fbpx asd
Sunday, July 21, 2024
Home Blog Page 3

Sulmuesi i Real Madridit i mori të dashurën, futbollisti serb bie në depresion (FOTO)

Futbollisti serb nga Novi Pazari, Adem Ljajiç po përballet me depresionin. Te kjo gjendje, futbollistin serb e ka sjellë ndarja me modelen, Sofia Millosheviç dy vite më parë, bëjnë të ditur mediat turke.

29-vjeçari ishte në lidhje me modelen e famshme serbe, të fejuarën aktuale të sulmuesit të Real Madridit, Luka Joviq.

Karriera e lojtarit, Ljajiç këto vite është shënuar nga skandale të shumta, madje këtë sezon lojtari nuk është aktivizuar asnjë minutë, ndërsa klubi turk kërkon ta heqë qafe, por është paga e lartë e lojtarit që e pengon këtë veprim.

Bashkëpunimi i Beyonce dhe Adele është më afër se kurrë!

Dy prej emrave më të njohur në glob duket se do të sjellin dhuratën e shumëpritur për fansat e tyre.

Bëhet fjalë për Adele dhe Beyonce, të cilat prej vitesh kanë qenë nën shënjestrën e pyetjeve rreth një bashkëpunimi mes tyre, duke qenë se dashuria e Adele për këngëtarën e “Formation” është treguar disa herë dhe e anasjelltas. Mirëpo, koha e publikimit po afrohet.

Fillimisht, kanë qenë producentët e Grammy Awards, të cilët kanë konfirmuar se Adele do të jetë prezente në ceremoni, por edhe Beyonce do të performojë në 31 janar.

Sakaq, burime pranë dyshes tregojë se dyshja kanë gati këngën dhe videon, por jo vetëm. Ato kanë regjistruar edhe një performancë virtual që do të transmetohet gjatë ceremonisë së Grammys në 31 janar.

Duket se viti i ri do të nisë me lajme të mira!

I lidhur me shoqen e ngushtë të Kim Kardashian? Futbollisti shqiptar tregon të vërtetën 

Liridon Krasniqi, një nga futbollistët e njohur shqiptarë me karrierë ndërkombëtare, ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në “Shiko Kush LUAN”. Krasniqi është po ashtu një emër i njohur për mediat rozë, nisur nga fakti që përflitet prej kohësh për një lidhje me shoqen e ngushtë të Kim Kardashian, Larsa Pippen.

Ndër të tjera, futbollisti ka zbuluar të vërtetën e marrëdhënies së tij me Pippen në program, teksa u vendos në sfidën e tij përballë një pyetje të thjeshtë.

“A është i vërtetë lajmi për këtë marrëdhënie mes tij dhe Larsa-s?” dhe nëse nuk është i vërtetë, duhet të tregonte bisedën me të.

Krasniqi tregoi se nuk është në një lidhje me Pippen, gjë që në fakt e ka thënë edhe më parë, por bisedën me të nuk e tregoi pasi tha se i ka fshirë mesazhet me të.

Nuk e dimë për ju por ne ende vazhdojmë të kemi dyshime…

Dëshira e Leonora Jakupit për 2021 është një fëmijë, a është shtatzënë këngëtarja?

Këngëtarja e njohur shqiptare Leonora Jakupi ishte e ftuar në puntatën e sotme të programit “Shiko Kush LUAN”, i cili kishte si temë “Krishtlindjen”,

Duke qenë se mbrëmja i ishte dedikuar kësaj feste nuk kishte si të mungonte edhe Babagjyshi i Krishtlindjes, i cili erdhi në studion e emisionit për të marrë dëshirat e të ftuarve të sotëm, për vitin 2021.

Një nga dëshira më speciale ishte pikërisht ajo e Leonora Jakupit, e cila i shkruajti Babagjyshit këtë dëshirë: “Për vitin 2021 do të doja një fëmijë, domethënë një bebe për mua, jo kukull!”

Megjithatë, duke e parë këngëtaren gjatë mbrëmjes dhe fotot e saj në rrjetet sociale, lind pyetja: mos ndoshta ardhja në jetë e një fëmijë vitin e ardhshëm për Leonorën është në fakt një plan konkret më shumë se një dëshirë. Mos ndoshta Jakupi është në pritje të ëmbël?

Për momentin është vetëm një dyshim, megjithatë presim për konfirmimin e këngëtares.

Lajm i mirë për fansat e One Direction! Viti 2021 mund të sjellë ribashkimin e tyre

Kemi një lajm të mirë për të gjithë fansat e One Direction. Kohët e fundit po qarkullon nëpër media thashetheme se mund të ndodhë një i ribashkim i mundshëm i grupit muzikor 1D në 2021.

“Shanset e ribashkimit të djemve po shkojnë vetëm në një drejtim. Ky është një lajm i shkëlqyeshëm për fansat që duan një rikthim të tyre,” – deklaroi Alex Apati për Daily Express.

Ndërkohë, të njëjtat zëra qarkulluan edhe për një ribashkim të One Direction në fillim të korrikut për 10-vjetorin e tyre.

Por ribashkimi nuk u realizua për shkak të pandemisë.

Asokohe, një burim foli për revistën Page Six duke thënë: “ Ka ende shumë për të bërë dhe shumë pengesa. Padyshim, për momentin çdo gjë që ata do të bënin do të duhej të bëhej virtualisht. Por ka shumë vullnet të mirë midis tyre tani dhe ata duan të bëjnë diçka”.

Liam Payne, Harry Styles, Louis Tomlinson, Niall Horan dhe Zayn Malik formuan bandën e tyre muzikore që do korrte sukses për vite me radhë në 2010 për The X Factor.

Në vitin 2015, Zayn Malik njoftoi vendimin e tij për t’u larguar nga banda. Më pas Harry Styles, Tomlinson, Payne dhe Horan vendosën të qëndrojnë pa Zayn në grup, por gjithsesi 1 vit më vonë grupi u shpërbë.

 

Leonora Jakupi tha se nuk i flet akoma Nora Istrefit dhe arsyeja është kjo këngë e vitit 2016

Këngëtarja e njohur, Leonora Jakupi ka qënë mbrëmjen e së shtunës e ftuar në progamin ‘’Shiko Kush Luan’’, ku ndër të tjera u bë pjesë e sfidës ‘’Ndaje ose pije’’,

Leonora u pyet mbi emrin e personazhit publik shqiptar, që e konsideron mk/mikeshë dhe emrin e personazhit që nuk do t’i fliste. ’Mikeshë për kokë’’, Leonora zgjodhi këngëtaren Jehona Sopi, ndërsa si personazhin që nuk i fliste dhe nuk ka asnjë lloj marrdhënie përmendi Nora Istrefin.

“Unë nuk jam person që mbaj inate, por hë për hë nuk do i flisja Nora Istrefit. Janë arsye të forta, se ka bërë një gabim të madh ndaj meje. Ajo duhet të më kërkojë falje ‘’ – deklaroi artistja gjatë sfidës.

Po çfarë ka ndodhur mes artisteve?

Shkak për prishjen e marrdhënies mes tyre është bërë kënga ‘’Sa t’kom dasht’’, e kompozuar nga Flori Muamjesi për Leonora Jakupin. Kjo e fundit ia tregoi në atë kohë mikeshës së saj Norës, e cila e rregjistroi vjedhurazi, në një studio tjetër muzikore.

Edhe pse Nora Istrefi ka kryer të gjitha detyrimet ligjore ndaj marrjes së këngës në mënyrë të tillë, duket se kjo nuk ia ka kthyer miqësinë me Leonorën, të paktën derisa të vijë ndjesa.

 

Mbretëresha “dorështrënguar”: Çfarë dhuratash i bëri stafit!

Mbretëresha, cdo Krishtlindje i bën nga një dhuratë 1.500 të punësuarve të saj, por ajo është mjaft simbolike: monarkja u dhuron një puding, bashkë me urimet e saj dhe të bashkëshortit, princit Philip! Këtë traditë e kishte nisur gjyshi I saj, Xhorxhi i V-të përpara luftës. Por ndërsa vitet e shkuara, punonjësit e pallatit mbretëror merrnin nga një ëmbëlsirë të këtij lloji nga firma të famshme, këtë vit, sipas revistës Hello, mbretëresha ka vendosur që ato të blihen në supermarket për 6 paundë.

Ndërkohë, stafi i ngushtë që punon prej shumë kohësh në pallat, do të marrë një kupon për blerje, vlera e të cilit mund të shkojë maksimumi në 35 paundë.

U shpall vogëlushja më e bukur në botë, si ka ndryshuar jeta e Anastasias!

Rusja Anastasia Knyazeva u bë e famshme në mbarë botën kur përpara tre vjetësh, një revistë britanike e shpalli “vogëlushen më të bukur në botë”. Atëherë ishte vetëm 6 vjece, dhe agjensitë publicitare “u vërsulën” kush e kush ta terhiqte e para! Anastasia ka marrë me dhjetëra oferta nga firma të ndryshe, përfshirë dhe ato të veshjeve për fëmijë.

Reklamën e  parë televizive e ka bërë kur ishte vetëm dy vjec e gjysmë. Fama e vërtetë erdhi megjithatë kur u bë imazhi i brand-it australian, Mischka Aoki.

Anastasia nuk është vetëm e bukur, por edhe e talentuar. Së fundi, 9 vjecarja ka fituar një cmim të rëndësishëm për arritje në TV, ”TEFI-KIDS” 2020, ndërsa që prej 2018-tës, është prezantuese e një emisioni për fëmijë, në një stacion televiziv rus.

Afrona dhe Teuta njëra ishi tjetra gruaja e Bleros dhurojnë dhurata njëra tjetrës

Nëse keni menduar ndonjëherë për ish-partneren e të dashurit apo bashkëshortit tuaj e menjëherë në mendje iu kanë ardhur mendimet më të errëta, ne ju themi se me pak përpjekje gjithçka mund të duket, madje dhe të jetë normale.

Këtë e provon dhe rasti i Afronës me Teutën, ish-bashkëshorten e Bleros, e cila për Krishtlindje ka vendosur t’i bëjë një dhuratë Dikës.
“Faleminderit Teuta, mezi po pres ta përdor këtë maskë për fytyrën”, ka shkruar Afrona krah postimit ku duket dhurata dhe buqeta me lule.

Teuta ka treguar më parë se gëzon një marrëdhënie shumë të mirë me Afronën dhe Bleron dhe këtë e kanë provuar vazhdimisht fotot apo urimet e ndryshme që ata kanë ndarë në çdo intervistë e dalje publike.

Me një foto të vetme njohim dhe bashkëshortin dhe djalin e sapolindur të Shkurte Gashit

Një foto e vetme urimi ka zbuluar jo vetëm partnerin e Shkurte Gashit, por dhe një foto të djalit të tyre i cili erdhi në jetë vetëm pak ditë më parë.

Burime pranë ‘Prive’ kanë konfirmuar faktin se partneri i këngëtares quhet Albert dhe se lidhja e tyre e gjatë ka qenë përherë larg vëmendjes së publikut.

Vetë Alberti ka ndarë edhe një foto me vogëlushin e shtëpisë, Malin, në krahë, duke shuar për ndjekësit kuriozitetin se si duket djali i tyre.

Shkurte ka zgjedhur të mos ndajë asnjë detaj në rrjetet sociale, përherë duke ruajtur privatësinë maksimale dhe duke u treguar tepër e rezervuar edhe gjatë momenteve më të ëmbla në jetën e saj

 

Telenovela Tuna – Patris dhe rikthimi i Tunës në muzikë!

Marrëdhënia e Tunës me Patrisin është kthyer në një telenovelë të vërtetë. Në fillim të këtij muaji, një veprim i këngëtares bëri që portalet të ziejnë me lajmet e ndarjes së çiftit.

-Tuna heq mbiemrin e Patrisit nga Instagrami i Tiranit.
-Roberti publikon video me Tianin dhe thekson se ai e ka mbiemrin Berisha.
-Patrisi reagon duke publikuar video me të birin dhe duke bërë të qartë që mbiemri i tij është Berisha.
-Tuna largohet nga shtëpia dhe niset në SHBA.

Po në SHBA ç’do? Tuna do të rikthehet në muzikë pas më shumë se 1 viti mungesë.
“Prive” ka mësuar se përtej oqeanit, Tuna po realizon disa këngë me producentë amerikanë. Epo ja një lajm i mirë pas gjithë kësaj gjullurdie.

Ledri na gënjeu, por Poem Blu ia zbuloi të vërtetën!

Pas ardhjes në jetë të Poemës, postimet e Sarës tani janë më së shumti me vogëlushen dhe jo vetëm që nuk po e fsheh aspak nga syri i publikut e nga rrjetet sociale, por Sara shpeshherë edhe i bën për të qeshur ndjekësit.

Kështu ka vepruar edhe me postimin e fundit, ku Poema tregon se Ledri na paska “gënjyer” në tekstin e këngës së re.

“Dje kur u ngrita në mëngjes isha vetëm në shtrat”, këndon reperi, por në fakt pranë tij ka qenë vogëlushja, prandaj dhe mami Sara thotë: “Po ça thu o ba?”, duke i bërë për të qeshur ndjekësit, por edhe dua ia ëmbëlsuar mbrëmjen me këtë foto.

Loredana dhe Mozzik? Getinjo na sqaron disa gjëra dhe jemi më të qartë

I ftuar në ‘Shiko Kush Luan’, Getinjo i është përgjigjur publikisht reperit S4mm, i cili është shprehur më parë në program se reperi nuk e meriton famën që ka.

“Më ka qëlluar mua se me siguri ka menduar se unë meritoj më shumë”, është përgjigjur Getinjo duke treguar se nuk ka asgjë me reperin tjetër me një përgjigje diplomate.

Getinjo nuk ka mundur t’i shpëtojë as pyetjes rreth marrëdhënies së Mozzik me Loredanën nëse ata janë kthyer bashkë. Ai e quajti këtë pyetje një pyetje të keqe, pasi kjo është diçka shumë personale për të cilën nuk mund të përgjigjet ai. Megjithatë reperi shtoi se Mozzik dhe Loredana do jenë bashkë gjithë jetën për një arsye më të madhe dhe kryesore siç është vajza e tyre, Hana.

 

“Ishte udhëtim i gjatë por mrekullia ndodhi” Cameron Diaz tregon ç’do të thotë të bëhesh nënë në moshën 47-vjeçare

“Lumturia është më e madhe tek gratë që bëhen nëna në moshë të madhe, ndërsa tek nënat e reja efekti është më jetëshkurtër”, kështu thonë studimet. Të bërit nënë në moshë të madhe ka disa përfitime mbresëlënëse dhe Cameron Diaz është një shembull ideal. Historia e saj mund të ndryshojë mendjen e njerëzve që kishin dyshime për të mbetur shtatzënë pas të 40-ave.

Aktorja e famshme Cameron Diaz ka ndarë me të gjithë historinë e saj duke zbuluar edhe më shumë detaje. Ishte një udhëtim i gjatë drejt mëmësisë, por mrekullia ndodhi në Dhjetor të 2019-ës, Cameron Diaz dhe burri i saj, Benji Madden, u bënë prindër për herë të parë në jetën e tyre. Ky lajm shpërtheu në internet dhe u bë një temë e popullarizuar për bisedat e mëmësisë në moshë të vonë.

Diaz u dha shpresë të re grave që hoqën dorë nga përpjekjet për të pasur një fëmijë.

Edhe pse aktorja përpiqet ta mbajë të fshehtë prindërimin, por miqtë e çiftit zbuluan se ata janë përpjekur për vite me radhë dhe më në fund sollën në jetë një vajzë me emrin Raddix. “Ata kaluan aq shumë për të arritur në këtë pikë,” tha një burim.

Diaz tregon se ajo i dha më shumë se gjysmën e jetës së saj për publikun dhe tani ajo mendon se është në rregull të marrë kohë për veten.

Ajo është e lumtur, e bekuar dhe mirënjohëse që filloi një dekadë të re me një fëmijë. Dhe një nga qëllimet e saj kryesore është të mbrojë të voglën e saj.

Në një intervistë me Jimmy Fallon, Diaz rrëfeu se kalimi i kohës me vajzën e saj ishte një formë e vërtetë e parajsës. Dhe ne e besojmë atë sepse ajo duket kaq e freskët dhe paqësore. Ajo vazhdoi duke shpjeguar se gjëra të tilla nuk i kanë ndodhur kurrë asaj dhe Benjit.

Diaz ironizon veten dhe thotë se telefoni i saj nuk është më plot me fotografi të qenve të saj dhe këlyshëve të tyre. Diaz tani është një mami krenare që i pëlqen të shohë vajzën e saj duke parë babanë e saj me dashuri të pakufishme.

Ka ende presion për të qenë nënë në moshën 47 vjeç.

“Të kesh një familje kur je i ri, është si çdo gjë kur je i ri, ti e bën atë. Kur të jeni në moshën time dhe vendosni ta bëni, është një zgjedhje e vërtetë. Ju me të vërtetë duhet të punoni shumë për të”, shprehet aktorja.

Beyonce do të dhurojë 500 000 dollarë për fëmijët e prekur nga Covid19

Beyonce do dhurojë 500 mijë dollarë për familjet që janë prekur nga Covid dhe që kanë humbur të dashurit e tyre. Kjo do të jetë një formë kompesimi për ata që pandemia i ka dëmtuar shpirtërisht dhe financiarisht.

Paratë kanë kaluar nga llogaria e saj në atë të fondacionit BeyGood që prej aty do të shpërndahen.

Kjo nuk është hera e parë që Beyonce angazhohet në kauza të tillë dhe s`është as e vetmja që këto Krishtlindje po dhuron për familjet në nevojë. Kim Kardashian, Jessica Alba, Rihanna janë sensibilizuar gjithashtu që festa të mos mungojë askund, edhe pse në ditë e kushte të pazakonta.

 

Tom Cruise në një lidhje sekrete me kolegen 20 vjet më të re

Tom Cruise dhe kolegia e tij Hayley Atwell janë në një lidhje. Kështu po e interpretojnë mediat e huaja lidhjen e tyre të ngushtë gjatë dhe jashtë xhirimeve. Cruise dhe Atwell po xhirojnë “Mission Impossible 7” dhe janë gati të pandashëm.

Tom Cruise 58 vjeç nuk shquhet për lidhje të shumta romantike. Që nga ndarja me Katie Holmes, në 2021-ën nuk ka dalë publikisht me ndonjë vajzë. Kurse Hayley, 38 vjeç, ka më pak se një vit që është ndarë nga i dashuri i saj mjek.

“Xhirimet, por edhe pandemia i ka bërë gati të pandashëm. Ata kalojnë shumë orë bashkë edhe jashtë sheshit të xhirimit dhe duken të lumtur”, thotë një burim pranë tyre.

 

Xherdan Shaqiri i jep fund lidhjes me këngëtaren e njohur? Ja çfarë shkruan bukuroshja shqiptare (FOTO)

Çifti i njohur i showbizit shqiptar, Xherdan Shaqiri dhe këngëtarja Dhurata Ahmetaj po flitet se janë ndarë.

Dyshja nuk kanë reaguar kurrë publikisht për lidhjen e tyre, por dyshimet kanë nisur nga një postim i bërë nga Dhurata në Instastory. Ajo ka lënë të kuptohet se është single dhe në jetë ka qëllime të tjera.

“Të gjithë janë shtatzënë, të fejuar apo të martuar. Unë thjesht dua të humbas peshë dhe të udhëtoj”, shkruhet në një foto të shpërndarë nga këngëtarja në Instagram.

Kujtojmë që lidhja e dashurisë së çiftit u zbulua gjatë periudhës së karantinës, pasi Dhurata kishte udhëtuar disa herë drejt Anglisë, vendi ku futbollisti i Liverpoolit jeton.

“S*ks në kuzhinë, sepse…”, ish e dashura e Robert Berishës provokon me imagjinatën

Jessica Kadiu si një nga modelet më të përfolura kohëve të fundit, vazhdon ende të marrë vëmendje.Së fundmi, ajo ka zhvilluar një bisedë me ndjekësit e saj.

Fotoja e fundit në telefon?, ishte pyetja e njërit prej ndjeksëve dhe Jessica nuk hezitoi t’i kthej përgjigje.

Ajo publikoi një ‘screenshot’ në të cilën shihej një thënie. “Seksi në kuzhinë, sepse është e vetmja mënyrë për t’u vendosur në një ishull gjatë 2020-tës”.

Shpat Kasapi i jep zyrtarisht fund beqarisë me një fejesë sekrete

Prej kohësh, këngëtari i njohur Shpat Kasapi është përfolur për marrëdhënien me partneren e tij Selvie. Ndonëse, pak ditë më parë në media shkruhej se çifti ishte ndarë, e vërteta qenka krejt e kundërta.

Me anë të një fotoje në Instagram, Shpati ka treguar se dashuria mes tij dhe Selvies është kurorëzuar në një fejesë.

Këngëtari ka shpërndarë një foto të duarve të të dyve me unaza dhe shkruan “24.12.2020”.

 

Britney Spears pret flokët dhe duket 10 vjet më e re!

Bjondia e përhershme dhe një ish e “tërbuar” pas extensions, Britney Spears, u shfaq papritur me një prerje të re flokësh në Instagram, që u pëlqye shumë nga fansat.

Në fakt, edhe Britney vetë ishte aq entuziaste sa postoi jo një, po tre foto gati identike, vetëm që të tregonte sesa shumë po i gëzohej modelit të ri.

“ Preva flokët! E dini cfarë thonë..largoni të vjetrën…sillni të renë!!”, ka shkruar ajo. Në fakt, nuk ka faj që po e shijon kaq shumë këtë moment, sepse të gjithë mendojnë se kjo prerje e ka bërë të duket më e vogël në moshë! E kush nuk i thotë “po” një prerjeje që vjen me një garanci të tillë?

Harry dhe Meghan nxorrën kartolinën e tyre të Krishtlindjeve, dhe qenka kaq ndryshe!!

Është një foto që duket si e pikturuar kartolina e sivjetshme e Krishtlindjeve e Harry dhe Meghanit, dicka shumë ndryshe nga kartolinat e zakonshmë të familjes mbretërore, por edhe një tjetër shenjë që tregon se tashmë Duka dhe Dukesha e Sussex janë shkëputur vërtet shumë prej traditave monarkike. Në kartolinë, shihen të dy duke qeshur me Archien, të rrethuar nga dy qentë dnjë shtëpizë e vogël në mesin e gjelbërimit të harlisur.

“Ju urojmë gëzuar Krishtlindjet dhe një vit të lumtur” –shkruhej aty. Një zëdhënës I familjes tha më vonë se pema e vogël e Krishtlindjeve, përfshirë stolitë e bëra vetë dhe dekorime të tjera, u zgjodhën nga Archie dhe pema do të mbillet pas pushimeve.

 

Si mund t`i vihet fëmijës emri Zëri? Elita i përgjigjet ndjekëses!

Pas një kohe të gjatë preferencash për emra të huaj, gjithmonë e më shumë po rikthehet në Shqipëri dëshira për t`i vendosur fëmijëve emra shqiptarë, dhe të tillë të bukur ka plot. Vajza e ministrit Blendi Klosi quhet “Ambla”, e ëmbël si puthja e mami Norës, që shprehur dikur ai. Për Orgesa Zaimin, emrat e zemrës janë Bora dhe Kroni, e bardha, e pastra dhe e përjetshmja e familjes, dhe burim uji, burim i jetës dhe i gjithë mirësive. Xhensila dhe Besi zgjodhën Ajkën për vogëlushen e tyre, ndërsa Elita dhe Gjiko e quajtën djalin, Zëri.

Jo të gjithëve u pëlqen një emër i tillë. Në fakt, një ndjekëse e qortoi moderatoren për zgjedhjen e berë. “Ju andej nga Shqipëria vendosni emra palidhje, Zëri, Ajka, etj. Nuk mendoni për të ardhmen e fëmijës sesi mund të tallen të tjerët”, ka shkruar ajo. Elita I ktheu këtë përgjigje: “Zonjë e dashur, pastë gjithmonë shëndet djali yt Noi. Por mos ia qaj hallin Zërit dhe Ajkës se do e mbajnë me krenari emrin e tyre shqiptar. Puthje!”

Papa e bën përsëri like fotos provokuese, reagon modelja do shkoj në parajsë

C`po ndodh me Instagramin e Papës?? Ati i Shenjtë po akuzohet sërish se nga profili i tij është pëlqyer një tjetër foto provokuese, dhe rrjetet sociale “u tërbuan”!  “Hej kjo jam unë”, shkroi Margot Foxx dhe publikoi një screenshot ku shihej se llogaria e saj ishte kontrolluar nga Papa Francesku e i ishte bërë një “like”, ndërkohë që vajza shfaqej aty me një trupore të ngushtë provokuese.

Vetë disa javë më parë bëri bujë të madhe lajmi se Papa, ose më saktë profili i tij ku dikush është e qartë se po ndërhyn, pëlqente një foto “hot” të modeles 27 vjecare Natalia Garibotto. Paskësaj, Vatikani i kërkoi shpjegime Instagramit se si ka mundësi që llogaria e Papës kishte bërë “like” në foton e modeles braziliane, duke përjashtuar mundësinë që ai “like” vinte nga Selia e Shenjtë.

 

Luana dhe Marina Vjollca në ‘luftë’ me mamanë për Krishtlindje

“Lufta” e përhershme e Luana dhe Marina Vjollcës mbrëmjen e djeshme kaloi në një nivel tjetër. Po flasim për diskutimin që motrat bëjnë mes tyre, se cilën do më shumë mamaja e tyre, Maria dhe kësaj radhe “beteja” u zhvillua në Instagram, me video e foto.

Vajzat e familjes Vjollca dhe e ëma na uruan Krishtlindjen mbrëmë me këtë kartolinë të bukur, edhe pse me mungesa.

Ndërkohë në videot e Luanës në story, mund të shihen prapaskenat e fotos, ku moderatorja e “Shiko Kush Luan”, i kërkon mamasë t’i thotë që e do më shumë se Marina. Gjë që kjo e fundit e kundërshton.

Më pas Luana dhe Marina kanë shkuar në postimin e mësipërm, ku në fakt shihen dy komente nga Maria Vjollca, njëra që thotë se do më shumë Luanën, tjetra që do më shumë Marinën. Motrat sigurisht që akuzojnë njëra-tjetrën se i kanë shkruar vetë komentet.

Deri sa të zgjidhet kjo punë, gëzuar festat familja!

 

Krishtlindje e ditëlindje, personazhet shqiptar që sot festojnë dyfish

Sot festohet vigjilja e Krishtlindjeve dhe kjo është atmosfera më e bukur e vitit. Por disa të tjerë kanë më shumë arsye për të festuar. Dhurata Dora, Albi Nako dhe Dani i Jonida Maliqit festojnë ditëlindjet gjatë kësaj periudhe kaq të bukur.

Dhurata Dora mbushi sot 28 vjeç dhe dhurata më e bukur që mund të merrte ishte suksesi i këngës së saj “Harrom”, që ka arritur 1 milion shikime.
“Ditëlindja nuk mund të më gjente më mirë se kaq. 1 milion gati me ‘Harrom’, një nga këngët e mia më të dashura. Faleminderit për të gjithë suportin e pakushtëzuar. Nuk do ju lë asnjëherë poshtë dhe do punoj gjithmonë fort. Faleminderit”, shprehet Dhurata.

Koreografi Albi Nako gjithashtu ka lindur më 24 dhjetor dhe sot feston ditëlindjen e Krishtlindjet.

Si sot 9 vite më parë, Jonida Maliqi u bë nënë me ardhjen në jetë të Danit. Këngëtarja ka postuar një foto nga pema, ku në të ka vendosur edhe vogëlushit dhe shprehet: “Ti je dhurata me cmuar qe me bekoi Zoti, nuk e ke idene se sa te dua dhe se pa ty ekzistenca ime do te ishte e kote. Qe kur u bere pjese e jetes sime ndjej me fort lumturine, friken, dashurine e dhimbjen. Jeta ime me kalon para syve si nje film me metrazh te shkurter per cdo vit te ditelindjes tende. Te dua drita e syve te mi!”

Ingrit Gjoni, këngëtarja që prej vitesh vazhdon të na sjellë hite feston sot ditëlindjen dhe gjithashtu Krishtlindjet.

Gjithashtu aktorja Arta Muçaj e njohur për rolin e “Didit” në serialin “Njerëz dhe fate” feston sot ditëlindjen.

Ditën e sotme në vigjilje të Krishtlindjeve edhe blogerja Marigona e njohur si Ninna solli në jetë princeshën e saj Andrra.

Jeni kuriozë ta shihni Taynën të dehur, të mërzitur dhe pa makeup? Ja ku i keni të gjitha!

Këtë fundvit një sfidë argëtuese po qarkullon në Instagram. “Show me a picture of” është trendi që po e shohim në shumë llogari këto ditë. Ajo konsiston në publikimin e një fotoje që të kërkohet nga ndjekësit e tu në Instastory.

Si duket kjo lojë është përqafuar edhe nga personazhet publike që kanë vendosur të ndajnë me fansat e tyre fotot që ata kërkojnë, duke na treguar edhe momente për të cilat kemi qenë të gjithë kuriozë. Ndër to është edhe Tayna e cila na ka treguar mbrëmjen e djeshme shumë foto të cilat do kishim dashur t’i shihnim me kohë.

Sigurisht askush nuk e ka vënë në dyshim faktin se Tayna është një super yll, por ajo mbetet kaq e mirë edhe pa makeup. E pyetur nga fansat mbi një foto pa makeup ajo ka publikuar këtë:

Shpesh në intervista personazhet publike pyeten rreth historive të tyre kur janë dehur, por nuk kemi patur rastin t’i shohim në këto momente. Epo, reperja na e ka treguar mbrëmë një foto kur ka qenë e dehur dhe duke u kënaqur në maksimum në Zvicër.

Meqë po flisnim pak më lart për bukurinë, ja ku e keni Taynën në gjimnaz! Me flokë të zeza, me onde, të gjata dhe kaq seksi.

Dhe sigurisht, kurioziteti mbetet i madh përveç momenteve të lumtura dhe nën efektin e alkoolit, edhe për periudhat e vështira. Duke qenë se i shohim në ekran e rrjete sociale gjithnjë në super formë e të lumtur, personazhet publike, ashtu si të gjithë, kanë momentet e tyre të vështira kur nuk ndihen mirë.

Ja Tayna:

Në nder të Kobe dhe Gianna, Khloe Kardashian surprizon Vanessa Bryant për Krishtlindje

Khloe Kardashian u kujdes t’ja zbukuronte festat Vanessës, bashkëshortes së Kobe Bryant. Khloe i ka dërguar familjes së Vanessës një shtëpizë prej biskote.

Në çatinë e kësaj shtëpize shkruhet emri i Vanessës dhe tre vajzave ndërsa në krahun tjetër emrat e Kobe dhe Gianna, të cilët u ndanë nga jeta në janar të këtij viti pas një aksidenti me helikopter. Khloe u kujdes që me këtë dhuratë të sillte sadopak gëzim në familjen e Bryant, por edhe t’i bashkonte ata përmes kësaj shtëpize të ëmbël.

Vanessa publikoi disa video duke treguar surprizën e Khloes dhe gëzimin që patën fëmijët kur e panë.
“Shiko, ka të gjithë emrat tanë. Khloe faleminderit shumë, është kaq e bukur”- thotë Vanessa.

 

“A është i vërtetë Babagjyshi?”- Përgjigja më e bukur që duhet t’u jepni fëmijëve është…

“Santa Claus”, siç njihet tek ne Babagjyshi i Vitit të Ri, është gjithandej i pranishëm në këto ditë festash, por kjo gjë mund t’i bëjë konfuzë shumë fëmijë, raporton “Fatherly.com”. Duke parë kaq shumë Babagjyshë rreth e rrotull, lindi një pyetje: “Është i vërtetë Babagjyshi? Dhe nëse po, cili prej tyre është i vërteti?”

Asnjë prind, në fakt, nuk do që t’i gënjejë fëmijët, por natyrisht, asnjë nuk do që t’u prishë magjinë e festave dhe lumturinë. Megjithatë, në rastin e një të vërtete të tillë, shumë prindër mendojnë se fëmijëve u duhet thënë se Babagjyshi nuk ekziston, por në një mënyrë më të ëmbël.

Chantel R., një këshillues prindërish, ndërsa rekomandon çfarë duhet të bëni përpara një pyetjeje të tillë, këshillon se prindërit nuk ngurojnë t’ua hedhin poshtë fëmijëve mitin e Babagjyshit, me arsyen se “nuk duan t’i gënjejë ata.”

Po ju në cilin grup jeni? A do t’jua shpjegonit fëmijëve tuaj të vërtetën për ekzistencën e Babagjyshit?

Si mund ta keni një shpjegim të mirë që Babagjyshi është apo jo i vërtetë dhe cili është i vërteti? A ua humbet ky shpjegim magjinë e festave fëmijëve? Apo mund të jetë më mirë për ta?

Këtyre pyetjeve, më poshtë u vjen një përgjigje e ëmbël nga një nënë, e cila para disa vitesh i ka shkruar një letër (e botuar në “Neë York Times”), e cila kishte një përgjigje të përkryer për ekzistencën e Babagjyshit. Një pjesë e letrës së Martha Brockenbrough për të bijën është postuar më vonë në pothuaj çdo kohë festash.

“E dashur Lucy,

Faleminderit për letrën tënde. Ke bërë një pyetje mjaft të zgjuar: ‘A ekziston ti Santa?’

E di që përgjigjen e kësaj pyetjeje e ke kërkuar prej kohësh, ndërsa unë kam menduar gjithmonë si të të përgjigjem.

Përgjigja është “Jo”. Unë nuk ekzistoj. Nuk ekziston asnjë Santa.

Unë jam një person që kam ndihmuar për të gjetur dhuratat e tua të Krishtlindjeve. Po ashtu, kam nxituar për t’i vendosur ato poshtë pemës.

Të njëjtën gjë ka bërë edhe mami im për mua, por edhe nëna e saj për të. (Dhe, natyrisht, baballarët kanë ndihmuar gjithashtu).

E imagjinoj që këtë gjë do të bësh edhe ti një ditë me fëmijët e tu dhe e di që do të lumturohesh kur t’i shohësh ata të vrapojnë drejt pemës së Krishtlindjeve mëngjesin e festës për të hapur dhuratat.

Do të lumturohesh duke i parë ata të ulur poshtë asaj peme, me fytyrat e qeshura dhe të shkëlqyeshme nga dritat magjike të festës.

Ky moment është Babagjyshi i vërtetë.

Babagjyshi është më i madh se një njeri dhe puna e tij është shumë më e lodhshme se e secilit prej nesh. Ajo që do ai, është shumë e thjeshtë, por e jashtëzakonshme dhe e pakrahasueshme me asgjë tjetër në botë. Ai u mëson fëmijëve të besojnë në diçka që nuk mund ta shohin ose ta prekin.

 

Është një punë shumë e madhe, por edhe mjaft e rëndësishme njëkohësisht. Gjatë gjithë jetës sate do ta ndjesh nevojën për të besuar: tek vetja, tek miqtë, tek talenti yt dhe tek familja jote.

Po ashtu do të kesh nevojë të besosh në gjëra, të cilat nuk mund t’i mbash gjithmonë në duar. Dhe këtu e kam fjalën për dashurinë dhe fuqinë e saj të pashtershme për të të rrethuar në çdo fushë të jetës, madje edhe në momentet e errëta, edhe në acarin e ftohtë, ajo do të të ndriçojë dhe do të të ngrohtë.

Santa është mësues dhe unë jam një prej studenteve të tij. Tani edhe ti e mësove sekretin e vendosjes së dhuratave në këtë vigjilje Krishtlindjesh: ai ndihmon të gjithë njerëzit që duan t’i bëjnë të lumtur fëmijët e tyre.

Me shumë dashuri në zemër, njerëz si babi dhe unë, e kthejnë të qenit Santa në një lloj pune, e cila në fund shpërblehet vetëm me një dashuri të madhe.

Kështu pra, jo, Santa nuk ekziston. Santa është dashuri dhe magji dhe shpresoj, edhe lumturi. Unë jam në grupin e tij, por edhe ti po ashtu.

Të dua dhe do të të dua shumë!

Mami

Gëzuar festat të gjithë prindërve dhe fëmijëve. Tani, shkoni puthni fëmijët tuaj.“

Prej pak ditësh prindër për herë të parë, Sara tregon se si është Ledri si baba!

Ledri Vula dhe Sara Hoxha s’mund të ishin më të lumtur me jetën e tyre prindërore. Ndonëse kanë pak ditë që janë bërë prindër dyshja ndan shumë foto me Poem Blu, madje i kanë hapur të voglës edhe një llogari në Instagram.

Gjatë pritjes së ëmbël, prank-u i Sarës dhe kënga “Si baba” na lanë të mendojmë se Ledri do ishte një baba shembullor dhe shumë i dhënë pas së bijës.

Pasditen e sotme Sara ka ndarë me fansat në Instastory një fotot të adhurueshme të reperit dhe Poem Blu duke fjetur së bashku.

Por, vëmendje mori mbishkrimi i fotos.

Unë: Ledri mbaje pak sa të vishem.

Kthehem pas dy minutash:

E mirëkuptojmë nevojën e Ledrit për gjumë, por ahhh…kjo fytyra ëngjëllore e Poemës…

Ledri dhe Sara nuk kanë vonuar dhe kanë nisur shëtitjet, që tashmë janë më të bukura se kurrë me prezencën e të voglës së tyre.

Më shumë se një javë më parë ata morën në duar bekimin e tyre të parë. Sara solli në jetë vogëlushen që kaq shumë e kishin pritur, të cilën e pagëzuan me emrin Poem Blu.

Dyshja nuk na e kurseu në rrjete sociale portretin e të voglës, që u kthye menjëherë në bebushin më të komentuar në Shqipëri e Kosovë. Poem Blu duket të ketë një domethënie të madhe për Ledrin dhe Sarën, të cilët pagëzuan frytin e dashurisë së tyre të madhe.

 

Artistët e tjerë i dolën kundër, Anxhela Peristeri reagon për herë të parë pas fitores në “Festivalin e Këngës”

Anxhela Peristeri u shpall ditën e djeshme fituese e “Festivalit të 59-të të Këngës”. Artistja do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision” me këngën “Karma”, me tekst të Olti Currit dhe orkestrim të Kledi Bahitit. Pas fitores së Anxhelës pati kontestime nga disa artistë pjesëmarrës, të cilët nuk ishin dakord me vendimin e jurisë së festivalit.

E para që reagoi kundër fitores së Anxhelës ishte, Enxhi Nasufi, e cila edhe para disa kohësh u shpreh se ishte vetë Peristeri që i përhapi lajmet e rreme për fitore disa muaj më parë. Ndërkohë mbrëmjen e djeshme pas fitores së Anxhela Peristerit, Enxhi shkroi: “Gëzuar Baftjar! Një kuriozitet kisha unë. Kush është miza dhe kush bleta? Herë tjetër futini ndonjë kurs aktrimi kur merrni çmimin se s’di. Shihemi në festivale të tjera”.

Gjithashtu edhe Rosela Gjylbegu shprehu hapur pakënaqësitë e saj për festivalin.

Sakaq Anxhela ka reaguar ditën e sotme për herë të parë pas fitores. Ndërkohë që pritej të thoshte diçka për të gjithë ata që i dolën kundër, Peristeri ka zgjedhur t’i injorojë të gjitha fjalët e të mos flasë për askënd tjetër, përveç atyre që e kanë ndihmuar në këtë rrugëtim.

“Ju falenderoj te gjitheve per mbeshtetjen tuaj! Mbreme u finalizua nje tjeter rrugetiim per mua dhe shume tjera me presin.Kam marre kaq shume dashuri nga ju kte periudhe dhe do mundohem t’ua shperblej me se miri!Falenderimet jane te shumta por mbi te gjitha dua te falenderoj artistet qe me mbeshteten dhe besuan tek une dhe kenga ime.Lumturia ime eshte shume e madhe sonte dhe rastis qe jemi dhe ne prag Krishtlindjesh keshtu qe uroj te jeni te gjithe te lumtur ne familjet tuaja! Jemi duke kaluar nje periudhe shume te veshtire qe po e perballojme me force dhe kurajo keshtu qe shpresoj qe ky festival tju kete sjelle harmoni dhe tju kete larguar sado pak nga realiteti i hidhur. Pergezoj organizatoret e festivalit Z. @martin_leka Z. @sokol_marsi dhe regjizorin @palikuke , te gjithe te tjeret qe punuan mbas kuintave dhe @klodianqafoku sidomosdhe gjithashtu dua te bej nje falenderim te vecante per @kledibahiti dhe @olticurri pa te cilet sdo ishte kjo kenge, @esdalin_gorani dhe trupen e tij per koreografine e mrekullueshme, @jonipeci_store per imazhin tim dhe @lorel_makeupartist per make-up dhe floket e mia.Dhe embelsiren per ne fund. Dua te falenderoj pa mase jurine e festivalit qe e shpalli kengen time fituese te ketij edicioni te 59 dhe na dhane mundesine per te perfaqesuar Shqiperine ne Eurovizion! Ishte nje festival i jashtezakonshem qe me dha nje lumturi te jashtezakonshme! Shendet dhe dashuri per te gjithe!”, ka shkruar Anxhela.

Me videot më emocionuese nga lindja e djalit, reperi shqiptar paralajmëron projektin më të veçantë të karrierës

Ky vit nisi me bekime për reperin Skerdi dhe bashkëshorten e tij, Vesa. Dyshja e njohur u bënë prindër për herë të parë me një djalë, të cilit i vendosën emrin Roi. Tashmë ai është personi më i rëndësishëm në jetën e tyre dhe këtë gjë, Skerdi ka vendosur ta dëshmojë edhe me një këngë. Reperi ka zbuluar ditën e sotme se shumë shpejt do të vijë me një projekt muzikor dedikuar djalit dhe bashkëshortes së tij.

Këtë këngë duket se ai do ta shoqërojë edhe me momentin më të bukur të jetës së tyre, lindjen e Roit. Skerdi ka postuar në Instagram një pjesë të shkurtër nga kënga dhe video, të cilat janë realizuar para dhe pas lindjes së vogëlushit. Këto çaste janë mjaft emocionuese dhe ai ka vendosur t’i ndajë për herë të parë me fansat e tij. Dhe këngën ka menduar ta sjellë në një ditë shumë të rëndësishme, për ditëlindjen e të birit.

“Ky projekt i dedikohet djalit tim Roit dhe gruas sime Veses. Nje emocion i forte mes vargjesh me kaplon sa here degjoj kete kenge te cilen e krijova pak nga pak teksa shihja djalin tim duke u rritur. Sot jam mirenjohes ndaj Zotit per kete bekim qe m’ka dhene dhe ne njevjetorin e engjellit tim, kjo do jete dhurate nga shpirti i nje babai… #comingsoon“, ka shkruar reperi përkrah videos.

 

Dhurata Dora mori urimin më të bukur për 28-vjetorin nga Poem Blu dhe mami Sara

Dhurata Dora festoi ditën e sotme 28-vjetorin e lindjes. Ajo mori qindra urime nga miq e fansa të saj, por më i veçanti është ai i mikes së saj më të mirë, Sara Hoxha.

Kjo e fundit ka postuar në rrjete sociale një foto të vogëlushes Poem Blu dhe i ka bërë një dedikim shumë speciale Dhuratës. Sara duket se i ka vendosur të voglës një pampers që vetë Dhurata ka shkruar për Poem Blu, para se ajo të vinte në jetë. Gjatë festës së baby shoëer-it, Sara ju dha gjithë mikeve të saj nga një pampers dhe ato lanë nga një shënim për vogëlushen.

Përkrah fotos së Poem Blu, Sara ka shkruar këto fjalë për Dhuratën: “Në ditën tënde speciale ne veshëm pampersin tënde teze. Gëzuar ditëlindjen, të duam shumë”.

Sara ka treguar se e vogla e saj ka krijuar një lidhje të ngushtë me Dhuratën, që tani edhe pse nuk është njohur ende me të. Ajo postoi në rrjete sociale një foto, në të cilën Poem shihej duke fjetur dhe tregoi se ajo e bën gjumin më të mirë kur i këndon Dhurata.

“Poem Blu fle më mirë kur Dhurata Dora këndon për të”- shkroi Sara krahas fotos ku e bija shfaqej duke fjetur.

Prej muajsh flitet rreth konfliktit “Tayna-Dafina”, reperja reagon për herë të parë!

Po sikur t’ju themi se gjërat mes Taynës dhe Dafinës nuk janë fiks ashtu siç kemi menduar? Thumba, diss-e, shoqëri e prishur, e shumë gjëra të tjera… Si fillim le të hedhim një vështrim në gjithë atë që ka ndodhur!

Prej dy muajsh tashmë dy artistet kanë pushtuar mediat me lajmet mbi marrëdhënien e tyre, e cila supozohet se ka marrë fund. Në rrjete sociale nuk kanë munguar statuset e dyshimta thumbat e shumtë e diss-et që i kanë dhënë fund njëherë e mirë shoqërisë së tyre.

Risjellim në vëmendje se zërat për prishjen e raportit mes tyre nisën që në muajin korrik, pasi u vu re se dy këngëtaret nuk e mbështesnin më njëra-tjetrën për projektet e reja. Ndryshe nga sa kishin bërë më parë, prej kohësh ato qëndronin në heshtje kur bëhej fjalë për suportin ndaj njëra-tjetrës.

E gjitha mori shumë zë kur Tayna ishte e ftuar në emisionin e Meriton Mjekiqit “Gjoni Black”, ku siç e do zakoni i këtij emisioni, ka bërë edhe një freestyle. Dhe të gjithë fansat mendojnë se ai është “diss” për Dafinën dhe kundërpërgjigje ndaj këngës së saj “Zili zili”.

Ndërkohë, Dafina bëri bujë me “Zili zili” që duket se është një “diss”, por nuk ka asgjë konkrete se me kë. Në vargje ajo thotë:

Inatin mrena nshpirt e kini
Smun dashni me dhon
Kur n’zemer tane ki veq zili, zili

Silly silly
You actin crazy cuz you made a milly
I kom n’bank ëuz the dealy
Ju Skeni pa real real hustler

Asnjëra prej tyre nuk ka reaguar publikisht deri tani për temën. Burime ekskluzive bëjnë me dije për “iconstyle.al” se  Tayna e ftuar në një emision televiziv, episod i regjistruar që do transmetohet së shpejti, e pyetur për Dafinën ka thënë se është artiste shumë e mirë.

Nuk mund të themi me siguri çfarë ka ndodhur por respekti mbetet ende.

Tayna dhe Dafina shfaqën jo pak kimi në bashkëpunimin e tyre të titulluar “Bye bye” që është edhe bashkëpunimi mes dy femrave shqiptare me më shumë klikime.

 

Loredana di të jetë edhe gocë për shtëpi dhe me veprimin e fundit na surprizoi të gjithëve!

Loredana është jo vetëm reperja por edhe ndër artistet shqiptare më të suksesshme, duke korrur suksese edhe në tregun ndërkombëtar. Për shkak të rrymës së muzikës, Lori ka krijuar te publiku figurën e një vajze rebele, mistrece, të pabindur. Do e tepronim nëse do e quanim “tomboy”?

Gjithsesi, ajo na ka surprizuar të gjithëve mbrëmjen e djeshme duke postuar një foto duke gatuar. Emmm, prit! Jo thjesht duke gatuar, por duke tërhollur. Nuk e dimë se çfarë po përgatit reperja, por ja që ajo di të jetë edhe amvisë e “gocë për shtëpi” shembullore.

Në këtë rast, do vlente shprehja “Loredana i bën të gjitha!” Ajo po e mbyll 2020 në mënyrën më të mirë të mundshme. Pak ditë më parë, reperja publikoi albumin e saj “Medusa” që po korr shumë sukses dhe është pritur goxha mirë nga fansat.

 

Nga fotoja me Anwar në shtrat tek selfie me Gigin: Dua ndan momentet më të veçanta me fansat!

E dimë të gjithë tashmë që Hadidët s’mund të gjenin nuse më të mirë se Dua jonë dhe vetë ata e kanë kuptuar këtë gjë. Nga Mohamed te Yolanda e sigurisht Gigi e Bella, të gjithë kanë treguar se këngëtarja me origjinë shqiptare ua ka vjedhur zemrën.

Nuk mungojnë postimet e shpeshta në rrjetet sociale së bashku, duke u kthyer në model për marrëdhënien që kanë ndërtuar. Megjithatë, duket se Dua është pak fare më e lidhur me Gigin, me të cilën ka patur miqësi para lidhjes me Anwar.

Pa i shpëtuar trendit të këtyre ditëve, “Show me a picture of”, Dua iu është përgjigjur fansave të cilët i kanë kërkuar një foto me modelen, duke publikuar këtë super selfie.

Sakaq, ajo na ka ëmbëlsuar edhe me një foto plot dashuri me Anwar:

Nuk kanë kaluar shumë vite nga koncerti i parë i këngëtare, por sukseset e saj kanë krijuar idenë se ka një jetë në muzikë. Për të gjithë nostalgjikët, kjo është fotoja e koncertit të saj të parë në Londër.

E sigurisht siç ka treguar artistja me famë botërore, nuk do ishte këtu ku është pa mbështetjen e vendit të saj. Fansat i kanë kërkuar një foto të sajën në Kosovë dhe ajo ka zgjedhur foton e koncertit të parë, krah Dukagjinit, babait të saj.

Dhe qershia mbi tortë një foto e Duas bebe:

Ndryshe nga sa u raportua, Dua ka udhëtuar drejt SHBA dhe e ka kaluar mbrëmjen e djeshme me partnerin e saj, Anwar.

Chrissy Teigen e përlotur nuk dëshiron të mbes më shtatzanë pas abortit

Para disa kohësh Chrissy Teigen dhe bashkëshorti i saj, John Legend, humbën fëmijën e tyre të tretë, Jack. Një ngjarje e trishtë për çiftin dhe mesa duket modelja 35-vjecare ende po mundohet ta kalojë këtë situatë të vështirë.

Së fundmi ajo ka pubikuar një foto në llogarinë e saj zyrtare në Instagram, ku ka rrëfyer në mënyrë te sinqertë se ka vendosur të mos mbetetet më shtatzënë

‘’Kjo jam unë dhe trupi im. Edhe pse nuk jam shtatzënë, çdo dalje në pasqyrë më kujton se çfarë mund të kisha qenë. Dhe unë nuk kam asnjë ide pse e kam barkun të fryrë, sinqerisht është shumë e mërzitshme. Më pëlqen shumë të jem shtatzënë dhe ndihem e trishtuar që nuk do të jem kurrë më. Por jam me fat që kam 2 fëmijë të mrekullueshëm që po transformohen në njerëz të rritur çdo ditë e më shumë’’– ka thënë ndër të tjera modelja.

Kujtojmë se pak kohë më parë, ajo ndau me ndjekësit vendimin për të bërë një tatuazh ne kyçin e dores, me emrin e dajlit të saj, një menyrë kjo për të mbajtur gjallë kujtimin e tij.

 

 

Familja Mbretërore shqiptare zbulon portretin e trashëgimtares së sapo lindur

U desh të realizohej kartolina e Krishtlindjeve, që Princ Leka dhe e shoqja, Elia Zaharia të tregonin portretin e vogëlushes së tyre, Geraldinë, e cila mban emrin e stërgjyshes së saj. Geraldina erdhi në jetë në 22 tetor, dhe prindërit e saj vendosën vetëm tani t`ia prezantojmë publikut të gjerë.

Në fotot e postuara në rrjetet sociale, ajo shihet e mbështetur tek të dy, në një poze tepër klasike, që të kujton portretet e dikurshme familjare.

Fotoja erdhi bashkë me një urim. “ Të dashur miq e dashamirës! Familja jonë ju uron nga zemra Gëzuar Krishtlindjen! Qofshi kurdoherë të bekuar! Me shumë emocion këtë vit, kjo festë e ngrohtë na gjen të plotësuar me ëngjëllin tonë të vogël! Ky vit na solli dhuratën më të bukur në jetë. Urojmë që secili prej jush, paçkah këtyre kohërave kaq sfiduese, të realizojë ëndrat dhe të gjejë lumturi e harmoni! Nga zemra, ne të tre”, thuhej aty.

Modelja e famshme ndahet nga jeta në mënyrë të papritur, familja jep lajmin

Stella Tennant, modelja ikonë britanike e famshme për bukurinë prej statuje dhe stilin e saj të paimitueshëm personal, ka ndërruar jetë në moshën 50 vjeçare. Pak pasi festoi dekadën e pestë të jetës, ylli i pasarelave u nda papritur nga jeta duke trishtuar familjarë, miq e fansa.

Lajmi për vdekjen e parakohshme të Tennant u konfirmua më herët sot në një deklaratë të lëshuar nga familja e saj – përfshirë burrin e saj, fotograf francez David Lasnet dhe katër fëmijët e saj, Marcel, Cecily, Jasmine dhe Iris – të cilët kërkuan që të respektohet privatësia e tyre . “Me trishtim të madh ne shpallim vdekjen e papritur të Stella Tennant më 22 dhjetor 2020. Stella ishte një grua e mrekullueshme dhe një frymëzim për të gjithë ne. Ajo do të na mungojë shumë. Vendosja për një shërbim përkujtimor do të shpallen në një datë të mëvonshme”; shkruhet ne postim

Tennant lindi në 1970 dhe ishte fëmija më i vogël i Tobias Tennant dhe gruaja e tij Zonja Emma – vajza e Dukës së 11-të të Devonshire dhe gruaja e tij Deborah, më e reja nga motrat e famshme të shoqërisë së lartë Mitford. Pavarësisht prejardhjes së saj aristokratike, edukata e Tennant ishte vendosmërisht më me këmbë në tokë; ajo u rrit në një fermë delesh 1,500 hektarë në Kufijtë Skocezë. Ishte një rajon për të cilin ajo vazhdoi të ndihej e lidhur gjatë karrierës së saj të modelimit.

Leonardo DiCaprio gjen dashurinë e jetës te modelja 20 vite më e vogël

Ai është një nga aktorët më të suksesshëm në Hollywood dhe më tërheqëse, si edhe ka qenë i lidhur me disa nga gratë më të bukura në botë. Por Leonardo DiCaprio e ka gjetur ‘vajzën e ëndrrave‘ tek Camila Morrone.

‘Ata janë shumë të dashuruar. Camila është vajza që ai gjithmonë ka ëndërruar. Ajo është e re, e ëmbël, e thjeshtë. Ka marrëdhënie të mira me familjen e tij, gjithashtu edhe Leonardo DiCaprio shkon shumë mirë familjarët e saj’- tha një burim për ET Online.

Çifti janë në lidhje që nga viti 2017, por janë afruar veçanërisht me njëri-tjetrin gjatë periudhës së karantinës. Ndërsa ata e kanë mbajtur romancën e tyre shumë private, raportohet se Camila Morrone e ka kthyer yllin e Hollywood ‘në një djalë për shtëpi’.

“Ai zakonisht është shumë i pavarur, kalon shumë kohë me miqtë, por për shkak të izolimit, kryesisht ka kaluar kohë me Camila. Leonardo DiCaprios i pëlqen të jetë me të,”– tha një burim për People në qershor.

Dyshja, që kanë një diferencë prej 20 vitesh me njëri-tjetrin, janë shfaqur vetëm një herë si bashku në një event çmimesh. Camila ishte pranë aktorit në Academy Aëards 2020, ku filmi i tij “Once Upon A Time … in Hollywood” ishte nominuar në një sërë kategorish, përfshirë “Aktorin më të Mirë” për Leonardo DiCaprion.

 

Vajza e Gjyste Vulajt publikon fotot gjysmë e zhveshur, cmend rrjetin

Fotot hot të vajzës së Gjyste Vulaj të publikuara së fundmi në rrjete sociale, po i lënë të gjithë pa fjalë. Rosana Vulaj ndau me ndjekësit në llogarinë e saj në Instagram dy foto, ku shfaqej mjaft sensuale dhe provokuese.

Bukuroshja seksi kishte veshur një minifund të kuq, ndërsa në pjesën e sipërme kishte një palë reçipeta po ashtu të kuqe, por në formën e duarve, duke ia mbuluar shumë pak gjoksin.

Me flokë të lëshuara dhe me gjoksin në plan të parë, Rosana mbante edhe një kapuç si të babagjyshit në kokë, duke i shtuar veshjes një ndër elementët festivë. Ndër të tjera, teksa pozonte para kamerës, vihej re edhe barku i saj i sheshtë.

Ndërkohë, Gjyste Vulaj është një ndër këngëtaret shqiptare që ka ‘goditur’ me veshjet e saj provokuese.

Dolin në skenë nudo? Këngëtarja reagon ndaj ndjekësve që e shanë dhe sqaron të vërtetën

Prej dy ditësh, në rrjet po qarkullon me shpejtësi një foto e këngëtares Xhesika Polo. E realizuar gjatë performancës së saj në natën e dytë të “Festivalit të 59-të të Këngës”, në të dukej sikur pjesët intime të Polos ishin ekspozuar më shumë se ç’duhej.

Këngëtarja kishte zgjedhur një veshje ku mbizotëronte tyli në ngjyrë mishi, teksa në disa pjesë kishte detaje të qendisura në ngjyrë të bardhë. Sapo ka parë ç’po ndodh në rrjet, Xhesika ka reaguar menjëherë në llogarinë e saj në Instagram.

Polo e ripublikoi foton që qarkulloi në rrjet bashkangjitur me foton që ajo vetë ka publikuar me të njëjtën veshje, teksa krahas saj shkroi:

“Kjo në të majtë ishte veshja ime natën e dytë të ‘Festivalit të 59-të’ në RTSH! Kjo fotoja në të djathtë është një foto që po qarkullon në rrjet këto dy ditë me komente të tmerrshme e mllef e vrer!

Unë sot u hasa me të dhe jam e shokuar! Nuk dua të zgjatem shumë, ama dy fjalë do i them…Më vjen keq për mendjen e sëmurë që tregon ajo foto e bërë në atë mënyrë, që ndjesia e vetme që morën nga kënga ime ishte të shkrepnin me vrap këtë foto dashakeqe që të ndiheshin pak më mirë për veten.

Veshja ime nuk është transparente dhe kjo shihet qartë në foton me cilësi! Kushdo që ka njollosur imazhin tim do të përballet me instancat përkatëse, sepse nuk është normale të lëndoni njerëzit dhe të flini rehat!

S’e di si ju zë gjumi. Unë gjithsesi do fle shumë e qetë sot, pasi kam bërë një këngë shpirti që e kanë vlerësuar dhe e kanë dashur mijëra njerëz dhe për mua kjo ka rëndësi!”

Janë në luftë për divorcin, por Angelina dhe Brad Pitt do kalojnë bashkë Krishtlindjet

Brad Pitt do të festojë Krishtlindjet bashkë me fëmijët dhe ish-bashkëshorten e tij, Angelina Jolie, sipas “Us Weekly”.

“Ata mund ta kalojnë natën me të në prag të Krishtlindjes,” tha një burim.

Më parë, Pitt dhe ish-gruaja e tij Angelina Jolie kishin diskutuar për të festuar pushimet së bashku si një familje në fillim të këtij viti, por planet duket se kanë ndryshuar që atëherë. Të dy aktualisht janë të përfshirë në “një betejë” mbi kujdestarinë për fëmijët e tyre.

“Brad dhe Angelina janë njësoj përgjegjës për dramën pa mbarim,”- shton burimi. “Fëmijët e tyre po kalojnë një periudhë tejet të vështirë.”

Jolie duket se ka pasur disa vështirësi pasi pandemia e Covid-19 e ka privuar nga shumë aktivitete në mbarë globin.

“Ajo ka dashur të bëjë punë humanitare përtej Shteteve të Bashkuara por ka nevojë për leje nga Brad për të marrë fëmijët me vete,” tha burimi.

Brad Pitt dhe modelja, Nicole Poturalski, i dhanë fund lidhjes së tyre në tetor, vetëm pak muaj pasi e kishin bërë publike. Sipas burimeve të “Page Six” marrëdhënia mes dyshes nuk ka qenë shumë serioze dhe është mësuar se ndarja ka ndodhur pak kohë më parë. Pitt duket se e ka harruar shpejt marrëdhënien që ka pasur me Poturalskin, sepse e ka ditur që në fillim se gjërat mes tyre nuk do të përfundonin mirë.

 

 

Anxhela Peristeri kritikohet dhe shahet nga kolegët e festivalit, fitore e pamerituar

Pas përfundimit të natës finale të “Festivalit të Këngës”, ku Anxhela Peristeri u shpall fituese e vendit të parë, disa artistë konkurrentë të këtij edicioni nuk kanë rënë dakord me çmimet e para.

Rosela Gjylbegu, e cila u prezantua me “Vashëzo”, postoi një foto të shkrimtarit të ndjerë Dritëro Agolli shoqëruar me dy vargje nga poezia e tij “Në vendin tim e në vendin tënd”: “Në vendin tim e në vendin tënd/ Një i çmendur, një vend e çmend”.

Përpos kësaj, ajo ka pëlqyer edhe një koment ku shkruhet se është padrejtësi që kënga e saj nuk u vlerësua.

Klinti Çollaku, i cili nuk kaloi në natën finale, tha: “Nuk mund të rri dot pa e shprehur zhgënjimin e dyfishtë kur pashë çmimet, e më vjen keq nuk është personale! Por është për të qeshur sinqerisht, jo me këngën fituese, por me çmimin e dytë dhe të tretë. Ky është mendimi im i sinqertë. Më vjen keq për jurinë që kanë shitur veten për të dhënë ato dy çmime. Uroj t’i njohë publiku ato këngët.”

Vendi i dytë iu dha Sardi Strugajt për këngën “Ka me t’ba me kajt”, ndërsa vendi i tretë iu dha këngëtares Festina Mejzini me “Kush je ti dashuri”,

Enxhi Nasufi ironizoi Anxhela Peristerin. “Kësaj i thonë me rrejt veten me presh! Realisht nuk e di kënaqësinë dhe energjinë e një çmimi të cilin e di që do e fitosh që pa nisur gjë! Ku u zhduk emocioni i të kënduarit, emocioni i të priturit! Dhe më besoni që e kam me fenomenin i cili po bëhet dhe më i shëmtuar dita-ditës. Kjo gjëja nuk ka të bëjë me mua si artiste, por me të gjithë,” tha ajo ndër të tjera.

Në një tjetër postim, ajo shkruan, “Gëzuar Baftjar! Një kuriozitet kisha unë. Kush ishte miza dhe kush bleta? Herë tjetër futini ndonjë kurs aktrimi kur merrni çmimin se s’di.” Ajo i referohet një postimi të Anxhela Peristerit të bërë fill pas deklaratës së Enxhit për zërat që shpallën Anxhela Peristerin fituese, pa filluar festivali. Sipas Enxhit, ishte Anxhela ajo që “e shpërndau emrin lart e poshtë”. Pas kësaj, Anxhela reagoi me “Sado që bleta t’i shpjegojë mizës se lulja është më e mirë se m*ti, miza nuk do ta kuptojë”.

Xhesika Polo nuk ka reaguar në mënyrë të drejtpërdrejtë, por ka rënë dakord me Klinti Çollakun.

Në fund të nëntorit, qarkulluan zëra se Anxhela do të ishte fituese e “Festivalit të Këngës”, të cilat këngëtarja i mohoi. Në lidhje me kundërshtimet e fundit, ajo nuk ka reaguar.

Elita Rudi publikon të gjitha fotot që ne kemi turp ti publikojmë

Ju ka ndodhur ndonjëherë të qani dhe të fotografoni veten? Keni guxuar ta fotografoni veten edhe kur nuk keni pasur pikën e ‘makeup-it’ në fytyrë? Nëse po përpiqeni të gjeni përgjigjen e këtyre pyetjeve, ne ju tregojmë se të paktën Elita Rudi i ka bërë të gjitha këto. Madje moderatorja as nuk ka hezituar t’i ndajë me ndjekësit.

Elita nuk e ka kursyer as foton e pashaportës, të cilën të gjithë kujdesemi ta fshehim mirë. Me këto momente të mira apo më pak të mira, Elita Rudi sapo i vërtetoi të gjithëve se është një vajzë pa komplekse.

Vipat shqiptar e kanë kthyer në trend, por a është e rrezikshme tu hapësh fëmijëve Instagram?

Ndryshe nga njerëzit që zgjedhin të mos publikojnë foto të fëmijëve në rrjete sociale, të tjerët zgjedhin të veprojnë ndryshe, madje edhe të krijojnë një llogari personale për fëmijët në Instagram. Kujtojmë këtu disa nga personazhet e njohur shqiptarë, fëmijët e të cilëve kanë një llogari në Instagram: Hana – vajza e Mozzik dhe Loredanës, Jon Markov – djali i Adelina Tahirit, Roan – djali i Majkut dhe Majlinda Zekës, Fernando – djali i Çiljetës, Kaia – vajza e dytë e aktores Teuta Krasniqi, Ella Faria – vajza e Emina Cunmulajt, Kaimana – vajza e Linda Halimit, Tian – djali i Tunës dhe Patris Berishës. Së fundmi, edhe vajza e Ledri Vulës dhe Sara Hoxhës, Poem Blu, ka një llogari.

Por a duhet që prindërit të krijojnë llogari në Instagram për fëmijët e tyre? Le ta shtrohim çështjen në një këndvështrim pro dhe kundër.

Përfitimet

  1. Përdorimi për përfitime: Shumë prindër krijojnë llogari për fëmijët në Instagram, në mënyrë që të mund ta përdorin atë për të promovuar produkte, dyqane dhe shërbime për fëmijët, kundrejt pagesës/kleringut. Me fjalë të tjera, këta prindër mund të bëhen blogerë/influencues përmes faqeve të fëmijëv.
  2. Një album fotografik virtual: Instagram është një platformë e mirë për ndarjen e fotove dhe videove të fëmijëve dhe jo vetëm. Prindërit mund ta përdorin llogarinë si një formë për të dokumentuar kujtimet.
  3. Është gjithmonë dikush që vëzhgon: Disa prindër i dinë rreziqet e ndarjes së fotove të fëmijës në internet, por mendojnë se nëse ata janë duke u vëzhguar vazhdimisht, pse të mos jenë ata që të postojnë fëmijët e tyre. Të paktën, kanë në kontroll përmbajtjen.

Rreziqet

  1. Krahasimi: Është e lehtë që prindërit të kenë pasiguri. Duke postuar foto nëpër rrjete sociale, është shumë e thjeshtë që të vendosen në një presion për të qenë në të njëjtin hap me prindërit e tjerë. Mund të ndihen sikur nuk po bëjnë sa duhet.
  2. Privatësia: Disa njerëz argumentojnë se prindërit nuk e kanë të drejtën të postojnë fotot e fëmijëve në internet pa pëlqimin e tyre. Disa prindër mendojnë se fëmijët duhet të kenë të drejtë të thonë po ose jo para se jeta e tyre të dokumentohet në internet. Kjo vlen më shumë për rastet kur prindërit janë të njohur. Ekzistojnë gjasat që fëmijët e VIP-ave të mos duan më vonë të jenë njerëz publikë. Po kështu rreziku i internetit dihet: është e lehtë të ekspozosh fëmijët ndaj ngacmuesve dhe pedofilëve.
  3. Pëlqimet dhe komentet: Disa prindër ndihen keq kur fëmijët e tyre nuk marrin vëmendjen që ata mendojnë se duhet të marrin. Por, më e keqja, janë komentet negative. Po, ka njerëz që mund të shkojnë kaq larg: Të komentojnë negativisht një fëmijë.

Përmbledhje

Zgjedhja nëse fëmija juaj duhet të ketë një llogari personale në Instagram varet vetëm nga ju. Merrni parasysh të gjitha arsyet pro dhe kundër përpara se të merrni një vendim. Mos harroni – ajo që postohet në internet, mund të qëndrojë aty përgjithmonë./ REVISTA ANABEL

Anxhela Peristeri fituesja që do përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur nata finale e Festivalit të 59-të të Këngës në RTSH, ku fillimisht u prezantuan 26 këngë për t’u reduktuar më pas në 25 për shkak të tërheqjes së Manjola Nallbanit.

Pas 3 netëve spektakël, juria e festivalit ka shpallur më në fund edhe fituesin e këtij edicioni. Me një shumicë votash nga juria, fituese është shpallur Anxhela Peristeri me këngën “Karma”. Jo vetëm jurinë, por “Karma” fitoi edhe simpatinë e publikut duke numëruar një shumë të konsiderueshme klikimesh në Youtube.

Kënga fituese do të përfaqësojë Shqipërinë në Roterdam, majin e ardhshëm.

Ledri dhe Sara bëjnë xhiron e parë me karrocë me vajzën e sapo lindur

Një javë më parë Ledri Vula dhe partnerja e tij, Sara Hoxha, u bënë prindër për herë të parë, kur erdhi në jetën vajza e tyre, për të cilin çfti zgjodhi emrin e bukur, Poem Blu.

Gjatë këtyre ditëve, vajza ka qenë në qendër të mediave rozë, ndërsa babi Ledri dhe mami Sara nuk i kanë kursyer dedikimet në rrjetet sociale, me këtë të fundit që e ka quajtur si “dhurata më e bukur që ka marrë”.

Ndërkohë duket se ata kanë nisur xhirot e para me vajzën, rast që Sara e ka shfrytëzuar për të publikuar foton e parë familjare në Instagram,. Me Ledrin shumë rë qeshur dhe të lumtur, portreti i tyre i parë është ky:

Tani presim edhe një moment të Ledrit duke ndërruar pelenat dhe mendojmë se jemi mirë deri vitin tjetër.

 

Bujar Qamili në gjendje të rëndë shëndetësore pas u infektua, shtrohet në spital

Këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore, Bujar Qamili, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore për shkak të Covid-19.

Artisti shkodran mësohet se po merr trajtim në Spitalin Infektiv në Tiranë. Sipas “Newsbomb” gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar ditët e fundit, ndërsa ndodhet nën kujdesin e mjekëve dhe infermierëve të spitalit. Aktualisht këngëtari raportohet në terapi intensive.

Princi William dhe Kate akuzohen se thyen rregullat anti-Covid 19 edhe pse janë mbretërorë

Princi William dhe Kate Middleton po akuzon për thyerje të rregullave anti-covid. Çifti së bashku me fëmijët e tyre, princin George, princin Louis dhe princeshën Charlotte kanë dalë për një shëtitje në pyll, por kanë takuar xhaxhain e princit Ëilliam, bashkëshorten e tij Sophie dhe fëmijët e tyre. Ata formuan një grup prej 9 vetash duke thyer kështu rregullat pasi grumbullimet janë të ndaluara.

Fotoja ku anëtarët e familjes mbretërore shihen duke ecur në pyll po bën xhiron e rrjetit dhe britanikët po i sulmojnë me statuse Ëilliam e Kate për thyerjen e rregullave. Ja pra, jo vetëm Rita Ora, por edhe mbretërorët bëjnë gabime!

Madonna tregon pa pikë kompleksi shenjat e saj në trup para gjithë botës

Të jesh 62 vjeç mund të jetë më e thjesht sesa mendoni dhe këtë energji speciale na e transmetuan fotot e fundit të Madonnës. Këngëtarja ka publikuar disa selfie ku shfaqet në formë të shkëlqyer fizike.

Dukshëm në foto, vihen re muskujt e ikonës së muzikës, por nuk ka munguar dhe detaji i shenjës së operacionit të fundit që ajo ka realizuar. Me po të njëjtën delikatesë ajo as nuk është munduar të fshehë shenjat nga trajtimi me kupa në këmbë.

Madonna ka qenë për vite me radhë një ikonë mode, muzike, por edhe frymëzim për çdo vajzë dhe zonj

Si dukej Dafina Zeqiri 8 vite më parë? Yllka Kuqi tregon foton e këngëtares

Me siguri kjo pamje e 8 viteve më parë e Dafina Zeqirit ju ka munguar. Ajo që është bërë nostalgjike ka qenë Yllka Kuqi e cila ka publikuar një moment me miken e saj të shumë viteve më parë. Detaji i parë që të bie në sy është ‘look-u’ i këngëtares, e cila ka eksperimentuar jo pak herë me pamjen e saj.

Nga njëra ngjyrë në tjetrën, bionde apo brune, të shkurtra apo të gjata, Dafina ka eksperimentuar boll që prej fillimeve te saj në muzikë.

Nëse ju kishte munguar Zeqiri me këtë zgjedhje ekstravagante, me siguri nuk do të vonojë ndonjë ndryshim i radhës nga vetë ajo edhe në projektin e radhës muzikor, në bashkëpunim me Ylli Limanin.

Billie Eilish tregon arsyen madhore pse i mban flokët ngjyrë jeshile

Billie Eilish do thjesht që njerëzit të mos flasin më për flokët e saj. 19-vjeçarja, ka vendosur t’i kthejë njëherë e mirë përgjigje fansave në Instagram se përse flokët e saj janë gjithnjë në ngjyrë jeshile.

“Boll u tallët me mua, o Zot! Unë po përpiqem t’ju bëj një album e ndërsa ju s’pushoni duke u marrë me flokët e mi!”- shkruan Billie, duke thënë arsyen pse vendosë t’i mbajë flokët gjithnjë në atë ngjyrë.

“Sepse nuk dua të jem më në depresion dhe ju lutem lumturohuni për mua. Ka kaq shumë kohë që unë mbaj këtë ngjyrë, që kur isha 13 vjeç dhe lidhet me qëndrueshmërinë time mendore dhe rritjen, prandaj më lini të qetë.”

Ngjyra tipike jeshile duket se e ka ndihmuar për një kohë të gjatë yllin e muzikës të kalojë periudhat e vështira të problemeve me shëndetin mendor, por edhe për to do të ketë një fund.

Së fundmi, ka treguar se do t’i ndryshojë modelin dhe ngjyrën pas publikimit të dokumentarit të saj, The Ëorld’s A Little Blurry, që pritet të dalë në shkurtin e vitit të ardhshëm.

 

 

 

Paparacët duhet të mendohen dy herë pasi ti bëjnë fotografi Meghan Markles

Meghan Markle ka arritur të fitojë çështjen e saj kundër agjensisë së paparcëve, të cilët e fotografuan me të birin, Archie-n, në fillim të këtij viti në Kanada.

Kështu, Splash News dhe Picture Agency kanë rënë dakord që të mos i bëjnë më asnjë fotografi Megan-it,  princit Harr dhe djalit të tyre. “The Guardian” raporton se duka dhe dukesha morën masa ligjore më 20 janarin e kaluar ndaj agjensive, pas shkrepjes së fotove dhe pubkimit të tyre.

Në deklaratën e lexuar në gjykatë ndër të tjera thuhet se “Administratorët e Splash UK kanë vendosur që Splash nuk do të bëjë asnjë fotografi të Dukës dhe Dukeshës ose të djalit të tyre në të ardhmen.” Ndërkohë kompania ligjore e Meghan dhe Harry shprehen se “Kjo zgjidhje ligjore është një sinjal i qartë se sjellja e paligjshme dhe e pasjellshme e paparacëve nuk do të tolerohet dhe se çifti i merr seriozisht këto çështje, ashtu si çdo familje”.

Avokatja e Markle, Jenny Afia, tha gjatë seancës gjyqësore se “shkrepja e fotove përbën një shkelje të privatësisë” dhe se “ato u bënë gjatë në dalje private të familjes, ku nuk kishte interes publik për fotografitë”. Sipas avokates, një ditë para se të shkrepeshin pozat, fotografi i agjensisë kishte kryer një inspektim të plotë zbulimi të shtëpisë private të Dukës dhe Dukeshës, duke ecur rreth saj dhe duke kërkuar të identifikonte pikat e hyrjes dhe daljes, si dhe duke vendosur kamerën e tij mbi gardh.

Pak kohë më parë edhe agjensia amerikane e lajmeve X17, i kërkoi ndjesë pjesëtarëve të familjes mbretërore, pasi thuhet se përdori dronë për t’i bërë fotografi Archie-t, ndërsa familja po qëndronte në Los Angeles. Po ashtu ata kanë edhe një cështje tjetër të hapur gjyqësore ndaj një tjetër media, gjë që tregon se nëse i shkelet privatësia, Meghan dhe Harry, nuk do të qëndrojnë duarkryq. Fundja kjo ishte edhe një nga arsyet pse u larguan nga Britania.

Katy Perry i kërkon falje aktores që i ngjan dhe përdori emrin e saj për të hyrë në clube

Së fundmi, Katy Perry gjatë një Live në Instagram, në të cilin u fut dhe aktorja Zooey Deschanel, tha se për shumë kohë në të 20-at e saj, hiqej si ajo që ta lejonin nëpër club-e.

“Zooey, më duhet të të pranoj diçka. Kur erdha në Los Angeles isha askushi ndërsa ti ishe kaq e famshme gjatë asaj kohe. Kishte pushtuar botën atë periudhë dhe unë ndihesha aq me fat kur më thonin që ngjaj me ty.”-u shpreh Katy.

Në fakt, jo pak herë njerëzit kanë vënë re ngjashmërinë mes saj dhe Zooey-it. Të dyja brune dhe me sy bojëqielli. Perry tha se jo pak herë e ka përdorur emrin e aktores jo pak herë.

“Kur shkova në fillim në Los Angeles dilja shumë nëpër club-e. S’kisha as para, as pushtet, asgjë dhe ndonjëherë kur hyja në lokal më duhet të pozoja si ty.”- vazhdoi t’i tregonte aktores, kur kjo e fundit e surprizoi me përgjigjen e saj.

“Në fakt e dija! Atë kohë të gjithë njerëzit më shihnin dhe reagonin për të më treguar se më njihnin. Pastaj, të gjithë filluan të më tregonin për një vajzë, që quhej Katy dhe që ngjante shumë me mua. Unë asokohe s’e kisha idenë kush ishe.”- u shpreh aktorja, përgjigje e cila shokoi Perry që mendonte se e kishte ruajtur mirë sekretin për vite me radhë.

“Kur të takova u çlirova sepse ishe shumë e bukur dhe thashë falë Zotit! E ke parasysh që s’i dihet kurrë se si është dikush për të cilin njerëzit të thonë se të ngjan? Kur të pashë ty, e mora për kompliment sepse ishe e mrekullueshme.

 

Jennifer Lopez mund të mos martohet me Alex pasi shtyn dasmën nga pandemia

J Lo dhe i fejuari, Alex Rodriguez, kishin vendosur ta bënin dasmën e tyre në qershor të këtij viti në Itali, por pandemia iu prishi planet. Në maj, ata thanë se e shtynë dasmën “në një kohë të pacaktuar”. Ndërsa tani, mund të mos ketë fare dasmë.

Lopez u pyet në emisionin SiriusXM të Andy Cohen, Radio Andy, nëse ajo e kishte konsideruar që të mos martohej.

“Ne kemi folur në lidhje me këtë, sigurisht. Në moshën tonë, ku të dy kemi qenë të martuar më parë, ndodh të pyesim: Do martohemi? Apo jo? Çfarë do të thotë kjo për ne? Pastaj bëhet më personale: “Çfarë do ti që të bësh?” J Lo tha se s’ka asnjë nxitim për martesën, nëse ata vendosin të bëjnë një.

“Jam mërzitur pak sepse ne kishim plane të shkëlqyera, por nuk ndodhën. Unë, sidoqoftë mendoj se Zoti ka një plan më të madh. Duhet të presim dhe të shohim. Ndoshta do jetë më mirë në të ardhmen? Dua të besoj se po.”

Lopez tha për Today:

“Tani s’ka asnjë plan. Gjithçka është disi në pritje.”

Historia përlotëse pas fotografisë më të mirë të 2020-ës

Viti 2020 ka prodhuar shumë fotografi prekëse dhe me mesazhe të fuqishme. Mes shumë fotove, një shkrepje e dy pinguinëve është zgjedhur si fituese e Ocean Photograph Aëards në revistën Oceanographic.

Fotoja e bërë në Australi është realizuar nga Tobias Baumgaertner. St. Kilda Pier në Melburn ka një koloni prej rreth 1,400 pinguinësh “zana”, specia më e vogël e pinguinit me një lartësi mesatare prej vetëm 33 cm dhe e gjithë kolonia monitorohet nga vullnetarë.

“Një vullnetar m’u afrua dhe më tha se pinguini i bardhë ishte një zonjë e moshuar që kishte humbur partnerin e saj dhe mesa duket, edhe pinguini pranë saj, kishte humbur partneren e tij”, shkroi Baumgaertner në Instagram.

Ai shtoi:

“Që atëherë, pinguinët e ve takohen rregullisht, duke ngushëlluar njëri-tjetrin dhe duke qëndruar së bashku për orë të tëra nën dritat e qytetit.”

Fotografi kaloi tre mbrëmje me koloninë e pinguinëve, para se të ishte në gjendje të bënte këtë foto.

“Me pamundësinë për të mos përdorur dritë dhe me pinguinët e vegjël që lëvizin vazhdimisht, ka qenë shumë e vështirë të shkrepje një foto”, shprehet ai.

 

Rita Ora rrezikon të mbes e izoluar vetëm  në Bullgari për Krishtlindje

Rita Ora mund të bllokohet në Bullgari gjatë Krishtlindjeve, pasi vendosi të fluturonte drejt këtij shteti për të xhiruar videoklipin e saj. Për shkak të mutacionit të ri të koronavirusit, pjesa më e madhe e vendeve të Evropës kanë vendosur të bllokojnë fluturimet me Britaninë e Madhe.

Sipas “The Sun”, qeveria bullgare ka shtyrë të gjitha fluturimet deri më 31 janar, për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve me Covid-19. Por duket se ky vendim do t’i kushtojë shtrenjtë, këngëtares shqiptare.

“Rita u largua drejt Bullgarisë pas incidentit të ditëlindjes për të marrë kohë dhe për të reflektuar për gjithçka dhe që të punonte për videoklipin. Por gjërat kanë ndryshuar shumë shpejt dhe ajo rrezikon që të mbetet aty dhe një Zot e di se për sa kohë.

Ky është fundi më i keq pas disa muajsh të mbushur me makthe”- ka thënë një burim pranë Ritës. Këngëtarja ka qenë në qendër të vëmendjes mediatike këto kohë, për shkak se theu rregullat anti-Covid.

Ora organizoi 30-vjetorin me disa miq të saj në një restorant dhe udhëtoi drejt Egjiptit e nuk bëri asnjë ditë karantinë. Kjo gjë i mërziti gjithë fansat e saj, ndaj u detyrua t’u kërkonte publikisht falje.

Përveç kësaj këngëtarja mori edhe një gjobë prej 10 mijë paund për shkak të organizimit të ditëlindjes, ndërkohë që hetimet vazhdojnë ende për të.

 

Albërije Hadërgjonaj lë New Yorkun për tu zhvendosur në një tjetër qytet

Albërije Hadërgjonaj, ka jetuar prej vitesh mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ajo jetonte në New York prej kohësh, mirëpo duket se për këngëtaren ka ardhur momenti i ndryshimeve.

Albërija është shpërngulur drejt një tjetër vendi në SHBA, siç ka treguar edhe në një përditësim të vendbanimit të saj në Facebook. Këngëtarja ka bërë me dije se tashmë do të jetojë në Los Angeles të Kalifornisë. Në fakt, atje jeton prej kohësh edhe vajza e saj Anxhelina dhe mbase nënë e bijë kanë vendosur të jetojnë tashmë së bashku.

 

U vesh me fustan në skenë, këngëtari shqiptar merr kërcënime për vdekje

Këngëtari shqiptar Durim Morina i njohur me emrin artistik ‘Mirudi’ ka reaguar për sharjet dhe kërcënimet të cilat u provokuan nga kostumi i veçantë me të cilin u shfaq në “Festivalin e Këngës“.

“Njerëzit që degradojnë të tjerët shpesh përfundojnë duke degraduar veten e tyre” – shkruan ai duke iu përgjigjur atyre që vënë në dyshim nëse është burrë apo grua.

“Ështe qesharake sesa komente të këqija që vejnë në pikëpyetje, nëse unë jam një burrë apo grua për shkak të një veshje që kam veshur natën e kaluar në Festivale Këngës 59’. Kur në fakt ju keni parë shumë artist që nuk janë gay dhe kanë veshje edhe me femërore përshembull: Harry Styles, Bad Bunny, J Balvin, Nick Jonan etj….janë të gjithë artist straight dhe kanë veshje ende më dramatike se e imja” shkruan Mirud.

“Këto komente nuk më shqetësojnë sepse unë kam dëgjuar të gjitha këto gjëra dhe më parë. Unë jam një burrë dhe unë jam një artist dhe po bëj më mirë se shumica e të gjithë juve që janë ulur pas një kompjuteri tërë ditën duke përhapur urrejtje ndaj dikujt që në të vërtetë po përpiqet të bëjë një diçka pozitive në mënyrë që herën tjetër kur të ecni në rrugë, nuk keni pse të shqetësoheni, sepse jeni vetja.

E vë veten në rrezik të udhëtoj gjatë kësaj kohe dhe të bëj këtë shfaqje për komunitetin LGBT në Shqipëri dhe më mërzit që ka kaq shumë urrejtje nga vetë komuniteti jonë. Unë e vendos veten në rrezik duke veshur çfarë vesha dhe jam krenar që e bëra. Kërcënimet tuaja me vdekje, që më thoni të var veten, nuk më shqetësojnë.

Prandaj më thoni si do e bëjmë ndryshimin kur ne urrejmë njëri-tjetrin? Si mund të presim të na respektojnë të tjerët kur ne nuk respektojmë veten? Unë gjithmonë do jem vetvetja edhe nëse mendoni se dukem si grua apo si burrë. Në fund të ditës dukem më mirë se ju zogj të vegjël” ka thënë ai.

Kim Kardashian dhuron 500.000 dollarë për fansat e saj që kaluan periudhë të vështirë

Kim Kardashian së fundmi ka suprizuar fansat e saj duke dhuruar 500 mijë dollarë për ndjekësit që kaluan një vit të vështirë.

Përmes rrjetit të saj social Instagram, Kim ka zbuluar lajmin duke treguar se një vendim të tillë e mori pasi dëshironte që të përfundonte 2020-tën me një gjest humanitar.“Viti 2020 ka qenë i vështirë për shumë prej juve që jeni shqetësuar se nuk mund të paguani qiratë, prandaj unë dua të shpërndajë dashuri përmes 500 dollarëve për një mijë njerëz”, u shpreh Kardashian.

Bebe Rexha u jep një këshillë të rinjëve: Nuk ju duhet luks për të mësuar

Këngëtarja Bebe Rexha së fundmi ka inkurajuar të gjithë fansat duke zbuluar dicka për veten e saj. Përmes rrjetit  social,Twitter, Bebe ka treguar se nuk ishte pranuar në një kolegj muzike në Neë York.

Ajo tregoi se dëshiron të motivojë të gjithë ata që kanë dështuar të pranohen në një kolegj dhe ndjehen të zhgënjyer.“Hej, nëse po aplikon për në kolegj dhe nuk pranohesh, thjesht doja të të njoftoja. Unë po vdisja për të hyrë në NYU, Manhattan School of Music dhe Juilliard. Nuk u pranova në asnjë prej tyre dhe bëra muzikë vetë. Ju nuk keni nevojë për një kolegj luksoz për t’ju bërë të suksesshëm”, ka shkruar këngëtarja.

Reperi amerikan Diddy i dhuron nënës së tij 1 milion dollarë për ditëlindje

Reperi  Diddy së fundmi është përfolur në media për dhuratën që i bëri mamasë së tij për ditëlindje.

Përmes rrjetit social ,Instagram,reperi ka treguar se i ka dhuruar mamasë së tij 1 milion dollarë dhe një makinë luksoze.Diddy u shpreh se këtë e bëri në shenjë mirënjohjeje dhe falenderimi për mbështetjen e saj të vazhdueshme.

“Unë ekzistoj vetëm për shkak të këtij personi të bukur, të dashur, gazmor, të vërtetë, të zgjuar dhe të mrekullueshëm. Gëzuar 80 vjetorin e lindjes, mamasë më të mirë në botë! Të dua përgjithmonë!”, ka shkruar reperi krahas fotos.

 

Soni Malaj reagon ndaj personave që shfrytëzonin emrin e saj për të mbledhur para

Soni Malaj është mes personazheve të njohur, emri i të cilëve është përdorur nga persona të paidentifikuar për qëllime mashtrimi. Këngëtarja ka reaguar përmes disa postimeve në rrjete sociale, duke iu kërkuar ndjekësve të saj të mos bien pre e këtij mashtrimi që po bëhet.

Ajo publikoi disa foto të profilit të rremë që është hapur në emër të saj, ku shkruan se faqja është fals dhe kërkon të mashtrojë njerëzit. “jo është një faqe falso që kërkon t’iu mashtrojë. Bëjeni report,”, shkruan këngëtarja. Shumë emra të njohur janë përdorur për qëllime të tilla.

Pak ditë më parë dhe moderatori Ardit Gjebrea bëri thirrje fansave të tregojnë kujdes. “Mos jepni jepni asnjë të dhënë tuajën personale, nëse ju kërkojnë nga llogari të ndryshme me emrin tim në Facebo ok ose Instagram. Mos hyni në asnjë lojë që ka emrin apo foton time. Gjithçka është një tallje e dikujt. Vetëm kjo është faqe e imja, e verifikuar.”, shkruan Gjebrea.

Adriana Matoshi i bën dhuratën e veçantë për Krishtlindje, i dashuri i’a kthen në shqip

Kohët e fundit Adriana Matoshi ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave pasi konfirmoi lidhjen me futbollistin 21-vjeçar, Keith Groeneveld. Pavarësisht paragjykimeve, çifti po e shijon në maksimum lidhjen e tyre dhe këtë e tregojnë me anë të postimeve në rrjete sociale.

Së fundmi, ka qenë Adriana e cila e ka befasuar partnerin me një dhuratë në prag të Krishtlindjeve. Keith e ka publikuar foton në rrjete sociale, krahas së cilës ka shkruar në shqip: “Të dua zemër”. Në një intervistë Adriana rrëfeu dhe se si është njohur me Keith.

Ish i dashuri i Kylie Jenner çmendet nga modelja shqiptare

Modelja shqiptare Trejsi Sejdini është shumë aktive në rrjete sociale, ku numëron mbi 300 mijë ndjekës. Ajo publikon vazhdimisht foto nga më provokueset.

Së fundmi, Trejsi ka tërhequr vëmendjen e reperit me famë botërore, Tyga, ish i dashuri i Kylie Jenner-it. Ai i ka bërë folloë në Instagram dhe modelja ia ka kthyer.

Nuk dihet ende nëse dyshja kanë folur me njëri-tjetrin apo ç’po ndodh mes tyre. Megjithatë, kjo nuk është hera e parë që Tyga është tërhequr nga një vajzë shqiptare.

 

Sëmundja po ecën shpejt, aktorja amerikane thotë se i mbetet pak...

Duket se nuk ka paqe për aktoren e famshme Shannen Doherty. Aktorja amerikane, e njohur për rolin e Brenda-s në serialin “Beverly Hills” është...

NJIHUNI ME ALINËN, 6-VJEÇARJA MË E BUKUR NË BOTË

Një vogëlushe 6-vjeçare nga Rusia, e quajtur Alina Yakupova, është cilësuar si vajza më e bukur në botë.6-vjeçarja nga Moska e ka nisur modelimin...

‘A DO FLIJE NJË NATË ME ALBIN KURTIN?’, KËSHTU PËRGJIGJET KËNGËTARJA...

Mes të ftuarve në një emisionin ishin edhe Bledi Mane dhe Iva Aliko.Gjatë bisedës, nuk munguan ngacmimet e gazetarit për lidhjen e shumëpërfolur të...

Zonja e parë e Kosovës pozon me fustan të gjatë, siç...

Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur...

Ja si mund te dukeni bukur edhe pa make up

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup?Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë...

Nusja e Milot Rashicës sjell imazhet me të gjitha veshjet në...

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë...