Zbardhni dhëmbët me këtë recetë limoni

Janë dy përbërës natyralë që mund të ndihmojnë për t’i mbajtur dhëmbët tanë të bardhë, duke parandaluar njollat antiseptike: janë limoni dhe soda e bukës që së bashku ndihmojnë për të zgjatur efektin e dhëmbëve të bardhë nga dentisti.

Shtrydhni gjysmë limoni në një tas dhe shtoni një lugë kafeje sodë, përziejini mirë dhe  aplikojeni në furrcën e lagur të dhëmbëve. Lajini dhëmbët si zakonisht dhe do të vëreni menjëherë që dhëmbët tuaj janë më të bardhë.

Advertisement
Loading...