Biznesmeni që u arrestua bashkë me Fjollën, lirohet nga burgu

Fisnik Syla, biznesmeni që u arrestua me Fjolla Morinën dhe shoferi i këngëtares, Fitim Muji janë lënë të lirë dy javë pasi u arrestuan.

Prokuroria ka kërkuar arrest me burg, megjithatë Gjykata ka vlerësuar se nuk ka prova të mjaftueshme për fajësinë e Sylës, ndërsa në armën e sekuestruar nuk ka gjurmë.

“Jemi vetëm shoqëruesit e Fjollës. Nuk e dinim që ajo kishte këto pistoleta në çantën e dorës dhe në makinën e saj. Ajo kishte për të shkuar në Tiranë për muzikë dhe po e shoqëronim”, u shprehën Muji dhe Syla, të dy 29 vjeç.

Fisnik Syla është djali i biznesmenit të njohur kosovar, Agim Syla. U përfol se ai dhe Fjolla janë në një lidhje sentimentale, mirëpo këngëtarja i mohoi këto fjalë e revoltuar, duke thënë se ai është një njeri familjar. Kujtojmë se Fjolla është akoma në arrest në shtëpie, në Kukës.

 

Advertisement
Loading...