Gruaja e Justin Bieber, Hailey del pa vetlla në publik

Hailey Bieber u fotografua së fundmi rrugëve të Milanos me një pardesy lëkure, pantallona të zeza, sandale me takë, syze dhe një maskë fytyre; një pamje e freskët italiane, por sytë na mbetën diku tjetër: Vetullat.

Nuk është hera e parë që Hailey zbardh vetullat – pasi e ka përdorur këtë teknikë edhe në vitin 2016 për sfilatën e Matty Bovan në Londër por këtë herë pamja është krejtësisht ndryshe.

Zbardhja e vetullave nuk është një teknikë që sugjerohet ta bësh çdo muaj dhe vështirë të kuptojmë se çfarë e ka shtyrë modelen t’i nënshtrohet këtij procesi, aq më tepër duke marrë parasysh sa kohë i është dashur që t’i “rehabilitojë” ato.

Në një intervistë për Elle në shtator, ajo tha: “Kur isha adoleshente, i shkulja vërtet keq vetullat. Kam kaluar një fazë ku mendoja se vetulla duhet të jetë e hollë. Më pas, i lashë të rriteshin dhe të mos kishin një formë. I lyeja me vaj ricini dhe mendoj se ndihmoi që të rriteshin. E përdorja çdo natë.”

Advertisement
Loading...