Barack dhe Michelle Obama do krijojnë një serial komedi për Donald Trump

Dyshja e mirënjohur Michelle dhe Barack Obama do të bashkëpunojnë me aktorin e njohur të humorit, Adam Conover për të prodhuar një serial të ri komedi rreth qeverisë amerikane dhe administratës së Donald Trump.

Kompania e tyre e produksionit, “Higher Ground Productions” ka siguruar një marrëveshje me Netflix për serialin me titull “The G Word with Adam Conover”. Ky serial do të bazohet në librin e Michael Lewis, “The Fifth Risk”, libër i cili hulumton kalimin e pushtetit nga administrata e Obamës tek Donald Trump pas zgjedhjeve të vitit 2016 dhe kaosin e madh që erdhi bashkë me të.

Seriali “The G Word me Adam Conover” do të fillojë prodhimin e tij në fillim të vitit 2021. Kujtojmë se Donald Trump humbi këtë vit zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara, ndërsa mandati i tij përfundon në muajin janar.

 

Advertisement
Loading...