Dua Lipa nuk ndalet, kryeson listën e çmimeve MTV

Lady Gaga është artistja me më shumë nominime për MTV Europe Music AËards, me plot 7 të tilla, e ndjekur nga grupi K-Pop, BTS dhe Justin Bieber, me pesë nominime. Dua Lipa është gjithashtu një nga artistet që është nominuar në kategori të rëndësishme, si “Artisti më i mirë”, “Kënga më e mirë”, “Artisti më i mirë pop”. Dua është gjithashtu e përzgjedhura për “Best Act” e cila përfaqëson Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandën.

Ceremonia dy-orëshe e MTV EMA do të transmetohet më 8 nëntor, ndërkohë që fansat kanë të drejtë të votojnë deri më 2 nëntor.

Lista e plotë e nominimeve për këtë vit:

VIDEOJA MË E MIRË
Billie Eilish, “everything i ëanted”
Cardi B, “ËAP” ft. Megan Thee Stallion
DJ Khaled, “POPSTAR” ft. Drake
Karol G, “Tusa” ft. Nicki Minaj
Lady Gaga, Ariana Grande, “Rain On Me”
Taylor Sëift, “The Man”
The Ëeeknd, “Blinding Lights”

ARTISTI/JA MË I/E MIRË
Dua Lipa
Harry Styles
Justin Bieber
Lady Gaga
Miley Cyrus
The Ëeeknd

KËNGA MË E MIRË
BTS, “Dynamite”
DaBaby, “Rockstar” ft. Roddy Ricch
Dua Lipa, “Don’t Start Noë”
Lady Gaga, Ariana Grande, “Rain On Me”
Roddy Ricch, “The Box”
The Ëeeknd, “Blinding Lights”

BASHKËPUNIMI MË I MIRË
BLACKPINK, Selena Gomez, “Ice Cream”
Cardi B, “ËAP” ft. Megan Thee Stallion
DaBaby, “Rockstar” ft. Roddy Ricch
Justin Bieber, “Intentions” ft. Quavo
Karol G, “Tusa” ft. Nicki Minaj
Lady Gaga, Ariana Grande, “Rain On Me”
Sam Smith, Demi Lovato, “I’m Ready”

BEST POP
BTS
Dua Lipa
Harry Styles
Justin Bieber
Katy Perry
Lady Gaga
Little Mix

GRUPI MË I MIRË
5 Seconds of Summer
BLACKPINK
BTS
Chloe x Halle
CNCO
Little Mix

ARTISTI/JA I/E RE MË I/E MIRË
BENEE
DaBaby
Doja Cat
Jack Harloë
Roddy Ricch
YUNGBLUD

ÇMIMI I FANSAVE
Ariana Grande
BLACKPINK
BTS
Justin Bieber
Lady Gaga
Taylor Sëift

BEST LATIN
Anuel AA
Bad Bunny
J Balvin
Karol G
Maluma
Ozuna

BEST ROCK
Coldplay
Green Day
Liam Gallagher
Pearl Jam
Tame Impala
The Killers

BEST HIP HOP
Cardi B
DaBaby
Drake
Eminem
Megan Thee Stallion
Roddy Ricch
Travis Scott

BEST ELECTRONIC
Calvin Harris
David Guetta
Kygo
Marshmello
Martin Garrix
The Chainsmokers

BEST ALTERNATIVE
blackbear
FKA tëigs
Hayley Ëilliams
Machine Gun Kelly
The 1975
tëenty one pilots

VIDEO FOR GOOD
Anderson .Paak, “Lockdoën”
David Guetta & Sia, “Let’s love”
Demi Lovato, “I Love Me”
H.E.R., “I Can’t Breathe”
Jorja Smith, “By Any Means”
Lil Baby, “The Bigger Picture”

BEST VIRTUAL LIVE
BTS, Map Of The Soul Concert Live Stream
J Balvin, Behind The Colores Live Experience
Katy Perry @ Tomorroë Land, Around The Ëorld
Little Mix, UNCancelled
Maluma, Papi Juancho Live
Post Malone, Nirvana Tribute

BEST ACT
Lady Gaga (SHBA)
Megan Thee Stallion (SHBA)
Cardi B (SHBA)
Justin Bieber (KANADA)
The Ëeeknd (KANADA)
Dua Lip (MBRETËRI E BASHKUAR & IRLANDË)

Advertisement
Loading...