fbpx
Tuesday, July 14, 2020
Bëmat e shqiptarëve në kryeqytetin e Anglisë janë të njohura, ku shpesh me anë të suksesit në karrierë por edhe me lidhjen e disa prej tyre me bandat kriminale të drogës e jo vetëm janë vënë edhe në qendër...
Tri këngë të cilat ka ditë që janë përfolur për publikim, janë lansuar mbrëmë.Emra top të muzikës shqiptare të momentit si Mozzik e Loredana, Elvana Gjata e Ardian Bujupi dhe Butrint Imeri, kanë publikuar këngët e tyre të paralajmëruara...
Anxhela Peristeri e ka mbajtur gjithnjë jetën private larg vëmendjes së publikut, por së fundmi kur u shfaq nuse, këngëtarja nxiti thashethemet se do martohet.Anxhela na mahniti e veshur me një fustan nusërie nga “Ami Event”, që i tregonte...

Anxhela Martini rikthehet në vendlindje

Modelja e njohur shqiptare është rikthyer në vendin e lindjes.Bëhet fjalë për Anxhela Martinin.Ajo njoftoi ndjekësit se ka arritur në Shqipëri dhe me një avion privat, pasi publikoi edhe një fotografi në rrjetin social Instagram.“Ndalesë e shkurtër tek e...

Konfirmuan ndarjen e tyre, por sërish kapen mat

Koreografi Albi Nako dhe balerina e prezantuesja e motit, Alba Hoxha janë përfolur për ndarje kohët e fundit. Në media u shkruajt se shkak i ndarjes së çiftit ishin bërë prindërit e tyre të cilët nuk ishin dakort për...
Kanë mbetur vetëm edhe pak ditë deri në koncertin madhështor të Capital T.Reperi ka përgatitur gjithçka deri në detaje dhe për të gjithë fansat e tij ka një surprizë.“Qaq jemi frymzu sot edhe na keni knaqe zemren fansat ma...

Ja sa ka shpenzuar Kylie për operacione plastike

Kylie Jenner, më e reja dhe pa dyshim më e suksesshmja e familjes është tashmë bilionere falë biznesit të saj Kylie Cosmetics dhe Kylie Skin.Kylie tashmë 22 vjeç, duket krejt ndryshe nga pamja e saj e dikurshme, kur debutoi...
Do bëhem deputet, vajzat shkulin krevatin për mua”.Këngëtari shumë i dashur për publikun, Shpat Kasapi ishte i ftuar në “E diell”, ku gjatë intervistës me Ervin Kurtin zbuloi se ka ndërmend t’i futet politikës e të bëhet deputet.“Pse jo...
Disa profesione e rrezikojnë më tepër shëndetin e zemrës te femrat, por cilat janë ato? Një studim i fundit mund ta ketë zbuluar përgjigjen.Problemet me zemrën janë një ndër sëmundjet më të pranishme te njerëzit në ditët e sotme.Edhe...

Kylie Jenner, gati miliardere

Kylie Jenner, është gati të bëhet miliarderja më e re në Amerikë.Revista amerikane People, shkruan se Jenner veçse është e njohur si një prej femrave më të pasura të Amerikës.Vetëm lansimi i fundit i kozmetikës së saj, e kap...
Njëra nga modelet britanike që i ka inspiruar vajzat që ta duan veten për ashtu siç janë edhe me ca kilogramë më tepër, është Ashley Graham dhe ajo po që meriton një medalje për këtë punë!Dhe tani Graham ka...
Aktorja me origjinë nga Kosova, Arta Elezaj është bërë e njohur për publikun së pari me pjesmarrjen e saj në O sa mirë e pastaj me pjesmarrjen e saj në shfaqjen e humorit “Duplex”.Me bukurinë e saj dhe kaçurrelat...

Fjolla Morina provokon, përsëri zbulon gjoksin

Fjolla Morina i ka provokuar ndjekësit e shumtë me një fotografi në instagram ku ka nxjerru qoksin në pah.Këngëtarja Fjolla Morina ka zgjedhur shtatorin për t’i kaluar disa ditë pushimi.Ajo, nga pushimet e ‘nxehta’ i ka provokuar ndjekësit e...

Ku mbeti Violetë Kukaj pas ndarjes..?

Të gjithë u habitën kur u dha lajmi se këngëtarja Violetë Kukaj-Retkoceri i ka dhënë fund martesës shumë vjeçare me bashkëshortin.Pavarësisht habisë, e vërteta është se Violeta, këngëtarja e dashur e publikut më nuk është e martuar dhe për...

A e keni parë sa ka rënë në peshë Fifi?

Në muajin Maj, Fifi bëri të ditur se do t’i nënshtrohet intervenimit për vendosjen e balonës gastrike në lukth si një tentativë për të humbur dukshëm peshë.Një gjë e tillë ishte e nevojshme për këngëtaren për shkak të problemeve...
Të gjithë e marrim telefonin me vete.Na është bërë zakon dhe edhe pse e dime qe nuk duhet, vijojme ta bëjmë një veprim të tillë. Megjithatë, ky zakon të jeni të sigurt se ju krijon probleme tepër serioze.Një prej...
Kompozitorja Diana Ziu dhe aktori Vangjel Toçe i kanë dërguar regjisores Vera Grabocka një letër publike, pasi u është refuzuar pjesëmarrja në Festivalin e Këngës.Këtë vit, Grabocka do të jetë regjisore e festivalit, ndërsa Zhani Çiko pjesë e jurisë...
Mbrëmjen e së enjtes u çel nata e parë e ''Festivalit të Këngës'' në RTSH dhe si asnjëherë më parë audienca ka qenë më e lartë se kurrë, ndodhta edhe sepse binomi Alketa Vejsiu dhe Vera Grabocka sollën risitë...

Premierë: Dua Lipa publikon “Swan Song”

Publikohet kënga e shumëpritur e DuasKëngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka publikuar këngën e saj më të re.Kënga titullohet “Swan Song” dhe është shoqëruar edhe me videoklip, shkruan rtv21.tv Kjo është kënga e parë e...

Reperi nga Tetova, S4MM drejt fejesës?!

Flitet se reperi nga Tetova, S4MM është në përgatitje të fejesës. Edhe pse reperi në intervistat e fundit mohoi se është në lidhje, madje për fejesë as që flitej, burime të afërta të të fejuarës potenciale të S4mmit për...
Aktori i mirënjohur i serialit O sa mirë, Jeton Zogiani këtë javë bëri publik lajmin për kyqjen e tij në politikë.Në intervistën e dhënë për Fliltet.se ai foli për këtë vendim dhe për dallim që ai do ta ketë...

Kështu uron fillimin e vitit shkollor Capital T

Capital T edhe njëherë tregoi anën e tij humaniste duke u siguruar mjete shkollore nxënësve të shkollës fillore ku Trimi ka mbaruar shkollimin.Me anë të postimit në instagram ai tregoi se ëndrra e tij që të rikthehej një ditë...
Mund ta mos besoni mirëpo kanë kaluar 24 vjet që kur Walt Disney Pictures na dhuroi filmin e animuar Pocahontas. As ne nuk mundemi, dhe sinqerisht po na bën super nostalgjikë.Ndërsa kujtojmë ende çdo fjalë të vetme të “Colors...
Dafina Zeqiri po vazhdon me intensitet të njëjtë koncertet.Dafina Zeqiri ka qenë njëra nga këngëtaret më aktive këto muaj veror si me koncerte të mbajtura ashtu edhe me projektet muzikore që ka sjellë.Këngëtarja shumë e pëlqyer nga publiku ka...

Vali Corleone u bën ftesë vajzave pas tërmetit

I njohur për jetën e tij luksoze, Vali Corleone së fundmi ka ofruar strehim për të gjitha vajzat të cilat i kanë shkruar pas tërmetit në Shqipëri.Përmes një postimi në rrjetin social Instagram ai ka thënë se shumë vajza...
Stina e dimrit po afron, ndërkohë që dizajnerët kanë prodhuar xhaketën më speciale ndonjëherë.E njëjta lejon të kontrolloni temperaturën e xhaketës tuaj përmes smartphonit që ju e keni, shkruan Daily Mail.E njëjta mund të ofrojë temperaturën që ju kërkon...

Demi Rose edhe për Halloween ka çmendur fansat

Demi Rose dukej atraktive në kostumin që zgjodhi për ‘Halloween’.Demi Rose ka ndarë me ndjekësit disa imazhe nga veshja që kishte zgjedhur për festën e mbrëmshme.Për dallim prej shumë emrave të njohur, bukuroshja zgjodhi që për ‘Halloween’ të dukej...
Arian Çani ka pranuar një dhuratë në puntatën e fundit.Në emisionin ‘Zonë e lirë’ mbrëmë Arian Çani i njohur për spektakle ka pranuar një ‘maskë’ për tu mbrojtur nga koronavirusi.Këtë dhuratë ja bëri Sofia e re e emisionit, të...
Shikuesit e emisionit, Hospital në BBC 2 kanë mbetur të prekur nga historia e një pacienteje me kancer e cila zgjodhi jetën e fëmijës që kishte në bark në vend të sajës.Në episodin e tretë të programit u tregua...
Në intervistë për Flitet.se Albi Nako foli për bashkëpunimin e tij të ngushtë me Elvana Gjatën, dhe arsyen pse ai zgjedh Elvanën si një ndër bashkëpuntoret e tij më të mirë.Ai tha se Elvana edhe po mos të ishte...

Reperi nga Gjilani, Etritt së shpejti me album

Reperi nga Gjilani, Etritt në intervistë për Flitet.se tregoi se është në përgatitje të albumit të ri, i cili pritet të bëhet publik së shpejti."Keni me pas çka me degju", tha Etritti duke u premtuar shumë fansave të muzikës...
Pavarësisht se Patris dhe Robert Berisha nuk flasin mes vete, se marrëdhënia e tyre nuk është fare e mirë, Patrisi nuk e ka fshirë plotësisht nga jeta vëllain dhe familjen e tij.Interesante është se si pavarësisht raportit, Patrisi nuk...
Çifti shumë i dashur për publikun, Xhensila dhe Besi që pas ardhjes në jetë të Ajkës, i janë përkushtuar maksimalisht asaj dhe tanimë postojnë shpesh foto e video me vogëlushen.Madje në ditëlindjen e saj të parë Besi dhe Xhensila...

Nora i paska shumë për qejfi këto bikine(FOTO)

Seti i fundit i fotografive të postuara nga Nora përmban një numër të madh të fotove të postuara nga pushimet.Të gjitha janë me të njejtat bikine, ndërsa këto bikine Nora i ka veshur edhe më heret gjatë vitit 2018.Nora...
Filmi i ri i Ermal Mamaqit  “I Love Tropoja” është komentuar gjatë në media ende pa u publikuar, kjo pêr shkak të kastit që ai ka përzgjedhur për të qenë pjesë e këtij produksioni.Një prej aktorëve do të jetë...
Bianca dhe Bridget Roccisano janë dy motra që kanë krijuar një shpikje të veçantë që tani ka nisur t’u japë me miliona euro fitime.Prej shumë vitesh, vajzat donin të gjenin një mënyrë që të mbanin sutjena të cilave nuk...
Modelja e njohur shqiptare, Angela Martini, ka qenë e ftuar mbrëmjen e së martës në emisionin “Opinion”, ku ndër të tjera foli edhe për fëmijërinë e saj.Ajo tregoi se është larguar nga Shqipëria që në moshën 10-vjeçare dhe fillimisht...
Lajmi është hedhur si një “bombë” nga “The Sun”, një prej tabloidëve më të rëndësishëm të Britanisë së Madhe: Brad Pitt dhe Charlize Theron janë dashuruar.Çifti, sipas të përditshmes, frekuentohet prej më pak se një muaji dhe për momentin...

ENCA THOTË SE ËSHTË 100% BISHË

Këngëtarja shqiptare, Enca Haxhiu, ka postuar një fotografi në Instagram ku shihet shumë tërheqëse. Por më interesante është mbishkrimi i postimit ku thotë “Sot bëra testin e ADN’së dhe doli se jam 100% bishë”.Artistja që ka mbi 2 milionë ndjekës...
Pas komenteve, akuzave e ofendimeve të ndryshme për foton e publikuar për 30-vjetorin e saj, ka reaguar Bebe Rexha.Bebe Rexha ka postuar një fotografi që nuk ka lënë njeri pa e parë e komentuar, shkruan Gazeta Express.Ajo është fotografuar...
Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë e mediave rozë mjaft shumë.Kjo për faktin se e fejuara e Milotit e bëri kanagjeqin,...
Në intervistën e kësaj jave në Flitet.se i ftuar ishte këngëtari më i dashur i muzikës popullore Adnan Daci.Kjo intervistë ishte ndryshe nga ato që deri tash keni pasur mundësi ta shihni këngëtarin.Atij iu parashtrua pyetja që më së...
Është zbuluar këngëtari me të cilin Sinan Vllasaliu po sjellë këngë.Bëhet fjalë për Lok Komonin.Ka qenë vet Sinani ai i cili e ka zbuluar lajmin përmes rrjeteve sociale.“Çikat e Prishtinës” quhet kënga që bëri bashkë këta dy artistë e...
Në Amerikë ka nisur punën ai që quhet hoteli më i mallkuar në botë.Pas një rinovimi që ka kushtuar 25 milionë dollarë, Read Hotel, që ndodhet në Tenesi ka hapur dyert për klientët e guximshëm.Ky hotel ka një histori...
Mund t’iu duket e pabesueshme, por është e vërtetë.Konkursin e bukurisë të organizuar për herë të parë në Turqi në vitin 1936 e fitoi vajza nga Çamëria, Haxhire Mirushoglu.Bukuroshja, ishte me prejardhje nga Filati i Çamërisë, e cila bashkë...
Policia e Tiranës ka bërë me dije nëpërmjet një njoftimi se është arrestuar një person me inicialet A. Gj, 60- vjeç, pasi ka qenë duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.Bëhet me dije se personi i arrestuar është këngëtari...

Ja si dukej Era kur ishte gjimnaziste (Foto)

Era Istrefi është një ndër këngëtarët më të sukseshme.Emri i saj ka arritur që për një kohë të shkurtër të krijojë famë botërore, shkruan “Kosovarja”. Vitin që lam pas ajo ka korrur një sukses jashtëzakonisht të madh.Por, sigurisht të...
Kur ështa fjala për një femër të kompletuar, emri i Leartës na bie ndërmend menjëherë.Që nga momenti kur u martua me djalin e Shyhrete Behlulit, ajo vazhdon të komentohet jashtëzakonisht shumë në mediat rozë sidomos për anën pozitive që...
Rubrika e përjavshme nSiklet nuk mungoi as këtë javë në Flitet.se ku i ftuar ishte reperi nga Tetova ILLMILL, i cili me dashje apo padashje zbuloi shumë të pa thëna për jetën e tij.I pyetur për gjuhën eksplicite që...
Luana Vjollca ka festuar dje ditëlindjen e 28-të.Luana Vjolla ka mbushur dje 28 vjet dhe nuk e ka lënë që kjo ditë të kalojë si çdo ditë tjetër.Luana ka organizuar një festë ekstravagante të ditëlindjes, në plazhin e Dhërmisë...
Pozimi me bikine është bërë i pranueshëm gati nga të gjitha këngëtaret e skenës tonë, e këtij grupi i bën pjesë edhe Mihrije Braha.Mihrija si një këngëtare me bagazh shumë të madh artistik, ka vendosur që të tregojë pak...
Jo rastësisht shquhet si këngëtarja e cila ka ditur të ruaj çdo herë stilin e saj unik dhe çdo herë elegant.Flasim për këngëtaren e njohur dhe të dashur për publikun Edona Llalloshin, shkruan “Kosovarja”.Sukseset e saj në muzikë e...
Reperi i njohur Fero ka befasuar fansat me postimin e tij të funditMe anë të një postimi në Instagram ai i ka njoftuar të gjithë ndjekësit se për muajt në vazhdim ka anuluar të gjithë koncertet.“Të dashur fansa, i...
A i mbroni të dhënat tuaja në telefonin tuaj të zgjuar mjaftueshëm? Apo mendoni se të dhënat tuaja nuk kanë asnjë vlerë? Mendoni përsëri.Telefonat inteligjentë janë një pjesë e domosdoshme e jetës sonë. Madje mund të themi se ata...
Mc Kresha duket se paska përgatitur një grumbull projektesh, të cilat është duke i  publikuar njëra pas tjetrës, transmeton Gazeta Metro.Kësaj here ai ka ardhur me Bllekin dhe Luar, ndërsa kënga mban titullin ‘Thug Life’.Për tekstin është kujdesur treshja...
Roxhensa Kapurani e njohur për publikun si Marina Fara, u përfshi në përgjimet e policisë, në operacionin “Mezhgorani” ku u arrestuan më shumë se 30 persona. Burime bëjnë me dije se dyshimet për Marina Farën janë se ka ndihmuar...
FLITET SE Rita Ora dy vite më parë ishte parë bashkë me djalin e futbollistit të njohur David Beckham, Brooklyn.Në atë kohë u spekulua se dyshja ishin në lidhje por asnjëherë nuk u konfirmua, transmeton Indeksonline.Rreth kësaj ka shkruar...
Një këngëtar i ri me potencial të madh, padyshim që edhe suksesin e ka pas. Kështu është edhe Shpëtim Mustafa nga Kumanova i cili në Flitet.se tregoi për projektin e tij të fundit si dhe projektin e radhës që...

Etritt: Nuk bëj dissa për reklam

Javën që lamë pas pjesë e Flitet.se ishte reperi nga Gjilani Etritt, i cili tha se nuk do të bënte diss si disa artistë tjerë vetëm për reklamë."Unë për veti hala nuk kom bo diss, e as nuk besoj...
Kengetarja me e pelqyer e kengeve popullore Aferdita Demaku ashtu si e ndez atmosferen ne dasmat ku kendon, po e ndez atmosferen edhe ne dasmen e shtepise. Se fundmi ajo ka postuar disa video ku shihet duke vallezuar dhe duke...
“Roberti dhe Nora ndahen”, kjo ka qenë “melodia” e mediave rozë ditët e fundit.Pas 13 vitesh dashuri Nora dhe Roberti i dhanë fund mardhënies së tyre duke ngritur te ndjekësit debatin e “dashurisë së vërtetë”.Por Roberti pranoi se dashuria...
Reperja Rina Balaj edhe pse e re në moshë, ajo shpesh herë poston fotografi provokative në profilin e saj në instagram.Ndërsa nga fotografia e fundit mund të shohim se të njejtat para se ti postojë ia dërgon nënës së...

Luana Vjollca, vitin e ardhshëm do të…

Moderatorja shqiptare Luana Vjollca ka folur hapur pasi ka treguar detaje nga jeta e saj personale.Në emisionin e djeshëm “Shiko kush luan” Luana dha lajmin më të madh, atë të martesës së saj.  Teksa po bënte një bisedë me...

Si të kujdeseni për flokët kur jashtë bie borë

Nëse jetoni në një vend ku bie borë gjatë dimrit, atëherë ka të ngjarët dini se flokët tuaja pësojnë ndryshime.Moti i dimrit është i...

Zbardhni dhëmbët me këtë recetë limoni

NJIHUNI ME ALINËN, 6-VJEÇARJA MË E BUKUR NË BOTË

Një vogëlushe 6-vjeçare nga Rusia, e quajtur Alina Yakupova, është cilësuar si vajza më e bukur në botë.6-vjeçarja nga Moska e ka nisur modelimin...

‘A DO FLIJE NJË NATË ME ALBIN KURTIN?’, KËSHTU PËRGJIGJET KËNGËTARJA...

Mes të ftuarve në një emisionin ishin edhe Bledi Mane dhe Iva Aliko.Gjatë bisedës, nuk munguan ngacmimet e gazetarit për lidhjen e shumëpërfolur të...

Zonja e parë e Kosovës pozon me fustan të gjatë, siç...

Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur...

Ja si mund te dukeni bukur edhe pa make up

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup?Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë...

Nusja e Milot Rashicës sjell imazhet me të gjitha veshjet në...

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë...