Shoqe me Kendall dhe Gigi, Haileyt i thonin se nuk bën për modele

Supermodelja amerikane Hailey Baldwin aktualisht vlerësohet si një nga emrat më në zë në botën e modës. Sidoqoftë, disa nga mikeshat e saj me famë botërore kanë bërë padashur që ajo të ndihet ‘inferiore’ para se të njihej si një nga modelet më të mira në Amerikë.

Në një intervistë me Vogue Australia, ajo ka folur se si ajo nuk kishte qenë gjithmonë e sigurtë në aftësitë e saj dhe gjithmonë e krahasonte veten me koleget e saj, duke përfshirë Kendall Jenner dhe Gigi Hadid.

“Shkëlqimi im në industrinë e modelimit ka qenë i ngadaltë dhe më është dashur të mësohem me këtë. Unë jam më e shkurtër se shumica e vajzave.Nuk jam një vajzë pistash dhe krejtësisht e ndjeja veten inferiore ndaj disa prej mikeshave të mia. Shikoni Kendall dhe Bella, Gigi… ata janë të gjithë të gjatë dhe bëjnë çdo sfilatë. ”shtoi ajo.

Bashkëshortja e Justin Bieber ka treguar se pasigurtë në vetvete e kanë bërë të mendojë se ndoshta nuk do t’ia dalë kurrë.

“Për një kohë, mendoja nëse mund të kisha karrierën që doja nëse nuk mund të bëja sfilata. Kam pasur kaq shumë njerëz, si drejtorët e kastit, që thonë: ‘Ne nuk mendojmë se ajo është një modele e vërtetë’.

Sidoqoftë, pas një sërë betejash, ajo tani ndihet më komode dhe mirë me veten:

“Jam krenare për figurën time që ndërtova një karrierë dhe kam besim. Unë kam udhëhequr një shfaqje, kam bërë fushata të mëdha amerikane dhe një mori gjëra të tjera që më kanë pëlqyer vërtet. Ndonjëherë ndjehem sikur jam ende në kërkim të rrugës sime, por tani e di që po shkoj në drejtimin e duhur. ”

 

Advertisement
Loading...