Recetë: Mojito me pak kalori për ditët e ngrohta

Kokteji Mojito është ndër të preferuarit e të gjithëve, në veçanti gjatë ditëve të verës. Është koktej i përsosur sepse është i lehtë dhe i freskët.

Ndërsa ne ju sjellim një recetë për këtë koktej, me shumë pak kalori.

Përbërësit
4 gjethe mente të freskëta
2 lugë limoni të gjelbër
2 pako ëmbëlsues pluhur sipas dëshirës
1/2 filxhan lëng i gazuar
1 1/2 teke vodka tuaj të preferuar
Fetë limonit për garniturë opsionale
akull

Udhëzime

Thyhen ëmbëlsuesit me gjethet e mentes derisa të bëhen copëza të vogla. Shtoni akullin, vodkën dhe lëngun e gazuar.

Ta shijoni.

Advertisement
Loading...