Modelja vietnameze u paraqit në Kanë me një fustan ‘fyes’, por e pëson keq tani

Dizajnerja Ngoc Trinh, e cila u paraqit në Kanë muajin e kaluar me një fustan që mbulonte vetëm pjesët intimet të saj, është duke u përballur me një gjobë në vendin e saj – Vietnam, pasi shkaktoi zemërim në publik.

Veshja e saj përbehej nga një material i hollë që tregonte pothuajse të gjithë trupin e saj.

Sipas një raporti, ‘veshja e Trinh ishte ofenduese dhe ka shkaktuar zemërim’, tha Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Vietnam.