Fituam njëri tjetrin, Fjolla Morina më romantike se kurrë me të dashurin

Fjolla Morina mori propozimin për martesë nga partneri pak ditë më parë. Mes trëndafilash dhe një unaze diamanti, Fjolla shkruajti: “I thashë PO dashurisë!”

Mesa duket, këngëtarja është entuziazmuar jo pak nga ky hap i hedhur në romancën e saj me Fisnik Sylën, së cilit i dedikoi disa fjalë romantike së fundmi në rrjet. “Thonë që në dashuri fiton kush ikën. Nuk është e vërtetë. Në dashuri fiton ai/ajo që rri. Dashuria nuk është e lehtë! Në dashuri duhet të dish të ndash dhimbjen, pasionin, vuajtjet. Ndonjëherë dashuria vë në dyshim gjithçka që ti ke besuar, por kur dashuria është e vërtetë atëher ajo është në gjendje të superoj çdo vështirësi, çdo pengesë, sepse dashuria fiton mbi gjithçka. Ne në çdo pengesë fituam njëri-tjetrin. Të dua”, ka shkruar Fjolla.

Epo, mesa duket pas zgjidhjeve së problemeve me ligjin dhe propozimit për martesë, këngëtarja më në fund ka gjetur qetësinë. Urimet për çiftin kanë qenë të shumta, sidomos nga personazhet e njohur.

Advertisement
Loading...