fbpx
Tuesday, October 20, 2020
Romanca mes Dua Lipës dhe Anëar Hadid po shkon më së miri. Çifti duken më të lumtur se kurrë dhe kujtojmë që Dua ‘braktisi’ Anglinë për të jetuar bashkë me partnerin në Los Angeles.Por, dyshja nuk janë të vetmit...
Sara Hoxha dhe Ledri Vula pritet të bëhen prindër shumë shpejt. Sipas mediave në Kosovë, vogëlushja pritet të vijë në jetë gjatë muajit nëntor. Mirëpo në javët e fundit duket se Sara po has në një problem që i...
Sara Hoxha dhe Ledri Vula pritet të bëhen prindër shumë shpejt. Sipas mediave në Kosovë, vogëlushja pritet të vijë në jetë gjatë muajit nëntor. Mirëpo në javët e fundit duket se Sara po has në një problem që i...
Me postimet e fundit në rrjetet sociale, këngëtarja e njohur, Enca ka treguar se si e ka festur ditëlindjen e saj të 25-të. Ajo ka zbuluar se tema e ditëlindjes ka qenë që të gjithë të ftuarit të visheshin...
Miriam Cani e ka treguar prej kohësh së vëmendjen e saj tashmë, e kanë rrëmbyer vetëm fëmijët. Përmes postimeve të ndryshme, ajo tregon se sa shumë kohë kalon me ta, dhe cfarë ndjesish të jashtëzakonshme përjeton nga ky fakt.Së...
Këtë vit Panairi i Librit do të mbahet online, ndryshe nga herët e shkuara që organizohej në Pallatin e Kongreseve. Kjo është hera e parë në 23 vite që panairi do të mbahet online, ndaj konsiderohet si një sfidë...
Kim Kardashian ishte e ftuar në emisionin “My Next Guess Needs No Introduction” të David Letterman, ku rrëfeu me detaje se si i vodhën sendet e saj me vlerë në një hotel në Paris para 4 vitesh. Asokohe ajo...
Era Istrefi është bërë shumë hermetike kohët e fundit dhe përveç faktit se nuk është aktive në muzikë, poston shumë rrallë edhe në rrjetet sociale.Foto e fundit që ajo ka postuar mbrëmjen e djeshme po bëjnë xhiron e rrjetit....
Më 9 tetor super modelja Bella Hadid festoi ditëlindjen e saj të 24 dhe në rrjetet sociale vërshuan mesazhet e urimit. Më pas u pasuan nga fotot spektakolare nga festa që goca e ditëlindjes organizoi me miqtë e saj.Jo...
Aktorja e njohur e telenovelave meksikane Angelique Boyer ka bërë një deklaratë të papritur. Aktorja 32-vjeçare të cilën e kemi në disa role, por më i spikaturi ka qenë “Teresa”, deklaroi se do të shkëputet nga televizioni.Boyer u shpreh...
Kourtney Kardashian dhe Scott Disick i kanë dhënë fund martesës së tyre që në vitin 2-15, mirëpo kanë ruajtur marrëdhënie të mira për hir të fëmijëve që kanë së bashku.Ata takohen shpesh dhe kalojnë kohë me njëri-tjetrin, gjë që...
Eli Fara ka qenë e ftuara speciale në “E Diela Shqiptare”, ku ka folur si rrallë herë për ish-bashkëshortin e saj. Këngëtarja ka rrëfyer historinë e dashurisë me të, nga momenti i njohjes e deri tek ndarja.Eli ka theksuar...
Në një intervistë për David Letterman për programin e tij në Netflix, “My Next Guest Needs No Introduction”, Kim Kardashian foli edhe për të vërtetën e Caitlyn Jenner, dikur njerku i saj. Kim u shpreh (via E! Online) se për...
25 vjetori i këngëtares Enca Haxhia nuk kaloi aspak pa u vënë re. Këngëtarja mblodhi miq e kolegë mbrëmjen e së dielës dhe organazioi një festë krejtësisht të personalizuar.Ndryshe nga çdo ditëlidje që kishim parë, në festën e Encës...
Ardian Bujupi u pyet se cila është “Zhulieta” e jetës së tij dhe këngëtari u përgjigj shkurt, qart dhe pa gabime: Sabrine! Menjëherë fansat dhe mediat e përkthyen këtë si një konfirmim të lidhjes së tij me modelen indiane,...
Dy vite më parë modelja e fitnessit, Loni Willison, u zhduk nga jeta publike dhe së fundmi është parë duke jetuar rrugëve të Venice Beach në Los Angeles. Ajo ka mbetur e pastrehë që nga viti 2016-të dhe vazhdon...
Kim Kardashian u shpreh hapur rreth mundësive më të mëdha për të bërë para, pas gati 15 vjetësh si një yll televiziv.Ylli i “Keeping Up With the Kardashians”, 39 vjeçare, sqaroi mirë financat dhe fitimet e saj në sezonin...
Butrint Imeri ka publikuar një këngë të re! Ose më saktë nuk ka publikuar, por ia kanë publikuar. Në Internet po qarkullon kënga e re e këngëtarit e titulluar “Gjeje”. Natyrisht është vetëm në versionin audio dhe nuk dihet...
Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman janë një prej çifteve më të ëmbla të shoëbiz-it, që kanë rrëmbyer zemrat e publikut shqiptar dhe janë kthyer në personazhet më të komentuar.Dy aktorët janë tashmë prindër të vogëlushit Efehan dhe ndërkohë që...
Xhensila Myrtezaj ka tashmë në duar një tatuazh dedikuar të bijës, Ajkës. Tatuazhi është minimalist dhe konsiston në vetëm katër shkronja – emri i Ajkës – ku janë në njërin gisht tregues, ndërsa në gishtin tjetër.Tatuazhi është...
Një libër i ri mbledh fotografi të romancës mashkullore gjatë një shekull,  me shumë imazhe të bëra fshehurazi në mënyrë që të dashuruarit të mos kapeshin. Koleksioni unik është botuar në 5 kontinente. Të gjitha fotografitë i përkasin koleksionuesve...
Kim Kardashian është fotografuar duke dalë nga maja e një torte gjigante në një set fotografik të çuditshëm, për 40 vjetorin e saj.Duke sfiduar vitet, Kim duket e përsosur dhe pa rrudha. Ndërsa merrte poza para kamerës. Ideja ishte...
Finem ishte një ndër të ftuarit në puntatën e katërt të emisionit “Shiko Kush LUAN” me moderatore dhe autore Luana Vjollcën.Reperi u pëball me personazhe VIP konkurrentë dhe bashkëpuntorë të tij në tabelën e “Paintball”.Artisti që ka marrë famë...
Cardi B dhe Offset janë zyrtarisht bashkë! Pak ditë më parë, u tha se rikthimi i tyre ishte vetëm çështje kohe, por duket se çifti s'ka pritur gjatë për të qenë pranë njëri tjetrit. Ribashkimi erdhi thuajse 1 muaj...
Në fund të shtatorit, Nicki Minaj u bë nënë për herë të parë. Përveç këtij fakti, rreth bebushit nuk dihej asgjë deri më tani. Sot vetë reperja përmes një postimi në Instagram ka zbuluar se ka sjellë në jetë...
John Cena është zyrtarisht i martuar! Keçisti i famshëm dhe e dashura e tij, Shay Shariatzadeh kanë kurorëzuar lidhjen e tyre përmes një ceremonie shumë private në Tampa, Florida. Sipas TMZ, ceremonia ishte aq sekrete sa nuk dihet ende...
Duka dhe dukesha e Sussex, Harry dhe Meghan Markle, hoqën dorë me dëshirë të plotë nga statusi mbretëror dhe u larguan nga pallati, për të nisur një jetë të thjeshtë.Gjatë këtyre muajve, mediat e huaja kanë shkruar se marrëdhëniet...
Pas gjithë situatës së vështirë ku u përfshi, duket se Fjolla Morina po e rimerr veten dhe tashmë po kalon ditë të lumtura.Madje ditën e djeshme ajo ka publikuar në Instastory një video me të dashurin e saj, identitetin...
Një nga pasojat më të dhimbshme që solli pandemia është mbyllja e kufije dhe heqja e mundësisë për të udhëtuar.Na e merr mendja se ndër personat që po e vuajnë më shumë këtë gjë janë Marina dhe Getoari që...
Ardian Bujupi ka zhvilluar së fundmi një bashkëbisedim me ndjekësit e tij, ku është pyetur rreth çështjeve të ndryshme, qofshin këto personale, qofshin profesionale.Ndër të tjera, autori i hitit “Andiamo” është pyetur edhe rreth martesës. Një ndjekës i ka...
E gjithë vëmendja e mediave dhe fansave këto kohë ka qenë e drejtuar nga dyshja Mozzik dhe Loredana, për bashkimin e të cilëve ka trumpetuar shumë edhe publiku.Duke ecur me parimin “çdo ditë një detaji i ri”, të enjten...
Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora është forografuar nga paparacët nën shoqërinë e yllit të muzikës pop Chris Brown në një zonë të Londrës.Së bashku me dyshen e famshëme ishte dhe ish-e dashura e Brown, Ammika Harris, dhe...
Ylli i muzikës pop, shqiptarja Dua Lipa ka thyer rregullat e qeverisë britanike për kufizimin e lëvizjeve në kuadër të frenimit të Covid -19. Dua Lipa dhe bashkëpunëtorët e saj dolën mbrëmjen e së mërkurës në sheshin lindor të...
Victoria Beckham e çoi vajzën e saj 9-vjeçare, Harper Seven, në një sallon luksoz në Londër të quajtur “Hershesons”.Stilistja e famshme 46-vjeçare postoi foton e së bijës në llogarinë e saj në Instagram duke treguar flokët e Harper dhe...
Jeta e Kelly Clarkson që pas divorcit nuk është më e njëjta. Ylli i "Because of You", i dha fund martesës 7-vjeçare në qershor të këtij viti, ndërsa një muaj më vonë ajo njoftoi rikthimin e programit të saj...
Gashi ka folur shpesh me krenari për origjinën shqiptare, në intervista të ndryshme. Ndonëse nga Kosova u largua në moshë fare të vogël, këngëtari sigurohet që ‘rrënjët’ të mos i harrojë asnjëherë.Gashi njihet edhe për pasionin e tij për...
Cristiano Ronaldo ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka bërë me dije federata portugeze, ashtu sikurse mësohet se futbollisti është asimptomatik.Megjithatë, Ronaldo është karantinuar, duke u shkëputur edhe nga familja e tij. Georgina Rodriguez, partnerja e sportistit prej...
Marrëdhënia midis Loredanës dhe Mozzik po na bën mjaft konfuzë kohët e fundit. Shihen shpesh me njëri-tjetrin, shkëmbejnë veshjet e tyre, shëtitin bashkë, bëjnë postime bashkë, por përsëri nuk e vërtetojmë dot nëse ka një ribashkim. Postimi i fundit...
Vetëm një ditë më parë festoi ditëlindjen e saj të 18-të, por aq ishte shkruar jeta e Maria Chiara Previtali-t, e cila ndërroi jetë vetëm një ditë pas festës. Lajmi i hidhur është bërë viral në të gjitha mediat...

Si yll filmash, Gili prezanton djalin e saj

Gili është një këngëtare shumë e njohur nga Kosova, e cila për publikun shqiptar ka qenë një ndër këngëtaret e dashura të pas viteve ’90.Teksa së fundmi klipet dhe këngët e reja të biondes ikonike të muzikës shqiptare duket...
Aktorët Lili James dhe Domenic West ndodhen në mes të një skandali. Çifti u fotografua tek puthej në publik, ndërkohë që aktori është i martuar.  Sipas thashethemeve të fundit, bashkëshortja e Domenic-ut, Catherine FitzGerald mbeti e shokuar kur pa...
Selena Gomez nuk po bën vetëm një serial të ri televiziv me qendër në Neë York, por sipas ‘Variety’, këngëtarja tani është në bisedime për të bërë një film horror bazuar në “skenën elitare të modës” të qytetit të...
Kënga e re artistes me origjinë shqiptare Bebe Rexha ka pushtuar çartet. Disa ditë më parë këngëtarja publikoi bashkëpunimin e saj me reperen Doja Cat. Kënga e titulluar “Baby I’m Jealous” u publikua në You Tube, ndërsa në klip...
Cardi B organizoi një festë të çmendur dhe super madhështore për 28-vjetorin e saj. Madje ditëlindjen ka vendosur ta shënjojë me një foto nudo në rrjete sociale. Fotografia dukej që ishte shkrepur menjëherë pas festës së ditëlindjes, sepse reperja...
Para pak ditësh Arbenita Ismajli tregoi se ajo dhe Fero kishin lénë pas të gjitha kéqkuptimet dhe ishin kthýer në krahët e njëri-tjetrit. Ajo publíkoi një video, ku shihej duke përkédhelur nga koka reperin, ndërkohë që ai qëndronte në...
Aktorja e famshme turke, Serenay Sarikaya ka pushtuar titujt e mediave, pas pretendimeve se i ka shpërthyer silikoni. Mediat turke raportojnë se 29-vjeçarja është shtruar në spital mbrëmjen e së enjtes për të bërë një ndërhyrje tjetër kirurgjikale në...
Meghan Fox dhe Machine Gun Kelly (MGK) thuhet se kanë bërë një hap të madh në marrëdhënien e tyre, pasi bukuroshja e ka prezantuar reperin me fëmijët e saj, sipas “Mirror”.Aktorja 34-vjeçare ka 3 djem: Noah Shannon, shtatë vjeç,...
Një çift me një diferencë moshe prej 40 vjetësh, refuzojnë që numrat t’i ndajnë, edhe pse shumica e njerëzve mendojnë se janë babë e bijë.Bernd Hasenbank, 72 vjeç dhe Julia Strauß, 31 vjeç, u takuan në një seminar në...
Një foto e publikuar nga Dagospia ka bërë xhiron e mediave italiane këto ditë dhe ka ndezur një debat mbi lajmet “fake news” që qarkullojnë në media. Në foto shihej një burrë, i cili u tha se ishte këngëtari...
Cardi B dhe Offset janë divorcuar, por vazhdojnë të shkëmbejnë puthje bashkë. Ok, kjo mund të jetë e çuditshme, por mesa duket dyshja janë bërë pishman për ndarjen dhe vazhdojnë t’i qëndrojnë në krah njëri-tjetrit.Gjatë fundjavës Cardi B udhëtoi...
Prej vitit 2012, 11 Tetori njihet si Dita Ndërkombëtare e vajzave të vogla. Një ditë kur gjithsekush, në mënyra të ndryshme, mundohet të përcjellë një mesazh për vajzat dhe ndër më të veçantët që dëgjuam, ishte ai i Rita...
Dukesha e Sussex ka rrëfyer në një podcast për adoleshentë për luftën e saj me ngacmimet në internet, një problematikë me të cilën shumë adoleshentë përballen rregullisht, veçanërisht gjatë pandemisë së koronavirusit kur njerëzit kanë qenë më të izoluar."Më...
Për pak javë reperi Ledri Vula dhe parnerja Sara Hoxha do të bëhen prindër për herë të parë teksa do të mirëpresin në jetën e tyre bebushen që është vajzë.Duket se fëmija i dyshes së njohur do të ketë...
Pasi ishte në Kosovë për arsye që nuk i morëm vesh (OK përtej faktit se takoi Mozzik), Loredana u kthye në Gjermani. Por, bashkë me të duket se është rikthyer edhe Mozzik dhe këtë na e tregoi vetë reperja...
Gjatë fundjavës Cardi B udhëtoi drejt Las Vegasit për të festuar ditëlindjen e saj të 28-të me miqtë dhe mes tyre nuk ka munguar as Offset.Në fakt këtë gjë ata nuk e mbajtën të fshehtë, sepse reperi publikoi në...
Cristiano Ronaldo ka bërë me dije se do të largohet nga Kombëtarja e Portugalisë. Nuk do të ndodhë tani, por pas Kupës së Botës në Katar 2022. Kapiteni i portugezëve që i udhëhoqi drejt fitimit të kampionatit europian do...
Supermodelja amerikane Hailey Baldwin aktualisht vlerësohet si një nga emrat më në zë në botën e modës. Sidoqoftë, disa nga mikeshat e saj me famë botërore kanë bërë padashur që ajo të ndihet ‘inferiore’ para se të njihej si...
Ramush Haradinaj  publikuar një fotografi në Facebook ku shkruan “Anita sot, urime gjithmonë”.Disa ditë më parë, në media qarkulloi lajmi se në Urgjencën e Prishtinës ishte paraqitur e rrahur bashkëshortja e Ramush Haradinajt, Anita. Sipas mediave në Kosovë, ish-kryeministri kishte...
Covid-19 i ishte dukur “një lojë” këngëtarit shqiptar Valton Krasniqi, i cili ka rezultuar i infektuar me koronavirus.Ai ka ndarë foto nga shtrati i spitalit teksa qëndronte i lidhur me aparaturat, ndërkohë që dha lajmin se është pozitiv. Gjithashtu,...
Katër javë më parë, këngëtarja Enca Haxhia pësoi një aksident në të cilin theu këmbën, ndaj iu desh t’i nënshtrohej një operacioni të vështirë dhe të qëndronte në regjim shtrati.Siç tregoi edhe më herët, këmba e saj s’mund të...
Nuk ka dyshim se bukuria është në gen dhe këtë gjë na e vërtetojnë më së miri Diellza Kolgeci dhe mbesa e saj, Lorinda. Kjo e fundit do të përfaqësojë këtë vit Kosovën në “Miss Globe 2020”. Dielllza nuk...
Ju prezantojme me Bruno Baba. Ai eshte shqiptari 26 vjecar qe po ben namin ne Spanje dhe Ameriken Latine. Bruno eshte teje i fokusuar pas palestres dhe numeron nje ndjekesish te madh ne Tik Tok 100.000 e ne Instagram...
Diten e djeshme ne rubriken Trotuar ne E Diell ka qene i ftuar ish banori i Big Brother Arjan Bakalli, i njohur ndryshe si Ari.Ai ka treguar se ne moshen 22 vjecare eshte lidhur me nje grua gjermane 34...
Kida dhe Loredana jane njohur nga Mozzik, kjo sigurisht që është e perbashketa që ju shkon ndermend te gjitheve.Por së fundmi vajzat kanë publikuar disa foto që duken me njera tjetren si binjake. Ngjashmëria duket prej flokeve bjond që...
Figura publike si Mark Ruffalo, Amy Schumer, Tiffany Haddish, Naomi Campbell, Sarah Silverman, Chris Rock, Chelsea Handler, Ryan Bathe dhe Josh Gad po shfaqen në video “të zhveshur” për një kauzë të përbashkët – votimin.Lakuriqësia e tyre nuk është...

Sëmundja po ecën shpejt, aktorja amerikane thotë se i mbetet pak...

Duket se nuk ka paqe për aktoren e famshme Shannen Doherty. Aktorja amerikane, e njohur për rolin e Brenda-s në serialin “Beverly Hills” është...

NJIHUNI ME ALINËN, 6-VJEÇARJA MË E BUKUR NË BOTË

Një vogëlushe 6-vjeçare nga Rusia, e quajtur Alina Yakupova, është cilësuar si vajza më e bukur në botë.6-vjeçarja nga Moska e ka nisur modelimin...

‘A DO FLIJE NJË NATË ME ALBIN KURTIN?’, KËSHTU PËRGJIGJET KËNGËTARJA...

Mes të ftuarve në një emisionin ishin edhe Bledi Mane dhe Iva Aliko.Gjatë bisedës, nuk munguan ngacmimet e gazetarit për lidhjen e shumëpërfolur të...

Zonja e parë e Kosovës pozon me fustan të gjatë, siç...

Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur...

Ja si mund te dukeni bukur edhe pa make up

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup?Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë...

Nusja e Milot Rashicës sjell imazhet me të gjitha veshjet në...

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë...