Princi William dhe Kate akuzohen se thyen rregullat anti-Covid 19 edhe pse janë mbretërorë

Princi William dhe Kate Middleton po akuzon për thyerje të rregullave anti-covid. Çifti së bashku me fëmijët e tyre, princin George, princin Louis dhe princeshën Charlotte kanë dalë për një shëtitje në pyll, por kanë takuar xhaxhain e princit Ëilliam, bashkëshorten e tij Sophie dhe fëmijët e tyre. Ata formuan një grup prej 9 vetash duke thyer kështu rregullat pasi grumbullimet janë të ndaluara.

Fotoja ku anëtarët e familjes mbretërore shihen duke ecur në pyll po bën xhiron e rrjetit dhe britanikët po i sulmojnë me statuse Ëilliam e Kate për thyerjen e rregullave. Ja pra, jo vetëm Rita Ora, por edhe mbretërorët bëjnë gabime!

Advertisement
Loading...