fbpx
Wednesday, April 7, 2021
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Vestibulum vehicula massa nec augue venenatis...
Luana Vjollca ka festuar dje ditëlindjen e 28-të.Luana Vjolla ka mbushur dje 28 vjet dhe nuk e ka lënë që kjo ditë të kalojë si çdo ditë tjetër.Luana ka organizuar një festë ekstravagante të ditëlindjes, në plazhin e Dhërmisë...
Kur outfiti që kanë veshur, apo dëshira për tu ndjerë më komod - shumica prej tyre vendosin që të dalin nga shtëpitë e tyre pa të brendshme.Kur femrat e njohura në showbizin botëror veshin fustane të ngushta dhe me...
Xhensila Myrtezaj ka qenë e ftuar në emisionin “NIN” të Alaudin Hamitit. Këngëtarja e ka pranuar ftesën, pas një periudhe të gjatë hatërmbetjeje me moderatorin.Lidhur me këtë, Xhensila ka shpjeguar se nuk është shumë gjakftohtë, ndaj dhe shpesh pret...
Adele dhe Naomi Campbell kanë nisur një luftë të hapur me njëra-tjetrën për të fituar vëmendjen e reperit Skepta. Burime pranë këngëtares kanë thënë se Adele kalon shumë mirë në shoqërinë e reperit dhe ata të dy kanë nisur...
Trim Ademi i njohur si Capital T u përgjigj shumë sinqerisht gjithë pyetjeve të bëra në Shiko Kush LuanTrimi nuk mund t’i shpëtonte sfidës “Paintball” dhe mezi e kanë pritur ta shohin reperin në këtë lojë përballë artistëve të...
Britney Spears vendosi që të arratisej bashkë me të dashurin e saj, Sam Asghari, drejt një vendi tropikal, për të festuar 39-vjetorin e lindjes. Të dy ata udhëtuan drejt Hawaii dhe Britney nuk nguroi që këtë moment ta ndante...
Duke filluar nga veshja, flokët, karrigia ku vallëzonte e deri te mënyra si binte ndriçimi, performanca e Jennifer Lopez në American Music Aëards të dielën në mbrëmje për disa dukej shumë e njohur.Këngëtarja bëri një performancë seksi së bashku...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Sed vitae odio metus....
Keni për ta harruar golin e Messit pasi gjithë natën do ngeleni duke e shikuar këtë foto të Anastasiya Kvitkos. Barcelona e ka shënuar edhe golin e tretë ndaj legales në kuadër të La Liga-së, shkruan lajmi.net.Golin për katalonasit e...
Modelja shqiptare nga Mali i Zi, Tika Camaj është duke marrë pjesë në njërin prej festivaleve më të njohura në Amerikë“Burning Festival” është festivali i përvitshëm që organizohet në Nevada, e ku në të cilin ftohen modele të kategorisë...
Reperja kosovare, Tayna, duket se tashmë nuk po pëlqehet vetëm nga publiku shqiptar.Muaj më parë, ajo u bë temë e mediave për shkak se futbollisti i njohur i Real Madridit, Vinicius Jr., publikoi një video duke dëgjuar këngën “Sicko”,...
Një fëmijë 11-vjeçar në Napoli ka rënë pre e lojës Jonathan Galindo. Emri i këtij personazhi u bë i njohur, pasi një sfidë e re si Balena Blu, u bë virale në mediat sociale. Kjo lojë nxit të rinj...
Në fund të shtatorit, Nicki Minaj u bë nënë për herë të parë. Përveç këtij fakti, rreth bebushit nuk dihej asgjë deri më tani. Sot vetë reperja përmes një postimi në Instagram ka zbuluar se ka sjellë në jetë...
Një emigrante nga India, e cila erdhi në Shtetet e Bashkuara me ëndrrën për t’u shëruar nga kanceri, Shyamala Gopalan Harris rriti Kamala-n dhe motrën e saj, Maja, si gra të forta dhe të vetëdijshme për identitetin dhe jetën...
Në fillim të kësaj jave, Jennifer Lopez lançoi kompaninë e saj të re: J.Lo Beauty. Dhe ndërsa thotë se e gjithë kjo është realizimi i një ëndrre të përjetshme, ajo nuk do të ndalet për më tej. Në një...

Lori Kaçka tregon se kur do të martohet

Këngëtarja Lori Kaçka ishte e ftuar në rubrikën “N’Fermë” të Ervin Kurtit në “E diell”. Lori së bashku me një grua krutante, qëndisi qilimë e ndërkohë bëri një bashkëbisedim. E pyetur nga gruaja krutane nëse është e martuar, Lori...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Vestibulum vehicula massa nec...
Nora Istrefi është ndër këngëtarët që më së shumti përfolet për format e saja trupore.Nuk diskutohet për trupin e bukur të Norës edhe pas lindjes së vajzës, por si çdo vajzë tjetër edhe Nora paska pakëz tula.Në videoklipin e...
Motrat Hadid, Gigi 24 vjece dhe Bella 22 vjece,  konsiderohen se  janë  ndër  modelet  më të bukura  dhe  sa herë që dalin në pasarela shkëlqimi i tyre është e padiskutueshme.Ato komentohen shumë  për çdo veprim që bëjnë e  sidomos...
Tradhëtia e Tristan Thompson me shoqen e ngushtë të Kylie Jenner, Jordyn Woods në shkurt të vitit 2019 mori vëmendjen maskimale të të gjitha mediave.Fill pas këtij momenti shoqëria e Ëoods me familjen Kardashian-Jenner mori fund, njëjtë si raporti...
Pas muajsh polemikash rreth Natalia Barulich, Neymar dhe Maluma, modelja thyen heshtjen për marrëdhënien e saj me dy çunat simpatikë.Padyshim, një nga lajmet që mori vëmendjen e mediave të ndryshme ndërkombëtare gjatë gjithë kësaj vere ishte trekëndëshi i dashurisë...
Në një intervistë për David Letterman për programin e tij në Netflix, “My Next Guest Needs No Introduction”, Kim Kardashian foli edhe për të vërtetën e Caitlyn Jenner, dikur njerku i saj. Kim u shpreh (via E! Online) se për...
Një nga sfidat e famshme të “Shiko Kush LUAN” është ‘Paintball’. Gjiko, si një nga të ftuarit specialë të mbrëmjes është vënë përballë pyetjeve ‘pikante’, përgjigjen e së cilave e ka dhënë duke goditur me bojë fotot e këngëtarëve...
Jeta për Barack dhe Michelle Obama u bë më e bukur pas përfundimit të mandatit të Barack si president dhe daljes nga Shtëpia e Bardhë. Puna e tij si president e kishte ngarkuar shumë familjen dhe pavarësisht se Michelle...
Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden, pas ekzaminimeve të bëra së fundmi ka rezultuar që ka pësuar fraktura në këmbën e tij. Mësohet se demokrati, gjatë fundjavës që ka kaluar me familjen për festën e “Thanksgiving”, është aksidentuar teksa...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Vestibulum vehicula massa nec augue...
Nuk kam kurrë pushim, pushimet s’janë më pjesë e jetës sime. Kam kuptuar se gjithçka në jetën time ecën shpejt dhe gjërat e ngadalta më stresojnë.Situata pas kuintave të sfilatave ngjan kaotike, dhe është, por mua më jep mundësi...
Ledri Vula ka udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të performuar për festat e fundvitit.Reperi është bërë bashkë me familjen Lipa për të kaluar një natë festive dhe këtë e bëri të ditur Dukagjin Lipa.Ai postoi një...
Një prej lajmeve që ishte  kudo në mediat rozë dhe jo vetëm javën e shkuar ishte deklarata e Gabriel Garkos, i cili pranoi se ishte gay Sigurisht që ky fakt “zhgënjeu” shumë fanse të tij, mes tyre edhe vajza...
Aktori turk Necati Sasmaz është shumë i njohur në vendin tonë nga roli i Polat Alemdar në serialin shumë të ndjekur “Lugina e Ujqërve”. Së fundmi aktori është në telashe pas ndarjes nga bashkëshortja e tij. Mediat turke raportojnë...
Fifi ishte e pranishme mbrëmjen e djeshme në “Shiko kush luan” jo si pjesë e stafit, por si e ftuar e emisionit. Gjatë sfidës “ndaje ose haje”, këngëtarja zbuloi një detaj shumë të veçantë nga jeta e saj personale.Fifi...
Lista e personazheve të njohur shqiptarë që janë prekur nga Covid-19 është shtuar ditët e fundit, në përpjesim të drejtë edhe me situatën e pandemisë në vendin tonë, teksa numri i rasteve ditore është në rritje. E fundit që...
Intervista e të ftuarit të javës së kaluar të Meriton Mjekiqit, Big Kik, duket se nuk i ka pëlqyer aspak Noizy-t. Në disa postime në Instagram, Noizy ka sulmuar, jo vetëm Big Kik, por ka ironizuar edhe moderatorin e...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Sed vitae odio metus. Maecenas...
ALMA MILE/ Marta Gastini ka pasur fatin të luajë në krah të Anthony Hopkins apo të interpretojë Giulia Farnese në një serialët më të ndjekur, “Borgia”-t, por një histori gati e pabesueshme shqiptare, e solli në Tiranë.Aktorja italiane, fituese...

Dua Lipa paska një behane dhe kjo është ajo

Meqenese ne shikim te pare duket perfekte, si gjithe njerezit tjere edhe Dua paska nje behane qe nuk ik pa rene ne sy.E kjo behane na qenkan gishterinjte e kembes se Duas, ne paraqitjen e saj te fundit krahas...
Pas kaq shumë e shumë lajmeve që keni dëgjuar a nuk ju ka shkuar mëndja dhe ju që Meghan Markle sheh vetëm interesin e saj dhe çdo gjë e bën për të përfituar?!Epo kështu janë dhe lajmet e fundit...
Kris Jenner ka mohuar akuzat për ngacmime seksuale dhe për ekspozim të trupit saj, pasi ishte paditur nga ish-truproja.Kryefamiljarja e Kardashians pretendohet se ka kryer ndaj punonjësit të sigurisë provokime seksuale, të cilat u konsideruan prej tij ‘të padëshiruara...
Finem ishte një ndër të ftuarit në puntatën e katërt të emisionit “Shiko Kush LUAN” me moderatore dhe autore Luana Vjollcën.Reperi u pëball me personazhe VIP konkurrentë dhe bashkëpuntorë të tij në tabelën e “Paintball”.Artisti që ka marrë famë...
Kejvina Kthella dhe djali i ish-presidentit Hashim Thaçit, Endrit Thaçi janë në një lidhje dashurie. Burime pranë tij kanë bërë të ditur se ai ka një lidhje të fshehtë me modelen. Flitet se Kejvina dhe Endriti janë njohur në...
Që në fillimet e saj, Bebe Rexha është shquar për origjinalitetin dhe moskokçarjen që tregon në skenë apo në intervista të ndryshme. Mirëpo, ftesa që përgatiti këngëtarja me origjinë shqiptare për fansat ditën e sotme i kaloi pritshmëritë.“Një natë...
Pak ditë më parë Sara i punoi Ledrit një rreng që mori vëmendjen e të gjithë rrjetit dhe arriti në 1 milion shikime vetëm në profilin në Instagram të saj. Ledri mbeti shumë i mërzitur nga ky rreng e...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Vestibulum vehicula massa...
Mbrëmë në Tetovë Elvana Gjata mbajti koncertin e saj, në të cilin kishte edhe plot surpriza.Atmosfera që ajo solli ishte nga ato që rrallë herë janë përjetuar në Tetove, por energji dhe seksibilitet i dhanë edhe më shumë balerinat...

Dua Lipa më në fund takohet edhe me vjehrrën

Menjëherë pas ndarjes nga Isaac Carew, këngëtarja me prejardhje shqiptare Dua Lipa u pa në krahët e Anwar Hadid.Këtë javë, Dua Lipa u fotografua bashkë me motrat e Anwar, Bella dhe Gigi Hadid, ndërsa u bë pjesë e varrimit...
Përveç suksesit si këngëtare, Anxhela Peristeri ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve me ndryshimin e saj drastik në peshë. Për këtë ndryshim, ajo ka folur në rubrikën më të re në “E diell”, ‘N’fermë’. Anxhela zbuloi se në të...
Kylie Jenner dhe Khloe Kardashian janë bashkuar së fundmi me ish-partnerët e tyre, Travis Scott dhe Tristan Thompson.Kylie u ribashkua me Travis për një ditë , pasi të dy vendosën të shoqëronin vajzën e tyre, Stormin, në një tokë...
Eli Fara ka qenë e ftuara speciale në “E Diela Shqiptare”, ku ka folur si rrallë herë për ish-bashkëshortin e saj. Këngëtarja ka rrëfyer historinë e dashurisë me të, nga momenti i njohjes e deri tek ndarja.Eli ka theksuar...
Kancelarja Angela Merkel dhe zyrtarët e tjerë gjermanë, nuk janë më të mirëpritur në ‘Standige Vertretung’, një lokal i famshëm në Berlin që frekuentohet nga klasa politike. Shkaku? Izolimi i pjesshëm 1-mujor që hyri në fuqi në Gjermani para...
Dy ditë më parë bëri xhiron e rrjetit lajmi se reperi i njohur Majk dhe bukuroshja nga Kosova, Blerta Veseli, kishin nisur një romancë të re.Gjithçka nisi pasi fansat vunë re postimet e njëjta në rrjete sociale, ku dallohej...
Mbrëmjen e djeshme policia greke ka arrestuar këngëtarin e njohur Notis Sfakianakis. Mësohet se efektivët e policisë e kanë ndaluar këngëtarin për një kontroll rutinë, në lidhje me masat kundër Covid-19, por pasi kontrolluan makinën e tij zbuluan se...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.Vestibulum vehicula massa nec augue venenatis...
Së fundmi Vera Ora ka postuar shumë shpesh fotografi me bikine, kjo ndoshta për faktin se ajo mori shumë komente pozitive për linjat trupore.Kjo e fundit ishte nga kampanja e saj e re.Ajo ka bashkëpunuar sërish me Melissa Odabash”,...
Mbrëmjen e së enjtes u çel nata e parë e ''Festivalit të Këngës'' në RTSH dhe si asnjëherë më parë audienca ka qenë më e lartë se kurrë, ndodhta edhe sepse binomi Alketa Vejsiu dhe Vera Grabocka sollën risitë...
Një prej lajmeve që qarkulloi në mediat rozë ishte një shtatzëni e mundshme e Andrra Destanit, bashkëshortes së Sinan Hoxhës. Burime për “ABC News” thanë se këngëtari dhe partnerja e tij do të bëhen prindër për të dytën herë,...
Deklaratat e Gabriel Garko në Grande Fratello VIP ishin surprizuese për të gjithë ata që nuk ia kishin idenë se aktori i famshëm, aq i pëlqyer nga gratë dhe vajzat, është gay. Dy javë pasi Garko e pranoi hapur...
Sipas studimeve të shumta, puthja luan një rol të madh në forcimin e një lidhjeje romantike dhe kjo s’mund të ishte më e vërtetë. A e dinit se mënyra sesi e puthni partnerin tuaj mund të deshifrojë marrëdhënien që...
Lajmi më mirë i këtij muaji padyshim, është krijimi i 3 vaksinave anti-Covid, të cilat priten t’i japin fund pandemisë që ka mbërthyer globin që në fillim të vitit. Një prej kompanive farmaceutike që pos jell një prej 3...
Ndonjëherë për të depërtuar në tregun muzikor mjafton vetëm një ‘beat’ dhe një tekst i goditur dhe voila. Këtë na e ka vërtetuar më së miri Don Xhoni, që mori famë pas ‘freestyle’ të tij të famshëm në emisionin...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed dictum tellus sed ligula lacinia mattis. Etiam vestibulum, massa eget dignissim varius, sapien turpis elementum nunc, ultrices molestie turpis ipsum faubus felis.In dignissim diam...
Kylie Jenner fiton për një postim në Instagram më shumë se sa shumica fitojnë gjatë gjithë jetës.Ditëve të sotme fama është e lidhur ngusht edhe me aktivitetet nëpër rrjetet sociale.Për të përcjellur jetën që bëjnë të famshmit të cilët...

Dafina Zeqiri së shpejti me album të ri

Dafina Zeqiri pritet që shumë shpejt ta publikon albumin e saj më të riKëngëtarja kosovare ka treguar se shumë shpejt do të sjell disa demo të albumit të saj më të ri.Ajo ka shkruar se gjatë ditëve në vijim...
Era Istrefi së shpejti do të publikojë një këngë të re.Prive merr vesh se këngëtarja me famë ndërkombëtare është në përgatitje të projekteve të reja të cilat pritet të dalin shumë shpejtë.Ende nuk dihet saktësisht nëse Era do të...
Nicki Minaj është bërë nënë për herë të parë! Reperja dhe bashkëshorti i saj, Kenneth Petty kanë sjellë në jetë fëmijën e parë, afërsisht 3 muaj pasi bëri publik lajmin e shtatzënisë.Vetë Nicki nuk e ka bërë ende publik...

Sëmundja po ecën shpejt, aktorja amerikane thotë se i mbetet pak...

Duket se nuk ka paqe për aktoren e famshme Shannen Doherty. Aktorja amerikane, e njohur për rolin e Brenda-s në serialin “Beverly Hills” është...

NJIHUNI ME ALINËN, 6-VJEÇARJA MË E BUKUR NË BOTË

Një vogëlushe 6-vjeçare nga Rusia, e quajtur Alina Yakupova, është cilësuar si vajza më e bukur në botë.6-vjeçarja nga Moska e ka nisur modelimin...

‘A DO FLIJE NJË NATË ME ALBIN KURTIN?’, KËSHTU PËRGJIGJET KËNGËTARJA...

Mes të ftuarve në një emisionin ishin edhe Bledi Mane dhe Iva Aliko.Gjatë bisedës, nuk munguan ngacmimet e gazetarit për lidhjen e shumëpërfolur të...

Zonja e parë e Kosovës pozon me fustan të gjatë, siç...

Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur...

Ja si mund te dukeni bukur edhe pa make up

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup?Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë...

Nusja e Milot Rashicës sjell imazhet me të gjitha veshjet në...

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë...