Çifti i njohur shqiptaro-turk vizitojnë Kosovën, artistat e vendit iu vërsulen

Aktori i njohur turk, Tolgahan Sayisman, së bashku me gruan e tij Almeda Abazin dhe djalin e vogël Efehan ditën e djeshme kanë ardhur në Kosovë.

Çifti po ashtu u mirëpritën edhe nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, me të cilin arritën një marrëveshje mes ministrisë së tyre dhe Ministrisë së Kulturës të Turqisë, për realizimin e disa projekteve të përbashkëta.

Ndër të tjera ata janë takuar me emra të njohur shqiptarë, ndër ta aktorin Vedat Bajrami, këngëtaren Genta Ismajli dhe Shkenda Dubova.

Advertisement
Loading...