fbpx
Wednesday, July 17, 2019
Se sa herë duhet të urinoni gjatë ditës, përkatësisht gjatë 24 orëve varion nga sasia e lëngjeve që konsumoni dhe nga disa faktorë të tjerë.Sipas ekspertëve një person në kushte normale duhet të urinojë 6-7 herë brenda 24 orëve. Mirëpo...
A e dini se sipas një studimi të fundit vajzat që vendosin tualet në plazh janë më të mbrojtura se të tjerat? Ekspertët thonë se tanimë makeup-i në plazh ju mbron lëkurën më shumë vetëm nëse ndiqni këto këshilla:-Gjëja...
Kufjet zakonisht i veshim kur dalim për të ecur ose edhe për të vrapuar, por mesa duket njerëzit po i përdorin edhe gjatë marrëdhënieve seksuale.Duke u bazuar në një studim nga TickPick, një treg online, 1 ne 5 përdorues...
Përveç kirurgji plastike, edhe përzierja e mëposhtme e përbërësve natyralë do t’ju ndihmojë në qëllimin tuaj.Do të dukeni shumë më të rinj se sa keni imagjinuar ndonjëherë!Kjo maskë natyrale e fytyrës përmban vetëm tre përbërës:1.2 lugë çaji vaj kokosit1...
Ju që keni teze ndoshta do e kuptoni më shumë këtë artikull.Do flasim në rast se marrëdhënia e familjes suaj me të është e mirë.Në fëmijëri, ju keni ndjerë dashurinë e pastër që ajo ju ka dhënë.Ja disa arsye...
Jo më heteroseksual dhe homoseksual. Tashmë një orientim tjetër seksual po fillon të pëlqehet në masë nga njerezit i cili quhet sapioseksual. Por çfarë do të thotë ?Sipas eksperteve sapioseksual janë ata persona që ëndërrojnë dhe duan të kenë...
Shumë udhëtarë duan të bëjnë seks në aeroport, madje edhe në avion. Ju e dini! Të bërit seks në vende të çuditshme stimulon fantazi dhe pasion, por a keni menduar ndonjëherë të keni marrëdhënie seksuale në aeroport? Përveç...
Në disa vende në botë, tipike të nxehta, shumica e automjeteve përdorin kondicionerin, në shtëpi, zyrë a kudo. Edhe në makina, shumë njerëz, në rrugë të gjata apo më pak të tilla, zgjedhin kondicionerin. Me siguri, edhe juve ju...
Kokteji Mojito është ndër të preferuarit e të gjithëve, në veçanti gjatë ditëve të verës. Është koktej i përsosur sepse është i lehtë dhe i freskët.Ndërsa ne ju sjellim një recetë për këtë koktej, me shumë pak kalori.Përbërësit 4 gjethe...
Kur të dëgjoni zilen në derë, shihni mysafirë që nuk ju kanë lajmëruar, ndërsa dëshironi që t’i shërbeni sa më mirë, atëherë ndiqni sugjerimet tonam shkruan Gazeta Metro.Për këto receta ju duhet vetëm gjysmë ore dhe sigurisht do të...
“Bota është e bukur, sepse është e ndryshme” – një thënie popullore që gjatë viteve vazhdon të ruajë një të vërtetë të madhe. Kjo pasi secili prej nesh ka një personalitet ndryshe. Ne jemi të ndryshëm nga njëri-tjetri dhe ne...
I kemi kaq pranë vetes! Në tryezat familjare, në organizime të ndryshme festash, kudo…dhe është e kot të themi që nuk na pëlqejnë. Në mos i konsumojmë përditë, të paktën i kemi provuar shpesh herë sa për të shuar...
Ekspertët thonë se një prej zgjidhjeve më të mira për netët e nxehta është të flini zhveshur. Sipas tyre, kjo sjell shumë përfitime shëndetësore.Ndihmon në problemet e lëkurës Nëse keni probleme me ekzemë ose probleme të tjera të lëkurës, fjetja...

Pse në verë rritet dëshira për se*.ks!

Nga Prof. Lamberto CoppolaAndrolog-Gjinekolog-SeksologMedalja e artë e dëshirës seksuale i shkon stinës së verës. E ndjekur nga një pranverë që pushton argjendin dhe, në vendin e tretë, dimri. Po, sepse në qoftë se në verë prania e ditëve të...
Momenti kur pret shalqirin në një ditë të nxehtë vere është thikë me dy presa.Dëshira për zbuluar nuancën e kuqe dhe rrëzëlluese të zemrës mund të shuhet shumë shpejt, nëse shalqiri që keni blerë nuk është i pjekur mjaftueshëm.Përzgjedhja...
Shumë prej nesh i dijmë këshillat kryesore për të marrë një ngjyrë sa më të bukur në plazh. Gjatë gjithë verës ne kërkojmë diellin, që të nxihemi sa më shumë.Studiuesit edhe më herët kanë treguar se për të marrë...
Për ti mbajtur këmbët e pastra dhe thembrat e buta. Kjo është përgjigjia e pyetjes pse duhet të mbani veshur çorapet edhe në verë.Sigurisht trashësia , madhësia, por edhe materiali i tyre ndryshon nga ai i stinëve të tjera.Ne...

Paraloja më e preferuar e çifteve

Të shikuarit filmave erotik në shtëpi për shumicën janë tabu temë, por studimi më i ri tregon se shumë praktikojnë pikërisht atë, dhe në këtë rast gjithsesi kënaqen.Në hulumtim janë përfshirë 2 mijë vetë ku Playboy tregoi se shumica...
Shpesh kemi dëgjuar për ndasitë mes orizit të bardhë dhe orizit ngjyrë kafe. Rreth këtyre ndasive kemi dëgjuar se oriz në ngjyrë kafe është shumë më i shëndetshëm sesa ai i bardhë, por nuk duket të jetë kështu.Sipas ekspertëve...
Një grua është martuar me të fejuarin e saj me sëmundje të pashërueshme vetëm një ditë para se ai të humbiste betejën me kancerin.Navar Herbert u nda nga jeta mbrëmjen e së martës.22-vjeçari u diagnostikua me tumor në tru...
Doni të bëheni si çokollatë nga rrezet e diellit? Për këtë ju vijnë në ndihmë produktet ushqimor. Mjafton një lisë me fruta dhe perime që të bëjnë lëkurët tuaj më përthithëse ndaj rrezeve. Edhe pse ka plot produkte kozmetike, sërish...
Një kompani franceze pretendon se ka arritur të shpikë një pilulë që mund të kthejë gazrat truporë me aromë të këndshme. Tabletat janë krijuar nga Christian Poincheval, nga qytet perëndimor francez të Gesvres dhe ai pohon se se ato...
Stina e verës na bën të humbim dëshirën për marrëdhënie intime me partnerin e tyre dhe shkaku kryesor janë temperaturat e larta dhe problemet më të mëdha i kanë gratë. Sipas studimeve rreth 50 % e grave e humbin...
Nëse keni zgjedhur që të kaloni pushimet tuaja në bregdet, atëherë siguria në ujë është vendimtare për këdo që ka fëmijë.Duke qenë në dijeni të rreziqeve duhet siguruar që fëmija juaj të ndjekë rregullat e sigurisë në ujë, për...
Mesa duket ndryshimi i temperaturave veç lodhjes së tepërt shkakton edhe ndryshime tek organet gjenitale. Sipas “Mirror” temperaturat e larta dhe vapa përvëluese ndikon pozitivisht tek meshkujt, më saktë tek penisi i tyre.Fenomeni i quajtur “Penisi i verës”, e...
Dashnorët, të cilët kanë shkuar bashkë në vdekje duke bërë vetëvrasje me nga një të shtënë në tëmth, disa çaste para kësaj kanë bërë selfi, në të cilin shihen me armët e drejtuara kah kokat e tyre.Anja Sutar e...
Në ditët e nxehta të verës shpesh shumica e njerëzve flasin vetë për kremat që duhet të i përdorin për mbrojtjen nga dielli, apo për vajrat që mund të nxihen më shpejt.Shqetësimet shfaqen nga një ekspozim për një kohë...
E keni tundur për për orë të tëra në karrocë, e keni ushqyer me gji, i keni kënduar pafund ninulla dhe ai vazhdon të jetë zgjuar? Është e pamundur që një prind të mos e ketë kaluar një situatë...

Metoda për të mos u depiluar shpesh

Shumë njerëz mendojnë se depilimi është shumë i dhimbshëm, e vetmja zgjidhje është që të përdorin makinë rroje.Ne do ju sjellim disa truke për të mos u depiluar shpesh. Për më tepër, lëkura do të jetë më e butë.Vendoseni...

Thumbimi nga bletët, çka duhet të bëni?

Shumicës së njerëzve do t’u ndodhë që të thumbohen nga një bletë të paktën një herë në jetën e tyre.Zakonisht thumbimi nga bleta prodhon një ënjtje të dhimbshme, që kruhet dhe që mund të jetë shqetësuese për disa ditë.Nëse...
Një studim i fundit, u publikuar nga “Bild”, tregon se kohë mund të qendrojnë femrat pa bërë seks.Studimi i kryer nga revista gjermane për femra, “Petra” mori në shqyrtim 10 mijë femra të moshës 29 dhe 39 vjeç.Në bazë...
Mund të kesh vite të tëra që depilohesh me mënyrën më të thjeshtë të mundshme, me brisk, dhe ndoshta mendon se tanimë e ke përvetësuar mjaft mirë. Por ka të tjera që akoma nuk ia kanë arritur. Shumë herë...
Dilemat e përhershme…dhe ja ku gjendesh, mbrëmjen para nisjes, me çantat e hapura nëpër dysheme (sa me zor gjen vend për të kaluar) dhe krevatin e mbuluar nga rrobat, transmeton Living.Përpara se stresi t’ju ketë rrëmbyer emocionet e nisjes...
Sado të përpiqemi, muajt e verës vështirë se na lejojnë të përdorim shumë fondatinë. Kështu duam s’duam, njollat e diellit nga vera e shkuar bien më shumë se kurrë në pahNëse nuk ndiheni rehat me to dhe dëshironi t’i...
Qimeve nuk mund t’ju fshiheni dot por PO, ekzistojnë disa hile të vogla që do t’ju ndihmojnë ta shtyni për disa ditë më tutje procesin e depilimit.Në këtë artikull jemi fokusuar te depilimi me brisk, ose siç ndryshe njihet...
Mbajtja e ndonjë drite lëshuar gjatë kohës kur flini – si nga një televizor ose nga një llampe e ndritshme – është lidhur me një rrezik në rritje të peshës dhe obezitetit.Në mënyrë të veçantë, gjumi me një televizor...
Lola Haradinaj është një ndër femrat të showbizzit bëhet lajm me çdo lajn.Motra e Anitës, për ata që nuk e dinë është gruaja e Daut Haradinajt.Ajo sot po feston ditëlindjen e saj të 32-të, e për këtë ajo...
Vera për Rashelin ka filluar prej javësh dhe këtë e ka dëshmuar me çdo fotografi që ka postuar.Ajo, kësaj radhe ka postuar në Instagram një foto, e cila nuk do shumë fjalë e as nuk i lë shumë vend...

Si të shmangim elektrizimin e flokëve?

Sapo bien temperaturat dhe thahet ajri, elektronet negative largohen nga flokët tuaj, duke i lënë me ngarkesa pozitive, të cilat bëjnë që flokët të ngrihen lart.Por ne kemi disa zgjidhje për ju:Evitoni përdorimin e krehrit plastik, i cili i...

Topat sportivë tash si çanta

Dizajnerja me bazë në New York, Andrea Bergart, ka filluar të bëjë çanta dhe kuleta nga topat e basketbollit, por edhe nga topa të sporteve të tjera.Asaj i kishte ardhur inspirimi kur kishte ecur rrugëve të metropolit...
Psikoterapeutia Lisa Ferentz pretendon se nuk është aspak e dëmshme t’i flasësh vetes, përkundrazi, ka një mori benefitesh.Të komunikosh me veten sipas saj është një shenjë force.Ferentz, e cila është edhe autore e disa librave tregon se e ka...
Fillimi i jetës martesore, sikurse edhe fundi i saj, njësoj mund të ndikojnë në rritjen e peshës trupore. Kështu tregojnë rezultatet e një studimi të Shoqatës sociologjike amerikane. Shtimi në peshë më së shumti ndodh në dy vitet e para...

Çfarë shije kanë bananet blu?

Bananet janë një frut me shumë veti dhe gjithashtu shumë të preferuara. Por ekziston një lloj i veçantë banane që do ju bëjë shumë kureshtarë për ta provuar.Bëhet fjalë për bananet blu. Ky lloj fruti nuk është vetëm unik...

Si të luftojmë urinë nervore

Ndjehemi të lodhur, të zemëruar, të trishtuar dhe në një humor të keq dhe kjo na nxit të gjejmë ngushëllim në ushqim . E megjithatë, lufta kundër urisë nervore është e mundur dhe domosdoshmëri për shëndetin dhe...
Diskutimi rreth gjatësisë mes njerëzve e në veçanti tek çiftet mbetet çdoherë temë e hapur për tu diskutuar.Gjatësia ende mbetet kriter i cili kërkohet te meshkujt dhe shkencëtarët kanë dëshmuar se meshkujt më të gjatë se 182 centimetra kanë...
Një ngjyrë e bukur dhe e artë fillon me një dietë të shëndetshme dhe ushqime që ndihmojnë në prodhimin e melaninës.Prandaj, le të ekspozojmë veten në diell , duke kujtuar se shëndeti i lëkurës dhe i trupit tonë është...
E dini se ekziston një lidhje mes akneve gjatë adolëshencës dhe rezultateve akademike të mëvonshme? Sipas studimeve të fundit, gratë që kanë patur akne gjatë adolëshencës së tyre dhe probleme të këtij tipi me fytyrën, kanë shanset më...
Ka plot njerëz, më së shumti meshkuj, që i ha meraku se sa herë duhet të bëjnë seks gjatë një muaji dhe nëse aq sa vetë bëjnë, a është e mjaftueshme sipas moshës që kanë.Kjo dilemë është vënë në...
Shpesh shumë nëna e gjejnë veten duke u përpjekur që t’i bindin fëmijët e tyre të hanë.Kjo histori është zakonisht me frutat dhe perimet.I keni provuar të gjitha metodat duke u përpjekur të ushqeni fëmijën dhe nuk keni pasur...
Ekziston një mendim se meshkujt nuk i kushtojnë rëndësi detajeve të vogla dhe shohin vetëm gjërat sipërfaqësore. Mirëpo, gjinia mashkullore thellë thellë interesohet për disa gjëra që mbase nuk ju kishin shkuar në mendje. E mira është t’i mësoni...
Furçat e makijazhit mund të duken të lezetshme në tavolinë, por, nëse nuk kujdeseni siç duhet për to, ato mund të jenë shkaktar i mbledhjes së baktereve, shfaqjes së akneve dhe shumë fatkeqësive tjera të bukurisë.Kështu, është e rëndësishme...
Ngrirja e embrionit është një procedurë që u lejon njerëzve të ruajnë embrionet për përdorim të mëvonshëm. Një person gjithashtu mund të ngrirë vezë, të cilat nuk janë fekonduar. Një embrion formohet pas fekondimit dhe pas fillimit të ndarjes...
Këngëtarja Shkurte Fejza e ka uruar festën e Bajramit.Sot besimtarët e fesë islame, festojnë Fitër Bajramin.Me këtë rast nuk kanë munguar as urimet e shumte për njëri-tjetrin. Urime për festën e Fitër Bajramit kanë ndarë edhe emra të njohur...
Nga soda e bukës keni përfitime të mëdha sidomos për pastrim.Nëse ndonjëherë mbetni pa detergjent për pastrim të enëve, atëherë shumë shpejtë dhe lehtë mundeni të krijoni një vet.Krejt çka ju duhet është një sasi e sodës së bukës,...
Shpesh ne priremi që ushqime të ndryshme t’i vendosim në frigorifer por ka disa ushqime që nëse futen në frigorifer dhe ri-ngrohen, bëhen toksike dhe na helmojnë.Mes tyre janë panxhari i kuq, selinoja dhe spinaqi, të cilët janë të...
Është përdorur që në kohët e lashta (mbase që në kohën e Sumerëve, 3000 vjet p.e.s), buzëkuqi është konsideruar gjithmonë si një armë potente e joshjes.Gjithsesi, ky aset i çmuar do të thotë shumë edhe për shëndetin tonë fizik...
Nëse nuk dëshiron të lyheni me mjete të ndryshme kimike për t’i dëbuar mushkonjat, ka një prodhim i shtëpisë i cili i dëbon jo vetëm mushkonjat, po edhe bubrrecat e mizat, transmeton Gazeta Metro.Për këtë preparat nevojiten vetëm dy...
Uji i trëndafilit është krijuar nga distilimi i petaleve të trëndafilit me avull. Ky ujë ka aromë të mirë dhe përdoret nga shumë njerëz në vend të parfumeve, transmeton Gazeta Metro.Uji i trëndafilit mendohet se ka prejardhjen nga Mesjeta,...
Nëse jeni duke ngrënë ushqime të fërguara për mëngjes dhe jeni shtatzëne, atëherë urojeni veten sepse jeni duke i bërë mirë bebes.Kjo sepse, sipas një studimi të ri, ngrënia e vezëve gjatë tre muajve të fundit të shtatzënisë mund...
Nëse kthehesh në shtëpi dhe gjëja e parë që bën është të bisedosh me qenin tënd, mbase të tjerët rreth teje do mendonin se je çmendur. Por në këtë artikull ju prezantojmë me një studim që tregon se qentë...

7 gjëra që nuk i dini për orga*zmën

Sa zgjat– Femrat duhet të ngushëllohen pasi orgazma e mashkullit është shumë më e shkurtër se e tyre, dhe zgjat nga 3 deri në 12 sekonda.Origjina– Fjala orgazmë vjen nga greqishtja orgasmos: irrituar.Përmasat- Nuk ka rëndësi se sa janë...
Në Instagram po qarkullon së fundmi një trend i ri i vetullave në formë hëne.E para që doli me një vetull në formën e hënës ishte Hayley Bui, një influencuese në Instagram e cila numëron 557,000 ndjekës. Bui është...
Momenti i thyerjes së vezës përpara gatimit mund të shoqërohet me surpriza, që shpesh dalin të pakëndshme. I tillë është rasti i njollave të kuqe të saj ngjitur me të verdhën e vezës.Ka njerëz të cilëve këto njolla nuk...
Sipas dokumenteve të reja nga FBI, Martin Luther King Jr. thuhet se kishte një lidhje me 40 gra dhe vëzhgonte një prift që përdhunonte një grua gjatë viteve gjashtëdhjetë.Dokumentet sekrete përshkruajnë xhirime sekrete, të cilat do të jenë të...
Ëmbëlisira e qujatur “Mëngjesi grek”, është e vjetër mbi 6 mijë vjet. Ajo për herë të parë u përgatit në Greqinë e Lashtë dhe në Lindjen e Mesme, ku përmendet edhe tek “Iliada” e Homerit me emrin “Intrion”.Kjo ëmbëlsirë...

Ju pëlqejnë akulloret? Nëse i përkisni këtyre personave, rrezikoni seriozisht shëndetin

Ndërsa moti bëhet gjithnjë e më i nxehtë në verë, akulloret shndërrohen në ushqimin e preferuar për shumë njerëz.Është e vërtetë se akullorja mund...

Bikinet e duhura për gratë me gjoks të vogël

Gratë me gjoks të vogël ndodh që disa herë të ndjehen keq me trupin e tyre, kjo pasi mendojnë që po t’i kishin gjinjtë...

Të lyeni me llak vetëm gishtin e mesit është trendi i...

Kur bëhet fjalë për modën gjithçka mund të ndodhëNë Javën e Modës në Paris pamë trendet më të fundit të veshjeve duke filluar nga...

Pesë gabimet e zakonshme që bën me veshjen, këshilla për t’i...

Cilat janë gabimet e shpeshta që bëjnë femrat në veshje? Jo vetëm ti, por edhe shumë vajza të njohura të skenës bien në të...

Këpucët me majë rrëzohen nga froni; këtë sezon do të veshim...

Këpucët me majë apo ato me majë rrumbullake kanë ndenjur shumë gjatë në fron, por viti 2019 i rrëzon duke bërë protagoniste të sezonit...

Nancy Cooper’s gorgeous photos for the latest Trendy magazine

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum...