E mbani mend Polatin? Sot aktori rrezikon 12 vite burg

Aktori turk Necati Sasmaz është shumë i njohur në vendin tonë nga roli i Polat Alemdar në serialin shumë të ndjekur “Lugina e Ujqërve”. Së fundmi aktori është në telashe pas ndarjes nga bashkëshortja e tij. Mediat turke raportojnë se Sasmaz rrezikon 12 vite burg pasi ka regjistruar zërin e bashkëshortes pa lejen e saj dhe e ka paraqitur si provë para gjykatës. Bashkëshortja e aktorit, Nagehan kërkoi të divorcohej vitin e kaluar.

Teksa gjyqi vazhdonte, Sasmaz paraqiti si provë një CD me regjistrime audio nga bisedat me bashkëshorten në Ëhatsapp. Nagehan bëri ankesë ndaj këtij veprimi duke deklaruar se 11 audiot ishin regjistruar pa e informuar atë. Tani aktori rrezikon 12 vite burg teksa vendimi i gjykatës pritet të merret në ditët në vazhdim.

 

Advertisement
Loading...