fbpx
Tuesday, July 14, 2020

Mos u martoni me dikë që i ka këto shprehi

Jeni duke menduar të martoheni? Ky patjetër se është vendim i madh.Nëse e zgjedhni partnerin e duhur, ju mund ta kaloni tërë jetën me dikë që ju ndihmon të mësoni e të zhvillohen, duke jua dhënë mundësinë të bëni...

Dy llojet e grave që burrat i duan

Për shekuj me radhë, shumë gra janë përpjekur të kuptojnë se cilat tipare të personalitetit dhe sjelljes janë më tërheqëset për burrat. Ka po aq përgjigje sa ka burra në botë. Ajo që është e sigurt është se çdo...
Loredan është një ndër reperet në të suksesshme jo vetëm në vendin tonë por edhe në Gjermani.Ajo është duke punuar fort për karrierën e saj dhe duket se as mëmësia nuk e ndaloi dot.Pak kohë më parë ajo hodhi...
Është një nga  fytyrat publike më të komentuara në media, kjo për shkak se është e bija e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova.Ndonëse ishte pasive në  Kuvendin e Kosovës, Teutë Rugova, duket se i ha hyrë një “rruge” të...
Prej disa ditësh Instagram-in e AdelinaTahirit e kanë pushtuar fotot dhe videot të shkëputura nga kënga e re.Ajo mban titullin “Hile hile” dhe në klip Adelina shfaqet shumë hot.Së fundmi ajo ka publikuar një foto me belin shumë të...

ALBAN SKËNDERAJ MERR POST TË RËNDËSISHËM

Këngëtari shumë i dashur për publikun e që prej vitesh na ka sjellë vetëm hite, Alban Skënderaj po shënon sukses pas suksesi. Së fundmi Albani është emëruar si ‘I pari Ambasador i Gjuhës Italiane në Shqipëri’.Lajmin e ka dhënë...

TAYNAS I BLLOKOHET INSTAGRAMI

Ditë më parë, Tayna ka publikuar këngën e saj më të re më titull “Sicko”.Kënga është shoqëruar edhe me videoklip.Tani “Sicko” ka afër 3 milionë shikime në YouTube.Në storje në Instagram ajo ka filluar t’i publikojë videot e adhuruesve...
Një ndër të ftuarat speciale të mbrëmjes së djeshme në, ‘Shiko kush luan’, nën drejtimin e moderatores Luana Vjollca ishte edhe këngëtarja dhe aktorja e njohur, Çiljeta Xhilaga. Në një moment Çiljeta është vendosur përballë publikut që nuk ka...
Një nga blogeret më të komentuara shqiptare është padyshim Estela Ujka, e cila është shumë aktive në profilin e saj në Instagram.Së fundmi, blogerja ka treguar gjatë shfaqjes “Orat” se si vite më parë familja e saj nuk e...
Karriera e tyre me rolet komike filloi që nga paralufta në Kosovë me skeqet e “Treshit Përsheshit”.Një një intervistë për emisionin Revieë, Rasim Thaçi, I njohur si Cima ka treguar se si erdhi bashkimi i tre personazheve, duke përshirë...
Ajo është e njohur për veturat, shtëpitë dhe veshjet e shtrenjta që i ka në dispozicion. Por, Morena Taraku ka tentuar ta rrisë flotën e saj të veturave duke e futur në Kosovë një makinë superluksoze të tipit Bentley...
Prej disa ditësh është përfolur se Fero dhe Arbenita i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shkaku bë fakti që prej kohësh ata nuk janë shfaqur më bashkë dhe për më shumë, ata i kanë fshirë fotot me njëri-tjetrin...
Blero dhe Afrona tashmë kanë filluar jetën e tyre si çift bashkëshortor.Pak pas dasmës së madhe që organizuan në një nga plazhet e Shqipërisë, çifti i njohur tashmë kanë nisur jetën bashkëshortore.E Blero ka ndarë me ndjekësit e tij...

TAYNA SUPER EROTIKE NË KLIPIN E RI

Kënga ka lansuar sonte këngën e saj më të re “Sicko”.Edhe pse një këngë paksa më e lehtë, që edhe i përshtatet stinës së vjeshtës, Tayna na këtë këngë nuk ngurron që të bëj edhe ca skena erotike, ku...

AKTORJA E NJOHUR DËNOHET ME BURG

Aktorja e njohur e serialit Desperate Housewifes Felicity Huffman u raportua sot në burg për të shërbyer dënimin e skandalit të pranimeve në kolegj. Burgimi i saj do të zgjasë 14 ditëYlli fitues i Emmy hyri në një burg federal për...
Këngëtarja e famshme shqiptarë Enca, duket se po preokupohet për të ardhmen, ajo provon shpesh të provokoj ne rrejtët sociale duke publikuar foto gjysme e veshur e kohë pas kohë duke bërë pyetje jo të zakonshme si kjo e...
Ivanka Trump uroi nëpërmjet mediave sociale kryeministrin e Etiopisë, por bëri një gabim në drejtshkrim.Vajza e presidentit amerikan shkroi në postimin e saj në Instastory: “Urime kryeministrit Abiy Ahmed për çmimin ‘Noble’ të Paqes dhe për punën e bërë...
Një bashkëshort i ri dhe tërheqës nuk mund të të bëjë të lumtur gjatë gjithë jetës, sipas një studimi të riNjë studim i ri ka zbuluar se sa më e madhe të jetë diferenca mes një çifti, aq më...
Ajo është aktore e njohur nga Tropoja, e cila theu një tabu, duke arritur të improvizojë një skenë masturbimi në teatër tek shfaqja “Dashuritë e virgjëreshës Madalenë”.Arjola Demiri tashmë i është shtuar kastit të ‘Portokalli’ duke luajtur rolin e...
A i mbroni të dhënat tuaja në telefonin tuaj të zgjuar mjaftueshëm? Apo mendoni se të dhënat tuaja nuk kanë asnjë vlerë? Mendoni përsëri.Telefonat inteligjentë janë një pjesë e domosdoshme e jetës sonë. Madje mund të themi se ata...
Stina e dimrit po afron, ndërkohë që dizajnerët kanë prodhuar xhaketën më speciale ndonjëherë.E njëjta lejon të kontrolloni temperaturën e xhaketës tuaj përmes smartphonit që ju e keni, shkruan Daily Mail.E njëjta mund të ofrojë temperaturën që ju kërkon...
“Instagram” është një nga rrjetet sociale më të përdorur në botë dhe së fundmi ka bërë disa ndryshime për përdoruesit e tij.Teksa ka shtuar disa opsione të reja, “Instagram”-i ka vendosur që edhe të heqë disa opsione të vjetra.Ky...

Dy anët e rrjeteve sociale

Rrjetet sociale në kohët moderne, konsiderohen si pjesë e angazhimeve dhe jetës së përditshme. Jo rrallë, është trajtuar çështja nëse këto rrjete janë me të vërtetë sociale apo asociale, sidomos te të rinjtë, por secili ka interpretuar në formën...
Kida është njëra prej këngëtarëve që sivjet ka zgjuar interesim me fotot e saj në InstagramKështu ka bërë edhe kohëve të fundit ku ajo ka postuar disa foto me xhinse dhe një këmishë ngjyrë portokalli.Por, përpos këngëve, që nuk...
Mes të ftuarve në një emisionin ishin edhe Bledi Mane dhe Iva Aliko.Gjatë bisedës, nuk munguan ngacmimet e gazetarit për lidhjen e shumëpërfolur të këngëtares me një deputet nga Kosova, teksa ajo u pyet nëse do të flinte një...
Reperja e njohur shqiptare, Doruntina Shala e njohur me emrin e artit Tayna, përgjatë këtyre dy viteve karrierë korri suksese të mëdha me projektet e saj, të cilat pushtuan thuajse çdo platformë muzikore.Për sukseset e saj të shumta, tashmë...
Meshkujt më shumë e çmojnë inteligjencën te femrat sesa gjokset e mëdha apo këmbët e gjata, ka treguar David Bainbridge, profesor në Universitetin e Cambridge.Pavarësisht se gjokset e mëdha dhe këmbët e gjata vlerësohen si epitomi i feminitetit nga...
Disi e çuditshme apo jo?Ama ka disa gënjeshtra të cilat nuk e dëmtojnë një lidhje. Përkundrazi, shmangin edhe ato zënkat në dukje të vogla të cilat mund të rezultojnë fatale.Është në rregullNëse ajo “gjëja” nuk të besdis, atëherë është...
Quhet Ava Karabatic dhe është një ish-modele e Playboy, shumë e njohur falë pjesëmarrjes në emisione televizive por edhe numrit të madh të ndjekësve që ka në Instagram. Ajo ka vendosur të kandidojë për Presidente në zgjedhjet që do të zhvillohen...
Serbia ka zhvilluar mbrëm një miqësore me Paraguain në Krushevac derisa ka fituar me rezultat minimal 1:0.Në këtë vend, Serbia nuk ka luajtur që moti dhe  u rikthyen për të luajtur në këtë vend. Më shumë në Insport.Natyrisht, Larissa nuk...

DASMA QË I ‘BASHKOI’ PDK-NË DHE LDK-NË

Me katër tetor të këtij viti, menaxheri i një klubi të natës në Kosovë, Petrit Kllokoqi, i ka dhënë fund beqarisë.Ai ka organizuar një dasmë të madhe ku të ftuar ka pasur edhe shumë fytyra publike, artistë e politikanë.Në...
Pas pauzës që Flori bëri në muzikë dhe në profilin e instagramit, tashmë ai është rikthyer fuqishëm. E kemi parë aktiv në rrjetett sociale, nga ku shpesh poston foto e video gazmore.E pikërisht mbrëmjen e djeshme Flori na ka...
Ish-missi shqiptar, Nikita Preka, e cila është diplomuar për ekonomi në Londër, ia ka dalë të punësohet në një kompani konstruksioni dhe investimesh në Dubai, ku dhe jeton prej disa kohësh.Ajo ka dhënë një intervistë së fundmi, ku tregon...
Fero e ka bërë të ditur datën e lansimit të projektit të ri, sipas Feros kënga bashke më video klip do të publikohet me datën 25 tetor.Këna e re e reprit titullohet “JOM RRIT”, për këtë këngë kanë përfunduar...
Bukuroshja dhe modelja Kejvina Kthella ka postuar një fotografi nëpër rrjetet sociale ku ka kërkuar nga fansat e saj që ta lënë rehatNdryshe, Kejvina është duke marrë pjesë edhe në emisionin “Dance With Me”.Bukuroshja dhe modelja Kejvina Kthella ka...
Reperja Rina Balaj është një prej emrave më të komentuar dhe më aktive në estradën shqiptare.Por, si duket ajo ka vendosur të ‘zhduket’ për një kohë dhe të pauzoj si në rrjetet sociale ashtu edhe në karrierë.Rina ka mbyllur...
Kim Kardashian ndihet e “bekuar” që është pagëzuar në tokën e të parëve të saj.“Faleminderit Armeni për një udhëtim kaq të paharrueshëm,” tha Kim, përmes rrjetit social Twitter.“Pra, e bekuar që u pagëzova bashkë me fëmijët e mi në Mother...

A po i futet Adelina Ismaili politikës? (VIDEO)

Të gjithë e dimë që Adelina Ismaili, ka qenë dhe është mbështetëse e fortë e Lidhjes Demokratike të Kosovës.Këngëtarja ka shumë vjet që e përkrah këtë parti që kishte në krye Presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova, të cilit ajo...

A është çmendur Armend Rexhepagiqi? (VIDEO)

https://youtu.be/u7AnKYPPAmMPrive është rikthyer me shumë ekskluzivite për të famshmit tanë.Këtë herë, njëri prej legjendave të muzikës shqiptare, iu përgjigj pyetjeve provokative të emisionit Prive.Bëhet fjalë për Armend Rexhepagiqin.Këngëtari i cili u rikthye së fundmi me muzikë të re në...
Nëse këpucët tuaja mbajnë erë të keqe, mund të jenë të bezdisshme, si dhe të turpshme për ju, veçanërisht kur jeni të rrethuar nga shumë njerëz.Si të shpëtoni nga aroma e keqe e këpucëve tuaja?Përdorni sode buke-Merrni një filtër...
Të gjithë e ndjejmë të ftohtin dhe nxehtin ndryshe, por disa njerëz vazhdimisht e kanë të ftohët dhe nuk e kanë idenë se përse ndodh kjo.Gjëndra juaj tiroide mund të mos jetë duke funksionuar mirëHipotiroidizmi është sëmundje ku gjëndra...
Rihanna ka dhënë një intervistë tjetër të rrallë, këtë herë në revistën Vogue, ku foli për marrëdhënien e saj me miliarderit Hassan Jameel (pa e emëruar atë me emër, siç është stili i saj), dhe konfirmoi për herë të...
Pak muaj më parë kurorëzuan dashurinë në një event të madh të cilin e pasoi më pas edhe muaji i mjaltit.E duket se nga reja e Remzie Osmanit ka të reja.Ajo sipas të gjitha gjasave është në muajt e...
Muaj më parë, në një prej koncerteve të Alban Skënderajt u bë e ditur se Miriami është në pritje të ëmbël.Ameli në pak muaj do të bëhet më një vëlla ose motër.Në gjithë këto kohë, Miriami është treguar goxha...
Së shpejti do të kemi edhe një dasmë VIP-ash.Bëhet fjalë për Armina Mevlanin dhe Shkëlzen Berishën.Çifti do të martohet së shpejti edhe pse nuk ka ende një datë konkrete.Në një intervistë së fundmi, blogerja Armina, zbuloi pak detaje se...
Kritiku i madh italian i gazetarisë dhe politikës Vittorio Sgarbi, ka treguar së fundmi për lidhjen e veçantë që ka me Shqipërinë.Ashtu siç edhe kishte pohuar disa kohë më parë, Sgarbi ka treguar se ka një vajzë të quajtur...
Kendall Jenner postoi një video të saj ku shihet duke e puthur modelen Bella Hadid në buzë për ta festuar ditëlindjen e saj të 23-të.Videoja është postuar në Instagram Story të Kendall dhe shkroi: “Urime ditëlindja sexy”.Ju rikujtojmë se...
Disa njerëz janë aq të nxituar në reagimet e tyre saqë nuk i marrin parasysh pasojat. Pikërisht ky impulsivitet i bën që të marrin vendime të gabuara në jetë, për të cilat një ditë do të pendohen. Por këtu ndikon edhe...
Kim Kardashian zbuloi se një nga mysafirët që ajo ëndërron ta këtë të ftuar për darkë në shtëpinë e saj është aktivistja adoleshente Greta Thunberg.Ylli 38-vjeçar tha se ajo do të pëlqente të darkojë me 16-vjeçare suedeze, duke e...
Eriona Sejdiu do ta përfaqësojë Kosovën në Miss Globe 2019.19-të vjeçarja merr pjesë për herë të parë në një garë të tillë bukurie të nivelit kaq të lartë.Ajo studion shkencat juridike në Prishtinë dhe mes tjerash ka qenë aktive...
Pak ditë pasi u martuan, pozuan të zhveshur.Justin Bieber dhe modelja e njohur, tashmë gruaja e tij, Hailey Bieber, i kanë bërë reklamë markës Calvin Klein duke posuar në të brendshmet e tyre.Çifti ka pak ditë që u kurorëzua...

Angelina Jolie nuk do të martohet kurrë më

Angelina Jolie thotë se është ndjerë ‘nën presion’ nga Brad Pitt për t’u martuar në vitin 2014 pas nëntë viteve lidhje … dhe tani ajo ‘nuk do të martohet më’.Ata ishin në një lidhje shumë të mirë pasi u...
Quhet Josefine Forsberg por nuk asnjë lidhje me mesfushorin e Suedisë dhe Leipzig, Emil Forsberg.Ajo është një modele amerikane e apasionuar pas motorave por së fundmi mund të cilësohet edhe si mbretëresha e fitnesit.Josefine i kushton shumë rëndësi palestrës...

Flori Mumajesi vjen me surprizën e radhës

Flori Mumajesi ka qëndruar larg muzikës për disa muaj dhe fansat e tij po e presin me padurim të rikthehet me një hit të ri. Pak kohë më parë artisti i njohur i befasoi të gjithë me deklaratën se...
Nëse ndiheni të pakënaqur sepse jeni mbi 25 vjeç dhe akoma nuk e keni gjetur njeriun e zemrës, qetësoheni! Mos e merrni me vrap!Sipas shkencës, gratë e gjejnë dashurinë e vërtetë vetëm midis moshës 27 deri 35 vjeç.Hannah Fry...
Në Amerikë ka nisur punën ai që quhet hoteli më i mallkuar në botë.Pas një rinovimi që ka kushtuar 25 milionë dollarë, Read Hotel, që ndodhet në Tenesi ka hapur dyert për klientët e guximshëm.Ky hotel ka një histori...
Të gjithë e marrim telefonin me vete.Na është bërë zakon dhe edhe pse e dime qe nuk duhet, vijojme ta bëjmë një veprim të tillë. Megjithatë, ky zakon të jeni të sigurt se ju krijon probleme tepër serioze.Një prej...

Divat e muzikës, së shpejti me një super hit

Adele dhe Beyonce kanë punuar bashkë për një këngë që do të publikohet së shpejti.Ryan Tedder, producenti dhe volaklisti i grupit ‘One Republic’, ka zbuluar se në studion e tij Beyonce dhe Adele kanë punur këngën e tyre të...

Modelja kosovare del pa të brendshme(FOTO)

Fotot provokative nuk e ka ndërmend t’i ndalojë.Ziza Pajaziti, modelja kosovare, ka hedhur në Instagram një tjetër imazh të nxehtë.Ajo ka realizuar një set të bërë te Muzeu i Kosovës, por, me veshje që nuk i shkojnë vendit në...
Artistet nga Maqedonia janë bërë bashkë në të njëjtin vend, për herë të parë.Big Mama, e cila është mike e mirë me të dy këngëtaret, ka marrë Adelina Tahirin në një nga eventet ku ka kënduar Tuna, shkruan Gazeta...
Aktorja Drita Kaba Karaga e pyetur se kë zgjedh mes filmit dhe teatrit, tha padyshim që para çdo gjëje do të zgjidhte teatrin pasi sipas saj teatri është materie e gjallë që të përmbush shpirtërisht më shumë.Megjithatë, Kaba Karaga...
Në intervistën e javës të realizuar për emisionin flitet.se i ftuar ishte këngëtari Nijazi Thaqi i cili foli për vlerat muzikore dhe zhdukjen e tyre për shkak të artistëve të rinjë të cilët po kultivojnë muzikë jo të mirëfilltë.Sipas...
Këtë javë në flitet.se në intervistë ndryshe e ftuar ishte aktorja Drita Kaba Karaga, e cila si asnjëherë më parë u përgjigj në pyetje që ndoshta kurrë më herët nuk iu kanë parashtruar.Drita me pasion të madh foli për...
Vajzat futbolliste të KFF Shkëndija-Tetovë, po luftojnë me çdo paragjykim që të vazhdojnë ëndrrën e tyre. Por punën e tyre e bën më të vështirë edhe jofinancimi i klubit, nga çka rrezikohet edhe shuarja e tij.Prandaj ka filluar fushata...

Si të kujdeseni për flokët kur jashtë bie borë

Nëse jetoni në një vend ku bie borë gjatë dimrit, atëherë ka të ngjarët dini se flokët tuaja pësojnë ndryshime.Moti i dimrit është i...

Zbardhni dhëmbët me këtë recetë limoni

NJIHUNI ME ALINËN, 6-VJEÇARJA MË E BUKUR NË BOTË

Një vogëlushe 6-vjeçare nga Rusia, e quajtur Alina Yakupova, është cilësuar si vajza më e bukur në botë.6-vjeçarja nga Moska e ka nisur modelimin...

‘A DO FLIJE NJË NATË ME ALBIN KURTIN?’, KËSHTU PËRGJIGJET KËNGËTARJA...

Mes të ftuarve në një emisionin ishin edhe Bledi Mane dhe Iva Aliko.Gjatë bisedës, nuk munguan ngacmimet e gazetarit për lidhjen e shumëpërfolur të...

Zonja e parë e Kosovës pozon me fustan të gjatë, siç...

Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur...

Ja si mund te dukeni bukur edhe pa make up

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup?Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë...

Nusja e Milot Rashicës sjell imazhet me të gjitha veshjet në...

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë...