fbpx
Tuesday, October 27, 2020
Gigi Hadid dhe Zayn Malik janë prindërit më të rinj të shoëbizit. Ata po jetojnë ditët më të bukura nën shoqërinë e vogëlushes së tyre, ndonëse disa detaje – si emri, për shembull – nuk i kanë zbuluar ende...
E ftuar në “Shiko kush luan”, supermodelja Emina Çunmulaj u vendos përballë disa zgjedhjeve paksa të sikletshme. Asaj iu desh të zgjidhte mes modeleve shqiptare që punojnë në Amerikë, ato më të mirat dhe ato më pak të mira....
Dy ditë më parë reperi Arkimed Lushaj që njihet me pseudonimin Stresi lajmëroi nëpërmjet instagramit të tij se ka rezultuar i infektuar me Covid, dhe që nga ai moment ai shkroi se do të izolohej. Gjë që duket se...
Përveç suksesit si këngëtare, Anxhela Peristeri ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve me ndryshimin e saj drastik në peshë. Për këtë ndryshim, ajo ka folur në rubrikën më të re në “E diell”, ‘N’fermë’. Anxhela zbuloi se në të...
Tradhëtia e Tristan Thompson me shoqen e ngushtë të Kylie Jenner, Jordyn Woods në shkurt të vitit 2019 mori vëmendjen maskimale të të gjitha mediave.Fill pas këtij momenti shoqëria e Ëoods me familjen Kardashian-Jenner mori fund, njëjtë si raporti...
Moderatorja Luana Vjollca ka sjellë një rubrikë të re të emisionit të saj “Shiko kush luan” e që mban titullin “After Party”. Në këtë rubrikë pas emisionit do të shohim Luanën të intervistojë të ftuarit, por intervistën e parë...
Pak ditë më parë, Butrint Imeri solli bashkëpunimin e radhës me Nora Istrefin. ‘Dy zemra’ u prit mjaft mirë dhe këngëtari nuk ka ngurruar t’i falenderojë të gjithë për mbështetjen e tyre. Përveç këtij fakti, si rrallëherë Imeri ka...
Ylli i kinematografisë italiane, Gabriel Garko është homoseksual, një lajm ky i bërë me dije nga vetë artisi.I ftuar special në episodin e djeshëm të “Big Brother VIP” në Itali, saktësisht “Grande Fratello VIP”, aktori la të kuptohej e...
Arif Ziberi ishte përballë vajzës së tij Elitës në Shiko Kush Luan. Babë e bijë u ‘ballafaquan’ me njëri tjetrin në një lojë ku Elita pyeste pyetje babain e saj, solistin e grupit legjendar Elita 5. Një nga pyetjet...
Modelja e njohur Arbenita Ismajli është një prej vajzave më të bukura që gjithmonë ka tërheur vëmendje për format trupore që ka.Tejet e suksesshme në profesionin e saj, Arbenita ka publikuar disa fotografi, ku kishte veshur një fustan të...
Beyonce u shfaq në pre-Grammy me një fustan të kuq sexy që e bëri gjithë botën të fliste për të. Fustani i dizenjuar nga stilisti shqiptar Valdrin Sahiti bëri xhiron e mediave. Por, me sa duket, kjo nuk ka...
98% e punonjësve thonë se ndërpriten të paktën disa herë në ditë gjatë procesit të punës, nga kolegët! Dhe, sipas psikologes së kujdesit shëndetësor Ulrika Leons, të gjitha këto ndërprerje të shpeshta, veçanërisht ato ballë për ballë, mund të...
Një prej këngëtareve më unike botërore Lady Gaga ka konfirmuar më në fund romancën e saj që po e përjeton.Pas lajmeve në prag të Vitit të ri për mashkullin misterioz që e puth artisten, e pastaj pushimet në Miami...
Zakonisht fëmijët, në letrat për Babagjyshin kërkojnë lodra e udhëtime, por nuk ka ndodhur kështu me një vogëlushe nga Kosova të quajtur Uri Nika. Gjithçka që ajo donte këtë fundvit ishte të takohej me Ledri Vulën, të cilin e...
Arbenita Ismajli arrin të marrë vëmendjen e faqeve rozë sa herë që publikon fotografi në rrjetet sociale.Modelja shqiptare që bën karrierë në Angli është e njohur për figurën mbresëlënëse trupore. Prandaj, sa herë që poston imazhe të reja nxit...
Fakt është që femrat blejnë më tepër rroba sesa që kanë nevojë.Sigurt ju ndodh një herë në muaj të thoni se nuk kam çfarë të vesh sot. Është shumë më e thjeshtë t'i keni disa rroba klasike që gjithmonë...
Kur outfiti që kanë veshur, apo dëshira për tu ndjerë më komod - shumica prej tyre vendosin që të dalin nga shtëpitë e tyre pa të brendshme.Kur femrat e njohura në showbizin botëror veshin fustane të ngushta dhe me...
ayna tashmë është kthyer në reperen më të komentuar në media dhe më e ndjekura në rrjete sociale ku numëron mbi 1 milion fansa që e ndjekin vetëm në Instagram.Shpesh reperja tërheq vëmendjen me postimet e saj dhe kështu...
Edhe pse po shkon drejt të 50-ve, këngëtarja Gjyste Vulaj ka zgjedhur që ta festojë Halloween.Madje për këtë festë, Gjysteja duket tamam si një adoleshente ku ajo ka bërë një maskotë interesante.Halloween është një festë që më shumë festohet...
Modelja shqiptare në Amerikë, Lorena Haliti ka vazhduar që të tregoj gjoksin e saj seksi.Vazhdimisht është e angazhuar nëpër fotosesione të ndryshme por edhe kur nuk ka të tillë ajo nuk harron që të ngacmojë më shumë se 180...
Tuna dhe Patrisi janë shndërruar në Kësulëkuqen dhe Ujkun për festën e organizuar për ‘natën e shtrigave’.Këngëtarja e njohur shqiptare, Altuna Sejdiu- Berisha, e cila aktualisht gjendet në Amerikë ka filluar disa ditë më herët festimin e Halloween-it, apo...
Është një nga  fytyrat publike më të komentuara në media, kjo për shkak se është e bija e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova.Ndonëse ishte pasive në  Kuvendin e Kosovës, Teutë Rugova, duket se i ha hyrë një “rruge” të...
Një histori e re dashurie duket se po lind për brazilianin Neymar.Ylli i PSG-së kohët e fundit është duke flirtuar me modelen Natalia Baruliçi. Bukuroshja e cila numëron plot 2 milionë e 500 mijë ndjekës në “Instagram”, shfaqet tepër...
Një vogëlushe 6-vjeçare nga Rusia, e quajtur Alina Yakupova, është cilësuar si vajza më e bukur në botë.6-vjeçarja nga Moska e ka nisur modelimin që në moshën 4-vjeçare dhe tashmë numëron mijëra ndjekës në profilin e saj në Instagram.Bjonde...

DUA LIPA KTHEHET NË ZERO!

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa është shumë afër lansimit të albumit të saj të dytë.Ka kohë që Lipa nuk ka sjellë ndonjë projekt të ri muzikorë, pasi që është duke punuar në albumin e saj të ri dhe...
Quhet Ava Karabatic dhe është një ish-modele e Playboy, shumë e njohur falë pjesëmarrjes në emisione televizive por edhe numrit të madh të ndjekësve që ka në Instagram. Ajo ka vendosur të kandidojë për Presidente në zgjedhjet që do të zhvillohen...

DASMA QË I ‘BASHKOI’ PDK-NË DHE LDK-NË

Me katër tetor të këtij viti, menaxheri i një klubi të natës në Kosovë, Petrit Kllokoqi, i ka dhënë fund beqarisë.Ai ka organizuar një dasmë të madhe ku të ftuar ka pasur edhe shumë fytyra publike, artistë e politikanë.Në...
Pas pauzës që Flori bëri në muzikë dhe në profilin e instagramit, tashmë ai është rikthyer fuqishëm. E kemi parë aktiv në rrjetett sociale, nga ku shpesh poston foto e video gazmore.E pikërisht mbrëmjen e djeshme Flori na ka...
Reperja Rina Balaj është një prej emrave më të komentuar dhe më aktive në estradën shqiptare.Por, si duket ajo ka vendosur të ‘zhduket’ për një kohë dhe të pauzoj si në rrjetet sociale ashtu edhe në karrierë.Rina ka mbyllur...
Pak muaj më parë kurorëzuan dashurinë në një event të madh të cilin e pasoi më pas edhe muaji i mjaltit.E duket se nga reja e Remzie Osmanit ka të reja.Ajo sipas të gjitha gjasave është në muajt e...

Modelja kosovare del pa të brendshme(FOTO)

Fotot provokative nuk e ka ndërmend t’i ndalojë.Ziza Pajaziti, modelja kosovare, ka hedhur në Instagram një tjetër imazh të nxehtë.Ajo ka realizuar një set të bërë te Muzeu i Kosovës, por, me veshje që nuk i shkojnë vendit në...
Artistet nga Maqedonia janë bërë bashkë në të njëjtin vend, për herë të parë.Big Mama, e cila është mike e mirë me të dy këngëtaret, ka marrë Adelina Tahirin në një nga eventet ku ka kënduar Tuna, shkruan Gazeta...
Adelina Tahiri ka blerë Iphone 11 pro Max.Ajo vetë e bëri të ditur me një postim në ‘Instagram‘.Duke u nisur nga të ardhurat e saj të mëdha pasi që bashkëshorti i saj është milioner, njëri nga avokatet me të...

Adrola Dushi: Shekulli XXI, shekull degjenerues

Adrola Dushi është pa pikën e dyshimit një ndër modelet më të bukura dhe të sukseshme në trojet shqiptare.Modeatorja është bërë nënë e një djalë në moshë të re por më pas është ndarë për arsye që nuk dihen...
Gili rrëmbeu vëmendje me këto fotografi.Njëra ndër këngëtaret më të dashura shqiptare, Gili, shquhet si një ndër femrat më elegante të estradës.Ajo përkujdeset maksimalisht që në çdo paraqitje të saj të duket edhe më e veçantë.Me fotografitë e fundit,...

Dafina Zeqiri nuk rri dot me një stil flokësh!

Në rrjete sociale kohëve të fundit shohim se shumë nga yjet shqiptare kanë guxuar të eksperimentojnë me një model të caktuar flokësh.Fjala është për flokë të prera shkurt, deri në pjesën e qafës, që njihet ndryshe si ‘bob’, duket...
Gyste Vulaj po kalon ditët e para të vjeshtës në Ulqin.Këngëtarja e njohur shqiptare, Gjyste Vulaj, nëpërmjet një postimi në Instagram ka treguar një kënd të shtëpisë së saj moderne.Shtëpia e saj bazuar në postimin e bërë shihet se...
Afrona e Blero janë tema kryesore e këtyre ditëve.Ata i dhanë fund beqarisë dy ditë më parë.Afrona po vazhdon të jetë aktive në rrjetet sociale, me postime nga më të ndryshmet.Mjaftë aktiv është edhe Blero me postime të shumta.Sot...
Aktori i njohur turk, Tolgahan Sayisman, së bashku me gruan e tij Almeda Abazin dhe djalin e vogël Efehan ditën e djeshme kanë ardhur në Kosovë.Çifti po ashtu u mirëpritën edhe nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim...
Ariana Fejzullahu ka lindur edhe fëmijën e katërt të çiftit.Këtë e ka treguar vetë këngëtari, e anë të një fotoje në Instastoryn e tij, duke lajmëruar se në jetë ka ardhur vajza e tij Ana.Kjo është vajza e tretë...
Natyra në Shqipëri po tregon anën e saj të egër.Pas një numri të madh të tërmeteve që ka goditur shtetin shqiptar, duke shkaktuar dëme dhe lëndime në njerëz, tani edhe përkeqësimi i motit po bën dëmin e tij.Këngëtarja shqiptare...

Yllka Kuqi nuk heziton të ekspozojë trupin

Këngëtarja Yllka Kuqi nuk është që njihet shumë për ekspozimin e formave të saj në publikPor, ia që kohëve të fundit këngëtarja ka ndërruar pak stil duke u përshtatë me shumicën e këngëtarëve të tjera dhe vazhdimisht ekspozon trupin...
Reperi i njohur Fero ka befasuar fansat me postimin e tij të funditMe anë të një postimi në Instagram ai i ka njoftuar të gjithë ndjekësit se për muajt në vazhdim ka anuluar të gjithë koncertet.“Të dashur fansa, i...

Vali Corleone u bën ftesë vajzave pas tërmetit

I njohur për jetën e tij luksoze, Vali Corleone së fundmi ka ofruar strehim për të gjitha vajzat të cilat i kanë shkruar pas tërmetit në Shqipëri.Përmes një postimi në rrjetin social Instagram ai ka thënë se shumë vajza...
Këngëtari i njohur, Blero Muharremi, mbrëmë e ka kurorëzuar dashurinë me Afronën me martesëPamje nga festa e madhe kanë qarkulluar në rrjete sociale të cilat i kanë publikuar të pranishmit, e nuk kanë munguar as postime në media.Mirëpo një...
Robert Berisha i ka ‘thumbuar’ kolegët e tij këngëtarë.Muzikanti dhe këngëtari i njohur, Robert Berisha, nëpërmjet një postimi të fundit në Instastory ka lënë të kuptohet se po i ‘thumbon’ këngëtarët që nuk performojnë ‘live’, shkruan lajmi.net.“Këngëtarët ‘playback’ nuk...
Konsiderohet një ndër modelet më të suksesshme dhe më të ndjekura në rrjetet sociale.24-vjeçarja regjistron më shumë se 10 milionë fansa në “Instagram”, të cilët kanë se çfarë të admirojnë mbi bukurinë dhe hiret e saj.Por ajo njihet gjithashtu...

Sipas Getit kjo vajzë ishte shkaku i tërmetit

Geti i ka lënë një koment epik kunatës së tij.Tërmeti i ditës së djeshme në Shqipëri ka ‘pushtuar’ edhe internetin.Solidarizimi, por gjithashu edhe shakatë po vërehen gjithandej në rrjetet sociale duke e bërë këtë ndodhi të rëndë paksa më...
Jeta private e Stresit së fundmi ka qenë tejet në vëmendje në mediat rozë, që nga burgimi i tij, ndarja nga e fejuara e shumë të tjera.Pas ndarjes nga Kejsi, lidhje kjo që zgjati disa vite, kjo e fundit...
Më datën 14 të këtij muaji, moderatorja Jonida Vokshi dhe partneri i saj, Besnik Krapi, kurorëzuan me martesë dashurinë e tyre.Ata mbajtën një ceremoni buzë detit, ku çdo detaj tërhoqi vëmendjen për shkak të thjeshtësisë që ishte ruajtur në...

Kendall Jenner bën ndryshim drastik në dukje

Modelja e njohur Kendall Jenner është shumë e suksesshme në fushëm e saj. Po ashtu, bukuroshja e një prej familjeve më të pasura në botë, është shumë e komentuar në media dhe gjithmonë  di si të tërheqë vëmendje.Së fundmi,...
Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur me një fustan të gjatë.Për veshjen e saj është përkujdesur disejnatorja e famshme kosovare- Vjollca...

Greta Koçi paska një kujtim të hidhur nga matura

Këngëtarja e njohur, Greta Koçi, së fundmi ka ndarë pak detaje për veten me anë të disa pyetjeve nga fansat në rrjetin ‘Instagram’. Ajo ju është përgjigjur pyetjeve të shumta të ndjekësve të saj e madje ka dhënë dhe disa...
Katelyn Ohashi, gjimnastja amerikane e notës 10, videoja e së cilës u bë virale në fillim të këtij viti, është një nga 21 “yjet” e sportit që kanë pozuar nudo për “ESPN Body Issue”. Ajo ka rrëfyer për “TMZ...

Publikohen foto të reja nudo të miliarderes

Pak ditë më parë, Kylie Jenner, dhe partneri i saj, Travis Scott, ndezën rrjetin me një foto të publikuar në “Instagram”.Kylie shfaqej e përqafuar me Scott, por ajo që binte në sy ishte se miliarderja më e re në...
Lady GaGa është ndër artistet më me ndikim në industrinë e muzikës botërore.Ajo njihet për stilin e saj të veçanta në paraqitje dhe në veshje, por edhe për talentin dhe aftësitë e saj vokale, por edhe për kompozimin e...
Para pak ditësh, Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi kurorëzuan në martesë lidhjen e tyre disa vjeçare. Dasma pati elementë të veçantë, shumë të ftuar Vip dhe argëtim pafund.Gjatë dasmës Jonida dhe Besniku luajtën lojën me këpucë. Ata duhet t’i...
Këngëtarja shumë e komentuar në media prej vitesh, për karrierën, por edhe për jetën private, Çiljeta Xhilaga ka çuar sot Fernandon në klasë të parë dhe sigurisht emocionet kanë qenë të mëdha në këtë ditë të rëndësishme.Çiljeta ka postuar...
Sabri Fejzullahu sot feston 72 vjetorin e lindjes.Legjenda e muzikës shqiptare, fillimisht mori urim publik nga djali i tij Ermali i cili e quajti mbret por më pas edhe nga këngëtarja e njohur.Morena Taraku i tha ‘dashni’ Sabriut përmes...
Blogerja dhe njëherësh modelja e njohur Dona Bajrami thuhet se është në lidhje me aktorin turk Gokberk Yildirim.Aktori turk numëron një sërë role në serialet turke por ajo që i dha edhe më shumë hapërisë në industrinë e filmave...
Gjithmonë rebele dhe e veçantë.Ajo është grimerja më e njohur në shqiptari dhe biznesi i saj sa po vjen e po bëhet më i suksesshëm.Sellma me punën dhe talentin e saj arrin që të nxjerrë tiparet më të bukura...
Sonte po kurorezojne dashurine e tyre cifti me simpatik i ekranit, Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi.Per dekorin ne diten e tyre me te vecante eshte kujdesur Ami Event, e  eshte vete Amarda qe na ka dhene edhe disa detaje...
Teksa lexoni lajmin dy personazhe shumë të dashur për ju, po kurorëzojnë dashurinë e tyre më një dasmë, e cila është kaq e bukur sa që të gjithë do donim të ishim të ftuar.Fjala është për aktorin kosovar Besnik...

Enca nuk i ndal provokimet, tregon asetet

Enca Haxhia edhe pse merr kritika të panumërta nga publiku për imazhet që ndanë, ajo nuk ndalon së provokuari me format trupore.Këngëtarja ka publikuar një tjetër imazh në llogarinë e saj në Instagram ku këtë herë ka provokuar me...

Dua Lipa më në fund takohet edhe me vjehrrën

Menjëherë pas ndarjes nga Isaac Carew, këngëtarja me prejardhje shqiptare Dua Lipa u pa në krahët e Anwar Hadid.Këtë javë, Dua Lipa u fotografua bashkë me motrat e Anwar, Bella dhe Gigi Hadid, ndërsa u bë pjesë e varrimit...

Sëmundja po ecën shpejt, aktorja amerikane thotë se i mbetet pak...

Duket se nuk ka paqe për aktoren e famshme Shannen Doherty. Aktorja amerikane, e njohur për rolin e Brenda-s në serialin “Beverly Hills” është...

NJIHUNI ME ALINËN, 6-VJEÇARJA MË E BUKUR NË BOTË

Një vogëlushe 6-vjeçare nga Rusia, e quajtur Alina Yakupova, është cilësuar si vajza më e bukur në botë.6-vjeçarja nga Moska e ka nisur modelimin...

‘A DO FLIJE NJË NATË ME ALBIN KURTIN?’, KËSHTU PËRGJIGJET KËNGËTARJA...

Mes të ftuarve në një emisionin ishin edhe Bledi Mane dhe Iva Aliko.Gjatë bisedës, nuk munguan ngacmimet e gazetarit për lidhjen e shumëpërfolur të...

Zonja e parë e Kosovës pozon me fustan të gjatë, siç...

Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur...

Ja si mund te dukeni bukur edhe pa make up

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup?Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë...

Nusja e Milot Rashicës sjell imazhet me të gjitha veshjet në...

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë...