fbpx
Tuesday, July 14, 2020

Luana Vjollca, vitin e ardhshëm do të…

Moderatorja shqiptare Luana Vjollca ka folur hapur pasi ka treguar detaje nga jeta e saj personale.Në emisionin e djeshëm “Shiko kush luan” Luana dha lajmin më të madh, atë të martesës së saj.  Teksa po bënte një bisedë me...
Filmi i ri i Ermal Mamaqit  “I Love Tropoja” është komentuar gjatë në media ende pa u publikuar, kjo pêr shkak të kastit që ai ka përzgjedhur për të qenë pjesë e këtij produksioni.Një prej aktorëve do të jetë...

Ja sa ka shpenzuar Kylie për operacione plastike

Kylie Jenner, më e reja dhe pa dyshim më e suksesshmja e familjes është tashmë bilionere falë biznesit të saj Kylie Cosmetics dhe Kylie Skin.Kylie tashmë 22 vjeç, duket krejt ndryshe nga pamja e saj e dikurshme, kur debutoi...
Adelina Tahiri ka blerë Iphone 11 pro Max.Ajo vetë e bëri të ditur me një postim në ‘Instagram‘.Duke u nisur nga të ardhurat e saj të mëdha pasi që bashkëshorti i saj është milioner, njëri nga avokatet me të...

Adrola Dushi: Shekulli XXI, shekull degjenerues

Adrola Dushi është pa pikën e dyshimit një ndër modelet më të bukura dhe të sukseshme në trojet shqiptare.Modeatorja është bërë nënë e një djalë në moshë të re por më pas është ndarë për arsye që nuk dihen...
Gili rrëmbeu vëmendje me këto fotografi.Njëra ndër këngëtaret më të dashura shqiptare, Gili, shquhet si një ndër femrat më elegante të estradës.Ajo përkujdeset maksimalisht që në çdo paraqitje të saj të duket edhe më e veçantë.Me fotografitë e fundit,...
Të gjitha gratë në një pikë të jetës kanë përjetuar dhe përjetojnë cikël të vonuar.Mund të jetë befasuese kur cikli menstrual vjen pa pritur dhe më herët. Por, një cikël i vonuar mund të jetë shumë stresuese dhe shpesh...

Dafina Zeqiri nuk rri dot me një stil flokësh!

Në rrjete sociale kohëve të fundit shohim se shumë nga yjet shqiptare kanë guxuar të eksperimentojnë me një model të caktuar flokësh.Fjala është për flokë të prera shkurt, deri në pjesën e qafës, që njihet ndryshe si ‘bob’, duket...
Gyste Vulaj po kalon ditët e para të vjeshtës në Ulqin.Këngëtarja e njohur shqiptare, Gjyste Vulaj, nëpërmjet një postimi në Instagram ka treguar një kënd të shtëpisë së saj moderne.Shtëpia e saj bazuar në postimin e bërë shihet se...
Afrona e Blero janë tema kryesore e këtyre ditëve.Ata i dhanë fund beqarisë dy ditë më parë.Afrona po vazhdon të jetë aktive në rrjetet sociale, me postime nga më të ndryshmet.Mjaftë aktiv është edhe Blero me postime të shumta.Sot...
Aktori i njohur turk, Tolgahan Sayisman, së bashku me gruan e tij Almeda Abazin dhe djalin e vogël Efehan ditën e djeshme kanë ardhur në Kosovë.Çifti po ashtu u mirëpritën edhe nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim...
Ariana Fejzullahu ka lindur edhe fëmijën e katërt të çiftit.Këtë e ka treguar vetë këngëtari, e anë të një fotoje në Instastoryn e tij, duke lajmëruar se në jetë ka ardhur vajza e tij Ana.Kjo është vajza e tretë...

Realiteti i hidhur shqiptar i shfaqur në film

Filmi "Kthimi" nën regji të Kastriot Abdylit është një film që shfaq një realitet që viteve të fundit sa shkon e zë vend më shumë në mesin e shoqërisë tonë.Në një kohë me mundësi të kufizuara, shpëtimi i vetëm...

Kaq vite është i vjetër çamçakëzi

Atë e përdorim shpesh por nuk e dimë se kur është prodhuarMegjithatë me në fund një kompani ka lajmëruar se të hënën ka qenë ditëlindja e çamçakëzit, e që duket të jetë shumë e vjetër.Para 171 vjetësh, konkretisht më...
Këngëtarja Morena Taraku është duke bërë xhirimet e videoklipit të saj më të ri.Ajo po publikon imazhe dhe video nga prapaskenat e klipit.Së fundi, ka publikuar një video në Instagram, ku shihet bashkë në makinë  të firmës ‘Rollsroyce‘, por...
Natyra në Shqipëri po tregon anën e saj të egër.Pas një numri të madh të tërmeteve që ka goditur shtetin shqiptar, duke shkaktuar dëme dhe lëndime në njerëz, tani edhe përkeqësimi i motit po bën dëmin e tij.Këngëtarja shqiptare...
Pas dasmës, ata kanë festuar martesën me miqtë e tyre më të afërt.Çifti më i ri bashkëshortor janë në festë këtë javë.Ata kanë organizuar një dasmë madhështore në ‘Ranën e Hedhun’ në Shëngjin të Shqipërisë, ku gjithçka duket se...

Yllka Kuqi nuk heziton të ekspozojë trupin

Këngëtarja Yllka Kuqi nuk është që njihet shumë për ekspozimin e formave të saj në publikPor, ia që kohëve të fundit këngëtarja ka ndërruar pak stil duke u përshtatë me shumicën e këngëtarëve të tjera dhe vazhdimisht ekspozon trupin...
MC Kresha së fundmi do të publikojë një bashkëpunim me këngëtaren me famë botërore dhe me origjinë shqiptare. Ai dhe Bebe Rexha do të vijnë shumë shpejt me një duet.Jozyrtarisht mësohet se kënga është incizuar rreth 1 muaj e gjysmë dhe që pritet...
Reperi i njohur Fero ka befasuar fansat me postimin e tij të funditMe anë të një postimi në Instagram ai i ka njoftuar të gjithë ndjekësit se për muajt në vazhdim ka anuluar të gjithë koncertet.“Të dashur fansa, i...

Vali Corleone u bën ftesë vajzave pas tërmetit

I njohur për jetën e tij luksoze, Vali Corleone së fundmi ka ofruar strehim për të gjitha vajzat të cilat i kanë shkruar pas tërmetit në Shqipëri.Përmes një postimi në rrjetin social Instagram ai ka thënë se shumë vajza...

Kaq u pagua Kejvina për videoklipin e Taynës

Pak muaj më parë Tayna publikoi këngën “Kce”, një këngë që u pëlqye shumë dhe që u komentua për shkak të pjesëmarrjes së Kejvinës në videoklip.Pas këtij videoklipi kuptuam se dy vajzat janë shumë shoqe pasi filluam t’i shihnim...
Këngëtari i njohur, Blero Muharremi, mbrëmë e ka kurorëzuar dashurinë me Afronën me martesëPamje nga festa e madhe kanë qarkulluar në rrjete sociale të cilat i kanë publikuar të pranishmit, e nuk kanë munguar as postime në media.Mirëpo një...
Robert Berisha i ka ‘thumbuar’ kolegët e tij këngëtarë.Muzikanti dhe këngëtari i njohur, Robert Berisha, nëpërmjet një postimi të fundit në Instastory ka lënë të kuptohet se po i ‘thumbon’ këngëtarët që nuk performojnë ‘live’, shkruan lajmi.net.“Këngëtarët ‘playback’ nuk...
Konsiderohet një ndër modelet më të suksesshme dhe më të ndjekura në rrjetet sociale.24-vjeçarja regjistron më shumë se 10 milionë fansa në “Instagram”, të cilët kanë se çfarë të admirojnë mbi bukurinë dhe hiret e saj.Por ajo njihet gjithashtu...

Sipas Getit kjo vajzë ishte shkaku i tërmetit

Geti i ka lënë një koment epik kunatës së tij.Tërmeti i ditës së djeshme në Shqipëri ka ‘pushtuar’ edhe internetin.Solidarizimi, por gjithashu edhe shakatë po vërehen gjithandej në rrjetet sociale duke e bërë këtë ndodhi të rëndë paksa më...
Pak kohë më parë u përhap në media një lajm sipas të cilit Kejvina Kthella dhe Françeska Jaçe, dy modelet që dikur i shihnim shpesh bashkë, nuk flasin me njëra-tjetrën pas një sherri.E ftuar mbrëmjen e djeshme në “Mos...
Dikur moderatore ndërsa sot një blogere e suksesshme që ndiqet nga mijëra ndjekës. Po flasim për Estela Ujkën e cila njihet si një ndër influencueset më të mira në Shqipëri.Estela ishte e ftuara e parë e sezonit të ri...

Kush i kapi lulet në dasmën e Bleros me Afronën

Mes gjithë momenteve të panikut që përfshinë Shqipërinë pasditen e djeshme dhe natën e lënë pas prej tërmeteve, diku festohej.Këngëtari Blero Muharremi dhe partnerja e tij modele Afrona Dika i dhanë fund beqarisë në një ceremoni buzë detit, në...
Muzika shqiptare nuk është më dytësore në Ballkan madje këngët e krijuara në shqip po arrijnë të depërtojnë më larg se gadishulli ballkanik.Shumë artistë tonë po depërtojnë në botë por po pëlqehen edhe nga fqinjët.Një nga ta është Igor...
Gjashtë vjet pasi mirëpriti vajzën e saj North West, ne akoma po mësojnë më shumë rreth rrethanave që lidhen me lindjen e saj. Kim nxitoi fshehurazi në spital dhe nëna e motrat e saj u përpoqën të kuptojnë se...
Bebe Rexha është këtu për të korrur shumë suksese, gjë që po e dëshmon me kahjen që po merr karriera e saj.Elton John e bëri. Christina Aguilera e bëri. Beyoncé gjithashtu. Dhe tani Bebe Rexha po e bën, duke...
Është publikuar kënga e re e Era Istrefit.Projekti quhet “Let’s Get Married” ose në shqip “Le të martohemi” dhe është në bashkëpunim me Yellow Claw dhe Offset – burrin e Cardi B.Ky është vetëm një ndër projektet e shumta...

Publikohet albumi i parë i Gashit (FOTO)

Është publikuar më në fund, albumi i parë i reperit shqiptar me famë ndërkombëtare, GASHIT.Përveç këtij lajmi, artisti lëshoi mbrëmë edhe videoklipin e këngës “Safety” në bashkëpunim me DJ Snake.Reperi aktualisht është duke shijuar sukses me projektet e fundit...

AKTORI FATMIR SPAHIU MERR FTESË PËR NË HAGË

Ai me anë të një postimi në Facebook ka thënë se është ftuar për në festivalin e filmit “Eastern Neighbours Film Festival”Filmi që është ftuar në këtë festival quhet “Cold November” (Nëntori i ftohtë), ku Spahiu luan njërin prej...

Shtyhet koncerti i Capital T që do mbahej nesër

Parapregatitjet e koncertit madhështor të Capital T që do mbahet në Sheshin Nënë Tereza në Tiranë kanë filluar javë më parë dhe është bërë një investim i madh.Data e koncertit që ishte vendosur dhe zbuluar kohë më parë, ishte 19 shtator,...
Anxhelina karrierën e saj e nisi si këngëtare dhe modele, pastaj arriti të marrë shumë vëmendje edhe me videot ku tregonte vallëzimet e saja tejet joshëse.Veprimtarinë e saj e vazhdoi pastaj në SHBA ku tashmë jeton, duke vazhduar profilin...

Ilda Bejleri hapë biznesin e saj personal

Komentohet shpesh për jetën e saj luksoze e cila nuk mund të mbulohet nga shpenzimet e një rroge në televizion përkundër se ka një jetë që punon në këtë fushë.E duket se nga tani e tutje, Ilda Bejleri do...
Jeta private e Stresit së fundmi ka qenë tejet në vëmendje në mediat rozë, që nga burgimi i tij, ndarja nga e fejuara e shumë të tjera.Pas ndarjes nga Kejsi, lidhje kjo që zgjati disa vite, kjo e fundit...
Më datën 14 të këtij muaji, moderatorja Jonida Vokshi dhe partneri i saj, Besnik Krapi, kurorëzuan me martesë dashurinë e tyre.Ata mbajtën një ceremoni buzë detit, ku çdo detaj tërhoqi vëmendjen për shkak të thjeshtësisë që ishte ruajtur në...

Kendall Jenner bën ndryshim drastik në dukje

Modelja e njohur Kendall Jenner është shumë e suksesshme në fushëm e saj. Po ashtu, bukuroshja e një prej familjeve më të pasura në botë, është shumë e komentuar në media dhe gjithmonë  di si të tërheqë vëmendje.Së fundmi,...
Reperi Capital T është nderuar me titullin ‘Skenderbe’ dhe Mirënjohjen e Qytetit të Krujës.Reperi është ndjerë shumë i vlerësuar me këtë mirënjohje të ndarë nga qyteti që ai e ka vizituar shumë shpesh prej kur ka qenë fëmijë.Capital T...
Këngëtarja e famshme me prejardhje shqiptare, Bebe Rexha ka bërë paraqitjen e radhës në rrjetet sociale.Rexha kësaj radhe ka publikuar një video jo shumë të zakonshme.Interpretuesja e shumë hiteve derisa ndodhet në aeroplan nuk ka përtuar t’i disponojë pilotët,...
Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur me një fustan të gjatë.Për veshjen e saj është përkujdesur disejnatorja e famshme kosovare- Vjollca...
Kivanç Tatlitug përveçse një aktor shumë i pëlqyer dhe i suksesshëm, në fillimet e tij ka qenë i angazhuar në modeling.Mirëpo për një reklamë të re, ai pritet të paguhet 5 milionë paund.Duket se pas kaq vitesh në kinematografi,...

Greta Koçi paska një kujtim të hidhur nga matura

Këngëtarja e njohur, Greta Koçi, së fundmi ka ndarë pak detaje për veten me anë të disa pyetjeve nga fansat në rrjetin ‘Instagram’. Ajo ju është përgjigjur pyetjeve të shumta të ndjekësve të saj e madje ka dhënë dhe disa...
Katelyn Ohashi, gjimnastja amerikane e notës 10, videoja e së cilës u bë virale në fillim të këtij viti, është një nga 21 “yjet” e sportit që kanë pozuar nudo për “ESPN Body Issue”. Ajo ka rrëfyer për “TMZ...

Publikohen foto të reja nudo të miliarderes

Pak ditë më parë, Kylie Jenner, dhe partneri i saj, Travis Scott, ndezën rrjetin me një foto të publikuar në “Instagram”.Kylie shfaqej e përqafuar me Scott, por ajo që binte në sy ishte se miliarderja më e re në...
Lady GaGa është ndër artistet më me ndikim në industrinë e muzikës botërore.Ajo njihet për stilin e saj të veçanta në paraqitje dhe në veshje, por edhe për talentin dhe aftësitë e saj vokale, por edhe për kompozimin e...
Dr. David Ludwig, ekspert për nutricizëm dhe obezitet në Fakultetin e Mjekësisë të Universitetit të Harvardit, ka shpikur planin e ushqimit të cilin e ka prezantuar në librin e vet “Always Hungry”Programi fillon me “frenimin e dëshirës” për artikuj...
Para pak ditësh, Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi kurorëzuan në martesë lidhjen e tyre disa vjeçare. Dasma pati elementë të veçantë, shumë të ftuar Vip dhe argëtim pafund.Gjatë dasmës Jonida dhe Besniku luajtën lojën me këpucë. Ata duhet t’i...
Këngëtarja shumë e komentuar në media prej vitesh, për karrierën, por edhe për jetën private, Çiljeta Xhilaga ka çuar sot Fernandon në klasë të parë dhe sigurisht emocionet kanë qenë të mëdha në këtë ditë të rëndësishme.Çiljeta ka postuar...
Sabri Fejzullahu sot feston 72 vjetorin e lindjes.Legjenda e muzikës shqiptare, fillimisht mori urim publik nga djali i tij Ermali i cili e quajti mbret por më pas edhe nga këngëtarja e njohur.Morena Taraku i tha ‘dashni’ Sabriut përmes...

Dan Bilzerian tregon si i fiton paratë

Dan Bilzerian është një ndër meshkujt më të ndjekur në Instagram, i cili njihet në të gjithë botën për jetën e shfrenuar.Nuk ka ditë që Dan Bilzerian të mos publikojë foto nga pushimet luksoze që bën në praninë e...
Jemi në prag të fillimit të projektit tradicional të Qendrës Informative Kulturore "Tingujt e Çarshisë" ku ky vit do të jetë ndryshe nga ai deri tani.Drejtoresha e QIK-së, Sermine Purrini për Flitet.se tregoi se këtë vit është rritur buxheti...
Blogerja dhe njëherësh modelja e njohur Dona Bajrami thuhet se është në lidhje me aktorin turk Gokberk Yildirim.Aktori turk numëron një sërë role në serialet turke por ajo që i dha edhe më shumë hapërisë në industrinë e filmave...
Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi celebruan dje dashurinë e tyre në martesë.Moderatorja dhe aktori i njohur mblodhën miqtë dhe familjarët në një festë e organizuar buzë detit në Golem.Jonida kishte veshur një fustan tepër të thjeshtë të bardhë që...
Aktorja e ‘Çka ka shpija’ po jeton jetën e ëndrrave.Fiona Gllavica, e cila mori famë me rolin e Pajtesës në serialin kosovar, këtë vit mund ta cilësojë si më të mirin që ka pasur ndonjëherë në jetë.Ajo shumë shpejtë...
Gjithmonë rebele dhe e veçantë.Ajo është grimerja më e njohur në shqiptari dhe biznesi i saj sa po vjen e po bëhet më i suksesshëm.Sellma me punën dhe talentin e saj arrin që të nxjerrë tiparet më të bukura...
Është zbuluar këngëtari me të cilin Sinan Vllasaliu po sjellë këngë.Bëhet fjalë për Lok Komonin.Ka qenë vet Sinani ai i cili e ka zbuluar lajmin përmes rrjeteve sociale.“Çikat e Prishtinës” quhet kënga që bëri bashkë këta dy artistë e...

A e keni parë sa ka rënë në peshë Fifi?

Në muajin Maj, Fifi bëri të ditur se do t’i nënshtrohet intervenimit për vendosjen e balonës gastrike në lukth si një tentativë për të humbur dukshëm peshë.Një gjë e tillë ishte e nevojshme për këngëtaren për shkak të problemeve...
Sonte po kurorezojne dashurine e tyre cifti me simpatik i ekranit, Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi.Per dekorin ne diten e tyre me te vecante eshte kujdesur Ami Event, e  eshte vete Amarda qe na ka dhene edhe disa detaje...
Teksa lexoni lajmin dy personazhe shumë të dashur për ju, po kurorëzojnë dashurinë e tyre më një dasmë, e cila është kaq e bukur sa që të gjithë do donim të ishim të ftuar.Fjala është për aktorin kosovar Besnik...
Pas  largimit të Kidës edhe reperi  i njohur Fero, para pak kohësh u largua nga labeli ‘On Records’ për shkak se kontrata e tyre mori fund. Tani të dy  janë në rrugën e tyre si artistë të pavarur.Së fundmi...
Prej kohësh po qarkullojnë lajme për ndarjen e çiftit të reperëve, Mozzik dhe Loredana. Dyshja ka qenë shumë e komentuar së fundmi pikërisht për këtë arsye. Veprimet e tyre i shtuan shumë dyshimet pasi Mozzik mungoi në ditëlindjen e...

Si të kujdeseni për flokët kur jashtë bie borë

Nëse jetoni në një vend ku bie borë gjatë dimrit, atëherë ka të ngjarët dini se flokët tuaja pësojnë ndryshime.Moti i dimrit është i...

Zbardhni dhëmbët me këtë recetë limoni

NJIHUNI ME ALINËN, 6-VJEÇARJA MË E BUKUR NË BOTË

Një vogëlushe 6-vjeçare nga Rusia, e quajtur Alina Yakupova, është cilësuar si vajza më e bukur në botë.6-vjeçarja nga Moska e ka nisur modelimin...

‘A DO FLIJE NJË NATË ME ALBIN KURTIN?’, KËSHTU PËRGJIGJET KËNGËTARJA...

Mes të ftuarve në një emisionin ishin edhe Bledi Mane dhe Iva Aliko.Gjatë bisedës, nuk munguan ngacmimet e gazetarit për lidhjen e shumëpërfolur të...

Zonja e parë e Kosovës pozon me fustan të gjatë, siç...

Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur...

Ja si mund te dukeni bukur edhe pa make up

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup?Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë...

Nusja e Milot Rashicës sjell imazhet me të gjitha veshjet në...

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë...