fbpx
Monday, December 2, 2019
Edhe vete kenga e tij e fundit quhet Pasha Ty, ndersa kur Daci u pyet pse ky titull ai tha se per tekste jane gjithmone pergjegjes tekstshkrueresit duke i ikur pergjigjes.Por megjithate ai u pyet se a bën be...
Tashmë të gjithë jeni të familjarizuar me imazhin e këngëtares shqiptare me më shumë follow-ër në Instagram, Enca Haxhiaj.Këngëtarja është mjaft aktive në këtë rrjet social dhe së fundmi ka ndarë me fansat pamje nga një jaht luksoz edhe...
Loredana Zefi i ka habitur të gjithë me postimin e fundit.Reperja Loredana Zefi është aktive në Instagram.Emri i saj kohët e fundit ka qenë ndër më të komentuarit në mediat rozë për arsye të ndryshme, e së fundmi lidhur...
Nuk njihet!Reperja shqiptare ka hyrë fuqishëm në skenën e muzikës shqiptare.E njohur për publikun si ‘artistja nga Amerika’, e cila përveç me talentin ka marrë edhe vëmendjen edhe me dukjen e saj .Duke u shfaqur gjithmonë shumë tërheqëse dhe...
Adelina Tahiri është një nga personazhet publike, e cila u bë e njohur falë këngëve të saj mjaft të pëlqyera nga publiku shqiptar.Por, para disa vitesh kur këngëtarja mori vendimin për tu martuar dhe për të krijuar familjen e...
Jo rastësisht shquhet si këngëtarja e cila ka ditur të ruaj çdo herë stilin e saj unik dhe çdo herë elegant.Flasim për këngëtaren e njohur dhe të dashur për publikun Edona Llalloshin, shkruan “Kosovarja”.Sukseset e saj në muzikë e...
Dafina Zeqiri po vazhdon me intensitet të njëjtë koncertet.Dafina Zeqiri ka qenë njëra nga këngëtaret më aktive këto muaj veror si me koncerte të mbajtura ashtu edhe me projektet muzikore që ka sjellë.Këngëtarja shumë e pëlqyer nga publiku ka...
Ronela Hajati është padiskutim një ndër këngëtaret më të dashura dhe të suksesshme shqiptare.Ajo numëron shumë vite në skenë dhe i ka dhuruar publikut tonë shumë hitePak ditë më parë ka festuar 30 vjetorin. Të shumta kanë qenë urimet...
Prej 2 vitesh Linda Rei i ka munguar ekranit dhe gjatë kësaj kohe makeup artistja ka jetuar në Maltë. Ndonëse nuk është shfaqur në ekran dhe as ka dhënë intervista, Linda ka qenë duke shijuar udhëtimet dhe jetën e...
Luana Vjollca ka festuar gjatë javës që po lëmë pas ditëlindjen e 28.Ajo ka pritur 28-vjetorin pranë më të dashurve të saj, familjes dhe miqve, në një super-festë të organizuar në Dhërmi.Vallëzim, këndim e shampanjë, atmosfera fantastike që ka...
Ylli i popit Bebe Rexha pranoi se mund të mos ketë qenë foshnja më e lezetshme ndonjëherë.Këngëtarja  e famshme postoi një foto të vetes kur ishte fëmijë i porsa lindur, së bashku me titullin, “EST 1989. Nëna ime më...

Gili qenka edhe më e bukur pa grim(FOTO)

Gili eshte nje nder ato kengetare qe gjithmone eshte e kururar deri ne detaj, dhe rralle here kemi pasur mundesi ta shohim ate pa grim fare.Por kesaj here ishte vete kengetarja qe vendosi te postonte nje fotografi nga pushimet...

Rrena i ka…? Vip Kuiz me Mustafa Imerin

Në rubrikën e përjavshme Vip Kuiz të flitet.se këtë javë i ftuar ishte solo këngëtari nga Shkupi, Mustafa Imeri i njohur për të gjithë ne si Tafa.Shikoni si ai u përgjigj.https://www.youtube.com/watch?v=TM7IhoCVf70&feature=youtu.be

Shikoni sa familje të bukur ka Lyrical Son(FOTO)

Lyrical Son ashtu si gjithë artistët tjerë ka gjetur pak ditë për pushime.Lyrical Son pas përfundimit të një sezone të suksesshme, ka pushuar bashkë me gruan dhe fëmijët.Ishte bashkëshortja e tij, Gresa, ajo e cila ka postuar së fundi...
Modelja Afrona Dika pritet që ti jep fund beqarisë më 21 shtator duke u martuar me këngëtarin BleroAfrona Dika duket se është duke pritur një dasmë përrallore gjatë këtij muaji.Ajo pret një dasmë të tillë derisa me anë të...
Në intervistën e kësaj jave në Flitet.se i ftuar ishte këngëtari më i dashur i muzikës popullore Adnan Daci.Kjo intervistë ishte ndryshe nga ato që deri tash keni pasur mundësi ta shihni këngëtarin.Atij iu parashtrua pyetja që më së...

Ku mbeti Violetë Kukaj pas ndarjes..?

Të gjithë u habitën kur u dha lajmi se këngëtarja Violetë Kukaj-Retkoceri i ka dhënë fund martesës shumë vjeçare me bashkëshortin.Pavarësisht habisë, e vërteta është se Violeta, këngëtarja e dashur e publikut më nuk është e martuar dhe për...
Tiparet e ngjashme te fytyrës në shikim të parë ju bëjnë të mendoni se janë motra binjake.Engjellusha Salihu dhe Vesa Smolica kanë aq ngjashmëri mes vete sa vështirë dallon se cila cila është.Edhe pse nuk kanë asnjë lidhje farefisnore...
Këngëtarja dhe modelja Morena Taraku ka kohë që më shumë po qëndron në Turqi se sa në Kosovë.Ajo nuk po e lë anash as muzikën. Pas ‘Swag’ Morena duket se ka gati projektin e ri.Me një pyetje drejtuar fansave...

Tayna dikur dhe tani, nuk i ngjan aspak vetes

Që kur debutoi në skenën muzikore emri “Tayna” pushtoi fansat e muzikës rep. Bashkëpunimi i saj me Don Phenom me “Columbiana” i sjelli hite të jashtëzakonshme.Cilësohet si një ndër artistet më të mirë të zhanrit rep duke u krahasuar...
Rita Ora e ka pranuar se e ka “pasur shumë të vështirë ti mbijetojë opinioneve dhe komenteve” në rrjetet sociale – por ka thonë se ai “po e jeton ëndrrën” dhe ia vlen ndonjëherëRita Ora e ka pranuar se...
E bukur padyshim, por edhe shumë e këndshme. Learta njihet pothuajse në çdo familje shqiptare, famë kjo që e arriti nga martesa e saj me djalin e këngëtares së njohur Shyhrete Behlulit.Learta Jakupi është nga femrat më të komentuara...
Me siguri ashtu si ne, edhe ju, lajmi që bëri të ditur Jonida Vokshi më herët këtë vit se do të martohej me aktorin Besnik Krapi, ju kapi pa përgatitur.Kjo vinte dhe nga fakti që pavarësisht se çifti jetonte...
“Roberti dhe Nora ndahen”, kjo ka qenë “melodia” e mediave rozë ditët e fundit.Pas 13 vitesh dashuri Nora dhe Roberti i dhanë fund mardhënies së tyre duke ngritur te ndjekësit debatin e “dashurisë së vërtetë”.Por Roberti pranoi se dashuria...
Çifti shumë i dashur për publikun, Xhensila dhe Besi që pas ardhjes në jetë të Ajkës, i janë përkushtuar maksimalisht asaj dhe tanimë postojnë shpesh foto e video me vogëlushen.Madje në ditëlindjen e saj të parë Besi dhe Xhensila...

Konfirmuan ndarjen e tyre, por sërish kapen mat

Koreografi Albi Nako dhe balerina e prezantuesja e motit, Alba Hoxha janë përfolur për ndarje kohët e fundit. Në media u shkruajt se shkak i ndarjes së çiftit ishin bërë prindërit e tyre të cilët nuk ishin dakort për...
Tash e një kohë përflitet mbi jetën private të reperit MC Kresha.Edhe pse shpesh flitej edhe për një fejesë te mundshme te reperit nje gje e tille asnjehere nuk u mohua plotesisht.Ka qenë ditëlindja e 35-të e reperit ajo...
Megjithëse moderatorja Luana Vjollca është munduar ta mbajë të fshehtë lidhjen e saj me Krenar Çoçajn, Getoari s’ka mundur të mos tregojë herë pas here marrëdhënien e mirë që ka me baxhanakun e tij.Shpeshherë Krenarin e kemi parë në poza me...
Aktorja dhe modelja Arjola Demiri ka postuar disa foto tepër provokative në rrjetet socialeAktorja, e cila famën e mori nga karakteri i saj i Çbanës në “O sa mirë” e ku ajo luan rolin e një vajze tropojane.Arjola shihet...

Dafina Zeqiri së shpejti me album të ri

Dafina Zeqiri pritet që shumë shpejt ta publikon albumin e saj më të riKëngëtarja kosovare ka treguar se shumë shpejt do të sjell disa demo të albumit të saj më të ri.Ajo ka shkruar se gjatë ditëve në vijim...

Dua Lipa paska një behane dhe kjo është ajo

Meqenese ne shikim te pare duket perfekte, si gjithe njerezit tjere edhe Dua paska nje behane qe nuk ik pa rene ne sy.E kjo behane na qenkan gishterinjte e kembes se Duas, ne paraqitjen e saj te fundit krahas...
Modelja shqiptare nga Mali i Zi, Tika Camaj është duke marrë pjesë në njërin prej festivaleve më të njohura në Amerikë“Burning Festival” është festivali i përvitshëm që organizohet në Nevada, e ku në të cilin ftohen modele të kategorisë...

Kida ekspozon trupin e saj në pushime(FOTO)

Kida i ka vazhduar pushimet e saj derisa nuk kanë munguar edhe fotot e saj tepër seksiKëngëtarja është në formë shumë të mirë, jo vetëm më hite por edhe me asete trupore.Ajo është në pushime ku nuk po mungon...

Demi Rose vishet si valltare arabe

Demi Rose ka shpërndarë foto në rrjetet sociale me bikine ari dhe e veshur si një valltare arabe për festivalin “Burning Man”Demi është siguruar që të vërehet në këtë festival që mbahet në Nevada të SHBA-së.Ajo në këto foto...
Pozimi me bikine është bërë i pranueshëm gati nga të gjitha këngëtaret e skenës tonë, e këtij grupi i bën pjesë edhe Mihrije Braha.Mihrija si një këngëtare me bagazh shumë të madh artistik, ka vendosur që të tregojë pak...
Këngëtarja Filloreta Raçi apo e njohur për publikun si Fifi, në mesnatë ka uruar babin e saj  me një dedikim për  ditëlindjen e tij.Këngëtarja ka postuar disa foto të vjetra ku shfaqet me babain  dhe familjen dhe e quan...
Reperi MC Kresha feston sot ditëlindjen e 35-të.Ai është njëri ndër reperët më të suksesshëm dhe më të pëlqyer shqiptar, e suksesi i MC Kreshës nuk po zbehet aspak as me kalimin e viteve.Reperi sot po feston ditëlindjen e...
Pasi është konfirmuar ndarja nga Roberti, Nora Istrefi o kalon disa ditë në pushime me vajzën.Nora Istrefi këto ditë të ‘zhurmës së madhe’ po i kalon duke u relaksuar në Turqi.Këngëtarja ka vendosur të sjellë fotografitë e para pasi...

Tuna relakson vetën në këtë vend përrallorë

Tuna pa Patrisin dhe pa djalin e saj Tianin ka vendosur të kaloj disa ditë pushimi.Çdo moment atje ajo po e ndan me fansat në Instagramin e saj.Tuna ka zgjedhur ishullin Mauritius, në të cilin tash e sa ditë...
Modelja shqiptare Emina Çunmulaj prej kohësh jeton në Amerikë, e cila 4 vite më parë u martua me njërin prej miliarderëve më me influencë në Amerikë, Sam Nazarian me të cilin ka dy vajza.Përveç modelingut së fundmi shqiptaren e...
Këngëtari i famshëm bëhet baba për herë të dytëSean Paul ka marrë detyrën e dyfishtë të babit!Reperi dhe ikona e dancehall, 46 vjeç, mirëpriti fëmijën e tij të dytë me gruan Jodi: një vajzë të quajtur Remi Leigh Henriques,...
Të njëjtën gjë e bëri edhe Mozzik, i cili postoi detajet lidhur me turneun e vitit të ardhshëm.Përmes këtyre postimeve, dyshja ka treguar se do të vazhdojnë të mbajnë koncerte së bashku, por që ende nuk dihet nëse...

Fjolla Morina provokon, përsëri zbulon gjoksin

Fjolla Morina i ka provokuar ndjekësit e shumtë me një fotografi në instagram ku ka nxjerru qoksin në pah.Këngëtarja Fjolla Morina ka zgjedhur shtatorin për t’i kaluar disa ditë pushimi.Ajo, nga pushimet e ‘nxehta’ i ka provokuar ndjekësit e...
Pas ndarjes së bujshme të Nora Istrefit dhe Robert Berishës, mediat kosovare ditën e djeshme nxorrën lajmin se një tjetër divorc i mundshëm pritet brenda familjes Berisha, e këtë herë mes këngëtares Tuna dhe partnerit të saj, Patrisit.Duket se...
Ariana Grande kërkon dëmshpërblim prej 10 milionë dollarësh nga marka e njohur e rrobave “Forever 21”, për shfrytëzim të paautorizuar imazhi.Ylli i muzikës pop shprehet se “Forever 21” ka përdorur figurën dhe emrin e saj për të promovuar veshje...
Aktori i njohur i humorit, Bes Kallaku ka shuar së fundmi kureshtjen e të gjithëve përsa i takon rolit dhe pagës që ka marrë këngëtarja Bleona Qereti në filmin e tij “Falco”.I ftuar në “Rreze Dielli”, Besi bëri me...
Gjiko ka publikuar disa video në rrjete sociale, përmes së cilave ka prezantuar veturën e tij të re.Reperi ka treguar se si duket nga jashtë dhe brenda vetura e tij luksoze, e cila kap shifra të larta.Për ndryshe, Gjiko...
Pak ditë më parë ju njoftuam mbi rikthimin e Leonora Poloskës.Këngëtarja shumë e dashur për publikun në këtë formë po i jep fund një pauze të gjatë në muzikë pas një kohe të dedikuar familjes.Poloska tashmë e ka të...
Këngëtarja e famshme Jennifer Lopez dhe partneri i saj Alex Rodriguez janë fotografuar në Nikki Beach në St.Tropez, ku kishin shkuar për të festuar ditëlindjen e 60-të Magic Johnson. Jennifer kishe veshur një fund të çarë në njërën anë, që...
Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Leonora Jakupi, është një ndër femrat më të komentuara në mediat rozë.Ajo u komentua edhe për jetën e saj private, të cilën po e mban shumë hermetike, ani pse ka pranuar se është në lidhje...

Çiljeta fillon ditën me namaz

Çiljeta e nisi këtë ditë me namaz.Të paktën ajo ka treguar kështu përmes një postimi në Instagram.Këngëtarja në storie në Instagram ka postuar një video ku i shihen këmbët dhe ka bërë gati vendin për falje.Ajo i ka bashkuar...
Kengetarja me e pelqyer e kengeve popullore Aferdita Demaku ashtu si e ndez atmosferen ne dasmat ku kendon, po e ndez atmosferen edhe ne dasmen e shtepise. Se fundmi ajo ka postuar disa video ku shihet duke vallezuar dhe duke...
Edhe këtë vit si tradicionalisht Qendra Informative Kulturore (QIK), në Shkup, në krye me Sermine Purrinin, organizon projektin e madh “Tingujt e Çarshisë” duke sjelle ne skene emrat me te pelqyer nga publiku.Edhe kete vit skenës madheshtore te Tingujve...
Pavarësisht se Patris dhe Robert Berisha nuk flasin mes vete, se marrëdhënia e tyre nuk është fare e mirë, Patrisi nuk e ka fshirë plotësisht nga jeta vëllain dhe familjen e tij.Interesante është se si pavarësisht raportit, Patrisi nuk...

Anxhela Martini rikthehet në vendlindje

Modelja e njohur shqiptare është rikthyer në vendin e lindjes.Bëhet fjalë për Anxhela Martinin.Ajo njoftoi ndjekësit se ka arritur në Shqipëri dhe me një avion privat, pasi publikoi edhe një fotografi në rrjetin social Instagram.“Ndalesë e shkurtër tek e...
Personaliteti i realitetit televiziv Kris Jenner vesh shumë kapele të ndryshme – ajo është një producente, pronare e biznesit dhe luan një rol në menaxhimin e karrierës së fëmijëve të saj (që janë vajzat më të famshme në botë,...
Rep-artistja kosovare Tayna, duket se po i shijon mirë pushimet. Ajo përmes një postimi në llogarinë saj në Instagram, shfaqet shumë tërheqëse derisa nxjerrë në pah linjat e saj trupore.Tayna ka postuar nga The Hampstoni i Nju-Jorkut, ku edhe...
Labi e Qëndresa janë një ndër çiftet që komentohen jashtëzakonisht shumë.Pasi që Labi ka kohë që është fytyrë e njohur për publikun, këtë famë e ka krijuar edhe gruaja e tij Qëndresa, shkruan “Kosovarja”.Çifti shpeshherë ndajnë momente të ndryshme...
Së fundmi Vera Ora ka postuar shumë shpesh fotografi me bikine, kjo ndoshta për faktin se ajo mori shumë komente pozitive për linjat trupore.Kjo e fundit ishte nga kampanja e saj e re.Ajo ka bashkëpunuar sërish me Melissa Odabash”,...
Nuk kam kurrë pushim, pushimet s’janë më pjesë e jetës sime. Kam kuptuar se gjithçka në jetën time ecën shpejt dhe gjërat e ngadalta më stresojnë.Situata pas kuintave të sfilatave ngjan kaotike, dhe është, por mua më jep mundësi...
Luana Vjollca të hënën ka organizuar një festë për ditëlindjen e saj.Luana për ditëlindjen e saj të 28-të organizoi një festë në plazhin e Dhërmiut ku të ftuar ishin bashkë me familjarët edhe figura të njohura të shoubizit.Të ftuarit...
Gjatë ditës së djeshme në Tiranë është arrestuar reperi kosovar, Ensar Elshani i njohur si Fuego.Fuego i cili është anëtar i grupit “On Records” ka qëndruar në paraburgim deri sot, pasi dyshohet për veprën penale “Prodhim dhe shitje të...
Së fundmi ajo ka qenë mjaft e përfolur në mediat rozë, duke qenë se u bë pjesë e klipit të Ledri Vulës, kënga me titull “Rio”.Lorena Haliti shihet në një video që po qarkullon në rrjete sociale, ku muaj...
Luana Vjollca ka festuar dje ditëlindjen e 28-të.Luana Vjolla ka mbushur dje 28 vjet dhe nuk e ka lënë që kjo ditë të kalojë si çdo ditë tjetër.Luana ka organizuar një festë ekstravagante të ditëlindjes, në plazhin e Dhërmisë...

Kështu uron fillimin e vitit shkollor Capital T

Capital T edhe njëherë tregoi anën e tij humaniste duke u siguruar mjete shkollore nxënësve të shkollës fillore ku Trimi ka mbaruar shkollimin.Me anë të postimit në instagram ai tregoi se ëndrra e tij që të rikthehej një ditë...

Çfarë i ndodh trupit tuaj kur ndaloni me konsumimin e sheqerit,...

Ka shumë debate sa i përket çështjes së dietave të shëndetshme.Veganët besojnë se shmangia e produkteve të kafshëve është dieta më e mirë, ndërkaq...

NJIHUNI ME ALINËN, 6-VJEÇARJA MË E BUKUR NË BOTË

Një vogëlushe 6-vjeçare nga Rusia, e quajtur Alina Yakupova, është cilësuar si vajza më e bukur në botë.6-vjeçarja nga Moska e ka nisur modelimin...

‘A DO FLIJE NJË NATË ME ALBIN KURTIN?’, KËSHTU PËRGJIGJET KËNGËTARJA...

Mes të ftuarve në një emisionin ishin edhe Bledi Mane dhe Iva Aliko.Gjatë bisedës, nuk munguan ngacmimet e gazetarit për lidhjen e shumëpërfolur të...

Zonja e parë e Kosovës pozon me fustan të gjatë, siç...

Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur...

Ja si mund te dukeni bukur edhe pa make up

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup?Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë...

Nusja e Milot Rashicës sjell imazhet me të gjitha veshjet në...

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë...