fbpx
Wednesday, October 21, 2020
Pak kohë më parê, Katy Perry u bë nënë për herë të parë. Ajo solli në jetë vajzën, Daisy Dove, që deri tani nuk e kanë prezantuar akoma me publikun. Por sesi është vogëlushja dhe se kujt i ngjan,...
Postimet e Dafina Zeqirit kohët e fundit kanë tërhequr vëmendjen e të gjithëve. Jo për shkak të look-ut, se sa prej deklaratave të befasishme. Ajo ka reaguar kundër atyre që përpiqeshin t’i bënin “diss”.“Jam e lodhur nga ato femra...
Djali i aktorëve të njohur, William Levy dhe Elizabeth Gutierrez, ka pësuar një aksident në fushën e golfit. Ai ka qenë me makinën e golfit, teksa ajo është përmbysur dhe i ka shkaktuar lëndime të shumta. Christopher 14 vjeç,...
Xhensila Myrtezaj deshi t`ia uronte pak ndryshe natën e mirë ndjekësve, dhe për këtë postoi një foto nga shtrati ku shihet me peshqir, por edhe make up të rëndë. Ndonëse fotoja është mjaft e bukur, fansave u ka rënë...
Ditët e fundit në llogaritë e Instagramit të disa prej figurave publike kemi parë një të ri, i quajtur Lirim Zendeli. Për disa mund të jetë i njohur, por një pjesë e mirë e publikut nuk e di ende...
Cristiano Ronaldo dhe disa nga lojtarët më në formë të Juventusit mund të përballen me ligjin pasi iu bashkuan ekipeve të tyre kombëtare, pavarësisht rregullave që nuk e lejonin diçka të tillë pas dy rasteve pozitive në stafin e...
Një femër shumë seksi dhe e talentuar si Tayna është ëndrra e çdo djali dhe të shumtë janë ata që mundohen ta bëjnë për vete.Në ditët e sotme, mënyra më e thjeshtë për të komunikuar me dikë janë rrjetet...
Dy ditë më parë në mediat online kosovare qarkulloi një lajm sipas të cilit, ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është konfrontuar fizikisht me bashkëshorten Anita Haradinaj dhe kjo e fundit ka përfunduar në spital nga plagët e marra.Teksa lajmi...

Zbulohet i dashuri i Gabriel Garkos

Bota ende nuk e ka marrë veten nga momenti kur Gabriel Garko pranoi publikisht para ish të dashurës së tij, Adua de Vesco, se kishte prirje të tjera seksuale dhe se këtë gjë e kishte mbajtur të fshehtë prej...
Me postimin e fundit në rrjetet sociale, këngëtari i njohur kosovar, Capital T ka njoftuar se shumë shpejt do të sjellë një projekt të ri muzikor dedikuar nënës së tij.“FJALT E NANËS”  njo prej kangve t’zemrës qe ja kom...
Bebe Rexha është ndër ato artiste që tashmë ka kaluar çdo kufi me artin e saj. Së fundmi, ajo ka zbuluar se do të sjellë një bashkëpunim me reperen amerikane Doja Cat, i cili publikohet të premten. Siç mund...
Deklaratat e Gabriel Garko në Grande Fratello VIP ishin surprizuese për të gjithë ata që nuk ia kishin idenë se aktori i famshëm, aq i pëlqyer nga gratë dhe vajzat, është gay. Dy javë pasi Garko e pranoi hapur...
Aktori turk Necati Sasmaz është shumë i njohur në vendin tonë nga roli i Polat Alemdar në serialin shumë të ndjekur “Lugina e Ujqërve”. Së fundmi aktori është në telashe pas ndarjes nga bashkëshortja e tij. Mediat turke raportojnë...
Adele dhe Naomi Campbell kanë nisur një luftë të hapur me njëra-tjetrën për të fituar vëmendjen e reperit Skepta. Burime pranë këngëtares kanë thënë se Adele kalon shumë mirë në shoqërinë e reperit dhe ata të dy kanë nisur...
Prej disa javësh rrjeti po zien nga lajmet se Mozzik dhe Loredana janë rikthyer me njëri-tjetrin, pas kohësh të ndarë. Të gjitha detajet e vogla vërtetojnë vetëm diçka: ata janë bashkë dhe po e mbajnë të fshehtë!Madje, ata ishin...
Një modele, e zhdukur prej disa kohësh është gjetur brenda një varri masiv. Ajo u rrëmbye në rrugë nga katër burra të armatosur e të maskuar dhe u hodh në një kamion.Yessenia Estefania Alvarad u raportua e zhdukur nga...
Kim Kardashian nuk do ta festojë ditëlindjen e 40-të ashtu siç kishte planifikuar për këtë vit. Ajo do të mbushë 40 vjeç më 21 tetor, por nuk do të festojë ditëlindjen derisa të vendosen kufizimet e koronavirusit, gjë që...
Planet e Tom Cruise dhe Elon Musk për të realizuar një film në hapësirë janë finalizuar. Udhëtimi i aktorit drejt hapësirës është planifikuar që të bëhet në vitin 2021.Tom Cruise u bashkua me biznesmenin Elon Musk dhe NASA-n për...
Modelet që reklamuan koleksionin e saj, kërcyen nën ritmet e këngës “Doom”, e cila ishte miksuar me disa vargje të shenjta islamike të hadithit mysliman, raporton “BBC”. Hadithi ka të bëjë me shenjat e ditës së gjykimit.Të martën, Rihanna...
Kejvina Kthella ka realizuar një fotosesion e veshur me fustan nusërie. Ish-velina dukej mahnitëse me fustanin e bardhë, që i vinte në pah gjoksin e saj bombastik.Por ndjekësit kanë vënë re një detaj në dorën e saj dhe e...
Blero Muharremi së fundmi ka dhënë një intervistë për emisionin ‘Glamour Zone’ dhe ka folur për shumë gjëra nga jeta dhe karriera profesionale.Ai ka kujtuar dhe një nga ngjarjet që bëri bujë vite më parë në mediat shqiptare, pikërisht...
Aktorja Nicole Kidman ka folur së fundmi për martesën e saj me Tom Cruise.Nicole është rikthyer pas në kohë duke kujtuar filmin ‘Eyes Wide Shut’ ku dyshja mori pjesë.Në një intervistë  për Neë York Times ,aktorja u shpreh se...
Kylie Jenner dhe Khloe Kardashian janë bashkuar së fundmi me ish-partnerët e tyre, Travis Scott dhe Tristan Thompson.Kylie u ribashkua me Travis për një ditë , pasi të dy vendosën të shoqëronin vajzën e tyre, Stormin, në një tokë...
Pas muajsh polemikash rreth Natalia Barulich, Neymar dhe Maluma, modelja thyen heshtjen për marrëdhënien e saj me dy çunat simpatikë.Padyshim, një nga lajmet që mori vëmendjen e mediave të ndryshme ndërkombëtare gjatë gjithë kësaj vere ishte trekëndëshi i dashurisë...
Kendall Jenner po përflitet  prej kohësh për një me basketbollistin Devin Booker. Së fundmi burime pranë dyshes kanë treguar për ‘Hollywoodlife’ se Kendall është duke u dashuruar me Devin çdo ditë e më shumë.“Ajo nuk është si motrat e...
Këngëtarja 50-vjeçare zbuloi gjatë një interviste për “The Guardian” arsyen përse kjo marrëdhënie nuk ishte e përfshirë në autobiografinë e saj të kujtimeve, raporton “Mirror”.“Nëse do të ishte një marrëdhënie e rëndësishme, do të ishte në autobiografi. Nëse jo,...
Për shumicën e çifteve të lumtur, dita e martesës është një mundësi për të deklaruar dashurinë dhe përkushtimin e palëkundur ndaj njëri-tjetrit, përpara të gjithë miqve dhe familjarëve.Por, një dhëndër i guximshëm përdori ditën e dasmës për të nxjerrë...
Ditën e djeshme, futbollisti i njohur, Eros Grezda, i ka merakosur të gjithë me postimin që bëri në llogarinë e tij në Instagram.I shtrirë dhe i lidhur me aparaturat e nevojshme, Grezda ka bërë një foto për të gjithë...
Lady Gaga është artistja me më shumë nominime për MTV Europe Music AËards, me plot 7 të tilla, e ndjekur nga grupi K-Pop, BTS dhe Justin Bieber, me pesë nominime. Dua Lipa është gjithashtu një nga artistet që është...
Kim Kardashian, në një intervistë për Grazia, foli ndër të tjera për infektimin e Kanye West me Covid-19, të cilën Kim e cilësoi si një “eksperiencë të frikshme”.“Kanye u infektua në fillim , kur askush nuk e dinte se...
Teksa foli për marrëdhënien e tij me Keisin në emisionin “NIN”, Stresi deklaroi se kjo e fundit vazhdon të mbetet e shtrenjtë për të, duke dhënë edhe arsyen pse. “Ajo vajzë mban akoma mbiemrin tim”, ka theksuar Keisi.Por, sa...
Xherdan Shaqiri është infektuar me Covid-19. Lajmin e ka konfirmuar vetë Federata e Futbollit të Zvicrës.Aktualisht, Shaqiri gëzon gjendje të mirë shëndetësore. Futbollisti është izoluar në shtëpi, deri sa të shërohet plotësisht. Shaqiri është lojtari i tretë i Liverpool-it...
Së fundmi, këngëtarja e njohur shqiptare, Orgesa Zaimi ka vendosur t’i përgjigjet një sërë pyetjesh në llogarinë e saj në ‘Instagram’. Një prej tyre që ka dalluar ka qenë ajo se çfarë mendimi gëzon Orgesa për reperin kosovar, Getoar...
Aktorët Sara Khan dhe Angad Hasija, të njohur si Sadna dhe Aleku nga seriali “Bidaai”, së fundmi ishin në vëmendje të mediave turke pasi emri i tyre u përmend si pjesë e një rrjeti droge, ku ishin të përfshirë...
Sara Hoxha dhe Ledri Vula presin të bëhen shumë shpejt prindër të një vajze dhe së fundi, organizuan një “babyshoëer” madhështor, me shumë të ftuar e një arredim mbresëlënës. Ishte një event i shumëkomentuar në mediat rozë, por që...
Në korrik të këtij viti mediat zbuluan romancën e këngëtares me origjinë shqiptare Rita Ora. Prej pak muajsh artistja e njohur po shijon lidhjen e dashurisë me partnerin Romain Gavras. Së fundmi mediat britanike kanë fotografuar çiftin duke ecur...
DJ francez David Guetta, në një intervistë për McFly et Carlito në YouTube, diskutoi për kohën kur Madonna u interesua për punën e tij, pasi ky i fundit fitoi Grammy në vitin 2011 për remiksin e këngës së saj...
Pas arrestimit në pikën kufitarë Kosovë-Shqipëri, Fjolla Morina është momentalisht nën arrest shtëpie. Këngëtarja u vu nën pranga pasi në çantë iu gjetën dy pistoleta.Fjolla shoqërohej edhe nga dy shtetas të tjerë, Fitim Muji dhe Fisnik Syla. Këta të...
Afërdita Dreshaj shtatzënë për herë të parël! Lajmin e pritjes së ëmbël e konfirmoi vetë këngëtarja përmes një postimi në llogarinë e saj të Instagram-it.Në fotot/videot e publikuara Dreshaj duket më e emocionuar se kurrë teksa bashkë me bashkëshortin,...
Sipas një letre të dorëzuar në zyrën e prokurorit në Luzern (via 20 Minutes), Loredana ka shfaqur pendim duke pranuar sjelljen e gabuar ndaj palës së dëmtuar, në këtë rast zonja zvicerane e njohur me emrin Petra.Zyra e prokurorit...
Këngëtari Adrian Gaxha prej kohësh nuk është më aktiv në muzikë, pasi mesa duket, i është përkushtuar jetës personale.Mësohet se ai është në një lidhje me një bukuroshe nga Kosova, e cila quhet Sideorela Dauti. Çifti janë prej kohësh...
Yjet e muzikës pop me rrënjë shqiptare po pushtojnë botën.Shqiptarët etnikë më të njohur ishin Nënë Tereza (një murgeshë që kujdesej për jetimët dhe lebrozët në Indi) dhe Enver Hoxha (një despot komunist vrasës). Tani shenjtores dhe mëkatarit duhet...
Themeluesi japonez i markës së modës, Kenzo, ka humbur jetën nga koronavirusi, sipas një zëdhënësi të firmës, të cituar nga media franceze. Kenzo Takada vdiq në Spitalin Amerikan në Paris në moshën 81 vjeç, thuhet në deklaratën e tij.I...
Në një kohë pandemie, Lana Del Rey duket se zgjodhi një moment të papërshtatshëm për t’u dukur cool. Në një video në Instagram, Lana prezantoi librin e saj me poezi, “Violet Bent Backëards Over the Grass”, ku mbante një...
Elia Zaharia dhe Princ Leka së shpejti do të bëhen prindër. Nëpërmjet disa fotove të siguruara nga “Panorama Plus”, çifti janë fotografuar rrugëve të kryeqytetit, ndërsa Elia shfaqet e veshur me një fustan të lirshëm.Vëmendje tërheq barku i rrumbullakosur,...
Fituesja e edicionit të parë të “The Voice of Albania”, Rina Bilurdaku, është bërë nënë për herë të parë. Këngëtarja nga Prizreni, që nga viti 2012 u angazhua në projekte të ndryshme muzikore, ndërsa tani duket se ka ardhur...
Shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare, tashmë do të ketë në vlerësimet e krijimtarisë së tij edhe një çmim ndërkombëtar. Çmimi i Neustadt i Letërsisë konsiderohet si një ndër më të rëndësishmit në botë dhe krahasohet shpesh me atë...
Sara Hoxha dhe Ledri Vula janë çifti më i përfolur i showbiz-it kohët e fundit, jo vetëm për lidhjen e tyre aq shumë të diskutuar, por edhe për faktin që shumë shpejt do të bëhen prindër. Këngëtari më i...
Ndryshe nga postimet e mëparshme, këngëtarja e njohur, Beatrix Ramosaj ka zgjedhur të ndajë së fundmi nje foto të saj pa ‘makeup’.Këngëtarja është shfaqur mjaft e freskët pa pasur nevojën e asnjë filtri dhe kaq ka mjaftuar që ndjekësit...
Rubrika e re e programit të së diellës, ‘N’fermë’ me Ervin Kurtin ka bërë bashkë personazhet e njohur si Liljana Kondakçi, Klodi Shala, Devis Xherahu dhe Eva Murati në një ditë në fshat për të bërë atje të gjitha...
Fisnik Syla, biznesmeni që u arrestua me Fjolla Morinën dhe shoferi i këngëtares, Fitim Muji janë lënë të lirë dy javë pasi u arrestuan.Prokuroria ka kërkuar arrest me burg, megjithatë Gjykata ka vlerësuar se nuk ka prova të mjaftueshme...
Dy ditë më parë nëpërmjet një postimi në rrjete sociale modelja Chrissy Teigen dha lajmin e trishtë që bebi që kishte në bark nuk mundi të mbijetonte.Nëna e saj Vilailuck Teigen ka postuar pak orë më parë video dhe...
Gold AG ishte i ftuar në një program primetime, ku ndër të tjera u pyet edhe për një konflikt të tij me Tunën.“Arsyeja e këtij sherri nuk është sherr, por është një realitet që unë s’kam pasur qejf që...
Kylie Jenner po përdor fotot e saj me bikini për t’i bërë fansat të regjistrohen për të votuar dhe me sa duket po funksionon.Kylie ndau një link të Vote.org në Instagramin e saj, duke i drejtuar fansat drejt linkut...
Kris Jenner ka mohuar akuzat për ngacmime seksuale dhe për ekspozim të trupit saj, pasi ishte paditur nga ish-truproja.Kryefamiljarja e Kardashians pretendohet se ka kryer ndaj punonjësit të sigurisë provokime seksuale, të cilat u konsideruan prej tij ‘të padëshiruara...
Hailey Bieber u fotografua së fundmi rrugëve të Milanos me një pardesy lëkure, pantallona të zeza, sandale me takë, syze dhe një maskë fytyre; një pamje e freskët italiane, por sytë na mbetën diku tjetër: Vetullat.Nuk është hera e...
Herën e fundit që dëgjuam për Camila Cabello dhe Shaën Mendes, ishin shumë të dashuruar me njëri tjetrin. Karantinën e kaluan bashkë, rrugëve shfaqeshin gjithmonë në krahët e njeri tjetrit, por pavarësisht kësaj nuk i shpëtuan zërave që thonë...
Nicki Minaj është bërë nënë për herë të parë! Reperja dhe bashkëshorti i saj, Kenneth Petty kanë sjellë në jetë fëmijën e parë, afërsisht 3 muaj pasi bëri publik lajmin e shtatzënisë.Vetë Nicki nuk e ka bërë ende publik...
Një fëmijë 11-vjeçar në Napoli ka rënë pre e lojës Jonathan Galindo. Emri i këtij personazhi u bë i njohur, pasi një sfidë e re si Balena Blu, u bë virale në mediat sociale. Kjo lojë nxit të rinj...
Duket se nuk ka paqe për aktoren e famshme Shannen Doherty. Aktorja amerikane, e njohur për rolin e Brenda-s në serialin “Beverly Hills” është sërish e sëmurë. 49-vjeçarja, prej disa muajsh po vuan fazën e katërt të kancerit. Siç...
Mbesa e themeluesit të kompanisë gjigande automobilistike Ferruçio Lamborghini i ka dhënë fund beqarisë këtë të mërkurë.Familja e famshme Hollandeze mblodhi miq e të afërm në një ceremoni private ku mbizotëronte luksi, teksa 26 vjeçarja Elettra dhe Dj i...
Reperi shqiptar, S4MM, i ka dhënë fund beqarisë. Ai është martuar me partneren e tij të quajtur Filis, në një ceremoni në Belgjikë. Një faqe në ‘Instagram’ ka publikuar video nga martesa e tyre ku ata shfaqen të kapur...
Artisti i njohur i make up-it, Mario Dedivanovc feston ditëlindjen. Për artistin me origjinë shqiptare nuk ka patur mënyrë më të mirë për ta festuar këtë ditë se sa me lanciminn e linjës së tij në dyqanet e “Sephora”,...
Kledi Bahiti dhe partnerja Pejana Elezi janë bërë prindër për herë të parë, teksa pak minuta më parë kanë mirëpritur në jetën e tyre djalin emrin e të cilin ende nuk e kanë bërë publik.Lajmin e ëmbël e ka...
Kylie Jenner publikoi në llogarinë zyrtare të Keep going with Kardashians, në InstaStory, fotot e bukuroshes së vogël, e cila dukej aq shik dhe e lumtur me çantën e shpinës “Hermes” ( 12 mije dollare), teksa nisej për filluar...

Sëmundja po ecën shpejt, aktorja amerikane thotë se i mbetet pak...

Duket se nuk ka paqe për aktoren e famshme Shannen Doherty. Aktorja amerikane, e njohur për rolin e Brenda-s në serialin “Beverly Hills” është...

NJIHUNI ME ALINËN, 6-VJEÇARJA MË E BUKUR NË BOTË

Një vogëlushe 6-vjeçare nga Rusia, e quajtur Alina Yakupova, është cilësuar si vajza më e bukur në botë.6-vjeçarja nga Moska e ka nisur modelimin...

‘A DO FLIJE NJË NATË ME ALBIN KURTIN?’, KËSHTU PËRGJIGJET KËNGËTARJA...

Mes të ftuarve në një emisionin ishin edhe Bledi Mane dhe Iva Aliko.Gjatë bisedës, nuk munguan ngacmimet e gazetarit për lidhjen e shumëpërfolur të...

Zonja e parë e Kosovës pozon me fustan të gjatë, siç...

Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur...

Ja si mund te dukeni bukur edhe pa make up

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup?Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë...

Nusja e Milot Rashicës sjell imazhet me të gjitha veshjet në...

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë...