Shau e ofendoi Tunën, Gold Ag kërkon falje: Nuk doja ta ofendoja

Gold AG ishte i ftuar në një program primetime, ku ndër të tjera u pyet edhe për një konflikt të tij me Tunën.

“Arsyeja e këtij sherri nuk është sherr, por është një realitet që unë s’kam pasur qejf që një femër si ajo të prezantojë degjenerim te femrat shqiptare, te motrat tona,” tha ai në “Shiko kush luan” dhe më pas deklatara u pasua nga duatrokitje.

Elisa Spiropali, e vetmja që reagoi, me të drejtë propozoi qe deklatata të pritej sepse denigronte një grua që nuk ishte në studio. Më pas, ndërhyri Luana duke thënë kërkuar “një përgjigje më delikate”.

“Vallahi edhe të ishte këtu, këtë përgjigje do t’i kisha thënë. Nuk e dua sepse ka kënduar serbisht e para. Degjenerim është zogu. Unë kam qejf që vajza ime të mos shohë nesër zogun e saj. Unë nuk jam ai që duhet t’i drejtojë femrat çfarë të nxjerrim dhe çfarë jo, por përderisa ajo ka kënduar serbisht dhe vjen në Kosovë dhe tregon zogun, te unë jo.”

Në përpjekje për të rregulluar deklaratën, Gold Ag reagoi në Instagram, duke thënë:

“Vëllezër e motra, i pashë disa komente që pse e ke fyer Tunën në intervistë te Luana Vjollca. Në asnjë gjysmë fjale s’e kam fyer e as nuk do ta fyej asnjëherë më se tani ajo është nënë. Kur më pyetën për arsyen, thjesht tregova që s’kam pasur qejf që ajo lloj kënge të prezantohet para motrave e nënave tona.”

Në këngën “Shqiptar”, Gold AG thotë “thy se zog paska ktu veq ajo Tuna e k***/Fjalt e mia për fe veshin po ja prishin/Hajt ndrroje kanalin e ta q**** 21-shin”. Siç duket, ai i referohet këngës së Tunës dhe Cozman, “Fenix”, dhe deklaratës së saj në Facebook, ironim për Gold AG, ku shkruhej “A e dini që ka do ‘Muslim for life’ krejt tatuaja!”. Gold AG ka deklaruar se është besimtar musliman.

Advertisement
Loading...