fbpx
Wednesday, December 11, 2019
Të presësh e të përgatisësh mishin nuk ka qenë kurrë kaq artistik.Dhe askujt më parë nuk i kishte shkuar mendja që hedhja e kripës mund të kthehej në një lloj arti.E gjitha meritë e kuzhinierit dhe pronarit turk të...
Robert Berisha ishte një nga të ftuarit e Luana Vjollcës në këtë të shtunë të “Shiko Kush Luan” . Sigurisht që do të pyetej edhe për ish-bashkëshorten e tij, Nora Istrefi, ndërsa muzikanti nuk i kurseu fjalët për të.Në...
Shqiptari Hysni Rexhaj ishte mysafirë në emisionin “Kojshia Show” ai është i njohur për dashurinë ndaj kafshëve.Në një moment ai futi llojin e gjarprit më të madh në botë Piton në gojë.Shikoni çfarë i ndodh nga min e 23:45.
Me siguri të gjithë e keni parë videon e grimerit shqiptar, Mario, duke u deklaruar homoseksual 37 vjeçar dhe e cila dje u bë virale.Por, jo edhe çfarë ka ndodhur në prapskenë madje as ai nuk e priste.Pasi Mario...
Përkundër se tashmë është bërë një kohë prej kur Adelina Tahiri ka zyrtarizuar romancën me burrin e saj maqedonas, kohë pas kohe nuk mungojnë reagimet në rrjete sociale në lidhje me këtë detaj.  View this post on Instagram  ❤️ A post shared...
Mario Dedivanovic u nderua më çmimin “American influence Aëards 2019”, event ky që bën bashkë të gjithë entuziastët dhe gurutë e bukurisë, i cili u mbajt në Dolby Theatre në Los Angeles.Në skenë erdhi Kim Kardashian e cila i...
Vitet e fundit pjesmarrjet e Malit të Zi në Eurovizion nuk kanë dhënë rezultate shumë të mira në pik dhe ndoshta te kjo arsye shkon mendja si fillim, por nuk është kjo e vetmja!Transmetuesi malazez RTCG, ka konfirmuar se...
Modelja e njohur shqiptare, Angela Martini, ka qenë e ftuar mbrëmjen e së martës në emisionin “Opinion”, ku ndër të tjera foli edhe për fëmijërinë e saj.Ajo tregoi se është larguar nga Shqipëria që në moshën 10-vjeçare dhe fillimisht...
Disa profesione e rrezikojnë më tepër shëndetin e zemrës te femrat, por cilat janë ato? Një studim i fundit mund ta ketë zbuluar përgjigjen.Problemet me zemrën janë një ndër sëmundjet më të pranishme te njerëzit në ditët e sotme.Edhe...
Reperi i njohur Mozzik është shfaqur për herë të parë në një emision televiziv pas ndarjes me Loredanën.Mozzik ishte i pranishëm në emisionin Nd’rrimi i Natës me Alaudin Hamitin në Klan Kosova.Në rubrikën “Mozzik iu përgjigjet fansave”, reperi është...

LABINOT TAHIRI LIDERI I ARDHSHMËM!

Derisa dikurë mbrëmjet e projektet muzikore ishin primare për Labinot Tahirin ,sot vendin e tyre po e zënë studimet.Labi tash e dy vite vijon ligjëratat në një fakultet privat për “Shkendat Politike”.Përzgjedhja e kësaj lamie nuk ishte krejt rastësore....
Këngëtarja Kida, ka paralajmëruar se është duke e realizuar një projekt të ri muzikor, transmeton Klan Kosova.Këngëtarja me anë të një postimi në rrjetin social Instagram ka bërë të ditur edhe emrin e kësaj këngë.Kënga quhet “Malli”, dhe pritet...
Reperi shqiptar i famshëm në Gjermani, Azet, njoftoi së fundmi se po largohet nga muzika dhe nga rrjetet sociale. Ai tha se këtë gjë po e bën për t’u përkujdesur për familjen si Granit dhe jo si Azet duke...
Për këngëtaren Big Mama dhe familjen e saj sot është një ditë zie.Është ndarë nga jeta babi i saj Adi Kasami.“Sot në mëngjes pas një sëmundje ka ndërruar jetë më i dashuri ynë babai Adi Kasami, njoftojmë familjarët miqt...
Një tjetër bionde besnike ndër vajzat e njohura shqiptare ka vendosur të surprizojë me ndryshimin në pamje të jashtme.Kejvina Kthella ka pozuar në foton më të fundit me flokë të gjatë e ngjyrë të errët dhe nuk mund ta...
ayna tashmë është kthyer në reperen më të komentuar në media dhe më e ndjekura në rrjete sociale ku numëron mbi 1 milion fansa që e ndjekin vetëm në Instagram.Shpesh reperja tërheq vëmendjen me postimet e saj dhe kështu...
Ditën e djeshme Mozzik publikoi klipin e tij më të fundit, “Dhelpër dinake”.Të gjithë e interpretuan si një dedikim pas ndarjes. Duke qenë se teksi është bërë nga vetë reperi, shumë fansa të tij mendojnë se i dedikohet Loredanës....
Mc Kresha duket se paska përgatitur një grumbull projektesh, të cilat është duke i  publikuar njëra pas tjetrës, transmeton Gazeta Metro.Kësaj here ai ka ardhur me Bllekin dhe Luar, ndërsa kënga mban titullin ‘Thug Life’.Për tekstin është kujdesur treshja...

Demi Rose edhe për Halloween ka çmendur fansat

Demi Rose dukej atraktive në kostumin që zgjodhi për ‘Halloween’.Demi Rose ka ndarë me ndjekësit disa imazhe nga veshja që kishte zgjedhur për festën e mbrëmshme.Për dallim prej shumë emrave të njohur, bukuroshja zgjodhi që për ‘Halloween’ të dukej...
Na është thënë gjithmonë se të pishë sa më shumë ujë është një gjë e mirë për organizmin, por duket se teprimi me ujin mund të sjellë probleme serioze, deri edhe vdekjen.Vrapuesja e maratonës Johanna Pakenham hyri në gjendje...

Horoskopi ditor, 2 nëntor 2019

DashiKjo e shtunë do të jetë e mbushur me nervozizëm dhe gjatë saj mund të ketë konflikte dhe debate. Kohëve të fundit të gjitha fundjavat kanë qenë të vështira dhe ka pasur gjithmonë persona me të cilët keni debatuar...
Apple po paralajmëron pronarët e iPhone dhe iPad më të vjetër se nëse nuk i bëjnë “update” pajisjeve të tyre në versionin më të fundit iOS brenda të dielës, ata nuk do të jenë në gjendje të lidhen me...
Modelja shqiptare në Amerikë, Lorena Haliti ka vazhduar që të tregoj gjoksin e saj seksi.Vazhdimisht është e angazhuar nëpër fotosesione të ndryshme por edhe kur nuk ka të tillë ajo nuk harron që të ngacmojë më shumë se 180...
Shkencëtarët kanë zhvilluar një test gjaku që mund të parashikojë predispozitat për vdekje në 10 vitet e ardhshme.Një ekip shkencëtarësh në Gjermani pasi analizuan të dhënat e 44 mijë njerëzve, zbuluan 14 tregues në gjak që duket se ndikojnë...
Grimeri i njohur shqiptar Arbër Bytyqi së fundmi ka befasuar fansat duke bërë një ndryshim drastik.E këtë ka vendosur ta bëjë me rastin e ‘Halloween-it’ duke u shndërruar në pamje të një femre.Ai këtë e ka treguar përmes një...

4 hapa për lumturinë në çift

Këshillat që duhet të ndiqni për të qenë çift i lumtur dhe për të jetuar një marrëdhënie në harmoni. Ndiqni këto hapa që fillojnë, që nga zgjedhja e partnerit deri te përballimi i konflikteve të vogla.Jeta në çift nuk...
Bebe Rexha ka tërhequr vëmendjen e të gjithë fansave me foton e fundit duke pozuar me rrobabanjo të zeza e ku në pah vë të pasmet. Bebe ka marrë komente e kritika të shumta, por komenti që ka rënë...
Florida Sala është parë në klipe të ndryshme të këngëtarëve shqiptarë, ku jo vetëm bën modelen por edhe balerinën.Së fundmi, Florida i ka lënë të gjithë me gojë hapur me atë që ka postuar në Instagram.Ajo ka ndarë me...
Mund t’iu duket e pabesueshme, por është e vërtetë.Konkursin e bukurisë të organizuar për herë të parë në Turqi në vitin 1936 e fitoi vajza nga Çamëria, Haxhire Mirushoglu.Bukuroshja, ishte me prejardhje nga Filati i Çamërisë, e cila bashkë...
Kompozitorja Diana Ziu dhe aktori Vangjel Toçe i kanë dërguar regjisores Vera Grabocka një letër publike, pasi u është refuzuar pjesëmarrja në Festivalin e Këngës.Këtë vit, Grabocka do të jetë regjisore e festivalit, ndërsa Zhani Çiko pjesë e jurisë...
Serbët vazhdojnë të jenë kundër shqiptarëve të suksesshëm, madje edhe atyre fama e të cilëve ka kaluar çdo kufi.Këngëtarja shqiptare Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme në botë dhe asnjëherë nuk e ka mohuar origjinën e...
Është përfolur shumë në lidhje me raportin e tyre së fundmi.Për të disatën herë me rradhë u aludua se Fero dhe Arbenita janë ndarë, një lajm i cili u hodh sërish poshtë me rastin e publikimit të këngës së...
Bota e artit dhe e showbizit ka pasur fatin të ketë një artiste të mrekullueshme dhe të zonjën, dhe kjo është Shyhrete Behluli.E pëlqyera dhe shumë e dashura në trojet shqiptare, ka rrjedhuar që moti në shkëndijat e faqeve...
Aktori i njohur turk Burak Ozçivit do të jetë kryeprotagonisti kryesor në vazhdimin e telenovelës “Ertugrul”. Xhirimet kanë nisur dhe Burak do luajë rolin e Osmanit, djalit të Ertugrul.Mediat turke shkruajnë se aktori po punon për këtë telenovelë nga...
Business Insider ka bërë një klasifikim të shenjave zodiakale duke u bazuar se cilat janë të prirura të kursejnë më shumë dhe cilat janë ato që duan luksin.Dashi: I pëlqen të bëjë shopping luksoz, pothuajse në mënyrë kompulsive. Blen...
Ziona Chana ka 39 gra, 94 fëmijë dhe 33 nipër e mbesa. Ata të gjithë jetojnë me të në shtëpinë e tij katër-katëshe me 100 dhoma, të rrënuara midis kodrave të fshatit Baktwang në shtetin Indian Mizoram.Kjo nënkupton shumë...
Lajm i keq për personat e dhënë pas karrierës dhe që u pëlqejnë flokët e gjata.Hulumtuesit kanë zbuluar se personat që punojnë më gjatë se 52 orë në javë janë dyfish më të prirë të mbesin pa flokëKjo është...
Hetem Ramadani i cili befasoi me thëniet e tij se sëmundjet mund të shërohen pa ilaçe, duke treguar se sëmundja e kancerit mund të shërohet edhe me ushqim nëse e gjeni në faza të hershme të saj.“Sëmundjet e njeriut...
Ka kaq shumë ushqime që ne duhet të hamë për të qenë të shëndetshëm, por shpesh ushqehemi me ushqim të pashëndetshme. Sot do t’ju flasim për gjellën që shkatërron kolesterolin, shmang sulmin në zemër dhe siguron energji.Për të përmirësuar...
Bianca dhe Bridget Roccisano janë dy motra që kanë krijuar një shpikje të veçantë që tani ka nisur t’u japë me miliona euro fitime.Prej shumë vitesh, vajzat donin të gjenin një mënyrë që të mbanin sutjena të cilave nuk...
Do bëhem deputet, vajzat shkulin krevatin për mua”.Këngëtari shumë i dashur për publikun, Shpat Kasapi ishte i ftuar në “E diell”, ku gjatë intervistës me Ervin Kurtin zbuloi se ka ndërmend t’i futet politikës e të bëhet deputet.“Pse jo...
Tuna dhe Patrisi janë shndërruar në Kësulëkuqen dhe Ujkun për festën e organizuar për ‘natën e shtrigave’.Këngëtarja e njohur shqiptare, Altuna Sejdiu- Berisha, e cila aktualisht gjendet në Amerikë ka filluar disa ditë më herët festimin e Halloween-it, apo...
Artistja nga Ukraina ka mahnitur jurinë e ‘The Voice Greece’ me këngën shqipe ‘Lule Lule’.Angelina Statyeva është një këngëtare ukrainase që ka spikatur një ndër këngët më të vlerësuara shqiptare me të cilën ka zgjedhur të konkurojë në “The...
Noizy ka në garazhin e tij një koleksion veturash!Reperi i famshëm shqiptar, Noizy, është i njohur për jetën luksoze që ai bën, por mbi të gjitha për veturat luksoze që ai koleksionon në oborrin e shtëpisë së tij.Përveç këngës...
Mama Vera e Rita Ora la pa frymë fansat me pamjen e saj të fundit – një veshje ari magjepsëse Stella McCartney.55 vjeçarja hyri në Instagram për të ndarë veshjet para se të shkonte në eventin e  Cartier me...

A e kopjojnë apo jo? E thotë vet Arta Bajrami

Këngëtarja Arta Bajrami ishte protagoniste e rubrikës 60 sekonda në Prive.Ajo iu përgjigj pyetjeve provokative të shumta të Artan Telakut, mes tjerash edhe pyetjes se a ka ndikuar të qenurit nënë në jetën intime të këngëtares.Mirëpo tek pyetja “A...
Të ftuar në “Ftesë në 5” së fundmi ishte një djalosh me aftësi të jashtëzakonshme në memorie. Ai quhet Anxhelo Yzeiraj dhe është vetëm 9 vjeç. Anxhelo shoqërohej nga e motra e tij Debora, 8 vjeç.Anxhelo vërtetoi përmes një...
Speci djegës i llojit “Çarapija” e cila vjen nga pjesa veriore e Perusë ka një kosto të lartë për t’u blerë dhe shërbehet vetëm në restorante luksoze.Për t’u kultivuar ky lloj speci nevojitet një klimë e përshtatshme tropikale dhe...
Menaxhimi i emocioneve është shpesh një proces i ndërlikuar. Ndonjëherë është e nevojshme t’i zbusni, të heshtni ose të mbani qetësinë në momente stresi. Nëse dëshironi të mos i lëndoni marrëdhëniet personale duhet të veproni në këtë mënyrë. Mirëpo,...

Mos u martoni me dikë që i ka këto shprehi

Jeni duke menduar të martoheni? Ky patjetër se është vendim i madh.Nëse e zgjedhni partnerin e duhur, ju mund ta kaloni tërë jetën me dikë që ju ndihmon të mësoni e të zhvillohen, duke jua dhënë mundësinë të bëni...

Dy llojet e grave që burrat i duan

Për shekuj me radhë, shumë gra janë përpjekur të kuptojnë se cilat tipare të personalitetit dhe sjelljes janë më tërheqëset për burrat. Ka po aq përgjigje sa ka burra në botë. Ajo që është e sigurt është se çdo...
Loredan është një ndër reperet në të suksesshme jo vetëm në vendin tonë por edhe në Gjermani.Ajo është duke punuar fort për karrierën e saj dhe duket se as mëmësia nuk e ndaloi dot.Pak kohë më parë ajo hodhi...
Është një nga  fytyrat publike më të komentuara në media, kjo për shkak se është e bija e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova.Ndonëse ishte pasive në  Kuvendin e Kosovës, Teutë Rugova, duket se i ha hyrë një “rruge” të...
Prej disa ditësh Instagram-in e AdelinaTahirit e kanë pushtuar fotot dhe videot të shkëputura nga kënga e re.Ajo mban titullin “Hile hile” dhe në klip Adelina shfaqet shumë hot.Së fundmi ajo ka publikuar një foto me belin shumë të...

ALBAN SKËNDERAJ MERR POST TË RËNDËSISHËM

Këngëtari shumë i dashur për publikun e që prej vitesh na ka sjellë vetëm hite, Alban Skënderaj po shënon sukses pas suksesi. Së fundmi Albani është emëruar si ‘I pari Ambasador i Gjuhës Italiane në Shqipëri’.Lajmin e ka dhënë...

TAYNAS I BLLOKOHET INSTAGRAMI

Ditë më parë, Tayna ka publikuar këngën e saj më të re më titull “Sicko”.Kënga është shoqëruar edhe me videoklip.Tani “Sicko” ka afër 3 milionë shikime në YouTube.Në storje në Instagram ajo ka filluar t’i publikojë videot e adhuruesve...
Një ndër të ftuarat speciale të mbrëmjes së djeshme në, ‘Shiko kush luan’, nën drejtimin e moderatores Luana Vjollca ishte edhe këngëtarja dhe aktorja e njohur, Çiljeta Xhilaga. Në një moment Çiljeta është vendosur përballë publikut që nuk ka...
Një nga blogeret më të komentuara shqiptare është padyshim Estela Ujka, e cila është shumë aktive në profilin e saj në Instagram.Së fundmi, blogerja ka treguar gjatë shfaqjes “Orat” se si vite më parë familja e saj nuk e...
Karriera e tyre me rolet komike filloi që nga paralufta në Kosovë me skeqet e “Treshit Përsheshit”.Një një intervistë për emisionin Revieë, Rasim Thaçi, I njohur si Cima ka treguar se si erdhi bashkimi i tre personazheve, duke përshirë...
Ajo është e njohur për veturat, shtëpitë dhe veshjet e shtrenjta që i ka në dispozicion. Por, Morena Taraku ka tentuar ta rrisë flotën e saj të veturave duke e futur në Kosovë një makinë superluksoze të tipit Bentley...
Prej disa ditësh është përfolur se Fero dhe Arbenita i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shkaku bë fakti që prej kohësh ata nuk janë shfaqur më bashkë dhe për më shumë, ata i kanë fshirë fotot me njëri-tjetrin...
Blero dhe Afrona tashmë kanë filluar jetën e tyre si çift bashkëshortor.Pak pas dasmës së madhe që organizuan në një nga plazhet e Shqipërisë, çifti i njohur tashmë kanë nisur jetën bashkëshortore.E Blero ka ndarë me ndjekësit e tij...

TAYNA SUPER EROTIKE NË KLIPIN E RI

Kënga ka lansuar sonte këngën e saj më të re “Sicko”.Edhe pse një këngë paksa më e lehtë, që edhe i përshtatet stinës së vjeshtës, Tayna na këtë këngë nuk ngurron që të bëj edhe ca skena erotike, ku...

AKTORJA E NJOHUR DËNOHET ME BURG

Aktorja e njohur e serialit Desperate Housewifes Felicity Huffman u raportua sot në burg për të shërbyer dënimin e skandalit të pranimeve në kolegj. Burgimi i saj do të zgjasë 14 ditëYlli fitues i Emmy hyri në një burg federal për...
Këngëtarja e famshme shqiptarë Enca, duket se po preokupohet për të ardhmen, ajo provon shpesh të provokoj ne rrejtët sociale duke publikuar foto gjysme e veshur e kohë pas kohë duke bërë pyetje jo të zakonshme si kjo e...

Çfarë i ndodh trupit tuaj kur ndaloni me konsumimin e sheqerit,...

Ka shumë debate sa i përket çështjes së dietave të shëndetshme.Veganët besojnë se shmangia e produkteve të kafshëve është dieta më e mirë, ndërkaq...

NJIHUNI ME ALINËN, 6-VJEÇARJA MË E BUKUR NË BOTË

Një vogëlushe 6-vjeçare nga Rusia, e quajtur Alina Yakupova, është cilësuar si vajza më e bukur në botë.6-vjeçarja nga Moska e ka nisur modelimin...

‘A DO FLIJE NJË NATË ME ALBIN KURTIN?’, KËSHTU PËRGJIGJET KËNGËTARJA...

Mes të ftuarve në një emisionin ishin edhe Bledi Mane dhe Iva Aliko.Gjatë bisedës, nuk munguan ngacmimet e gazetarit për lidhjen e shumëpërfolur të...

Zonja e parë e Kosovës pozon me fustan të gjatë, siç...

Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur...

Ja si mund te dukeni bukur edhe pa make up

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup?Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë...

Nusja e Milot Rashicës sjell imazhet me të gjitha veshjet në...

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë...