fbpx
Monday, December 2, 2019

Kështu dukej Shkurte Fejza para 22 viteve

Gresa Behluli ka publikuar një foto të rrallë të Shkurte Fejzës. Këngëtarja, Gresa Behluli ka sjell një imazh të vjetër të nënës së saj, artises së mirënjohur, Shkurte Fejza, shkruan lajmi.net.“1996”, ka shkruar ajo.Shkurte shquhet për zërin e veçantë, e...
Këngëtarja shqiptare Eva Ndoja është njëra nga ato këngëtaret që me linjat e saj, ka marrë vëmendjen e publikut shqiptar.Ajo përveç që është aktive në Instagram dhe rrjete tjera sociale, Eva së fundi ka sjell edhe këngën më të...
Modelja shqiptare që jeton në SHBA, Lorena Haliti ka bërë edhe një paraqitje tepër seksi për fansat e sajBukuroshja kosovare, e cila modelon për shumë agjenci të modës në Amerikë ka postuar një foto ku ka thënë është për...
Ylli televiziv, Kim Kardashian në të shumtën e rasteve shfaqet me grim të tepruar.Njëra ndër femrat më të famshme në botë, këtë të dielë është parë përkrahë partnerit të saj, Kanye Ëest duke darkuar.Kardashian, ka zgjedhur që kësaj here...
Motrat Mustafa kanë dhënë një intervistë për emisionin “Mirage”. Motrat Mustafa kanë zbuluar se si qëndron e vërteta lidhur me idenë e këngës për nënën, ku thuhej se ia ka marrë Shyhrete Behluli. Shyhrete Behluli u tha se ua ka...
Mozzik dhe Loredana po punojnë vazhdimisht rreth projekteve të reja muzikore. Mozzik dhe Loredana përmes rrjeteve sociale, kanë bërë të ditur se po udhëtojnë bashkë për në destinacionin e radhës, shkruan lajmi.net.Reperi ka postuar një fotografi, në të cilën Loredana...

Kida ekspozon trupin e saj në pushime(FOTO)

Kida i ka vazhduar pushimet e saj derisa nuk kanë munguar edhe fotot e saj tepër seksiKëngëtarja është në formë shumë të mirë, jo vetëm më hite por edhe me asete trupore.Ajo është në pushime ku nuk po mungon...
Nora Istrefi ka preferuar që gjithnjë të jetë e rezervuar për jetën private dhe të qëndrojë e shkëputur nga intervistat. Mirëpo, ajo për herë të parë është deklaruar në lidhje me mardhënien e saj me kunatën , Tunën.Por e...
Emri i djalit të çiftit të njohur u komentua shumë në rrjet, pasi ishte më i pazakontë. Së fundi, Elita postoi disa imazhe në Instagram, në të cilat u shfaq bashkë me djalin, e ku nuk munguan komentet e ndjekësve.Një...
Elgit Doda u ka treguar fansave prejardhjen e emrit të tij. Këngëtari shqiptar, Elgit Doda u ka treguar fansave të tij prejardhjen e emrit pasi ishin kurreshtarë të dinin, shkruan lajmi.net.I pyetur nga ndjekësi se nga e ka prejardhjen emri...
Këngëtarja shumë e përfolur Loredana Zefi është në prag të publikimit të këngës më të re të saj me titull ‘Labyrinth’, të cilën e ka paralajmëruar edhe Mozzik, duket se vajza e tyre Hana, po i kënaq shumë prindërit...
Ceremonia “Met Gala” padyshim që është eventi që po diskutohet më së shumti në të gjithë botën pas natës së djeshme.Të famshmit që ishin prezent ishin të veshur në mënyrën më të ekzagjeruar të mundshme, madje duke sjellë në...
Moderatorja e njohur Aulona Musta shpesh poston në rrjetet sociale foto apo tema dhe nxit diskutime të ndryshme me ndjekësit e saj.Së fundmi Aulona ka publikuar mesazhin që i ka ardhur nga një qytetare, duke hapur çështjen e maniakëve...
Ledri Vula ka publikuar në Instagram një video ku shihet një fanse e tij duke kërcyer twerk. Ndërkaq përveç komenteve të shumta për vallëzimin e fanses, bie në sy edhe një koment nga reperja Tayna.“Lyju me kos se koke...
Oriola Marashi është modelja më hot e momentit në shoë bizin shqiptar, ku nuk lë ditë pa ekspozuar linjat e saj trupore.Modelja bën lajm në çdo pozë që ajo bën, pasi çdo fotografi e ka duke zbuluar linjat e...
I ftuar së fundmi në “Mirage”, artisti Mentor Haziri tregoi diçka më shumë rreth situatës së vitit të shkuar, ku në “Kënga Magjike 2018” artisti i surprizoi të gjitha duke e votuar këngën konkurruese të Fifit dhe MC Kreshës...
Këngëtarja shqiptare është në qendër të vëmendjes me veprimet e saj. Enca Haxhia me fotografinë e postuar mori një numër të madh komentesh në Instagram, por komenti që i bëri një ndjekës këngëtares tërhoqi më shumë vëmendjen, shkruan lajmi.net.Artistja kishte...
Reperja Rina Balaj edhe pse e re në moshë, ajo shpesh herë poston fotografi provokative në profilin e saj në instagram.Ndërsa nga fotografia e fundit mund të shohim se të njejtat para se ti postojë ia dërgon nënës së...
Koncerti i Elvanës vështirë të zëvendësohet ndonjëherë.Përderisa të gjithë këngëtarët zgjedhën sheshin që të perfomojnë në përvjetorin e pavarësisë së Kosovës, Elvana mbajti një koncert të paharruar në njërin nga këndet e Klan Kosovës.Koncert ky i organizuar nga bashkëshortja...
Ka disa ditë që Morena Taraku po qëndron në Dubai.Ajo zgjodhi këtë vend për të festuar ditëlindjen e saj të 26-të.Por, sigurisht të gjithë ishin kurioz se kush po e shoqëron Morenën në këtë vend luksoz.Ajo është bashkë me...
Aktorja e njohur hollivudiane Pamela Anderson pak kohë më parë i dha fund fejesës së saj disa mujore me futbollistin 33-vjeçar, Adil Ram.Por mesa duket çifti ka vendosur ti japë edhe një shans marrëdhënies së tyre dhe kanë disa...
Dua Lipa është shfaqur tërheqëse e veshur në të zeza, ndërsa në plan të parë kishte vënë të pasmet.Këngëtarja dukej joshëse e veshur ngushtë, ndërsa këto fotografi i solli pas provokimit që e bëri me gjoksin jashtë.Për ndryshe, projekti...
Festivali i Filmit në Kanë mblodhi në një vend emrat më të njohur të kinematografisë.Në mesin e yjeve ishte edhe aktorja e njohur turke, Meyrem Uzerli, e cila mahniti me paraqitjen në tapetin e kuq.Aktorja kishte veshur një fustan...
Grimerja e famshme, Sellma Kasumoviq ka reaguar lidhur me komentin që i ka bërë vajzës së kriminelit serb, Arkanit. Sellma ka thënë se ka mijëra ndjekës në Instagram, dhe jo të gjithë i njeh.Madje, ajo ka treguar se përkatësia e...
Këngëtarja Fjolla Morina ka dhënë një deklaratë të çudishme gjatë një intreviste në emisionin “Thumb”.Fjolla ka thënë se nëse do i ofronin një shumë të mirë do të pranonte të kalonte një natë me një biznesmen.E pyetur nga moderatorja...
Nuk janë të gjitha femrat e estradës sikur ajo, sepse atë e karakterizon guximi dhe vetëbesimi që ka ndaj vetes dhe punës së saj.Është fjala për këngëtarën e njohur Dafina Zeqirin, e cila çdo herë e më shumë majat...
Loredana Zefi ka publikuar një fotografi, përmes së cilës ka treguar se është kthyer në Zvicër.Këngëtarja, publikoi një foto në rrjetin e saj social ‘Instagram‘.‘Të dua Zvicër’, ka shkruar ajo në imazh.Ndryshe, Loredana Zefi ditëve të fundit ka qenë...

Fjolla Morina provokon, përsëri zbulon gjoksin

Fjolla Morina i ka provokuar ndjekësit e shumtë me një fotografi në instagram ku ka nxjerru qoksin në pah.Këngëtarja Fjolla Morina ka zgjedhur shtatorin për t’i kaluar disa ditë pushimi.Ajo, nga pushimet e ‘nxehta’ i ka provokuar ndjekësit e...
Turnetë e Melindës morën tjetër kthesë. Mbrëmë reperja nuk mundi ta realizojë koncertin e saj për shkak të mungesës së sigurisë në një club në Stubëll.Artistja hyri në Instagram për t’iu kërkuar falje fansave në Stubëll pasi nuk arriti...
Dafina Dauti shumë herë është komentuar edhe për jetën private, të cilën çdo herë tenton ta mbajë larg vëmendjes së medieve.Ajo së fundi është përfolur për një lidhje me këngëtarin Tafil Kurteshi, lidhje të cilën e konfirmoi vetë ajo.Në...
Tuna ka publikuar me videoklipe të gjitha këngët e albumit të saj të ri ‘Fortuna’.Dje mbrëma Tuna ka publikuar në Youtube shtatë videoklipe për shtatë këngët e reja nga albumi i saj më i fundit, Fortuna.Në klipet e...
Lady Gaga po shijon sukses të madh në muzikë, por e kundërta ndodh në jetën e saj private.Ajo ka kaluar shpesh në situata jo të favorshme ku shpesh është ndarë nga njerëzit që kishte përkrah.Vetëm pak muaj pasi shpallën...
Këngëtari, Sabri Fejzullahu në një intervistë të fundit bëri një deklaratë bombastike për Flori Mumajesin. Sabriu ka folur për artistët që po blejnë klikime teksa e përmend Florin se si mund t’i bëjë tre milionë për një ditë. E një reagim...

Tuna e sëmurë duke bërë serum

Më 8 Mars, këngëtarja e dashur për publikun Tuna Sejdi mbajti një koncert ku promovoi albumin e saj më të ri. Që para këtij koncerti u përfol se ajo nuk ishte në gjendje të mirë fizike.E mesa duket së...
Këngëtarja Morena Taraku sapo ka bërë një deklaratë shumë të fortë në llogarinë e saj në Instagram që lidhet me faktin se së shpejti ajo do bëhet super e famshme.Bukuroshja e cila prej kohësh jeton në Turqi, ka deklaruar...
2.000.000 ndjekës, kjo është shifra që Enca synon të arrijë në Instagram.Por ende pa shkaur tek kjo shifër, këngëtarja është treguar e paduruar pasi së fundmi ka hedhur një foto ku feston numërin 2 milion.Fotos, ajo ia la edhe...

Rikthehet Leonora Poloska!

Leonora Poloska është padyshim ndër emrat më të dashur të muzikës shqiptare, e cila ndër vite solli projekte që u pëlqyen mjaft shumë nga publiku.Këngëtarja nga Maqedonia ka disa vite që është larguar nga skena duke iu përkushtuar rritjes...
Çiljeta Xhilaga ka treguar se kush është personi që e mbush plot jetë. Çiljeta Xhilaga ka ndarë me ndjekësit një imazh në Instagram, në të cilën shihet djali i saj, Fernando, shkruan lajmi.net.“Kur dashuria mban emrin tend Nando”, ka shkruan...
Prej ditësh ka lajmëruar se shumë shpejt do të publikojë këngën e saj më të re “E kuqe”. Por veç projekteve në muzikë, vështirë që ta gjeni Greta Koçin duke treguar detaje nga jeta e saj private.Pothuajse të gjitha...
Prej kohësh në media është përfolur për një lidhje të mundshme mes këngëtares shqiptare Era Istrefi dhe Dj të famshëm Diplo. Gjithë aludimet e fansave kanë nisur që pas komenteve të shumta që Dj i njohur i ka lënë...
Genta Ismajli pas videos duke dridhur të pasmet, ka vendosur t’i befasoj përseri fansat, kësaj here duke ndryshuar ngjyrën e flokëve.Përndryshe Genta Ismaili shquhet për stilin e veqant që ka në çdo paraqitje të saj.E kemi parë shumë herë...

Edhe motra e Bleros provokon para pasqyrës

Këngëtari i mirënjohur, Blero po vazhdon të jetë një ndër më të përfolurit.Është jeta e tij private krahas asaj muzikore që e bën atë tejet të komentuar në publik dhe në qendër të medieve rozë.Po aq i përfolur sa...
Një prej yjeve në rrjetet sociale, Kylie Jenner, “shkëlqen” në rrugët e Nju Jorkut.Ajo është duke u përgatitur për të “tronditur” çilimin e kuq me motrat e saja, për një nga ngjarjet më të mëdha të modës në kalendarin...
Naim Abazi ka qenë i ftuari i radhës në emisionin "Mirage". Këngëtari dhe prezantuesi shqiptar, Naim Abazi në emisionin “Mirage”, zbulon shumë të pathëna nga jeta private dhe karriera profesionale.Ditë më parë, Naim Abazi dhe Mihrije Braha kënduan në ditëlindjen...
Ana Kabashi ka shprehur zhgënjimin e saj nëpërmjet një postimi në Instagram. Këngëtarja Ana Kabashi, sot në 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës e ka ndarë urimin e saj nëpërmjet një postimi në Instagram, shkruan lajmi.net.Pranë postimit këngëtarja ka ndarë...
Gëzime Krasniqi është bërë e njohur si reja e këngëtares sonë të mirënjohur Remzie Osmanit shkruan “Kosovarja”.Që kur u martua me djalin e saj, Hamzën emri saj nuk i është ndarë medieve rozë, kjo për shkak se publiku ka...

TAYNAS I BLLOKOHET INSTAGRAMI

Ditë më parë, Tayna ka publikuar këngën e saj më të re më titull “Sicko”.Kënga është shoqëruar edhe me videoklip.Tani “Sicko” ka afër 3 milionë shikime në YouTube.Në storje në Instagram ajo ka filluar t’i publikojë videot e adhuruesve...
Aktorja e ‘Çka ka shpija’ po jeton jetën e ëndrrave.Fiona Gllavica, e cila mori famë me rolin e Pajtesës në serialin kosovar, këtë vit mund ta cilësojë si më të mirin që ka pasur ndonjëherë në jetë.Ajo shumë shpejtë...
Cardi B betohet se nuk do t’i nënshtrohet më asnjë ndërhyrje kirurgjike pas komplikimeve në bark dhe këmbë.Cardi B është betuar se nuk do të vendos asnjëherë thikë në trup, shkruan DailyMail.Reperja përmes një ‘tweet’ premtoi para fansave të...
Për disa orë me radhë, nisur që nga pasditja e djeshme (13 mars) e deri në darkë vonë, rrjetet sociale facebook dhe instagram pësuan një bllokim global, ku miliona përdorues hasën probleme gjatë navigimit në këto rrjete.“New York Times”...
Natasha Croën është një modele 24 vjeçare nga Suedia dhe ndryshe nga vajzat e tjera të kësaj fushe ajo ka një fiksim të çuditshëm.Natashës i ka shkrepur në kokë që të kapë rekordin botëror për të pasmet më...
Pavarësisht se Patris dhe Robert Berisha nuk flasin mes vete, se marrëdhënia e tyre nuk është fare e mirë, Patrisi nuk e ka fshirë plotësisht nga jeta vëllain dhe familjen e tij.Interesante është se si pavarësisht raportit, Patrisi nuk...
Producenti dhe aktori kryesor i filmit Ermal Mamaqi së fundmi ka folur se cili do të jetë destinacioni i radhës për shfaqjen e filmi i tij i fundit “2 gisht mjaltë”.Ai tha se “Dy gisht mjaltë” do të transmetohet...
Vajza e aktorit Bes Kallaku dhe këngëtares Xhensila Myrtezaj vetëm pak ditë më parë festoi ditëlindjen e saj të parë.Prindërit koshin organizuar për të një festë gjigante me temën e fermës ku kishin ftuar gjithë familjarët e miqtë e...
Kejvina Kthjella u bë një nga femrat më të komentuara të showbizz’it, nga momenti kur u shfaq me fustanin e kuq tek Ermal Mamaqi.Çdo postim i saj automatikisht po bëhet lajm në mediat tona, e as ky i fundit...
Tika Camaj është modelja shqiptare që është bërë e njohur për gjithë botën.Modelja që punon për Victoria’s Secrets pozon shpeshherë fotografi provokuese dhe kjo gjë i është shpërblyer pasi është shpallur një nga 12 femrat më të bukura të...
Modelja e njohur shqiptare, Angela Martini, ka qenë e ftuar mbrëmjen e së martës në emisionin “Opinion”, ku ndër të tjera foli edhe për fëmijërinë e saj.Ajo tregoi se është larguar nga Shqipëria që në moshën 10-vjeçare dhe fillimisht...

DUA LIPA KTHEHET NË ZERO!

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa është shumë afër lansimit të albumit të saj të dytë.Ka kohë që Lipa nuk ka sjellë ndonjë projekt të ri muzikorë, pasi që është duke punuar në albumin e saj të ri dhe...
Tayna nuk i kursen asnjëherë pozat provokuese. Reperja nga Prizreni, Tayna edhe këtë herë ka postuar një fotografi tërheqëse në InstaStory, shkruan lajmi.net.Me një fustan të bardhë dhe me atlete, Doruntina ka rrëmbyer vëmendjen e ndjekësve teksa ‘thyhet’ në mes...
Meghan Markle është paralajmëruar se duhet të presë të paktën një vit përpara se të ketë më shumë se një fëmijë.Meghan Markle dhe Princi Harry po vendosen në shtëpinë e tyre të re Frogmore Cottage ndërsa përgatiten për të...
Adelina Tahiri ka kërkuar në llogarinë e saj ‘Instagram‘, t’i bëjnë pyetje fansat e saj, ku disa prej tyre ishin mjaftë interesante.Dihet që ajo mori shumë kritika, lidhur me martesën e saj.Por, ka prej tyre që edhe po e...

Kur Genta Ismajli flet për moral

Genta Ismajli para më shumë se 10 vitesh e goditi skenën muzikore në vend me hite si “Dridhem”, “Kthehu”, etj. Këto këngë, e bënë shumë shpejtë Genten yll të Kosovës.Këngëtarja, kohë pas kohe po vjen me projekte të ndryshme,...
Hip hop ylli Mozzik publikoi ditë më parë projektin e tij më të ri në bashkëpunim me gruan e tij, Loredanën.Dyshja që kanë një vajzë nga romanca e tyre, vazhduan me bashkëpunime.Suksesi nuk mungoi as për projektin “Romeo &...

Enca provokon fansat me dekoltenë e hapur

Enca Haxhia së fundmi ka performuar në Kurdistan. Këngëtarja shqiptare, Enca Haxhia pas performancës në Kurdistan ka vizituar edhe disa vende të tjera. Kështu, bukuroshja jonë nuk heziton t’i mbajë aktiv fansat me imazhe dhe video të ndryshme, pa lënë...
Bella Hadid ka dal me një veshje të tejdukshme sportive si dhe me flokë të lagura derisa po qëndron në Javën e Modës në ParisEmri i saj është spekuluar gjatë tërë javës së modës në Paris.Bella Hadidi ka siguruar...

Çfarë i ndodh trupit tuaj kur ndaloni me konsumimin e sheqerit,...

Ka shumë debate sa i përket çështjes së dietave të shëndetshme.Veganët besojnë se shmangia e produkteve të kafshëve është dieta më e mirë, ndërkaq...

NJIHUNI ME ALINËN, 6-VJEÇARJA MË E BUKUR NË BOTË

Një vogëlushe 6-vjeçare nga Rusia, e quajtur Alina Yakupova, është cilësuar si vajza më e bukur në botë.6-vjeçarja nga Moska e ka nisur modelimin...

‘A DO FLIJE NJË NATË ME ALBIN KURTIN?’, KËSHTU PËRGJIGJET KËNGËTARJA...

Mes të ftuarve në një emisionin ishin edhe Bledi Mane dhe Iva Aliko.Gjatë bisedës, nuk munguan ngacmimet e gazetarit për lidhjen e shumëpërfolur të...

Zonja e parë e Kosovës pozon me fustan të gjatë, siç...

Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur...

Ja si mund te dukeni bukur edhe pa make up

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup?Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë...

Nusja e Milot Rashicës sjell imazhet me të gjitha veshjet në...

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë...