The Weeknd ankohet i nervozuar se nuk u nominua në Grammy, reagon edhe Ardian Bujupi

Ditën e djeshme u publikuan nominimet të eventit më të rëndësishëm muzikor, “Grammy Aëards”, ku dominonin Beyonce, Taylor Swift dhe Dua Lipa.

Gjithsesi, në Grammys 2021 nuk munguan surprizat dhe një prej tyre është mos përfshirja në kategoritë kryesore të The Weeknd, i cili këtë vit publikoi dhe albumin e tij të ri e pati shumë hite në klasifikimet kryesore të muzikës. Këtë artisti kandadez nuk e ka pritur dhe aq mirë, duke akuzuar organizatorët e eventit si të korruptuar dhe duke i thënë se fansat dhe bashkëpunëtorët e tij meritojnë një shpjegim.

Shpërthimi i The Weeknd mesa duket ka frymëzuar Ardian Bujupin, i cili pasi ka shpërndarë postimin e këngëtarit, kërkon po ashtu shpjegim pse çdo vit sipas tij ka hiti-n më të madh në Europë, pa blerë klikime, dhe sërish nuk ka asnjë çmim.

Nuk e dimë me kë e ka saktësisht Bujupi, edhe pse në Europë ka disa evente të rëndësishme të muzikës, megjithatë ai kërkon të dijë diçka. Do ta marri apo jo shpjegimin, këtë nuk e dimë, por mund të pyesi Loredanën si ja bën që është vlerësuar vitet e fundit për projektet e saj në disa ceremoni.

Advertisement
Loading...