fbpx
Monday, April 5, 2021
Zayn Malik duket se ka përqafuar trendin “New year, new me” pak para kohe. Ish-anëtari i One Direction është fotografuar së fundmi për herë të parë pasi u bë baba dhe duket se paska ndryshuar look.Gjatë daljes së tij...
Një takim romantik në formën e një loje mes Kiara Titos dhe Young Zerkës në “Shiko kush luan”, tërhoqi vëmendjen e të gjithëve. Menjëherë pas transmetimit të emisionit nisën zërat se në fakt mes tyre kishte lindur vërtetë diçka,...
Dy ditë më parë, Ledri Vula dhe Sara Hoxha u bënë prindër për herë të parë. Pritja e ëmbël dhe kaq shumë e gjatë mori fund dhe Sara solli në jetë vajzën e parë të çiftit.Vetë Ledri ndau me ndjekësit...
Butrint Imeri ka gati projektin e shumëpritur “Phantom” dhe ka paralajmëruar se do të vijë më shpejt nga ç’e mendonim. Mbrëmjen e sotme këngëtari ka ndarë në Instagram trailer-in e këngës dhe ka zbuluar se çfarë duhet të presin...
Mozzik dhe Loredana janë një nga çiftet më të dashura të publikut. Edhe pasi u ndanë të gjithë donim t’i shihnim sërish bashkë. E tani që janë bashkë mezi presim të mësojmë detaje të reja rreth tyre.  Që patën...
Stresi ishte ndër të parët që organizoi protestën për vrasjen e Klodian Rashës, por ka vendosur të tërhqiet. Gjatë një videoje live në Instagram, reperi është shprehur se nuk do të përfshihet më në të dhe se mund ta...
Tolgahan Sayisman feston sot ditëlindjen dhe gjeni pak se sa vjeç mbush? Ju sigurojmë se do e keni të vështirë e madje do habiteni kur të mësoni moshën e tij.Aktori turk, që është bërë shumë i njohur përmes disa...
Tre ditë më parë, reperi Ledri Vula dhe partnerja e tij Sara Hoxha morën në duar bekimin e tyre të parë. Sara solli në jetë vogëlushen që kaq shumë e kishin pritur, të cilën e pagëzuan me emrin Poem...
Presidenti francez Emmanuel Macron ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmi është bërë me dije pak minuta më parë nga një njoftim i presidencës franceze, ku thuhet se Macron pasi ka shfaqur simptpma, ka bërë testin që ka rezultuar pozitiv...
Lajmi se Rita Ora theu rregullat anti-covid duke organizuar një darkë mes miqsh për ditëlindjen e saj bëri bujë në mediat e huaja gjatë këtyre ditëve. Madje këngëtarja pagoi gjobë dhe kërkoi falje publike. Mirëpo nuk është Rita e...
Lajmi i largimit të këngëtarit të njohur, Alban Ramosaj ishte një lajm që sigurisht, na habiti duke marrë parasysh se po punonte për të sjellë projekte të reja. Mirëpo, prej muajsh tashmë Ramosaj është zhvendosur në Spanjë, ku po...

Rona Nishliu bëhet nënë për herë të dytë

Rona Nishliu, me anë të një postimi në rrjetet sociale të pak momenteve më parë, ka bërë me dije lajmin se është bërë nënë për bërë nënë për herë të dytë.Këngëtarja dhe partneri i saj janë bërë prindër të...
Prezantuesja e njohur amerikane Ellen DeGeneres ka rezultuar pozitive me Covid-19. Lajmin e bëri të ditur vetë ajo me një postim në Tëitter në faqjen e emisionit të saj “The Ellen DeGeneres Shoë”.“Përshëndetje të gjithë. Dua t’ju informoj të...
Aktorët duhet të bëjnë shpesh sakrifica për rolet e tyre në filma dhe kështu i ka ndodhur edhe George Clooney-t. Për filmin “The Midnight Sky”, George duhet të mbante një dietë që i ka ndikuar në shëndetin e tij....
Fisnik Syla dhe Fjolla Morina kanë qenë në qendër të mediave kohët e fundit pas zyrtarizimit të marrëdhënies së tyre. Sikundër u njoftua edhe gjatë kohës kur Fjolla dhe Fisniku u arrestuan, ku i fundit është baba i dy...
Stresi është nga të paktat figura publike që ka qenë aktiv në protestën e organizuar ditën e djeshme, por edhe sot në Tiranë për Klodian Rashën.Stresi u shpall mëngjesin e sotëm në kërkim nga policia për shkak të organizimit...
Aplikacionet e rrjeteve sociale në pronësi të Facebook, Instagram dhe Messenger kanë rënë për disa radhë. Sipas Doëndetector, që monitoron problemet në internet, aplikacionet e njohura nisën të shfaqnin problemet rreth orë 10:30 në mëngjes.Më shumë se gjysma (52%)...
Pas përfundimit të protestës mbrëmjen e kaluar, Policia e Shtetit ka nisur proçedimet penale për personat pjesëmarrës në tubimin kundër brutalitetit të Policisë. Deri më tani janë arrestuar 3 persona si pjesëmarrës në protestë, ndërkohë 4 të tjerë janë...
Vrasja e 25-vjeçarit Klodian Rasha nga efektivi i policisë ka ngritur në këmbë popullin shqiptar dhe një protestë e dhunshme u mbajt mbrëmë në kryeqytet.25-vjeçari Klodian Rasha u vra nga një efektiv policie në zonën e Laprakës, në rrugën...
Këngëtari John Legend dhe partnerja e tij, Chrissy Teigen, janë një ndër çiftet më të ndjekur e të komentuar në rrjete sociale, të cilët s’e kanë aspak problem të tregojnë pa dorashka jetën e tyre. Dyshja ndan thuajse gjithçka...
Forbes ndau renditjen e 17-të, të 'Grave më të Fuqishme të Botës', të cilat drejtojnë me zgjuarsi dhe shkathtësi vendet, komunitetet, institucionet në këto kohëra të trazuara moderne.Angela MerkelKancelarja gjermane, Angela Merkel, renditet në vendin e parë si...
Një tjetër emër i njohur i shtohet tashmë listës së personazheve publikë të prekur nga Covid-19. Këtë herë bëhet fjalë për një reper mjaft të dashur për publikun, Genc Prelvukaj.Lajmin e ka bërë të ditur vetë Genci, i cili...
Ndonëse nuk e tha asnjëherë arsyen pse zgjodhi emrin e reperit shqiptar, gjërat mes Sardit dhe Mozzik duket se kanë ndryshuar.I ftuar në intervistat-episodike në kanalin e Youtube të Luana Vjollcës, Dj Sardi është pyetur se kë do të...
Dua Lipa po përjeton prej disa kohësh një lidhje të forta dashurie me vëllain e dy motrave të famshme Bella dhe Gigi Hadid, Anwar. Përvecse babai i tyre, Mohamed Hadid është një milioner, Anwar vetë si model dhe personalitet...
Qëlloka që një marrëdhënie e vjetër edhe mund të të fshihet fare nga kujtesa; Rita Orës të paktën i ka ndodhur. Këngëtarja e njohur e paska harruar fare që ka pasur një lidhje të shkurtër me Rob Kardashian në...
Vajza e Steve Jobs është shndërruar në një zonjushë të mrekullueshme! Bjonde, e hollë dhe këmbë të gjata, Eve Jobs ka të gjithë gjasat që të kthehet në një modele të suksesshme.Së fundi, 22 vjecarja debutuar në botën e...
Kate Middleton dhe Princ William janë momentalisht në një tur brenda Mbretërisë së bashkuar. Udhëtimet nga njëri vend në tjetrin kanë bërë që dyshja të udhëtojë me tren, fakt ky që ka sjellë edhe disa situata jo shumë të...
Javë më parë në media qarkulloi një lajm, sipas të cilit stafi mbretëror në Sandringham ishte revoltuar për planet e mbretëreshës për Krishtlindje.Korrespondenti mbretëror i The Express, Richard Palmer, raportoi në tetor se mbretëresha do t’i kalonte festat e...
Madonna, tashmë 62 vjeç, vendosi të bëj tatuazhin e saj të parë. "L.R.D.M.S.E" janë shkronjat e emrave të falimjes saj. Madonna është nënë e gjashtë fëmijëve: Lourdes 24 vjeç, Roço 20 vjeç, David 15 vjeç, Mercy 14 vjeç dhe...
Në mes të zërave që flasin se i ka bërë diss Mozzik në freestyle e tij, dhe kunjave të vazhdueshme Capital T vijon me statuset e dyshimta në rrjetet sociale. Së fundmi në një Instastory ai ka shkruar: “Shumë...
Prej javësh në media po shkruhet se e dashura e re e Malumës është Susana Gómez, e cila nuk është pjesë e botës së showbizit.Kolumbiani është fotografuar në Los Angeles me të dashurën e tij, ku u panë të...
Tre ditë më parë, dy vëllezërit e njohur të shoëbiz-it, Mozzik dhe Getinjo lançuan këngën e tyre të re të titulluar “El Chapo”. Kënga është kthyer menjëherë në hit dhe deri tani numëron 2.6 milion klikime në Youtube.Cfarë tërhoqi vëmendjen...
Moderatorja Elita Rudi është tepër e lidhur me vogëlushin e saj, Zërin, me të cilin ndan shpesh momente të ëmbla në Instagram. Zëri po rritet me dashurinë e madhe të dy prindërve të tij, të cilët i kanë mësuar...
Vetëm në pak kohë, Dafina Zeqiri dhe Dj Geek arritën të kthehen në kryefjalën e mediave për shkak të lidhjes së tyre të dashurisë dhe ndarjes sa hap e mbyll sytë.Pavarësisht se deklaruan që s’janë më bashkë, gjasat që...
Së fundmi, këngëtari i njohur Ardian Bujupi u bë qendër e lajmeve rozë për shkak të “debatit” virtual që pati me Capital T, për çështje personale. Ndonëse asnjëherë nuk u mësua nëse dyshja u ballafaqua, të dy morën një...
Soni Malaj ka qenë gjithmonë nga ajo kategori e personazheve të shoëbizzit shqiptar që ka tërhequr vëmendjen e publikut edhe me jetën e saj personale, por edhe me karrierën. Ndonëse për këtë të fundit kemi pasur mjaftueshëm informacione vit...
Ronela nuk i ka kursyer disa emra kur është pyetur nga ndjekësit se me cilët artistë shqiptarë do bashkëpunonte pa asnjë dyshim. “Bashkëpunimet janë gjithmonë shumë të bukura, si në realizim, si në feedback ama 1. Flori Mumajesi 2....
Vetëm pak ditë më parë, Tuna vendosi të heqë mbiemrin Berisha nga llogaria në ‘Instagram’ e djalit të saj dhe Patrisit, Tian. Fill pas këtij momenti nuk mungoi as reagimi i xhaxhait të vogëlushit, Robertit, i cili ndau një...
Një ndër të ftuarit e puntatës së të shtunës në emisionin “Shiko Kush Luan” ishte kampioni i boksit, Robin Krasniqi. Ai është përfolur shumë gjatë këtyre muajve për marrëdhënien e tij të dashurisë me modelen Heidi Lushtaku, me të...
Dua Lipa pa dyshim ka pushtuar gjithë botën dhe jo më kot, sepse i gjithë ky ka qenë plan i saj. Në një intervistë të dhënë së fundmi për “CBS News” ajo është shprehur se e ka pasur në...
Sot, mamaja e reperit të njohur Stresi feston ditëlindjen dhe në rrjete sociale nuk ka munguar një urim i ëmbël nga djali i saj.“Nese nje dit nuk do jesh prane meje dije se cdo mengjes do I laj syte...
Meghan Markle dhe Princ Harry po planifikojnë të organizojnë një event për ndarje çmimesh, njësoj si mbretëresha Elizabeth. Duka dhe Dukesha e Sussex do të nderojnë me çmime njerëz, shoqata dhe kompani që flasin për çështjet e tyre të...
Katy Perry, prej muajsh ka hyrë në botën e mëmësisë dhe që prej fillimit deklaroi se s'është fare rrugëtim i lehtë. Gjatë një bisede virtuale të pak ditëve më parë me Hugh Jackman , këngëtarja ka treguar detaje të...
Enca Haxhia është njëra ndër personazhet më të përfolura të “showbiz”-it shqiptar. Kohët e fundit Enca ka qëndruar më në hije sa i përket jetës së saj profesionale duke mos qenë kështu edhe shumë aktive.Megjithatë duket se Enca ka...
Gent Fatali po shijon prej dy vitesh tashmë një romancë të bukur me Rozafa Zefin, motrën e Loredanës. Mbrëmjen e djeshme, Genti publikoi në llogarinë e tij në Instagram një foto shumë të ëmbël krah partneres së tij.Rozafa shfaqet...
Prej disa ditësh, në rrjet po qarkullon lajmi se e njohura si “Gangsterja e Elbasanit”, Trejsi Sejdini, është në një lidhje me një nga këngëtarët që mori famë brenda natës, Xhonatan Isufi, që njihet si Don Xhoni.Shkak për këtë...
Në listën e artisteve më të mira dhe të suksesshme të viteve të fundit në Shqipëri padyshim që janë edhe Aurela Gaçe e Adelina Ismajli, të dyja me një karrierë muzikore që shtrihet në më shumë se dy dekada.Talenti...
Rezidentët e një komuniteti në Gjermaninë Qëndrore kanë trashëguar në mënyrë të papritur prona dhe një portofol aksionesh që kapin vlerën e 6.2 milionë eurove, pas ndarjes nga jeta të një prej fqinjëve të tyre.Renate Ëedel kishte jetuar në...
Ditën e sotme në mediat rozë qarkulloi lajmi se Seldi Qalliu dhe partnerja e tij, Sindi, i kishin dhënë fund lidhjes së tyre pas 3 muajsh. Kjo pasi ata nuk e ndiqnin më njëri-tjetrin në Instagram, lëvizje që zakonisht...
Kampioni i botës në boks Robin Krasniqi, ishte një prej të ftuarve në “Shiko Kush LUAN”, duke u bërë pjesë edhe e sfidës “Ndaje ose kovën”, një prej lojërave më interesante të mbrëmjes,Krasniqit, njësoj si të gjithë të ftuarve...
Mbretëresha e Britanisë Elizabeth II dhe bashkëshorti i saj, Princi Philip, do  të marrin vaksinën anti-Covid të “Pfizer-BioNTech” në javët e ardhshme, teksa Anglia u bë vendi i parë në botë pak ditë më parë që e aprovoi përdorimin...
Dalma dhe Giannina, dy vajzat e Diego Armando Maradonës, nuk do të trashëgojnë asgjë nga trashëgimia e futbollistit të famshëm që u nda nga jeta pak ditë më parë. Burime ende të pakonfirmuara zyrtarisht bëjnë me dije se asnjëra...
Fansat ishin të bindur se Fero do të sjellë edhe një projekt në bashkëpunim me Stresin, kjo për shkak të fotos së fundit që ka qarkulluar në rrjete sociale rreth një muaj më parë. Stresi ka udhëtuar drejt Kosovës...
Gold Ag u bë në 28 nëntor baba i një djali, të cilin e pagëzoi me emrin Gueril. Me lajmin e lindjes, reperi zbuloi edhe emrin për vogëlushin.Ky emër hapi diskutime të shumta, ndërkohë në një intervistë të dhënë...
Dafina Zeqiri konfirmoi ditën e djeshme se është gati të sjellë një nga bashkëpunimet më të bukura të vitit me Yll Limanin. Këngëtarja publikoi një video nga studioja me Limanin, duke pohuar zërat për duet.Ndërkohë detajet po zbulohen një...
Gashi është një ndër shembujt më të mirë se suksesi mund të arrihet me shumë punë. Reperi shqiptar i ka ngjitur një nga  një shkallët e karrierës edhe pse shpesh ka hasur në probleme.Ditën e sotme reperi ka publikuar...
Djali i parë i Kim Kardashian dhe Kanye West, Saint, feston sot 5-vjetorin e lindjes. I vogli nuk ka mundur ta festojë këtë ditëlindje siç e meritonte, mirëpo fjalët e bukura nga mami nuk kanë munguar.Kim ka ndarë në...
Sapo ora ka shënuar 00:00, dy vëllezërit më të njohur të muzikës rep, Mozzik dhe Getinjo kanë lançuar bashkëpunimin e tyre të ri. Kënga e djemve titullohet “El Chapo” dhe si një ‘dhuratë’ për festat, ky projekt vjen me...
Disa ditë më parë, Almeda Abazi zbuloi përmes një postimi shumë të ëmbël përkrah bashkëshortit të saj, Tolgahan Sayisman, se do të bëhet sërish nënë. Aktorja zgjodhi tre poza për të dhënë lajmin e bukur, ku shfaqej me partnerin...
Mbrëmjen e sotme në Gjermani është mbajtur eventi i bamirësisë “Ein Herz für Kinder” (Një zemër për fëmijët), në të cilën kanë marrë pjesë shumë personazhe të njohur. Mes tyre ka qenë e pranishme edhe Loredana që ka bërë...
Ledri Vula dhe partnerja e tij Sara Hoxha janë larguar drejt Gjermanisë, ku Sara do të sjellë në jetë fëmijën e tyre të parë. Nuk dihet nëse ata do të qëndrojnë atje për të rritur të voglën apo do...
Rita Ora organizoi një festë me 30 miq për ditëlindjen e saj, por kjo gjë i kushtoi shumë shtrenjtë. Këngëtarja thyeu rregullat anti-Covid e për këtë shkak u gjobit nga policia me 10 mijë paund. Përveç kësaj këngëtarja u...
Tuna, pasi hoqi mbiemrin Berisha nga Instagrami i saj, këtë herë ka bërë të njëjtën gjë edhe me djalin e tyre, Tian. Profili në Instagram i vogëlushit tani mban emrin Tian Sejdi. Ky veprim ka shkaktuar zhurmë në rrjet...
Gabi DeMartino është një vlogger-e 25-vjeçare në Youtube, ku numëron më shumë 10 milionë ndjekës, në një llogari ku bën video bashkë me të motrën. Së fundmi ajo ju bashkua platformës “OnlyFans”. Meqë ra fjala OnlyFans është një platformë...
Duhet ta pranojmë se që në momentin e parë kur Ledri Vula dhe partnerja e tij, Sara Hoxha, bën publik lajmin se ishin në pritje të fëmijës së parë, jo vetëm fansat e tyre, por edhe mediat, kanë ndjekur...

Sëmundja po ecën shpejt, aktorja amerikane thotë se i mbetet pak...

Duket se nuk ka paqe për aktoren e famshme Shannen Doherty. Aktorja amerikane, e njohur për rolin e Brenda-s në serialin “Beverly Hills” është...

NJIHUNI ME ALINËN, 6-VJEÇARJA MË E BUKUR NË BOTË

Një vogëlushe 6-vjeçare nga Rusia, e quajtur Alina Yakupova, është cilësuar si vajza më e bukur në botë.6-vjeçarja nga Moska e ka nisur modelimin...

‘A DO FLIJE NJË NATË ME ALBIN KURTIN?’, KËSHTU PËRGJIGJET KËNGËTARJA...

Mes të ftuarve në një emisionin ishin edhe Bledi Mane dhe Iva Aliko.Gjatë bisedës, nuk munguan ngacmimet e gazetarit për lidhjen e shumëpërfolur të...

Zonja e parë e Kosovës pozon me fustan të gjatë, siç...

Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur...

Ja si mund te dukeni bukur edhe pa make up

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup?Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë...

Nusja e Milot Rashicës sjell imazhet me të gjitha veshjet në...

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë...