fbpx
Wednesday, April 1, 2020
Modelja që është votuar votuar si një ndër femrat me trupin më të bukur në botë, Kelly Brook, ka treguar në një intervistë së çfarë i pëlqen më së shumti tek një mashkull.Ajo ka treguar se i pëlqen një...
Policia e Tiranës ka bërë me dije nëpërmjet një njoftimi se është arrestuar një person me inicialet A. Gj, 60- vjeç, pasi ka qenë duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.Bëhet me dije se personi i arrestuar është këngëtari...

Pas Norës edhe Tuna ndahet nga bashkëshorti?!

Tuna kohën e fundit ,  po ngjallë gjithashtu dyshime rreth një ndarje të mundshme me Patrisin. Ajo ndodhet me pushime në Islandë, po ndryshe nga herët e tjera   këtë herë ndodhet pa praninë e bashkëshortit të saj.Ndërkohë, ka reaguar...
Këngëtarja Filloreta Raçi apo e njohur për publikun si Fifi, në mesnatë ka uruar babin e saj  me një dedikim për  ditëlindjen e tij.Këngëtarja ka postuar disa foto të vjetra ku shfaqet me babain  dhe familjen dhe e quan...
Këngëtarja Kanita Suma është një nga artistet e reja e cila tërhoqi vëmendjen e publikut që pas pjesëmarrjes së saj në Kënga Magjike. Kanita ka qenë shumë e komentuar në media javët e fundit pasi u përfol se ajo...
Tash e një kohë përflitet mbi jetën private të reperit MC Kresha.Edhe pse shpesh flitej edhe për një fejesë te mundshme te reperit nje gje e tille asnjehere nuk u mohua plotesisht.Ka qenë ditëlindja e 35-të e reperit ajo...

Pse u prishën Mozzik dhe Loredana?

Kur u duk se e kaluan bashkë pa probleme stuhinë me zhvillimet e muajit Maj, Mozzik dhe Loredana u kuptua pak ditë më parë se nuk janë më bashkë.Çifti i shumëpërfolur po përjetojnë një krizë në raportin e tyre...
Ministri i Arsimit dhe Shkencës në intervistën e dhënë për Flitet.se, për herë të parë foli ndryshe nga herat tjera për gjëra të cilat më herët asnjëherë publikisht nuk ishte pyetur.Ademi tregoi arsyen e kyqjes së tij në politikë,...

A po i futet Adelina Ismaili politikës? (VIDEO)

Të gjithë e dimë që Adelina Ismaili, ka qenë dhe është mbështetëse e fortë e Lidhjes Demokratike të Kosovës.Këngëtarja ka shumë vjet që e përkrah këtë parti që kishte në krye Presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova, të cilit ajo...

Nora i paska shumë për qejfi këto bikine(FOTO)

Seti i fundit i fotografive të postuara nga Nora përmban një numër të madh të fotove të postuara nga pushimet.Të gjitha janë me të njejtat bikine, ndërsa këto bikine Nora i ka veshur edhe më heret gjatë vitit 2018.Nora...
Modelja shqiptare Emina Çunmulaj prej kohësh jeton në Amerikë, e cila 4 vite më parë u martua me njërin prej miliarderëve më me influencë në Amerikë, Sam Nazarian me të cilin ka dy vajza.Përveç modelingut së fundmi shqiptaren e...
Të gjithë e marrim telefonin me vete.Na është bërë zakon dhe edhe pse e dime qe nuk duhet, vijojme ta bëjmë një veprim të tillë. Megjithatë, ky zakon të jeni të sigurt se ju krijon probleme tepër serioze.Një prej...
Të gjitha gratë në një pikë të jetës kanë përjetuar dhe përjetojnë cikël të vonuar.Mund të jetë befasuese kur cikli menstrual vjen pa pritur dhe më herët. Por, një cikël i vonuar mund të jetë shumë stresuese dhe shpesh...

Kylie Jenner, gati miliardere

Kylie Jenner, është gati të bëhet miliarderja më e re në Amerikë.Revista amerikane People, shkruan se Jenner veçse është e njohur si një prej femrave më të pasura të Amerikës.Vetëm lansimi i fundit i kozmetikës së saj, e kap...

Angelina Jolie nuk do të martohet kurrë më

Angelina Jolie thotë se është ndjerë ‘nën presion’ nga Brad Pitt për t’u martuar në vitin 2014 pas nëntë viteve lidhje … dhe tani ajo ‘nuk do të martohet më’.Ata ishin në një lidhje shumë të mirë pasi u...

Ja sa ka shpenzuar Kylie për operacione plastike

Kylie Jenner, më e reja dhe pa dyshim më e suksesshmja e familjes është tashmë bilionere falë biznesit të saj Kylie Cosmetics dhe Kylie Skin.Kylie tashmë 22 vjeç, duket krejt ndryshe nga pamja e saj e dikurshme, kur debutoi...
Së fundmi Vera Ora ka postuar shumë shpesh fotografi me bikine, kjo ndoshta për faktin se ajo mori shumë komente pozitive për linjat trupore.Kjo e fundit ishte nga kampanja e saj e re.Ajo ka bashkëpunuar sërish me Melissa Odabash”,...
Kejvina Kthella ka postuar një vallëzim sensual nën ritmet e këngës “Bye Bye” të Dafina Zeqirit dhe Taynas.Duket se kjo këngë vetëm një ajvë pasi që ka dalur është shndërruar në një hit. Ajo tani ka marrë 6 milionë...
Këngëtarja e mirënjohur e estradës, Shyhrete Behluli është takuar me aktoren turke, Semra Dinçer, e cila për publikun u bë e njohur nga seriali “Nusja nga Stambolli”.Në llogarinë e saj personale, Instagram, artistja jonë ka publikuar një fotografi, në...
“Një ditë të bukur, një çift do të martohej dhe gjatë kohës që nusen po e çonte i vëllai me makinë për në kurorëzim, dhëndri e telefonoi dhe i tha se kishte ndryshuar mendim. Nuk donte të martohej me...
Shumë gjëra të reja po priten nga Capital T.Pas sukseseve të tij të mëdha përgjatë këtij viti, reperi e ka në plan të përmbyllë 2019-tën me një bashkëpunim ndërkombëtar.Ai njoftoi përmes Instagramit se është bërë bashkë me reperin e...
Ronela Hajati nuk është treguar aspak modeste këtë të hënë.Këngëtarja shqiptare feston sot 30-vjetorin dhe nuk i ka kursyer lëvdatat për veten e saj në këtë ditë “të shënuar” siç shprehet ajo.Me një postim në Instastory, Ronela i uron...
Njëra nga modelet britanike që i ka inspiruar vajzat që ta duan veten për ashtu siç janë edhe me ca kilogramë më tepër, është Ashley Graham dhe ajo po që meriton një medalje për këtë punë!Dhe tani Graham ka...
Të qenit grua sot është një gjë jashtëzakonisht komplekse, pasi konfuzioni i roleve në çift, në familje dhe në shoqëri gjeneron konflikte dhe krijon pengesa si asnjëherë më parë.Shpesh çmimi për të afirmuar vetë individualitetin është mënjanimi nga dashuria...
Sot disa nga VIP-at tanë kanë publikuar foto në instagram të veshur në të zezë.Edhe Morena Taraku e veshur komplet me ngjyrë zezë kombinuar me një qantë të bardhë, duket për mrekulli.Siç duket Morena është pëlqyer shumë nga fansat e...
Ariana Grande kërkon dëmshpërblim prej 10 milionë dollarësh nga marka e njohur e rrobave “Forever 21”, për shfrytëzim të paautorizuar imazhi.Ylli i muzikës pop shprehet se “Forever 21” ka përdorur figurën dhe emrin e saj për të promovuar veshje...
Vitamina E është një vitaminë tejet e rëndësishme e cila luan role shumë thelbësore për shëndetin e njeriut.Ajo është para së gjithash një antioksidant i madh dhe i fuqishëm që mund të neutralizojë efektin e dëmshëm të radikaleve të...

Kush i kapi lulet në dasmën e Bleros me Afronën

Mes gjithë momenteve të panikut që përfshinë Shqipërinë pasditen e djeshme dhe natën e lënë pas prej tërmeteve, diku festohej.Këngëtari Blero Muharremi dhe partnerja e tij modele Afrona Dika i dhanë fund beqarisë në një ceremoni buzë detit, në...
Shkencëtarët nën kraterin më të madh dhe më të thellë në Hënë, dhe në përgjithësi në Sistemin Diellor, zbuluan një sasi të madhe mase misterioze të origjinës së panjohur.Sipas hulumtimit të një ekipi nga Universiteti i Baylorit në SHBA,...
Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi celebruan dje dashurinë e tyre në martesë.Moderatorja dhe aktori i njohur mblodhën miqtë dhe familjarët në një festë e organizuar buzë detit në Golem.Jonida kishte veshur një fustan tepër të thjeshtë të bardhë që...
Rozana Radi aktualisht është duke u përballur me një problem në rrjetin social Instagram.Ajo i njoftoi të gjithë miqtë e saj dhe ata që ndiqte dhe e ndiqnin se ka disa ditë që llogaria e saj nuk është në...
E bukur padyshim, por edhe shumë e këndshme. Learta njihet pothuajse në çdo familje shqiptare, famë kjo që e arriti nga martesa e saj me djalin e këngëtares së njohur Shyhrete Behlulit.Learta Jakupi është nga femrat më të komentuara...
Në intervistën e kësaj jave në Flitet.se i ftuar ishte këngëtari më i dashur i muzikës popullore Adnan Daci.Kjo intervistë ishte ndryshe nga ato që deri tash keni pasur mundësi ta shihni këngëtarin.Atij iu parashtrua pyetja që më së...
Një këngëtar i ri me potencial të madh, padyshim që edhe suksesin e ka pas. Kështu është edhe Shpëtim Mustafa nga Kumanova i cili në Flitet.se tregoi për projektin e tij të fundit si dhe projektin e radhës që...
Që pasi publikoi albumin e saj “Fortuna”, Tuna Sejdiu mori pak kohë për veten e saj dhe vendosi të kalojë pushimet së bashku me familjen. Mesa duket, pushimet e saj kanë mbaruar dhe Tuna i është rikthyer muzikës me...

ALBAN SKËNDERAJ MERR POST TË RËNDËSISHËM

Këngëtari shumë i dashur për publikun e që prej vitesh na ka sjellë vetëm hite, Alban Skënderaj po shënon sukses pas suksesi. Së fundmi Albani është emëruar si ‘I pari Ambasador i Gjuhës Italiane në Shqipëri’.Lajmin e ka dhënë...
Kida shumë shpejt me projekt të ri muzikor Këngëtarja e mirënjohur, Orhidea Latifi- Kida në janar të këtij viti ka përfunduar kontratën me labelin “On Records”, Pas përfundimit të kësaj kontrate, Kida përmes një postimi në rrjetin social Instagram,...
Ajo është e njohur për veturat, shtëpitë dhe veshjet e shtrenjta që i ka në dispozicion. Por, Morena Taraku ka tentuar ta rrisë flotën e saj të veturave duke e futur në Kosovë një makinë superluksoze të tipit Bentley...
Filmi i ri i Ermal Mamaqit  “I Love Tropoja” është komentuar gjatë në media ende pa u publikuar, kjo pêr shkak të kastit që ai ka përzgjedhur për të qenë pjesë e këtij produksioni.Një prej aktorëve do të jetë...
Shikuesit e emisionit, Hospital në BBC 2 kanë mbetur të prekur nga historia e një pacienteje me kancer e cila zgjodhi jetën e fëmijës që kishte në bark në vend të sajës.Në episodin e tretë të programit u tregua...
Artistet nga Maqedonia janë bërë bashkë në të njëjtin vend, për herë të parë.Big Mama, e cila është mike e mirë me të dy këngëtaret, ka marrë Adelina Tahirin në një nga eventet ku ka kënduar Tuna, shkruan Gazeta...
Chantelle Clarke nga Kanadaja solli në jetë në dhjetor një vajzë të vogël. Dhe, si shumë nëna të tjera, ajo pati çarje të lëkurës në zona të ndryshme të trupit.Por, në vend që të shpenzonte para për kremra që...
Kënga e re e Mozzikut dhe Loredanës ka arritur edhe një sukses të ri.Mozzik dhe Loredana ka pak ditë që kanë publikuar projektin e ri “Romeo & Juliet”, shkruan lajmi.net.Projekti i tyre po pritet shumë mirë në publik, madje...
Së fundmi ajo ka qenë mjaft e përfolur në mediat rozë, duke qenë se u bë pjesë e klipit të Ledri Vulës, kënga me titull “Rio”.Lorena Haliti shihet në një video që po qarkullon në rrjete sociale, ku muaj...

Modelja shqiptare vë në fokus të pasmet

Dorina Gegiçi është prej modeleve më të njohura dhe më të suksesshme shqiptare.Modelja e famshme ka linja super seksi e të cilat i ka treguar edhe në postimin  e radhës në Instagram. View this post on Instagram  🌅🌅 A post shared by...
Apple po paralajmëron pronarët e iPhone dhe iPad më të vjetër se nëse nuk i bëjnë “update” pajisjeve të tyre në versionin më të fundit iOS brenda të dielës, ata nuk do të jenë në gjendje të lidhen me...
Ndonëse në fillim ata u përpoqën ta mbanin lidhjen të fshehtë, marrëdhënia e tyre u bë publike dhe më pas familjare duke qenë se Dua e solli Anwar së bashku me familjen e saj në Kosovë.Siç duket edhe Anwar...
RëniaNe shohim ëndrra  duke rënë më shpesh sesa duke fluturuar. Sipas psikologut Ian Ëallace, një ëndërr rreth rënies simbolizon frikën e humbjes së kontrollit. Ju nuk mund të kontrolloni diçka në jetën tuaj më shumë, sepse disa ndryshime drastike...
Se gjërat janë bërë serioze mes dyshes e provon edhe fakti se ata po shikojnë mundësinë e të jetuarit nën një kulm.Dua Lipa iu bashkua të dashurit të saj Anwar Hadid në funeralin e gjyshes së tij të dashur...
Blogerja dhe njëherësh modelja e njohur Dona Bajrami thuhet se është në lidhje me aktorin turk Gokberk Yildirim.Aktori turk numëron një sërë role në serialet turke por ajo që i dha edhe më shumë hapërisë në industrinë e filmave...
Rubrika e përjavshme nSiklet nuk mungoi as këtë javë në Flitet.se ku i ftuar ishte reperi nga Tetova ILLMILL, i cili me dashje apo padashje zbuloi shumë të pa thëna për jetën e tij.I pyetur për gjuhën eksplicite që...
Speci djegës i llojit “Çarapija” e cila vjen nga pjesa veriore e Perusë ka një kosto të lartë për t’u blerë dhe shërbehet vetëm në restorante luksoze.Për t’u kultivuar ky lloj speci nevojitet një klimë e përshtatshme tropikale dhe...

Disa foto që ju bëjnë të qeshur

Për fat të keq, askush nuk është imun ndaj ditëve të vështira, fatit të keq apo humorit të keq.Ne të gjithë kemi mënyrat tona për t’u përballur me ditët e pafata. Disa njerëz pëlqejnë të fshihen në shtretërit e...

4 hapa për lumturinë në çift

Këshillat që duhet të ndiqni për të qenë çift i lumtur dhe për të jetuar një marrëdhënie në harmoni. Ndiqni këto hapa që fillojnë, që nga zgjedhja e partnerit deri te përballimi i konflikteve të vogla.Jeta në çift nuk...
‘Habibi’ është bashkëpunimi i fundit i Luana Vjollcës, i cili erdhi me një artist të njohur jo vetëm për publikun shqiptar, por dhe për shumë vende të tjera të botës, Faydee. Kënga u prit shumë mirë dhe muzika ritmike...
Është e kotë të ngecesh pas diçkaje që nuk të jep kënaqësi. Mjedis toksik, shef antipatik, kolegë të bezdisshëm dhe shumë kuriozë, punë me ngarkesë të tepërt…etj.Është normale që në punë të mbingarkoheni me detyra, pasi pikërisht për këtë...
Meqe festat e fundvitit po afrojne dhe po kerkoni nje dhurate ideale, apo ne qofte se njeriu juaj i zemres ka ditlindjen ne po ju vijme ne ndihme duke ju listuar disa nga dhuratat ideale per te dashurin/en tuaj....
Më datën 14 të këtij muaji, moderatorja Jonida Vokshi dhe partneri i saj, Besnik Krapi, kurorëzuan me martesë dashurinë e tyre.Ata mbajtën një ceremoni buzë detit, ku çdo detaj tërhoqi vëmendjen për shkak të thjeshtësisë që ishte ruajtur në...

Kendall Jenner bën ndryshim drastik në dukje

Modelja e njohur Kendall Jenner është shumë e suksesshme në fushëm e saj. Po ashtu, bukuroshja e një prej familjeve më të pasura në botë, është shumë e komentuar në media dhe gjithmonë  di si të tërheqë vëmendje.Së fundmi,...
Ish-missi shqiptar, Nikita Preka, e cila është diplomuar për ekonomi në Londër, ia ka dalë të punësohet në një kompani konstruksioni dhe investimesh në Dubai, ku dhe jeton prej disa kohësh.Ajo ka dhënë një intervistë së fundmi, ku tregon...
Era Istrefi ka shpërndarë një video të një performance 'live' të këngës që do të publikojë së shpejti.Shumë shpejtë do të vijë edhe një këngë nga Era Istrefi, këtë herë në bashkëpunim me Dj të njohur botëror, Dimitri Vegas...
Pavarësisht se Patris dhe Robert Berisha nuk flasin mes vete, se marrëdhënia e tyre nuk është fare e mirë, Patrisi nuk e ka fshirë plotësisht nga jeta vëllain dhe familjen e tij.Interesante është se si pavarësisht raportit, Patrisi nuk...
Mama Vera e Rita Ora la pa frymë fansat me pamjen e saj të fundit – një veshje ari magjepsëse Stella McCartney.55 vjeçarja hyri në Instagram për të ndarë veshjet para se të shkonte në eventin e  Cartier me...
Dafina Zeqiri dhe Tayna ka pak ditë që kanë publikuar duetin “Bye Bye”, të cilit ia shoqëruan edhe videoklipin.Në klip, dy artistet erdhen tejet të ‘nxehta’, ndërsa kënga po pëlqehet nga fansat e tyre.Deri tani, kjo këngë ka marrë...

Shtyhet koncerti i Capital T që do mbahej nesër

Parapregatitjet e koncertit madhështor të Capital T që do mbahet në Sheshin Nënë Tereza në Tiranë kanë filluar javë më parë dhe është bërë një investim i madh.Data e koncertit që ishte vendosur dhe zbuluar kohë më parë, ishte 19 shtator,...

Si të kujdeseni për flokët kur jashtë bie borë

Nëse jetoni në një vend ku bie borë gjatë dimrit, atëherë ka të ngjarët dini se flokët tuaja pësojnë ndryshime.Moti i dimrit është i...

Zbardhni dhëmbët me këtë recetë limoni

NJIHUNI ME ALINËN, 6-VJEÇARJA MË E BUKUR NË BOTË

Një vogëlushe 6-vjeçare nga Rusia, e quajtur Alina Yakupova, është cilësuar si vajza më e bukur në botë.6-vjeçarja nga Moska e ka nisur modelimin...

‘A DO FLIJE NJË NATË ME ALBIN KURTIN?’, KËSHTU PËRGJIGJET KËNGËTARJA...

Mes të ftuarve në një emisionin ishin edhe Bledi Mane dhe Iva Aliko.Gjatë bisedës, nuk munguan ngacmimet e gazetarit për lidhjen e shumëpërfolur të...

Zonja e parë e Kosovës pozon me fustan të gjatë, siç...

Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur...

Ja si mund te dukeni bukur edhe pa make up

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup?Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë...

Nusja e Milot Rashicës sjell imazhet me të gjitha veshjet në...

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë...