fbpx
Wednesday, July 17, 2019

SHENDETI

Ju pëlqejnë akulloret? Nëse i përkisni këtyre personave, rrezikoni seriozisht shëndetin

Ndërsa moti bëhet gjithnjë e më i nxehtë në verë, akulloret shndërrohen në ushqimin...

Pesë shenja paralajmëruese që tregojnë se zemra juaj nuk po punon siç duhet

Të dyja gjinitë janë të prekura nga sëmundjet e zemrës për shkak të arsyeve...

Këto janë erëzat më të mira për shëndetin

Përdorimi i erëzave dhe barërave kanë pasur një rëndësi të pabesueshme në histori.Më shumë...

Kjo është diçka që gratë e kanë në gjoksin e majtë, por kurrë nuk...

Pothuajse të gjitha gratë e kanë atë në gjoksin e majtë, por ne vëmë...

Përse duhet të pini qumësht të ngrohtë para gjumit

Legjendë urbane apo vërtetë se pirja e një filxhani me qumësht të ngrohtë të...

Vetëm një gotë nga pija që gati e pimë çdo ditë, rrit rrezikun e...

Vetëm një gotë lëngu frutash ose çaji me sheqer në ditë ngre rrezikun e...

Kujdes, konsumimi i ujit shumë të ftohtë mund t’iu sjellë këto probleme shëndetësore

Në një ditë shumë të nxehtë, patjetër që një gotë ujë e ftohtë do...

A ju mban trupi erë edhe pse pastroheni? Ju mund të jeni duke vuajtur...

Zakonisht për aromën e keqe të trupit jemi të prirë të fajësojmë aktivitetet fizike...

15 fakte interesante që ndoshta nuk i keni ditur për trupin e njeriut

E dinit se foshnjat mund të shohin vetëm bardh e zi? Ose se një...

Tharja e rrobave brenda: Një gabim që nuk duhet ta përsëritni

Si rrjedhojë e ditëve me shi, shpesh rrobat që nuk na thahen shpejt në...

Ekspertët tërheqin vërejtjen që të mos blihen patate që i janë ekspozuar diellit

Patatet në asnjë mënyrë nuk duhet të shiten në rrugë apo në tezga ku...

Çfarë të konsumoni për të ulur kolesterolin në organizmëm?!

Ushqimet jeshile të tilla si sallata, lakra, spinaqi po edhe arrat, farat, fasulet dhe...

Pas kësaj s’do t’a hidhni në plehra lëkurën e pulës; Këto janë të gjitha...

A e hiqni lëkurën e pulës dhe e hidhni poshtë? Ju jeni duke humbur...

Pse keni këmbë të ënjtura gjatë verës?

Ënjtja e këmbëve mund të ndodhë për shumë arsye, duke filluar nga ndonjë dëmtim...

5 pije me kafe që do të ndryshojnë mëngjesin tuaj

Nëse ndiheni të lodhur në mëngjes, bëhuni një “smoothie” me kafe.Ngriteni dorën tuaj nëse...

Lulja që mund të shkatërrojë kancerin

Luftues i fortë kundër sëmundjeve të rënda, të tumoreve, mund të bëhet edhe lulja...

Nuk është duhanpirja: Ja çfarë po e shkakton më së shumti kancerin

Trashja shkakton më shumë raste me katër lloje të kancerit, sesa duhanpirja. Kështu tregon...

Duke ngrënë akullore mund të humbni peshë

Kjo pasi një studim i American Journal of Clinical Nutrition gjeti se gratë që...

Nëntë mënyra se si të shëroheni më shpejtë pas lindjes cezariane

Afërsisht një në tri gra lindin foshnje përmes lindjes cezariane dhe është e rëndësishme...

Pse i kam venat kaq të dukshme në lëkurë?

Në rast se lëkura juaj karakterizohet nga një transparencë e venave, përgjithësisht 4 janë...

Njihuni me 4 pijet më të mira natyrale për tu dobësuar

Të gjithë mundohemi të bëjmë gjithçka për të humbur kilet e tepërta, veçanërisht në...

Ngrënia e kosit dy herë në javë, parandalon tumorin e rrezikshëm

Konsumi i kosit dy herë ose më shumë në javë, mund të ndihmojë në...

Shalqiri e hidraton, detoksikon dhe e pastron tërë trupin

Shalqiri është pema e preferuar e stinës së verës. Nëse mendoni se shalqiri vetëm...

Hudhra dhe limoni bëjnë mrekulli në trupin tuaj! Përdoreni vetëm për 40 ditë dhe...

Kura me limon dhe hudhër është efikase në eliminimin e depozitave të yndyrës në...

Shenjat që tregojnë se trupi juaj vuan nga mungesa e kalciumit

Kalciumi është një element esencial kur vjen puna për të ndërtuar kockat tuaja, por...

Only on Hush