fbpx asd
Sunday, July 21, 2024

SHENDETI

Sëmundja po ecën shpejt, aktorja amerikane thotë se i mbetet pak kohë jetë

Duket se nuk ka paqe për aktoren e famshme Shannen Doherty. Aktorja amerikane, e...

Donald Trump dhe Melanie infektohet me virusin korona nga asistentja bukuroshe

Presidenti Donald Trump është infektuar me koronavirus. Ashtu sikurse bashkëshorti, edhe Melania Trump është...

Si të kujdeseni për flokët kur jashtë bie borë

Nëse jetoni në një vend ku bie borë gjatë dimrit, atëherë ka të ngjarët...

Lajm i mirë nga Italia, tre shkencëtare arrijnë të izolojnë Coronavirusin

Teksa coronavirusi i ri vijon të shkaktojë viktima dhe të infektojë çdo  ditë e...

7 trajtime lëkure që luftojnë rrudhat dhe plakjen

Trajtimet për një lëkurë të bukur dhe të re, funksionojnë vërtetë?Nëse duam të...

Zbardhni dhëmbët me këtë recetë limoni

Janë dy përbërës natyralë që mund të ndihmojnë për t'i mbajtur dhëmbët tanë të...

Përse nuk duhet t’i puthni fëmijët në buzë?

David Beckham e kishte puthur vajzën e tij Harper në buzë, ndërsa të njejtën...

Një test i thjeshtë për ta kontrolluar shëndetin e trurit tuaj

Sipas shkencëtarëve ne mund ta kontrollojmë shëndetin e trurit tonë me një test të...

Fëmija belbëzon? Nëse e trajtoni para kësaj moshe mund të shërohet

Për të trajtuar belbëzimin me rezultatet më të mira është e nevojshme të kujdeseni...

Çfarë i ndodh trupit tuaj kur ndaloni me konsumimin e sheqerit, ja përfitimet shëndetësore

Ka shumë debate sa i përket çështjes së dietave të shëndetshme.Veganët besojnë se shmangia...

Pozicioni i gjumit që rrit vdekjen foshnjore, ja rekomandimet e pediatrëve për prindërit

Kur doni që ta vini foshnjën në gjumë, madje edhe kur dremit, shtrijeni gjithmonë...

Cilat profesione janë më të rrezikshme për shëndetin e zemrës te femrat?

Disa profesione e rrezikojnë më tepër shëndetin e zemrës te femrat, por cilat janë...

Prindër kujdes – Ushqimet e fëmijëve përmbajnë kemikale toksike, ja çfarë duhet të bëni…

Ekspertët e ushqimit bëjnë të ditur se ushqimet për fëmijë përmbajnë të paktën një...

Testi që parashikon vdekjen brenda 10 vitesh me një saktësi të frikshme

Shkencëtarët kanë zhvilluar një test gjaku që mund të parashikojë predispozitat për vdekje në...

Personave që punojnë në dy orare pune, dyfish më shumë iu bien flokët

Lajm i keq për personat e dhënë pas karrierës dhe që u pëlqejnë flokët...

Hetem Ramadani: Këto janë ushqimet që shërojnë kancerin!

Hetem Ramadani i cili befasoi me thëniet e tij se sëmundjet mund të shërohen...

Gjella e mrekullisë: Largon kolesterolin, parandalon sulmet në zemër dhe ju jep energji

Ka kaq shumë ushqime që ne duhet të hamë për të qenë të shëndetshëm,...

Gratë që ngrenë zërin janë më të shëndetshme, mësoni arsyet pse

Menaxhimi i emocioneve është shpesh një proces i ndërlikuar. Ndonjëherë është e nevojshme t’i...

PSE KENI TË FTOHËT TËRË KOHËN DHE SI TA NDALNI KËTË

Të gjithë e ndjejmë të ftohtin dhe nxehtin ndryshe, por disa njerëz vazhdimisht e...

Vajza kurrë mos u martoni para moshes 25 vjeçare për këto arsye

Nëse ndiheni të pakënaqur sepse jeni mbi 25 vjeç dhe akoma nuk e keni...

Mos e përdorni telefonin në banjo për këtë arsye

Të gjithë e marrim telefonin me vete.Na është bërë zakon dhe edhe pse e...

Pini qumësht me mjaltë çdo mëngjes për të arritur këto përfitime

Kombinimi I këtyre dy përbërësve, gjen një përdorim të gjerë edhe në kozmetike dhe...

Duart, treguesi më i mirë i shëndetit tuaj

Djersitja e tepërt (hiperhidroza) dhe stresi mund të jenë arsye për pëllëmbët e djersitura....

Ju vonohet cikli menstrual? Duhet t’i dini këto gjëra

Të gjitha gratë në një pikë të jetës kanë përjetuar dhe përjetojnë cikël të...

Bëni mirë nëse filloni të konsumoni më shumë qepë të kuqe

Qepët janë një produkt shumë i përdorur nga të gjithë. Që në kohët e...

Only on Hush