Divat e muzikës, së shpejti me një super hit

Adele dhe Beyonce kanë punuar bashkë për një këngë që do të publikohet së shpejti.

Ryan Tedder, producenti dhe volaklisti i grupit ‘One Republic’, ka zbuluar se në studion e tij Beyonce dhe Adele kanë punur këngën e tyre të parë bashkë.

Përpara se të performonte në Festivalin e Global Citizen Festival në New York City të shtunën, Tedder zbuloi se Adele dhe Beyonce bashkëpunuan për një këngë.

Ai tha se kjo është këngë e grupit ‘One Republic’, në të cilën merr pjesë edhe Chris Martin i ‘Coldplay’ me piano.

Artisti nuk ka dashur të japë më shumë detaje, por me kaq sa ka treguar, kjo këngë mund të jetë një nga hitet më të mëdha të kohës.

Adele njihet si një nga fanset më të mëdha të Beyonce dhe Tedder ia ka mundësuar të bashkëpunojë pikërisht me të.

Advertisement
Loading...