fbpx
Sunday, April 11, 2021
Nëse jetoni në një vend ku bie borë gjatë dimrit, atëherë ka të ngjarët dini se flokët tuaja pësojnë ndryshime.Moti i dimrit është i ashpër në të gjitha strukturat dhe llojet e flokëve. Ashtu si lëkura, flokët kanë nevojë...
Teksa coronavirusi i ri vijon të shkaktojë viktima dhe të infektojë çdo  ditë e më shumë njerëz në të gjithë botën, një lajm i mirë vjen nga Italia.Specialistët italianë shprehen se kanë arritur të izolojnë një pjesë të ADN-së...
Trajtimet për një lëkurë të bukur dhe të re, funksionojnë vërtetë?Nëse duam të luftojmë shenjat e plakjes, mund të përfitojmë nga një seri kurash, trajtimesh që mund të na ndihmojnë vërtetë për të hequr rrudhat dhe për të...

Zbardhni dhëmbët me këtë recetë limoni

Janë dy përbërës natyralë që mund të ndihmojnë për t'i mbajtur dhëmbët tanë të bardhë, duke parandaluar njollat antiseptike: janë limoni dhe soda e bukës që së bashku ndihmojnë për të zgjatur efektin e dhëmbëve të bardhë nga dentisti.Shtrydhni...
David Beckham e kishte puthur vajzën e tij Harper në buzë, ndërsa të njejtën gjë e bën edhe Viktoria. Për ta duket se kjo është një gjë normale, mirëpo kjo shkaktoi reagimin e opinionit publik.Edhe pse psikologët thonë se...
Sipas shkencëtarëve ne mund ta kontrollojmë shëndetin e trurit tonë me një test të thjeshtë. Me këtë test mund të zbulojmë gjasat që ne të kemi një sulm në tru.Hulumtues nga Univeriziteti i Tokios kanë punuar me një grup...
Për të trajtuar belbëzimin me rezultatet më të mira është e nevojshme të kujdeseni për atë herët, më së miri do të ishte para moshës 7 vjeçare, dhe në çdo rast “brenda” adoleshencës, sepse në moshë të rritur, përmirësimet...
Ka shumë debate sa i përket çështjes së dietave të shëndetshme.Veganët besojnë se shmangia e produkteve të kafshëve është dieta më e mirë, ndërkaq entuziastët e dietës ketogjenike duan të hanë vetëm yndyrë ep proteina, transmeton Telegrafi.Por, ekziston një...
Kur doni që ta vini foshnjën në gjumë, madje edhe kur dremit, shtrijeni gjithmonë në shpinë.Ky është pozicioni më i sigurt i gjumit, për të ulur rrezikun e sindromës së vdekjes së papritur të foshnjës (SVPF). Ndonjëherë e...
Disa profesione e rrezikojnë më tepër shëndetin e zemrës te femrat, por cilat janë ato? Një studim i fundit mund ta ketë zbuluar përgjigjen.Problemet me zemrën janë një ndër sëmundjet më të pranishme te njerëzit në ditët e sotme.Edhe...
Nëse ndiheni të pakënaqur sepse jeni mbi 25 vjeç dhe akoma nuk e keni gjetur njeriun e zemrës, qetësoheni! Mos e merrni me vrap!Sipas shkencës, gratë e gjejnë dashurinë e vërtetë vetëm midis moshës 27 deri 35 vjeç.Hannah Fry...
Kombinimi I këtyre dy përbërësve, gjen një përdorim të gjerë edhe në kozmetike dhe si mjet për ruajtjen e shëndetit. Disa nga benefitet e këtij kombinimi janë:Rigjeneron lëkurën– qumështi dhe mjalti kanë veqori antimikrobike. Kjo veqori bëhet edhe më...
Për shumë burra, të mos pasurit flokë është një temë e ndjeshme: ata mund të ndjehen sikur janë më pak tërheqës dhe mashkullor. Sidoqoftë, një hulumtim i kryer së fundmi ka treguar se nuk ka asnjë arsye për një...

Sëmundja po ecën shpejt, aktorja amerikane thotë se i mbetet pak...

Duket se nuk ka paqe për aktoren e famshme Shannen Doherty. Aktorja amerikane, e njohur për rolin e Brenda-s në serialin “Beverly Hills” është...

NJIHUNI ME ALINËN, 6-VJEÇARJA MË E BUKUR NË BOTË

Një vogëlushe 6-vjeçare nga Rusia, e quajtur Alina Yakupova, është cilësuar si vajza më e bukur në botë.6-vjeçarja nga Moska e ka nisur modelimin...

‘A DO FLIJE NJË NATË ME ALBIN KURTIN?’, KËSHTU PËRGJIGJET KËNGËTARJA...

Mes të ftuarve në një emisionin ishin edhe Bledi Mane dhe Iva Aliko.Gjatë bisedës, nuk munguan ngacmimet e gazetarit për lidhjen e shumëpërfolur të...

Zonja e parë e Kosovës pozon me fustan të gjatë, siç...

Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur...

Ja si mund te dukeni bukur edhe pa make up

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup?Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë...

Nusja e Milot Rashicës sjell imazhet me të gjitha veshjet në...

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë...