Receta për osteoartritin që lehtëson shpejt dhimbjet

Kjo recetë për osteoartritin do t’ju ndihmojë që të lehtësoni shumë shpejt dhimbjet. Me këtë përzierje të përgatitur në shtëpi, ju do të përmirësoni cilësinë e jetës tuaj në një kohë të shkurtër.

Përbërësit:

1 lugë gjelle trumzë
1 lugë gjelle rozmarinë
1 lugë gjelle nenexhik ose karamele mente
1 lugë gjelle sherebelë
1 litër ujë
Përgatitja:

Shtoni ujin në një tigan në një nxehtësi të lartë.
Kur uji të vlojë, vendosni bimët: trumzë, rozmarinë, nenexhik dhe sherebelë. Ju mund të përdorni bimë të thata ose të freskëta. Lëreni në nxehtësi për 5 minuta.
Hiqini nga zjarri dhe lërini të qëndrojnë për 15 minuta.
Më pas vendosini në frigorifer për 15 minuta.
Përdorimi:
Pini 2 ose 3 gota në ditë për 3 javë rresht. Ju mund ta konsumoni të ftohtë ose të nxehtë, në varësi të dëshirave tuaja.

Advertisement
Loading...