Bujar Qamili në gjendje të rëndë shëndetësore pas u infektua, shtrohet në spital

Këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore, Bujar Qamili, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore për shkak të Covid-19.

Artisti shkodran mësohet se po merr trajtim në Spitalin Infektiv në Tiranë. Sipas “Newsbomb” gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar ditët e fundit, ndërsa ndodhet nën kujdesin e mjekëve dhe infermierëve të spitalit. Aktualisht këngëtari raportohet në terapi intensive.

Advertisement
Loading...