fbpx
Tuesday, May 26, 2020
Roxhensa Kapurani e njohur për publikun si Marina Fara, u përfshi në përgjimet e policisë, në operacionin “Mezhgorani” ku u arrestuan më shumë se 30 persona. Burime bëjnë me dije se dyshimet për Marina Farën janë se ka ndihmuar...
Mund t’iu duket e pabesueshme, por është e vërtetë.Konkursin e bukurisë të organizuar për herë të parë në Turqi në vitin 1936 e fitoi vajza nga Çamëria, Haxhire Mirushoglu.Bukuroshja, ishte me prejardhje nga Filati i Çamërisë, e cila bashkë...
Serbët vazhdojnë të jenë kundër shqiptarëve të suksesshëm, madje edhe atyre fama e të cilëve ka kaluar çdo kufi.Këngëtarja shqiptare Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme në botë dhe asnjëherë nuk e ka mohuar origjinën e...
Bianca dhe Bridget Roccisano janë dy motra që kanë krijuar një shpikje të veçantë që tani ka nisur t’u japë me miliona euro fitime.Prej shumë vitesh, vajzat donin të gjenin një mënyrë që të mbanin sutjena të cilave nuk...
Prej disa ditësh është përfolur se Fero dhe Arbenita i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shkaku bë fakti që prej kohësh ata nuk janë shfaqur më bashkë dhe për më shumë, ata i kanë fshirë fotot me njëri-tjetrin...

AKTORJA E NJOHUR DËNOHET ME BURG

Aktorja e njohur e serialit Desperate Housewifes Felicity Huffman u raportua sot në burg për të shërbyer dënimin e skandalit të pranimeve në kolegj. Burgimi i saj do të zgjasë 14 ditëYlli fitues i Emmy hyri në një burg federal për...
Ai konsiderohet në qarqe të ndryshme si pasuesi i pashmangshëm i Edi Ramës.Mirëpo, nëse Erion Veliaj po ndjek Kryeministrin Rama në rrugëtimin politik, detaj për të cilin na takon neve të lëshohemi në analiza, një gjë është e sigurtë...
Ndarja mes Robert Berishës dhe Nora Istrefi ishte bërë lajm tash e sa kohë në mediat rozë.Në një postim të fundit në Instagram Roberti ka bërë të ditur se ai dhe Nora nuk janë më së bashku dhe se...
Ajo njihet në publik për jetën super luksoze që bën, të cilën e ekspozon vazhdimisht përmes fotografive në rrjetet sociale. “King MT”, është nofka e Morena Tarakut në Instagram ku numëron afër një milion ndjekës.Por si do ta presin...
Ditën e sotme në gjithë mediat mori dhenë lajmi i shkrirjes së akujve mes Ledri Vulës dhe Stresit.Dy reperët që dikur kishin qenë miq të mirë, për disa vite nuk flisnin me njëri-tjetrin teksa shenjat e para të ripajtimit...
Nëse mami po ju kërkon që t’i hapni një llogari në “Instagram”, apo edhe ju mendoni se është diçka trendi, mendohuni mirë para se të veproni!Arsyen ua tregon këngëtarja, Rezarta Shkurta, e cila mendon se ka bërë shumë gabim...
Një klub nate i njohur në Lindjen e Mesme do të hapë përfaqësi në Arabinë Saudite, që paraqet dëshminë e fundit se sa larg ka shkuar kjo mbretëri në vitet e fundit në kuptim të zbutjes së ndalesave për...
Emily Ratajkowski po iu kundërvihet ligjbërësve të Alabamës.Aktorja 27 vjeçare postoi një foto në Instagramin e saj, ku është komplet e zhveshur përveç një luleje në mes të këmbëve. Ajo shkroi:“Këtë javë, 25 pleq të racës së bardhë votuan...
Kur dhimbja nuk ka përshkrim!Shipkovica ime sot pat një ditë të rëndë, e mbuloi me dhe, fytyrën engjëllore të 23 vjeçarit Xhemil Maksuti vëllau i vetëm i shtatë motrave! Xhemili ishte një djalë i mrekullueshëm, i qetë, i sjellshëm...
FLITET SE në Qoftë se e keni kuptuar deri tani apo jo, suksesi dhe pikëpamja juaj mbi jetën varet gjithashtu edhe nga njerëzit me të cilët e rrethoni veten.Këtë e ka dëshmuar edhe shkenca së fundmi, ku shkencëtarët kanë...

Planet e Facebook, shkrin tre shërbime në një

Facebook planifikon të shkrijë në një shërbimet e tij të mesazheve Instagram, WhatsApp dhe Messenger.Ndërsa të tre ata janë aktualisht aplikacione të veçantë, në një nivel më të thellë do të jenë të lidhur në mënyrë që mesazhet të...
Personi që sot humbi jetën nga orteku i borës në Brezovicë, dyshohet të jetë Arian Daci, djali i ish kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Nexhat Dacit, raporton Gazeta Metro.Ilir Morina, drejtori i Agjencisë për Mbrojtje të Mjedisit në Kosovë,...

Si të kujdeseni për flokët kur jashtë bie borë

Nëse jetoni në një vend ku bie borë gjatë dimrit, atëherë ka të ngjarët dini se flokët tuaja pësojnë ndryshime.Moti i dimrit është i...

Zbardhni dhëmbët me këtë recetë limoni

NJIHUNI ME ALINËN, 6-VJEÇARJA MË E BUKUR NË BOTË

Një vogëlushe 6-vjeçare nga Rusia, e quajtur Alina Yakupova, është cilësuar si vajza më e bukur në botë.6-vjeçarja nga Moska e ka nisur modelimin...

‘A DO FLIJE NJË NATË ME ALBIN KURTIN?’, KËSHTU PËRGJIGJET KËNGËTARJA...

Mes të ftuarve në një emisionin ishin edhe Bledi Mane dhe Iva Aliko.Gjatë bisedës, nuk munguan ngacmimet e gazetarit për lidhjen e shumëpërfolur të...

Zonja e parë e Kosovës pozon me fustan të gjatë, siç...

Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur...

Ja si mund te dukeni bukur edhe pa make up

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup?Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë...

Nusja e Milot Rashicës sjell imazhet me të gjitha veshjet në...

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë...