fbpx
Tuesday, September 17, 2019
Pas ndarjes së bujshme të Nora Istrefit dhe Robert Berishës, mediat kosovare ditën e djeshme nxorrën lajmin se një tjetër divorc i mundshëm pritet brenda familjes Berisha, e këtë herë mes këngëtares Tuna dhe partnerit të saj, Patrisit.Duket se...
Këngëtari i famshëm bëhet baba për herë të dytëSean Paul ka marrë detyrën e dyfishtë të babit!Reperi dhe ikona e dancehall, 46 vjeç, mirëpriti fëmijën e tij të dytë me gruan Jodi: një vajzë të quajtur Remi Leigh Henriques,...

Këto gjëra ndodhin veç në Gjermani

Ky vend ka gjithashtu edhe një histori të lavdishme, që për mirë dhe për keq, i dha formë botës të cilën e njohim sot.Por, ka disa gjëra më shumë që e definojnë këtë vend të madh në mes të...

Konfirmuan ndarjen e tyre, por sërish kapen mat

Koreografi Albi Nako dhe balerina e prezantuesja e motit, Alba Hoxha janë përfolur për ndarje kohët e fundit. Në media u shkruajt se shkak i ndarjes së çiftit ishin bërë prindërit e tyre të cilët nuk ishin dakort për...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Vestibulum vehicula massa...
Gjithmonë rebele dhe e veçantë.Ajo është grimerja më e njohur në shqiptari dhe biznesi i saj sa po vjen e po bëhet më i suksesshëm.Sellma me punën dhe talentin e saj arrin që të nxjerrë tiparet më të bukura...

Ja si i referohet Naser Rafuna, Valon Berishes

Ndeshja në mes  Kosovës dhe Anglisë ka përfunduar me  rezultat 5 me 3 në favor të anglezëve.Përkundër rezultatit djemtë kosovarë treguan shpirtin luftarak dhe nuk u dorëzuan deri në fund.Përkrahja për ta ka vazhduar edhe pas humbjes nga tifozët...
Ai konsiderohet në qarqe të ndryshme si pasuesi i pashmangshëm i Edi Ramës.Mirëpo, nëse Erion Veliaj po ndjek Kryeministrin Rama në rrugëtimin politik, detaj për të cilin na takon neve të lëshohemi në analiza, një gjë është e sigurtë...
Tashmë të gjithë jeni të familjarizuar me imazhin e këngëtares shqiptare me më shumë follow-ër në Instagram, Enca Haxhiaj.Këngëtarja është mjaft aktive në këtë rrjet social dhe së fundmi ka ndarë me fansat pamje nga një jaht luksoz edhe...
Rita Ora e ka pranuar se e ka “pasur shumë të vështirë ti mbijetojë opinioneve dhe komenteve” në rrjetet sociale – por ka thonë se ai “po e jeton ëndrrën” dhe ia vlen ndonjëherëRita Ora e ka pranuar se...
Sabri Fejzullahu sot feston 72 vjetorin e lindjes.Legjenda e muzikës shqiptare, fillimisht mori urim publik nga djali i tij Ermali i cili e quajti mbret por më pas edhe nga këngëtarja e njohur.Morena Taraku i tha ‘dashni’ Sabriut përmes...

Fjolla Morina provokon, përsëri zbulon gjoksin

Fjolla Morina i ka provokuar ndjekësit e shumtë me një fotografi në instagram ku ka nxjerru qoksin në pah.Këngëtarja Fjolla Morina ka zgjedhur shtatorin për t’i kaluar disa ditë pushimi.Ajo, nga pushimet e ‘nxehta’ i ka provokuar ndjekësit e...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Vestibulum vehicula massa nec augue venenatis...
Tiparet e ngjashme te fytyrës në shikim të parë ju bëjnë të mendoni se janë motra binjake.Engjellusha Salihu dhe Vesa Smolica kanë aq ngjashmëri mes vete sa vështirë dallon se cila cila është.Edhe pse nuk kanë asnjë lidhje farefisnore...
Eduarti dhe arbana janë çifti më i ri i showbizit shqiptar të cilën kanë zgjedhur të mos e konfirmojnë dashurinë e tyre në mënyrë të drejtpërdrejt por çdo gjest dhe fjalë e tyre të nxjerr në këtë përfundim.Eduarti është...
Ronela Hajati nuk është treguar aspak modeste këtë të hënë.Këngëtarja shqiptare feston sot 30-vjetorin dhe nuk i ka kursyer lëvdatat për veten e saj në këtë ditë “të shënuar” siç shprehet ajo.Me një postim në Instastory, Ronela i uron...
Lady GaGa është ndër artistet më me ndikim në industrinë e muzikës botërore.Ajo njihet për stilin e saj të veçanta në paraqitje dhe në veshje, por edhe për talentin dhe aftësitë e saj vokale, por edhe për kompozimin e...
Nuk njihet!Reperja shqiptare ka hyrë fuqishëm në skenën e muzikës shqiptare.E njohur për publikun si ‘artistja nga Amerika’, e cila përveç me talentin ka marrë edhe vëmendjen edhe me dukjen e saj .Duke u shfaqur gjithmonë shumë tërheqëse dhe...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Cras laoreet ultrices dictum. Nunc vehicula,...

Shikoni sa familje të bukur ka Lyrical Son(FOTO)

Lyrical Son ashtu si gjithë artistët tjerë ka gjetur pak ditë për pushime.Lyrical Son pas përfundimit të një sezone të suksesshme, ka pushuar bashkë me gruan dhe fëmijët.Ishte bashkëshortja e tij, Gresa, ajo e cila ka postuar së fundi...
Prej 2 vitesh Linda Rei i ka munguar ekranit dhe gjatë kësaj kohe makeup artistja ka jetuar në Maltë. Ndonëse nuk është shfaqur në ekran dhe as ka dhënë intervista, Linda ka qenë duke shijuar udhëtimet dhe jetën e...
Teksa lexoni lajmin dy personazhe shumë të dashur për ju, po kurorëzojnë dashurinë e tyre më një dasmë, e cila është kaq e bukur sa që të gjithë do donim të ishim të ftuar.Fjala është për aktorin kosovar Besnik...
Megjithëse moderatorja Luana Vjollca është munduar ta mbajë të fshehtë lidhjen e saj me Krenar Çoçajn, Getoari s’ka mundur të mos tregojë herë pas here marrëdhënien e mirë që ka me baxhanakun e tij.Shpeshherë Krenarin e kemi parë në poza me...
Pas gjithë kësaj, angazhimeve në muzikë dhe shumë koncerteve kudo ku ka shqiptarë, Roberti ka rezervuar pak ditë për veten.Këngëtari ka marrë rrugë drejt bregdetit turk dhe jo vetëm. Ai është me të dashurën.Prive.al ka arritur të sigurojë fotografi...
Këngëtarja Filloreta Raçi apo e njohur për publikun si Fifi, në mesnatë ka uruar babin e saj  me një dedikim për  ditëlindjen e tij.Këngëtarja ka postuar disa foto të vjetra ku shfaqet me babain  dhe familjen dhe e quan...
Këngëtarja Fjolla Morina të martën ka publikuar këngën e saj të re.Në paralajmërimin e këngës së re, Fjolla ka shpërndarë një fotografi në Instagram ku shihet duke mbajtur një gjjarpër në duar.Të shumta kanë qenë komentet në këtë foto,...
Këngëtarja e famshme Jennifer Lopez dhe partneri i saj Alex Rodriguez janë fotografuar në Nikki Beach në St.Tropez, ku kishin shkuar për të festuar ditëlindjen e 60-të Magic Johnson. Jennifer kishe veshur një fund të çarë në njërën anë, që...
Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë e mediave rozë mjaft shumë.Kjo për faktin se e fejuara e Milotit e bëri kanagjeqin,...

Anxhela Martini rikthehet në vendlindje

Modelja e njohur shqiptare është rikthyer në vendin e lindjes.Bëhet fjalë për Anxhela Martinin.Ajo njoftoi ndjekësit se ka arritur në Shqipëri dhe me një avion privat, pasi publikoi edhe një fotografi në rrjetin social Instagram.“Ndalesë e shkurtër tek e...

Tayna dikur dhe tani, nuk i ngjan aspak vetes

Që kur debutoi në skenën muzikore emri “Tayna” pushtoi fansat e muzikës rep. Bashkëpunimi i saj me Don Phenom me “Columbiana” i sjelli hite të jashtëzakonshme.Cilësohet si një ndër artistet më të mirë të zhanrit rep duke u krahasuar...
Modelja shqiptare nga Mali i Zi, Tika Camaj është duke marrë pjesë në njërin prej festivaleve më të njohura në Amerikë“Burning Festival” është festivali i përvitshëm që organizohet në Nevada, e ku në të cilin ftohen modele të kategorisë...
Pasi është konfirmuar ndarja nga Roberti, Nora Istrefi o kalon disa ditë në pushime me vajzën.Nora Istrefi këto ditë të ‘zhurmës së madhe’ po i kalon duke u relaksuar në Turqi.Këngëtarja ka vendosur të sjellë fotografitë e para pasi...
Edhe pse jo e angazhuar në muzikë, Adelina Ismaili ka qenë goxha aktive këta muaj në rrjetet sociale dhe herë pas herë edhe në intervista.Në fund të verës, këngëtarja ka zgjedhur të shkojë në pushime bashkë me bashkëshortin e...
Prej kohësh po pritet me interes të madh filmi i ri i Ermal Mamaqit, “I Love Tropoja”. Në rrjetet sociale janë postuar shpesh poza, ku duken disa nga emrat më të njohur të skenës, që do të marrin pjesën...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Vestibulum vehicula massa nec augue venenatis...

Modelja çmend fansat me të pasmet

Demi Rose ka nisur pushimet në Greqi.Demi Rose ka udhëtuar së fundi në Mikonos të Greqisë, ku po shijon në maksium pushimet.Modelja kësaj radhe u shfaq e veshur me një fustan, teksa ishte shtrirë pranë një pishine, teksa vuri...
Pak ditë më parë ju njoftuam mbi rikthimin e Leonora Poloskës.Këngëtarja shumë e dashur për publikun në këtë formë po i jep fund një pauze të gjatë në muzikë pas një kohe të dedikuar familjes.Poloska tashmë e ka të...
Redona Koci cilësohet si një nga femrat më joshëse, ndërsa komentohet shpesh edhe për format e saj trupore.Koci e cila ka marrë epitetin si avokatja joshëse shqiptare, nuk heziton aspak t’i shfaqë asetet e saj të bollshme. Së fundmi...
Këngëtarja shumë e komentuar në media prej vitesh, për karrierën, por edhe për jetën private, Çiljeta Xhilaga ka çuar sot Fernandon në klasë të parë dhe sigurisht emocionet kanë qenë të mëdha në këtë ditë të rëndësishme.Çiljeta ka postuar...
Reperi MC Kresha feston sot ditëlindjen e 35-të.Ai është njëri ndër reperët më të suksesshëm dhe më të pëlqyer shqiptar, e suksesi i MC Kreshës nuk po zbehet aspak as me kalimin e viteve.Reperi sot po feston ditëlindjen e...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Mauris bibendum nisl eget dui consequat,...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Sed vitae odio metus....
Loredana Zefi i ka habitur të gjithë me postimin e fundit.Reperja Loredana Zefi është aktive në Instagram.Emri i saj kohët e fundit ka qenë ndër më të komentuarit në mediat rozë për arsye të ndryshme, e së fundmi lidhur...
Jo rastësisht shquhet si këngëtarja e cila ka ditur të ruaj çdo herë stilin e saj unik dhe çdo herë elegant.Flasim për këngëtaren e njohur dhe të dashur për publikun Edona Llalloshin, shkruan “Kosovarja”.Sukseset e saj në muzikë e...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Sed vitae odio metus....
Revista ndërkombëtare për meshkuj, Maxim, ka shpallur sot femrën më seksi në botë për vitin 2019.Ky titull i është dhënë bukuroshes amerikane, Olivia Culpo, e cila në vitin 2012 kishte fituar garën Miss Universe.Revista ka hartuar një listë prej...

Enca nuk i ndal provokimet, tregon asetet

Enca Haxhia edhe pse merr kritika të panumërta nga publiku për imazhet që ndanë, ajo nuk ndalon së provokuari me format trupore.Këngëtarja ka publikuar një tjetër imazh në llogarinë e saj në Instagram ku këtë herë ka provokuar me...
Se gjërat janë bërë serioze mes dyshes e provon edhe fakti se ata po shikojnë mundësinë e të jetuarit nën një kulm.Dua Lipa iu bashkua të dashurit të saj Anwar Hadid në funeralin e gjyshes së tij të dashur...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.https://twitter.com/wordpressdotcom/status/711910679138140160In dignissim diam id massa sagittis...

Ku mbeti Violetë Kukaj pas ndarjes..?

Të gjithë u habitën kur u dha lajmi se këngëtarja Violetë Kukaj-Retkoceri i ka dhënë fund martesës shumë vjeçare me bashkëshortin.Pavarësisht habisë, e vërteta është se Violeta, këngëtarja e dashur e publikut më nuk është e martuar dhe për...
Prej kohësh Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj kanë konfirmuar zërat për lidhjen e tyre romantike, përmes fotove të përbashkëta!Dhe duke qenë se ata janë gjithë kohës bashkë, ndjekësit i kërkojnë Arbanës më shumë foto me Eduartin.Së fundi ajo ndodhet...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Vestibulum vehicula massa nec augue venenatis...
Sonte po kurorezojne dashurine e tyre cifti me simpatik i ekranit, Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi.Per dekorin ne diten e tyre me te vecante eshte kujdesur Ami Event, e  eshte vete Amarda qe na ka dhene edhe disa detaje...
Rep-artistja kosovare Tayna, duket se po i shijon mirë pushimet. Ajo përmes një postimi në llogarinë saj në Instagram, shfaqet shumë tërheqëse derisa nxjerrë në pah linjat e saj trupore.Tayna ka postuar nga The Hampstoni i Nju-Jorkut, ku edhe...

Nora i paska shumë për qejfi këto bikine(FOTO)

Seti i fundit i fotografive të postuara nga Nora përmban një numër të madh të fotove të postuara nga pushimet.Të gjitha janë me të njejtat bikine, ndërsa këto bikine Nora i ka veshur edhe më heret gjatë vitit 2018.Nora...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Vestibulum vehicula massa...

Demi Rose vishet si valltare arabe

Demi Rose ka shpërndarë foto në rrjetet sociale me bikine ari dhe e veshur si një valltare arabe për festivalin “Burning Man”Demi është siguruar që të vërehet në këtë festival që mbahet në Nevada të SHBA-së.Ajo në këto foto...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Vestibulum vehicula massa nec augue...

Tayna paralajmëron baladë të re

Ka kaluar thuajse një vit që nga publikimi i rap – baladës “Doruntina” të Taynës, projekt ky më ndryshe dhe shumë i veçantë i saj.Dhe Doruntina Shala po mendon sërish të sjell një projekt të tillë, pasi edhe u...
Aktorja turke Deniz Baysal, e cila u bë e njohur në serialin “Zonja Fazilet dhe te bijat” është martuar mbrëmë.Deniz u martua me këngëtarin turk Baris Yurtçu.Dasma e çiftit ishte përrallore, dhe aty morën pjesë shumë persona të njohur....

Çiljeta fillon ditën me namaz

Çiljeta e nisi këtë ditë me namaz.Të paktën ajo ka treguar kështu përmes një postimi në Instagram.Këngëtarja në storie në Instagram ka postuar një video ku i shihen këmbët dhe ka bërë gati vendin për falje.Ajo i ka bashkuar...
Bukuroshja britanike, Kelly Brook, ka bërë gati kalendarin e saj zyrtar për vitin që po vjen.Ajo që shkencëtarët e kanë cilësuar si “gruan me trupin më të përkryer në botë” është shfaqur, si për çdo vit, kryesisht me bikini...
Shpesh herë, Gold Ag shfrytëzon rrjetet sociale për të treguar sa me vlerë është familja e tij, sidomos nëna e cila është personi më i shtrenjtë në jetën tonë.Sërish këngëtari postoi një fotografi duke përqafuar nënën dhe ia dedikoi...
“Roberti dhe Nora ndahen”, kjo ka qenë “melodia” e mediave rozë ditët e fundit.Pas 13 vitesh dashuri Nora dhe Roberti i dhanë fund mardhënies së tyre duke ngritur te ndjekësit debatin e “dashurisë së vërtetë”.Por Roberti pranoi se dashuria...
Reperja Tayna ka zgjedhur Amerikën të pushojë pas verësTayna pas një sezoni shumë të suksesshëm në Kosovë dhe Shqipëri ku pati shumë koncerte dhe paraqitje, tashmë ka zgjedhur që të pushojë.Ajo është Vildane Zeneli ku Tayna ka treguar se...

Ushqimet që ju ndihmojnë të zbutni simptomat e alergjisë

Ekspertët thonë se simptomat e alergjisë dhe astmës mund të zbuten me anë të ushqimit: shmangia e disa ushqimeve dhe konsumimi i shtesës së...

Ja si mund te dukeni bukur edhe pa make up

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup?Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë...

Nusja e Milot Rashicës sjell imazhet me të gjitha veshjet në...

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë...

E mbuluar me tatuazhe, kjo është mjekja më e veçantë në...

Dr Sarah Grey është padyshim një prej mjekëve më të veçantë botë, për shkak të tatuazheve të shumta që mban në trup.Ajo po përpiqet...

Vjeshtë 2019, 5 modelet e xhinseve që duhet t’i keni në...

Ju ndoshta keni nisur t'i vini re modelet e xhinseve kudo nëpër Instagram, por këtu gjithsesi, keni 5 modelet që do të dominojnë sezonin...

Bikinet e duhura për gratë me gjoks të vogël

Gratë me gjoks të vogël ndodh që disa herë të ndjehen keq me trupin e tyre, kjo pasi mendojnë që po t’i kishin gjinjtë...