E mbuluar me tatuazhe, kjo është mjekja më e veçantë në botë

Dr Sarah Grey është padyshim një prej mjekëve më të veçantë botë, për shkak të tatuazheve të shumta që mban në trup.

Ajo po përpiqet që të thyejë paragjykimet, për “profesionistët me tatuazhe”.

Modelja dhe mjekja 31-vjeçare, që punon në një spital në Adelaide, dëshiron të shembë paragjykimet rreth “mjekut tradicional”.

Sara bëri tatuazhin e parë në moshën 16 vjeçare dhe e përshkruan veten si një “koleksioniste arti”

Sarah ka 62.4 mijë ndjekës në Instagram dhe e përshkruan veten në internet si një “Doktoreshë e dekoruar”.

Advertisement
Loading...