fbpx
Sunday, October 20, 2019
Një bashkëshort i ri dhe tërheqës nuk mund të të bëjë të lumtur gjatë gjithë jetës, sipas një studimi të riNjë studim i ri ka zbuluar se sa më e madhe të jetë diferenca mes një çifti, aq më...
meshkujt nuk mund të jenë gjithnjë romantikë, ata kanë disa gjëra të cilat i bëjnë, por që femrat nuk kanë dijeni. Për shkak se meshkujt duan të duket gjithnjë si gjinia e fortë dhe që nuk u bëjnë përshtypje...
Të jetosh çift dhe të jesh i lumtur nuk është aq e thjeshtë sa mendojmë. Këtu janë rregullat që duhet të ndiqni.Kur vendosni të bëheni çift, zakonisht e bëni atë për shkak të ndjenjave që keni për njëri-tjetrin, për...

A është çmendur Armend Rexhepagiqi? (VIDEO)

https://youtu.be/u7AnKYPPAmMPrive është rikthyer me shumë ekskluzivite për të famshmit tanë.Këtë herë, njëri prej legjendave të muzikës shqiptare, iu përgjigj pyetjeve provokative të emisionit Prive.Bëhet fjalë për Armend Rexhepagiqin.Këngëtari i cili u rikthye së fundmi me muzikë të re në...
Disa njerëz janë aq të nxituar në reagimet e tyre saqë nuk i marrin parasysh pasojat. Pikërisht ky impulsivitet i bën që të marrin vendime të gabuara në jetë, për të cilat një ditë do të pendohen. Por këtu ndikon edhe...
Prej kohësh po pritet me interes të madh filmi i ri i Ermal Mamaqit, “I Love Tropoja”. Në rrjetet sociale janë postuar shpesh poza, ku duken disa nga emrat më të njohur të skenës, që do të marrin pjesën...
Edhe këtë vit si tradicionalisht Qendra Informative Kulturore (QIK), në Shkup, në krye me Sermine Purrinin, organizon projektin e madh “Tingujt e Çarshisë” duke sjelle ne skene emrat me te pelqyer nga publiku.Edhe kete vit skenës madheshtore te Tingujve...
Luana Vjollca ka festuar dje ditëlindjen e 28-të.Luana Vjolla ka mbushur dje 28 vjet dhe nuk e ka lënë që kjo ditë të kalojë si çdo ditë tjetër.Luana ka organizuar një festë ekstravagante të ditëlindjes, në plazhin e Dhërmisë...
Luana Vjollca sot feston ditëlindjen e 28-të dhe në këtë ditë të veçantë për të këngëtarja ka publikuar këngën e saj të re.‘Ti amo’ titullohet kënga të cilën e ka punuar edhe me videoklip.Për tekstin është përkujdesur ‘Rrzon Music’,...
Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, edhe njëherë tregoi pasionin e tij për muzikë duke kënduar këngën ‘O moj Kosovë, o moj bukuroshe’, së bashku me Shkëlzen Jetishin në një dasmë.https://video.gjirafa.com/ramush-haradinaj-e-kall-atmosferen-ne-dasme-kendon-se-bashku-me-shkelzen-jetishinHaradinaj është parë disa herë teksa e këndon këtë këngë....
Tayna ka ndarë me ndjekësit një video, të një ‘coveri’ që e kishte realizuar vite më parë, shkruan.Këtë ‘cover’, reperja e kishte realizuar në vitin 2014, ndërsa nëse krahasohet me pamjen që ka tani, vërehen pak ndryshime.“Koha fluturon, Tayna...
Zgjidhni një figurë ku mendoni se cifti me fëmijën nuk janë familje. Përgjigja do ju tregojë se cili është koncepti juaj për familjen.Figura 1Ju nuk jeni personi më i orientuar për familjen. Me shumë mundësi jeni rritur pa figurën...

Sot është dita e maceve

Sot është Dita Ndërkombëtare e Maceve, një prej kafshëve shtëpiake më të dashura nga njerëzit.Kjo ditë për herë të parë u shënua në vitin 2002 nga Fondi Ndërkombëtar për Mirëqenien e Kafshëve si dhe grupet e tjera për të...
Nëse nuk e dini çka të përgatitni për drekë, atëherë mund të përgatitnit një tavë më patate, proshutë të tymosur dhe djathë picash.Përbërësit e nevojshëm:5 patate të prera në feta 250 gr proshutë250 gr djathë picash100 gr djathë parmezano për...
Në edicionin e kësaj të premte, në rubrikën e përjavshme 'n'siklet' është vënë Elita Ziberi. Kur njeriu vihet në siklet ndonjëherë edhe pa dashje përgjigjet sinqerisht.Kështu ndodhi edhe me Elitën nga pyetjet e sikletshme të cilat iu parashtruan. Në...
Gaforrja Njihet ndryshe edhe si një nga shenjat që ndryshojnë më shumë. Ajo përjeton keqkuptime edhe për shkak se shenjat e tjera nuk ia ndjekin dot ndryshimin e papritur emocional dhe nuk ia kuptojnë si e ka humorin.Akrepi E adhuron intimitetin...

Horoskopi ditor, e martë 23 korrik 2019

DashiDashuria: Ata që duan të vazhdojnë një histori të rëndësishme mund të vendosin gjithashtu që të hedhin hapa të mëtejshme në lidhjen e tyre. Dasma apo edhe bashkëjetesa në sytë e shumë prej shenjës së Demit. Zemrat e vetmuara...
DASHIPër shkak të aspektit planetar, sot do të karakterizoheni nga një ndjenjë e fortë dashurie. Kjo përfshin dashurinë në familje. Sot do ju tërheqin vëmendjen gjërat e bukura që do i dalloni në çdo cep.Nuk do t’ju mungojë dëshira...
Nga tetë simbolet brenda fotos, zgjidhni atë që ju tërheq më së shumti dhe kuptoni se çfarë ju mungon për momentin.Psikologu zviceran Max Licher, i cili përndryshe u bë i famshëm me testin me ngjyra, zbuloi se ekziston një...
Çdo ngjyrë është unike dhe secila në vetvete përfaqëson një personalitet, prandaj njerëzit gjithmonë kanë njërën më të preferuar se të tjerat. Le të zbulojmë lidhjen mes ngjyrës dhe personalitetit tuaj.VjollcaNjerëzit që e duan këtë ngjyrë kanë personalitete shumë...

Horoskopi ditor, 10 korrik 2019

Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 10 korrik 2019.DashiKjo është një ditë gjatë së cilës nuk do të ndiheni rehat, veçanërisht në dashuri, ku nuk do të arrini që të gjeni zgjidhjet e duhura ndaj disa problemeve. Gjithashtu...

Horoskopi ditor, e martë 9 korrik 2019

DashiKjo e martë do të jetë e mbushur me tensione, sidomos në sferën sentimentale. Bëni kujdes pasi mund të ketë përplasje të forta. Me gjasë nuk keni besim tek personi që keni në krahë, pasi keni kuptuar se diçka...

Horoskopi ditor, e henë 8 korrik 2019

Ky është horoskopi për ditën e henë, 8 korrik 2019 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.DashiParashikohet një ditë disi e mbytur...

Horoskopi ditor, 5 korrik 2019

Ky do të jetë horoskopi ditor për ditën e nesër, 5 korrik 2019.DashiKjo ditë mund të duket konfuze, por në të vërtetë mund të sjellë një sërë zgjidhjesh pozitive. Është padiskutim një ditë më e mirë nga ato që...

Horoskopi ditor, e enjte 4 korrik

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.DashiGjatë kësaj dite do të ketë rikuperim të ndjeshëm dhe një horoskop shumë më i përmirësuar...

Horoskopi ditor, e hënë 1 korrik 2019

Ky është horoskopi për ditën e hënë, 1 korrik 2019 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje,...
Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.DashiDashuria: Në dashuri ju nuk keni nevojë të fitoni betejat, por t’i sheshoni ato. Ju do të keni favorin e Venusit...

Horoskopi ditor, 22 qershor 2019

Ky është horoskopi ditor i ditës së nesërme.DashiPërfitoni nga kjo fundjavë për tu relaksuar! Keni nevojë pas stresit dhe tensioneve të ditëve të kaluara. Në raport me periudhën e lënë pas, situata do të jetë më e përmirësuar, por...
Sipas yjeve, shenjat me të cilat nuk duhet të dashurohemi kurrë pasi jeta do të na kthehet në një ferr janë:DashiMos dashuro kurrë një: BricjapDeshët pëlqejnë të thyejnë rregullat, ndërkohë që Bricjapët adhurojnë të vendosin rregullat. Me këtë kuptojmë...

Burri me 3 këmbë dhe 2 organe gjenitale

Ai lindi në Sicili në vitin 1889 në një familje me 12 fëmijë Frank Lentini është i njohur për shkak të trupit të tij. Lentini kishte tre këmbë. Por kjo nuk është e gjitha. Italiani gjithashtu kishte dy organe...

Testi per sy Cilin numer e dalloni ?

Maqja a eshte duke hecur perpjete a teposhte?
Bijat para se me u martu edhe pasi te martohen. Tag bijat...Lajmi eshte satirik dhe ka per qellim zbavitjen

Horoskopi ditor, e enjte 13 qershor 2019

Ky është horoskopi për ditën e enjte, 13 qershor 2019 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. DashiKjo...
Mënyra sesi njerëzit me kalimin e viteve i shohin marrëdhëniet po ndryshon. Në krahasim me brezat e mëparshëm të rinjtë e sotëm janë më të prirur për të bërë qejf sesa për tu angazhuar në një lidhje serioze.Në 1950,...

Horoskopi i ditës

DashiMundohuni që të ruani ekuilibrin dhe të lini çdo gjë që të rrjedhë normalisht, pa lënë pas dore ndjesitë tuaja. Do ta gjeni veten të dominuar nga ndjenja që derimë tani nuk i keni përjetuar asnjëherë. Nëse jeni vetëm,...
Kjo shenjë është xheloze, por jo e obsesionuat, egërsisht e marrëzisht.Nuk do të ngurrojë të grindet, me fyerje e goditje të ulëta verbale nëse vëren se partneri po e lë anash apo dëshon për mashtrim.Fjalët e tij janë më...
Në punë, zyrë apo kudo që kryhet ajo, duhet të qëndrosh në komunitet dhe është e domosdoshme që të biesh në ujdi dhe që ta kesh më të lehtë duhet disa sjellje t’i “lini në shtëpi”.1. Shkuarjen me vonesë...

Horoskopi ditor, e premte 7 qershor 2019

DashiJeni duke jetuar një moment rënie, ku jeni të pavendosur lidhur me projektet dhe propozimet e reja. Nuk arrini që të kuptoni se cila situatë mund të jetë më e favorshme për ju dhe kjo gjë bën që të...
Ndonëse konsiderohen si egoistë,madje edhe të vrazhdtë, personat e lindur në këtë shenjë i stolis njëra ndër virtytet më të mëdha – sinqeriteti.Ata nuk dëshirojnë ta dëshpërojnë vetveten, e vetëm pastaj edhe njerëzit tjerë.Shumëkush mendon se janë dhimshëm të...

Recetë: Supa greke e cila nuk zihet

Antipastë shumë e mirë e cila mund t’u shërbehet mysafirëve dhe familjes.Përbërësit:– 1 kg domate, – 200 g kos të kulluar, – 200 ml ujë të ftohtë, – 20 ml vaj ulliri ekstra të virgjër, – piper të bluar sa mund të kapësh...
Çdo pjesë e trupit tonë ka një qëllim të veçantë dhe madje forma e kërthizës ka një kuptim shumë të veçantë.Në imazhet e mëposhtme ne shfaqim 6 forma të ndryshme të kërthizës dhe kuptimet e tyre.Le të fillojmë:1.Kjo është...
Lorena Haliti, një prej modeleve më të famshme në Amerikë dëshiron të ruajë traditat, prandaj në listën e saj nuk përfshihen meshkujt e huaj.Ajo ka mësuar të gatuajë disa ushqime tradicionale pasi dëshiron të ketë një partner me origjinë...
Pëllumbat lidhen me dëshirat dhe lajmet e mira. Ata na japin një ndjenjë qetësie dhe shprese dhe na ndihmojnë ta shikojmë jetën me sy tjetër. Zgjidhni pëllumbin që ju pëlqen më shumë dhe pastaj lexoni mesazhin tuaj.Nëse keni zgjedhur...

Horoskopi ditor, e diel 2 qershor 2019

Ky është horoskopi për ditën e diel, 2 qershor 2019 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. DashiKjo...
Ai i cili e kërkon belanë – sigurisht se edhe do ta gjejë!Kjo shenjë është më xhelozja dhe vështirë kontrollohet!Ai ka dëshirë të jetë i pari dhe i vetmi dhe është i gatshëm të bëjë gjithëçka që të jetë...

HOROSKOPI DITOR, E MARTË 28 MAJ 2019

Çfarë thonë yjet për ju?Dashi Jeni bërë më të fortë në raport me të kaluarën. Qielli do të shënojë përmirësime të ndjeshme, edhe në sferën sentimentale. Në këtë momenti keni më shumë mundësi për të guxuar dhe për të nxjerrë...
Hulumtimet kanë treguar se njerëzit e interpretojnë ndryshe atë që shohin, varësisht nga karakteri i tyre, transmeton Gazeta Metro.Në të vërtetë, sytë i shohin të gjitha, por truri zgjedh atë që ka më së shumti rëndësi për ju. Në...
Askush nuk i pëlqen pritjet, por, pavarësisht kësaj, ekzistojnë mënyra të ndryshme të reagimit përballë situatave të ngjashme, ka nga ata që mbërthehen nga ankthi dhe ata që në vend të kësaj arrijnë të qëndrojnë të qetë, të vetëdijshëm...
Zbulo preferencat intime të Horoskopit dhe si të çmendësh çdo shenjë zodiakale!DashiDashi është instiktiv dhe ankthioz. Nuk i pëlqen shumë të lutet në shtrat. Është i nxehtë nga natyra dhe do një raport pak të egër, në vende të...

Horoskopi ditor, e hënë 27 maj 2019

Ky është horoskopi për ditën e hënë, 27 maj 2019 që Noa.al sjell për ju, njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje,...
Fakti i thjeshtë i të qenit njerëz të sjellshëm përmirëson shumë jetën. Arsimi dallon dhe lartëson, sepse ky tipar i personalitetit lejon marrëdhënie më të mira, rrit respektin, prodhon vetëbesim. Zakonisht njerëzit me të vërtetë të arsimuar e njohin...

Horoskopi ditor, e diel 26 maj 2019

DashiDashuria: Nëse jeni duke kërkuar për mënyrën e drejtë sot ju mund ta merrni me lehtësi duke ndihmuar njerëzit në nevojë. Marrëveshje të shkëlqyeshme në çifte dhe lajme të mira vijnë edhe për zemrat e vetmuara që kanë vendosur...

Receta origjinale për havllën!

Ky është një gatim turk, por shumë i përdorur në zona të ndryshme të vendit tonë. Receta tipike për hallva, ëmbëlsirën e përhapur në të gjithë Shqipërinë, bëhet me miellin e grurit. Por disa zona të tjera e gatuajnë...
Karakteristikat e shenjës së horoskopit janë shpesh identifikuese për njerëzit.Kësaj here fjala është për dallimin e shenjave të horoskopit më të shkathtë se të tjerat, të cilat dinë të kapin çdo gjë dhe në mënyrën më të mirë.BINJAKËT Me fjalë...
Kur flitet për lidhjet, padyshim flitet edhe për xhelozinë. Madje thuhet se ku ka xhelozi, ka dashuri. Por, duket se disa shenja e teprojnë.Kur ti dhe ai nisët të dilni fillimisht donit të rrinit gjithë kohës me njëri-tjetrin...
Dashi Dashuria: Këtë javë mund të ketë rivlerësime në fushën sentimentale dhe mendimet e dyta lidhur me marrëdhëniet me të afërmit dhe miqtë. Venusi do të jetë i pafavorshëm për ju dhe do të krijojë shumë tensione edhe me të...
Ju nuk duhet të prisni që një person të bëjë deklarata dashurie. Të gjithë ju duhet të shikoni sjelljen e pandërgjegjshme të admiruesit tuaj. Ajo flet vetë! Bright Side ka mbledhur disa shenja që zbulojnë ndjenjat e vërteta të njerëzve.1.Sapo...
“Vendosa që është më mirë të ulërasësh. Heshtja është vërtetë një krim kundrejt njerëzimit.”-Nadezhda Mandelstam-“Shpirti i saj ishte tepër i thellë për tu eksploruar nga ata, të cilët gjithmonë notonin në brigje të cekëta.” -A. J. Lawless-“Mund t’a gjykojmë zemrën...

Shpirti binjak për 4 shenjat e horoskopit

Dikush e ka gjetur atë dhe dikush ende shpreson ta takojë: po flasim për shpirtin binjak! Ata që e takojnë thonë se menjëherë e kuptojnë se kanë gjetur një person me të cilin ndiejnë një lidhje të veçantë dhe...

Horoskopi ditor, e diel 19 maj 2019

DashiYjet këshillojnë që të kaloni një ditë të bukur relaksi. Gjatë kësaj të diele janë mjaft të favorshme takimet dhe raportet ndërpersonale. Kush ka menduar më shumë për punën kohëve të fundit, do të ketë rikuperim sa i takon...
Ka tërheqje misteriozë, por edhe josh për ta zbuluar. Në këtë qëndron paradoksi i dashurisë si të tillë: deri sa dikush na është enigmë, ai na tërheq. Kur e “zbulojmë”, dëshira shuhet.Kjo shenjë e horoskopit tërheq para së gjithash...
Duke u bazuar në një studim suedez, mund të thuhet se numri i këpucëve tregon shumë për jetëgjatësinë tuaj.Ky hulumtimi i studiuesve suedezë ka nisur në vitin 1987 dhe ka analizuar gjithsej 800 njerëz.Po i njëjti studim është përsëritur...
Edhe pse keni dëgjuar me dhjetëra e qindra herë zotime rreth sinqeritetit, duhet ta pranoni se bota është e mbushur nga njerëz gënjeshtarë të cilët i gjeni kudo.Në kohën që jetojmë është e vështirë te dallosh njerëzit e sinqertë...

Horoskopi ditor, 16 maj 2019

Ky është horoskopi për ditën e enjte, 16 maj 2019.DashiNë këtë moment është më mirë që të flisni, vetëm nëse është vërtetë e rëndësishme. Kjo pasi rrezikoni që të thoni gjëra për të cilat mund të pendoheni. Është dita...

HOROSKOPI DITOR, E MËRKURË 15 MAJ 2019

Dashi Ka disa pengesa që duhet të kapërceni, ndaj do ju duhet më shumë punë. Do të jepni maksimumin tuaj për ti çuar gjërat deri në fund, pavarësisht rezultatit.Demi Keni shumë planete në favorin tuaj, ndaj bëni mirë që të përfitoni....

PSE KENI TË FTOHËT TËRË KOHËN DHE SI TA NDALNI KËTË

Të gjithë e ndjejmë të ftohtin dhe nxehtin ndryshe, por disa njerëz vazhdimisht e kanë të ftohët dhe nuk e kanë idenë se përse...

Duart, treguesi më i mirë i shëndetit tuaj

NJIHUNI ME ALINËN, 6-VJEÇARJA MË E BUKUR NË BOTË

Një vogëlushe 6-vjeçare nga Rusia, e quajtur Alina Yakupova, është cilësuar si vajza më e bukur në botë.6-vjeçarja nga Moska e ka nisur modelimin...

‘A DO FLIJE NJË NATË ME ALBIN KURTIN?’, KËSHTU PËRGJIGJET KËNGËTARJA...

Mes të ftuarve në një emisionin ishin edhe Bledi Mane dhe Iva Aliko.Gjatë bisedës, nuk munguan ngacmimet e gazetarit për lidhjen e shumëpërfolur të...

Zonja e parë e Kosovës pozon me fustan të gjatë, siç...

Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur...

Ja si mund te dukeni bukur edhe pa make up

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup?Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë...

Nusja e Milot Rashicës sjell imazhet me të gjitha veshjet në...

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë...