale ka pranuar urime të ndryshme nga miqtë dhe të afërmit.Karriera e saj është e mbushur me projekte të llojllojshme...
Adelina çdo herë ka treguar se është një bashkëshorte dhe nënë e përkryer.Nuk mungojnë as imazhet e saj nga momentet më të lumtura që i përjeton me burrin dhe djalin e saj.Pikërisht edhe sot Adelina ka zgjedhur të tregojë...

Labinot Tahiri prezanton gruan

Këngëtari i njohur e deputeti i Kuvendit të Kosovës Labinot Tahiri, është i martuar prej vitesh por ai, gjithmonë jetën personale e ka mbajtur më larg publikut.Tahiri rrallë publikon imazhe me familje, përpos kur ka ndonjë rast special. Por së...

Kallashin s’e merrë gjumin pa tre jastëk

Nga një vajzë e pa njohur dhe e thjeshtë, u kthye nga ato më të afirmuarat dhe më të ndjekurat ngado.Kjo pasi emri artistik i saj “Kallashi” e bëri Donjeta Kosumin më të njohurën në vend, kjo falë dridhjeve...

Halil Kastrati e falë Naim Abazin

Ndonëse u krijua një zhurmë e madhe pas deklaratave të këngëtarit Naim Abazi, rreth humanistit Halil Kastrati. Ky i fundit, sot ka publikuar një foto bashkë me artistin.Përmes një postimi në Facebook, Halili u ka bërë me dije të...
Fjolla Morina tregon se është e zonja edhe në kuzhinë. Këngëtarja e njohur shqiptare, Fjolla Morina ka publikuar një video në Instagram teksa tregon se di të bëjë ‘gurabia’, shkruan lajmi.net.“Ehh kur je e zoja, gurabia trip”, ka shkruar Fjolla...
Moderatorja dhe këngëtarja e njohur Luana Vjollca, është duke shijuar maksimumin e pushimeve të saj.Ajo po kalon pushime përrallore në Maldive, atje ku dyshohet së është në shoqërimin e te dashurit të saj Krenar Cocaj.Nga këto pushime Luana nuk...
Ende nuk ka kaluar 24 orë nga publikimi i këngës më të re nga Elvana Gjata e duket se është pritur shumë mirë. Teksa i këndon një dashurie të shkuar, që ka lënë pas trishtimin e mërzinë, këngëtarja ka...
Edona Llalloshi është bërë sërish hallë. Milot Llalloshi dhe bashkëshortja e tij, Erxhina u bënë prindër për herë të dytë të një vajze. “Mire se erdhe qika jem, Roma Llalloshi 🙏 26.02.2019”, shkruan Miloti në Instagram e ardhjen në jetë të...
Prej ditësh ka lajmëruar se shumë shpejt do të publikojë këngën e saj më të re “E kuqe”. Por veç projekteve në muzikë, vështirë që ta gjeni Greta Koçin duke treguar detaje nga jeta e saj private.Pothuajse të gjitha...

Jonida Maliqi zbulon detaje nga Eurovision

Këngëtarja Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë, në festivalin europian të muzikës, pasi fitoi festivalin e fundvitit në RTSH.Me këngën “Ktheju Tokës”, Jonida po përgatitet për festivalin i cili do të mbahet në Izrael.Teksa ishte e ftuar këtë të...
Para pak ditëve, prezantuesja Elita Rudi dhe reperi, Gjiko u bënë prindër për herë të parë. Elita solli në jetë djalin, të cilin e kanë quajtur Zëri dhe emri i tij u bë tejet i komentuar në shtypin rozë.Dhe tani,...
Marina Vjollca bukuroshja e cila u martua me reperin kosovar Getoar Selimi, tani duket se po gjenë rehatinë e saj edhe emocionale pranë burritKa kohë që bukuroshja Vjollca nuk ka qenë pjesë e emisioneve televizive, e duket se këtë...
Një ish anëtare e stafit të fushatës elektorale të Donald Trump akuzon presidentin amerikan që e ka puthur pa dëshirën e saj, para një tubimi në 24 gusht të 2016 në Tampa, Florida.Duke folur për Washington Post Alva Johson,...
Këngëtarja Jonida Maliqi ishte e ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin e fëmijëve “Piter Pan”,ku iu përgjigj një sërë pyetjesh nga jeta e saj private. Një prej fëmijëve e pyeti për dhuratën e marrë për festën e Shën Valentinit,...
Këngëtarja Tuna dhe Yll Limani janë parë bashkë në studio. Këngëtarja Tuna Sejdi i ka publikuar disa imazhe në të cilat shihet bashkë me Yll Limanin në studio, shkruan lajmi.net.Në njërën prej tyre Ylli shihet në krevat duke pushuar dhe...
Bebe Rexha ka vazhduar me provokimet e saj në IstagramAjo është bërë kryetemë në SHBA për shkak të një debati me babin e saj, i cili ishte kundër skenave pornografike në spotin e saj më të ri “Last Hurrah”.Por,...
Këngëtarja Elvana Gjata që pas atentatit në zonës e ish-bllokut ku ishte i përfshirë edhe i fejuari i saj, Ervin Mata u bë kryefjalë në media dhe përflitet akoma.Më datë 17 shkurt, ajo u rikthye në skenë, pasi këndoi...
Madonna dhe Lady Gaga më në fund kanë arritur paqe me njëra-tjetrën dhe janë bërë mike.Këngëtarja e hitit “Like A Prayer” dhe ajo e “Shallow”, që fituan çmime Oskar, u panë duke u përqafuar me njëra-tjetrën në natën e...
Prezantuesi i njohur, Labinot Gashi para pak muajve u bë baba për herë të parë. Ai ka publikuar një video në llogarinë e tij personale, Instagram gjersa e mban në krahë vajzën, Rroan.“Drit, jeta ka kuptim tjeter me ty. ❤️Rroa”,...
Elizabeth Chai është një prej regjisorëve që realizoi dokumentarin “Free Solo”, i cili fitoi çmimin e më të mirit gjatë ceremonisë së Oscar-it.Dhe tani mësojmë se Elizabeth ka një lidhje me popullin e Kosovës, pasi vite më parë realizoi...
Aktori turk, Burak Ozcivit u bë i famshëm te ne me rolin e tij të Kemalit në serialin ‘Kara Sevda’.Një mashkull zeshkan me një bukuri të rrallë, mori vëmendje të madhe dhe fitoi shumë fansa për një kohë të...

Kylie Jenner, sërish shtatzënë

Asgjë nuk ishte e zakonshme në lidhje me Kylie Jenner dhe fëmijën e saj të parë.Qëkur e ka lindur vajzën Stormi Webster e deri te festimi i ditëlindjes së saj të parë bukuroshja ka arritur t’i sigurojë asaj rrobat...
Mozzik dhe Loredana Zefi aktualisht janë një nga çiftet më "IN" dhe më të kërkuara në tregun muzikor. Lajmi më i mirë që vjen sot është se artistët do të jenë pjesë e festivalit të zhvilluar në Belgjikë përkrah yjeve...
Duket se Kanye West di të jetë shumë dorëlirë ndaj bashkëshortes së tij Kim Kardashian, por kjo duket se nuk i pëlqen asaj, shkruan "Zëri.info".Siç ka rrëfyer një burim i afërt me këtë familje, reperi në fund të dhjetorit...

Lista e plotë e fituesve në Oscars 2019

Dhe ja ku jemi! Ceremonia e ndarjes së çmimeve Oscar ka përfunduar dhe tashmë dihen fituesit në çdo kategori. Për të gjithë jun që mbase e humbët këtë eveniment të rëndësishëm më poshtë mund të lexoni fituesit e çmimeve...
Këngëtari dhe moderatori i njohur Naim Abazi ka kërkuar falje publike për deklaratën e dhënë drejt humanistit Halil Kastratit, shkruan GazetaBlic.Kërkoj falje publike nëse jeni ndjere të fyer dhe shqetësuar thotë ai.Në një video të publikuar nga Kosovarja,...
Jordyn Woods ka modeluar për markën e veshjeve të Khloe Kardashian që nga viti 2016, por duket se këtyre ditëve u erdhi fundi. Khloe mori vendimin pas skandalit se 21-vjeçarja e tradhtoi me të dashurin dhe babain e fëmijës së...
"Ndjehem i turpëruar të dal në publik, jam shumë i dëshpëruar..."Ditë më parë artistja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha publikoi këngën “Last Hurrah” të shoqëruar me videoklip, i cili përmbante skena të nxehta dhe provokative.Kënga mori vëmendje...
Pas mbjelljes së flokëve, Naim Abazit nuk i ka munguar një koment as nga Mihrija. Këngëtari Naim Abazi gjatë intervistës së fundit të dhënë për ‘Mirage’ ka treguar se përse vendosi që t’i mbjell flokët, shkruan lajmi.net.Ndryshmi që ai ka...
Reperi Gold AG ka konfirmuar se ai është duke menduar për të krijuar familje.Reperi ka marrë pjesë në një intervistë për Prive ku ka folur për jetën dhe karrierën e tij.Si dëshirën më të madhe të tij, Gold AG...
Nëna e Rita Orës, Vera, ka thënë se këngëtarja e famshme akoma duhet ta pastrojë kuzhinën, edhe pse ka statusin e një ylli botëror të muzikës.55-vjeçarja ka raporte të mira me të gjithë fëmijët e saj – Ritën, Elenën...
Këngëtari i popit R. Kelly u arrestua në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pasi akuzohet për abuzim me të mitura.Ai dyshohet se ka keqtrajtuar seksualisht 10 persona, mes të cilëve 9 janë të mitura.Për Kelly u lëshua një urdhër-arrest...
Pas lajmeve të bujshme dhe shkëputjes nga muzika, këngëtarja e njohur Elvana Gjata është rikthyer në skenë gjatë koncertit me rastin e Pavarësisë së Kosovës. E veshur me fustan blu dhe një kapele që i eklipsonte gjysmën e portretit,...
Ashtu si të gjithë shqiptarët, edhe Rina Balaj është krenare për sukseset e xhudistes së artë, Majlinda Kelmendi.Reperja e ka takuar sportisten e famshme nga Kosova, me të cilën ka realizuar edhe një fotografi të përbashkët, të cilën e...
Jordyn Woods ka modeluar për markën e veshjeve të Khloe Kardashian që nga viti 2016, por duket se këtyre ditëve u erdhi fundi. Khloe mori vendimin pas skandalit se 21-vjeçarja e tradhtoi me të dashurin dhe babain e fëmijës së...
Sonte do të ndahen çmimet "Oscars" 2019. Sonte do të mbahet edicioni i 91-të i ndarjes së çmimeve të Academy Awards (që njihet si ‘Oscars’), shkruan lajmi.net.Kjo ngjarje që vlerëson të arriturat artistike dhe teknike në industrinë filmike mbahet sonte...

Këtë gjë po e thërret ‘kokainë’ Mozzik-u

Reperi Mozzik ka thënë se muzika është kokaina e tij. Mozzik e ka dëshmuar shpeshherë se është i dashuruar pas muzikës por kësaj here i ka vënë ‘vulën’, shkruan lajmi.net.Nëpërmjet publikimit të një fotografie në ‘Instastory’, reperi nga Ferizaji ka...
Si rrallë herë Elhaida Dani ka publikuar foto në të cilën shfaqet e zhveshur. Këngëtarja Elhaida Dani në Instastory e ka publikuar një foto në të cilën shfaqet e zhveshur dhe pran saj ka treguar se po relaksohet shumë, shkruan...

Shtatë gjëra që s’i dinit për Orinda Hutën

Orinda Huta është prej shumë vitesh pjesë e showbiz-it, por gjatë gjithë kësaj kohe ia ka dalë të rrijë larg thashethemeve, ndonjëherë edhe të panevojshme.Kjo, deri pak më parë sepse këngëtarja, e ftuar në Prive zgjodhi të na tregojë...
Përplasja e TBA me Feron po vazhdon.Pasi ditën e djeshme, vëllai i Unikkatil ishte ai që e ofendoi rëndë në një bisedë të publikuar në rrjete sociale, tani ka qenë rradha e Kleptos.Anëtari i TBA e ka kërcënuar haptazi...

Yllka Kuqi vjen joshëse në fotosesionin e ri

Yllka Kuqi e ka realizuar një fotosesion të ri. Këngëtarja Yllka Kuqi është shumë e dashur për publikun për shkak të zërit të saj dhe projekteve muzikore që i realizon, shkruan lajmi.net.Mirëpo Yllka njihet edhe për stilin e veçantë të...
Është ndezur lufta mes rep-artisteve në vend, pasi që Melinda Ademi ka thumbuar direkt rivalet e saj.Tayna dhe Rina Balaj janë dy nga këngëtaret me të cilat asocion një “free-style” i fundit i publikuar nga Melinda në rrjetet sociale.“Dissin”...
Rita Ora ka një famë të jashtëzakonshme në mbarë botën, por sipas nënës së saj, ‘ajo kohë pas kohe duhet të bëj xixë kuzhinën’.Mamaja e Ritës, Vera e cila është një psikiatër, ka një marrëdhënie të ngushtë me fëmijët...

Ghetto Geasy po bën gati këngë të re

Hip hop ylli, Getoar Selimi, po bën gati projekt të ri muzikor.Geti që kryesisht po shijon jetën me bashkëshorten e tij, Marinën, ka kohë që nuk ka publikuar ndonjë projekt.Ai realizoi projekt të ri për herë të fundit me...

Çfarë i ndodh trupit tuaj kur ndaloni me konsumimin e sheqerit,...

Ka shumë debate sa i përket çështjes së dietave të shëndetshme.Veganët besojnë se shmangia e produkteve të kafshëve është dieta më e mirë, ndërkaq...

NJIHUNI ME ALINËN, 6-VJEÇARJA MË E BUKUR NË BOTË

Një vogëlushe 6-vjeçare nga Rusia, e quajtur Alina Yakupova, është cilësuar si vajza më e bukur në botë.6-vjeçarja nga Moska e ka nisur modelimin...

‘A DO FLIJE NJË NATË ME ALBIN KURTIN?’, KËSHTU PËRGJIGJET KËNGËTARJA...

Mes të ftuarve në një emisionin ishin edhe Bledi Mane dhe Iva Aliko.Gjatë bisedës, nuk munguan ngacmimet e gazetarit për lidhjen e shumëpërfolur të...

Zonja e parë e Kosovës pozon me fustan të gjatë, siç...

Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur...

Ja si mund te dukeni bukur edhe pa make up

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup?Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë...

Nusja e Milot Rashicës sjell imazhet me të gjitha veshjet në...

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë...