fbpx
Monday, December 2, 2019
Këngëtarja Morena Taraku është duke bërë xhirimet e videoklipit të saj më të ri.Ajo po publikon imazhe dhe video nga prapaskenat e klipit.Së fundi, ka publikuar një video në Instagram, ku shihet bashkë në makinë  të firmës ‘Rollsroyce‘, por...
Natyra në Shqipëri po tregon anën e saj të egër.Pas një numri të madh të tërmeteve që ka goditur shtetin shqiptar, duke shkaktuar dëme dhe lëndime në njerëz, tani edhe përkeqësimi i motit po bën dëmin e tij.Këngëtarja shqiptare...
Pas dasmës, ata kanë festuar martesën me miqtë e tyre më të afërt.Çifti më i ri bashkëshortor janë në festë këtë javë.Ata kanë organizuar një dasmë madhështore në ‘Ranën e Hedhun’ në Shëngjin të Shqipërisë, ku gjithçka duket se...

Yllka Kuqi nuk heziton të ekspozojë trupin

Këngëtarja Yllka Kuqi nuk është që njihet shumë për ekspozimin e formave të saj në publikPor, ia që kohëve të fundit këngëtarja ka ndërruar pak stil duke u përshtatë me shumicën e këngëtarëve të tjera dhe vazhdimisht ekspozon trupin...
MC Kresha së fundmi do të publikojë një bashkëpunim me këngëtaren me famë botërore dhe me origjinë shqiptare. Ai dhe Bebe Rexha do të vijnë shumë shpejt me një duet.Jozyrtarisht mësohet se kënga është incizuar rreth 1 muaj e gjysmë dhe që pritet...
Reperi i njohur Fero ka befasuar fansat me postimin e tij të funditMe anë të një postimi në Instagram ai i ka njoftuar të gjithë ndjekësit se për muajt në vazhdim ka anuluar të gjithë koncertet.“Të dashur fansa, i...

Vali Corleone u bën ftesë vajzave pas tërmetit

I njohur për jetën e tij luksoze, Vali Corleone së fundmi ka ofruar strehim për të gjitha vajzat të cilat i kanë shkruar pas tërmetit në Shqipëri.Përmes një postimi në rrjetin social Instagram ai ka thënë se shumë vajza...

Kaq u pagua Kejvina për videoklipin e Taynës

Pak muaj më parë Tayna publikoi këngën “Kce”, një këngë që u pëlqye shumë dhe që u komentua për shkak të pjesëmarrjes së Kejvinës në videoklip.Pas këtij videoklipi kuptuam se dy vajzat janë shumë shoqe pasi filluam t’i shihnim...
Këngëtari i njohur, Blero Muharremi, mbrëmë e ka kurorëzuar dashurinë me Afronën me martesëPamje nga festa e madhe kanë qarkulluar në rrjete sociale të cilat i kanë publikuar të pranishmit, e nuk kanë munguar as postime në media.Mirëpo një...
Robert Berisha i ka ‘thumbuar’ kolegët e tij këngëtarë.Muzikanti dhe këngëtari i njohur, Robert Berisha, nëpërmjet një postimi të fundit në Instastory ka lënë të kuptohet se po i ‘thumbon’ këngëtarët që nuk performojnë ‘live’, shkruan lajmi.net.“Këngëtarët ‘playback’ nuk...
Konsiderohet një ndër modelet më të suksesshme dhe më të ndjekura në rrjetet sociale.24-vjeçarja regjistron më shumë se 10 milionë fansa në “Instagram”, të cilët kanë se çfarë të admirojnë mbi bukurinë dhe hiret e saj.Por ajo njihet gjithashtu...

Sipas Getit kjo vajzë ishte shkaku i tërmetit

Geti i ka lënë një koment epik kunatës së tij.Tërmeti i ditës së djeshme në Shqipëri ka ‘pushtuar’ edhe internetin.Solidarizimi, por gjithashu edhe shakatë po vërehen gjithandej në rrjetet sociale duke e bërë këtë ndodhi të rëndë paksa më...
Pak kohë më parë u përhap në media një lajm sipas të cilit Kejvina Kthella dhe Françeska Jaçe, dy modelet që dikur i shihnim shpesh bashkë, nuk flasin me njëra-tjetrën pas një sherri.E ftuar mbrëmjen e djeshme në “Mos...
Dikur moderatore ndërsa sot një blogere e suksesshme që ndiqet nga mijëra ndjekës. Po flasim për Estela Ujkën e cila njihet si një ndër influencueset më të mira në Shqipëri.Estela ishte e ftuara e parë e sezonit të ri...

Kush i kapi lulet në dasmën e Bleros me Afronën

Mes gjithë momenteve të panikut që përfshinë Shqipërinë pasditen e djeshme dhe natën e lënë pas prej tërmeteve, diku festohej.Këngëtari Blero Muharremi dhe partnerja e tij modele Afrona Dika i dhanë fund beqarisë në një ceremoni buzë detit, në...
Gjashtë vjet pasi mirëpriti vajzën e saj North West, ne akoma po mësojnë më shumë rreth rrethanave që lidhen me lindjen e saj. Kim nxitoi fshehurazi në spital dhe nëna e motrat e saj u përpoqën të kuptojnë se...
Bebe Rexha është këtu për të korrur shumë suksese, gjë që po e dëshmon me kahjen që po merr karriera e saj.Elton John e bëri. Christina Aguilera e bëri. Beyoncé gjithashtu. Dhe tani Bebe Rexha po e bën, duke...
Është publikuar kënga e re e Era Istrefit.Projekti quhet “Let’s Get Married” ose në shqip “Le të martohemi” dhe është në bashkëpunim me Yellow Claw dhe Offset – burrin e Cardi B.Ky është vetëm një ndër projektet e shumta...

Shtyhet koncerti i Capital T që do mbahej nesër

Parapregatitjet e koncertit madhështor të Capital T që do mbahet në Sheshin Nënë Tereza në Tiranë kanë filluar javë më parë dhe është bërë një investim i madh.Data e koncertit që ishte vendosur dhe zbuluar kohë më parë, ishte 19 shtator,...
Anxhelina karrierën e saj e nisi si këngëtare dhe modele, pastaj arriti të marrë shumë vëmendje edhe me videot ku tregonte vallëzimet e saja tejet joshëse.Veprimtarinë e saj e vazhdoi pastaj në SHBA ku tashmë jeton, duke vazhduar profilin...

Ilda Bejleri hapë biznesin e saj personal

Komentohet shpesh për jetën e saj luksoze e cila nuk mund të mbulohet nga shpenzimet e një rroge në televizion përkundër se ka një jetë që punon në këtë fushë.E duket se nga tani e tutje, Ilda Bejleri do...
Jeta private e Stresit së fundmi ka qenë tejet në vëmendje në mediat rozë, që nga burgimi i tij, ndarja nga e fejuara e shumë të tjera.Pas ndarjes nga Kejsi, lidhje kjo që zgjati disa vite, kjo e fundit...
Më datën 14 të këtij muaji, moderatorja Jonida Vokshi dhe partneri i saj, Besnik Krapi, kurorëzuan me martesë dashurinë e tyre.Ata mbajtën një ceremoni buzë detit, ku çdo detaj tërhoqi vëmendjen për shkak të thjeshtësisë që ishte ruajtur në...

Kendall Jenner bën ndryshim drastik në dukje

Modelja e njohur Kendall Jenner është shumë e suksesshme në fushëm e saj. Po ashtu, bukuroshja e një prej familjeve më të pasura në botë, është shumë e komentuar në media dhe gjithmonë  di si të tërheqë vëmendje.Së fundmi,...
Reperi Capital T është nderuar me titullin ‘Skenderbe’ dhe Mirënjohjen e Qytetit të Krujës.Reperi është ndjerë shumë i vlerësuar me këtë mirënjohje të ndarë nga qyteti që ai e ka vizituar shumë shpesh prej kur ka qenë fëmijë.Capital T...
Këngëtarja e famshme me prejardhje shqiptare, Bebe Rexha ka bërë paraqitjen e radhës në rrjetet sociale.Rexha kësaj radhe ka publikuar një video jo shumë të zakonshme.Interpretuesja e shumë hiteve derisa ndodhet në aeroplan nuk ka përtuar t’i disponojë pilotët,...
Kivanç Tatlitug përveçse një aktor shumë i pëlqyer dhe i suksesshëm, në fillimet e tij ka qenë i angazhuar në modeling.Mirëpo për një reklamë të re, ai pritet të paguhet 5 milionë paund.Duket se pas kaq vitesh në kinematografi,...

Greta Koçi paska një kujtim të hidhur nga matura

Këngëtarja e njohur, Greta Koçi, së fundmi ka ndarë pak detaje për veten me anë të disa pyetjeve nga fansat në rrjetin ‘Instagram’. Ajo ju është përgjigjur pyetjeve të shumta të ndjekësve të saj e madje ka dhënë dhe disa...

Publikohen foto të reja nudo të miliarderes

Pak ditë më parë, Kylie Jenner, dhe partneri i saj, Travis Scott, ndezën rrjetin me një foto të publikuar në “Instagram”.Kylie shfaqej e përqafuar me Scott, por ajo që binte në sy ishte se miliarderja më e re në...
Lady GaGa është ndër artistet më me ndikim në industrinë e muzikës botërore.Ajo njihet për stilin e saj të veçanta në paraqitje dhe në veshje, por edhe për talentin dhe aftësitë e saj vokale, por edhe për kompozimin e...
Para pak ditësh, Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi kurorëzuan në martesë lidhjen e tyre disa vjeçare. Dasma pati elementë të veçantë, shumë të ftuar Vip dhe argëtim pafund.Gjatë dasmës Jonida dhe Besniku luajtën lojën me këpucë. Ata duhet t’i...
Këngëtarja shumë e komentuar në media prej vitesh, për karrierën, por edhe për jetën private, Çiljeta Xhilaga ka çuar sot Fernandon në klasë të parë dhe sigurisht emocionet kanë qenë të mëdha në këtë ditë të rëndësishme.Çiljeta ka postuar...
Sabri Fejzullahu sot feston 72 vjetorin e lindjes.Legjenda e muzikës shqiptare, fillimisht mori urim publik nga djali i tij Ermali i cili e quajti mbret por më pas edhe nga këngëtarja e njohur.Morena Taraku i tha ‘dashni’ Sabriut përmes...

Dan Bilzerian tregon si i fiton paratë

Dan Bilzerian është një ndër meshkujt më të ndjekur në Instagram, i cili njihet në të gjithë botën për jetën e shfrenuar.Nuk ka ditë që Dan Bilzerian të mos publikojë foto nga pushimet luksoze që bën në praninë e...
Blogerja dhe njëherësh modelja e njohur Dona Bajrami thuhet se është në lidhje me aktorin turk Gokberk Yildirim.Aktori turk numëron një sërë role në serialet turke por ajo që i dha edhe më shumë hapërisë në industrinë e filmave...
Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi celebruan dje dashurinë e tyre në martesë.Moderatorja dhe aktori i njohur mblodhën miqtë dhe familjarët në një festë e organizuar buzë detit në Golem.Jonida kishte veshur një fustan tepër të thjeshtë të bardhë që...
Aktorja e ‘Çka ka shpija’ po jeton jetën e ëndrrave.Fiona Gllavica, e cila mori famë me rolin e Pajtesës në serialin kosovar, këtë vit mund ta cilësojë si më të mirin që ka pasur ndonjëherë në jetë.Ajo shumë shpejtë...
Gjithmonë rebele dhe e veçantë.Ajo është grimerja më e njohur në shqiptari dhe biznesi i saj sa po vjen e po bëhet më i suksesshëm.Sellma me punën dhe talentin e saj arrin që të nxjerrë tiparet më të bukura...
Është zbuluar këngëtari me të cilin Sinan Vllasaliu po sjellë këngë.Bëhet fjalë për Lok Komonin.Ka qenë vet Sinani ai i cili e ka zbuluar lajmin përmes rrjeteve sociale.“Çikat e Prishtinës” quhet kënga që bëri bashkë këta dy artistë e...

A e keni parë sa ka rënë në peshë Fifi?

Në muajin Maj, Fifi bëri të ditur se do t’i nënshtrohet intervenimit për vendosjen e balonës gastrike në lukth si një tentativë për të humbur dukshëm peshë.Një gjë e tillë ishte e nevojshme për këngëtaren për shkak të problemeve...
Sonte po kurorezojne dashurine e tyre cifti me simpatik i ekranit, Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi.Per dekorin ne diten e tyre me te vecante eshte kujdesur Ami Event, e  eshte vete Amarda qe na ka dhene edhe disa detaje...
Teksa lexoni lajmin dy personazhe shumë të dashur për ju, po kurorëzojnë dashurinë e tyre më një dasmë, e cila është kaq e bukur sa që të gjithë do donim të ishim të ftuar.Fjala është për aktorin kosovar Besnik...
Pas  largimit të Kidës edhe reperi  i njohur Fero, para pak kohësh u largua nga labeli ‘On Records’ për shkak se kontrata e tyre mori fund. Tani të dy  janë në rrugën e tyre si artistë të pavarur.Së fundmi...
Prej kohësh po qarkullojnë lajme për ndarjen e çiftit të reperëve, Mozzik dhe Loredana. Dyshja ka qenë shumë e komentuar së fundmi pikërisht për këtë arsye. Veprimet e tyre i shtuan shumë dyshimet pasi Mozzik mungoi në ditëlindjen e...

Modelja shqiptare vë në fokus të pasmet

Dorina Gegiçi është prej modeleve më të njohura dhe më të suksesshme shqiptare.Modelja e famshme ka linja super seksi e të cilat i ka treguar edhe në postimin  e radhës në Instagram. View this post on Instagram  🌅🌅 A post shared by...

Ja çfarë pëlqen Afrona Dika tek Blero

Jo shume kohe me pare Afrona per Revisten Class tregoi se cila ishte gjeja qe i pelqente me se shumti tek Blero."Më pëlqen butësia që ka, qetësia e brendshme, por kur është i uritur atëherë më mirë t’i qëndrosh...
Jennifer Aniston, aktorja juaj e preferuar edhe pse prej vitesh pjesë e Hollywood, me siguri nuk dini shumë gjëra për të. Më poshtë në këtë artikull do të keni mundësinë të mësoni më shumë rreth 50-vjeçares aq tërheqëse që...

Enca nuk i ndal provokimet, tregon asetet

Enca Haxhia edhe pse merr kritika të panumërta nga publiku për imazhet që ndanë, ajo nuk ndalon së provokuari me format trupore.Këngëtarja ka publikuar një tjetër imazh në llogarinë e saj në Instagram ku këtë herë ka provokuar me...
Reperja Rina Balaj edhe pse e re në moshë, ajo shpesh herë poston fotografi provokative në profilin e saj në instagram.Ndërsa nga fotografia e fundit mund të shohim se të njejtat para se ti postojë ia dërgon nënës së...

Nora i paska shumë për qejfi këto bikine(FOTO)

Seti i fundit i fotografive të postuara nga Nora përmban një numër të madh të fotove të postuara nga pushimet.Të gjitha janë me të njejtat bikine, ndërsa këto bikine Nora i ka veshur edhe më heret gjatë vitit 2018.Nora...
Kanë mbetur vetëm edhe pak ditë deri në koncertin madhështor të Capital T.Reperi ka përgatitur gjithçka deri në detaje dhe për të gjithë fansat e tij ka një surprizë.“Qaq jemi frymzu sot edhe na keni knaqe zemren fansat ma...
Shumë ndryshime të rëndësishme kanë ndodhur këtë sezon në Top Channel. Nevina Shtylla është larguar nga “Procesi Sportiv” dhe drejton një tjetër emision brenda Top-it, “Në shtëpinë tonë”. Vendin e saj në programin sportiv e ka zënë Ilda Bejleri e cila gjithashtu bëri...
Anxhela Peristeri ishte e ftuar pasditen e sotme tek “Rudina”, ku gjatë emisionit foli për projektin e saj më të ri “Shpirt i bukur” gjatë emisionit foli për projektin e saj më të ri Shpirt i bukur, por edhe...
Jennifer Lopez ka treguar fizikun e saj në një paraqitje me një veshje “formë” krokodili derisa ishte befasuese me të fejuarin Alex Rodrguez në GMAAjo është shumë e zënë për filmin e ri Hustlers, me të cilin do të...
Reperja Tayna ka zgjedhur Amerikën të pushojë pas verësTayna pas një sezoni shumë të suksesshëm në Kosovë dhe Shqipëri ku pati shumë koncerte dhe paraqitje, tashmë ka zgjedhur që të pushojë.Ajo është Vildane Zeneli ku Tayna ka treguar se...

Ja si i referohet Naser Rafuna, Valon Berishes

Ndeshja në mes  Kosovës dhe Anglisë ka përfunduar me  rezultat 5 me 3 në favor të anglezëve.Përkundër rezultatit djemtë kosovarë treguan shpirtin luftarak dhe nuk u dorëzuan deri në fund.Përkrahja për ta ka vazhduar edhe pas humbjes nga tifozët...

Ja sa para kesh mban me vete kur del Kylie Jenner

Kylie Jenner nuk ka nevojë për para ‘kesh’.Kylie dhe nëna e saj, Chris Jenner, janë ngacmuar nga Ellen DeGeneres, derisa ishin mysafire në emisionin e saj.E pyetur nga Ellen DeGeneres se sa para kishte me vete në studio, Kylie...
Pas gjithë kësaj, angazhimeve në muzikë dhe shumë koncerteve kudo ku ka shqiptarë, Roberti ka rezervuar pak ditë për veten.Këngëtari ka marrë rrugë drejt bregdetit turk dhe jo vetëm. Ai është me të dashurën.Prive.al ka arritur të sigurojë fotografi...
Oni Shkjau dhe Enisa Koleci janë dy velinat që tërheqin vëmendjen çdo ditë, gjatë transmetimit të emisionit “STOP”në Klan Tv. Por, mesa duket ndryshe nga Alesia Bami, duket se vajza e ardhur se fundmi, Enisa ka krijuar shumë shoqëri...

Tayna paralajmëron baladë të re

Ka kaluar thuajse një vit që nga publikimi i rap – baladës “Doruntina” të Taynës, projekt ky më ndryshe dhe shumë i veçantë i saj.Dhe Doruntina Shala po mendon sërish të sjell një projekt të tillë, pasi edhe u...
Bukuroshja britanike, Kelly Brook, ka bërë gati kalendarin e saj zyrtar për vitin që po vjen.Ajo që shkencëtarët e kanë cilësuar si “gruan me trupin më të përkryer në botë” është shfaqur, si për çdo vit, kryesisht me bikini...
Sot në familjen e këngëtares së mirënjohur të muzikës popullore, Remzie Osmani, ka festë. Këngëtarja nga Mushtishti sot ka ditëlindjen dhe i mbushi 48 vjet.Këngëtarja e hiteve të shumta dhe nënë e dy fëmijëve do të marrë urime të...
Ledri Vula po kalon disa ditë në Amerikë.Reperi është zbuluar se po gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, përmes një fotoje ku shihet pranë modeles Lorena Haliti.Dyshja shihen duke e luajtur një lojë biliard, kurse përderisa ata po...
Eduarti dhe arbana janë çifti më i ri i showbizit shqiptar të cilën kanë zgjedhur të mos e konfirmojnë dashurinë e tyre në mënyrë të drejtpërdrejt por çdo gjest dhe fjalë e tyre të nxjerr në këtë përfundim.Eduarti është...
Edhe pse jo e angazhuar në muzikë, Adelina Ismaili ka qenë goxha aktive këta muaj në rrjetet sociale dhe herë pas herë edhe në intervista.Në fund të verës, këngëtarja ka zgjedhur të shkojë në pushime bashkë me bashkëshortin e...

Çfarë i ndodh trupit tuaj kur ndaloni me konsumimin e sheqerit,...

Ka shumë debate sa i përket çështjes së dietave të shëndetshme.Veganët besojnë se shmangia e produkteve të kafshëve është dieta më e mirë, ndërkaq...

NJIHUNI ME ALINËN, 6-VJEÇARJA MË E BUKUR NË BOTË

Një vogëlushe 6-vjeçare nga Rusia, e quajtur Alina Yakupova, është cilësuar si vajza më e bukur në botë.6-vjeçarja nga Moska e ka nisur modelimin...

‘A DO FLIJE NJË NATË ME ALBIN KURTIN?’, KËSHTU PËRGJIGJET KËNGËTARJA...

Mes të ftuarve në një emisionin ishin edhe Bledi Mane dhe Iva Aliko.Gjatë bisedës, nuk munguan ngacmimet e gazetarit për lidhjen e shumëpërfolur të...

Zonja e parë e Kosovës pozon me fustan të gjatë, siç...

Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur...

Ja si mund te dukeni bukur edhe pa make up

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup?Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë...

Nusja e Milot Rashicës sjell imazhet me të gjitha veshjet në...

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë...