Prej muajsh flitet rreth konfliktit “Tayna-Dafina”, reperja reagon për herë të parë!

Po sikur t’ju themi se gjërat mes Taynës dhe Dafinës nuk janë fiks ashtu siç kemi menduar? Thumba, diss-e, shoqëri e prishur, e shumë gjëra të tjera… Si fillim le të hedhim një vështrim në gjithë atë që ka ndodhur!

Prej dy muajsh tashmë dy artistet kanë pushtuar mediat me lajmet mbi marrëdhënien e tyre, e cila supozohet se ka marrë fund. Në rrjete sociale nuk kanë munguar statuset e dyshimta thumbat e shumtë e diss-et që i kanë dhënë fund njëherë e mirë shoqërisë së tyre.

Risjellim në vëmendje se zërat për prishjen e raportit mes tyre nisën që në muajin korrik, pasi u vu re se dy këngëtaret nuk e mbështesnin më njëra-tjetrën për projektet e reja. Ndryshe nga sa kishin bërë më parë, prej kohësh ato qëndronin në heshtje kur bëhej fjalë për suportin ndaj njëra-tjetrës.

E gjitha mori shumë zë kur Tayna ishte e ftuar në emisionin e Meriton Mjekiqit “Gjoni Black”, ku siç e do zakoni i këtij emisioni, ka bërë edhe një freestyle. Dhe të gjithë fansat mendojnë se ai është “diss” për Dafinën dhe kundërpërgjigje ndaj këngës së saj “Zili zili”.

Ndërkohë, Dafina bëri bujë me “Zili zili” që duket se është një “diss”, por nuk ka asgjë konkrete se me kë. Në vargje ajo thotë:

Inatin mrena nshpirt e kini
Smun dashni me dhon
Kur n’zemer tane ki veq zili, zili

Silly silly
You actin crazy cuz you made a milly
I kom n’bank ëuz the dealy
Ju Skeni pa real real hustler

Asnjëra prej tyre nuk ka reaguar publikisht deri tani për temën. Burime ekskluzive bëjnë me dije për “iconstyle.al” se  Tayna e ftuar në një emision televiziv, episod i regjistruar që do transmetohet së shpejti, e pyetur për Dafinën ka thënë se është artiste shumë e mirë.

Nuk mund të themi me siguri çfarë ka ndodhur por respekti mbetet ende.

Tayna dhe Dafina shfaqën jo pak kimi në bashkëpunimin e tyre të titulluar “Bye bye” që është edhe bashkëpunimi mes dy femrave shqiptare me më shumë klikime.

 

Advertisement
Loading...