fbpx
Tuesday, July 14, 2020
Demi Rose po vazhdon t’i shijojë në maksimum pushimet në Tajlandë, mirëpo duket se ka ‘probleme’ me bikinit.Zeshkania seksi, Demi Rose nga pushimet e saj në Tajlandë me ndjekësit po ndan fotografi të ndryshme provokative. Në shumicën prej tyre...
Cristiano Ronaldo ka shfrytëzuar rrjetin social, Instagram për t’i uruar ditëlindjen të dashurës së tij, Georgina Rodriguez e cila mbush 25 vjet.Sulmuesi i Juventusit dhe modelja spanjolle janë në një lidhje qe dy vjet.“Urime për gruan më të mrekullueshme...
Para disa kohësh, në faqet rozë qarkulloi fotografia e Fatma Methasanit duke kapur gjoksin e Roza Latit në një festë.Nuk kaloi shumë kohë dhe moderatorja e “Why Not” në Ora News iu hakmorr.Gjatë emisionit, Roza i kërkoi Fatmës që...
Mendoni se keni arritur tashmë kulmin e lumturisë në jetë? Epo prisni dhe pak...Sipas studiuesve dy vitet më të lumtura do ti kaloni në këtë kohë:Mendoni se keni arritur tashmë kulmin e lumturisë në jetë? Epo prisni dhe pak...Sipas...
FLITET SE Rita Ora dy vite më parë ishte parë bashkë me djalin e futbollistit të njohur David Beckham, Brooklyn.Në atë kohë u spekulua se dyshja ishin në lidhje por asnjëherë nuk u konfirmua, transmeton Indeksonline.Rreth kësaj ka shkruar...
Shikuesit e emisionit, Hospital në BBC 2 kanë mbetur të prekur nga historia e një pacienteje me kancer e cila zgjodhi jetën e fëmijës që kishte në bark në vend të sajës.Në episodin e tretë të programit u tregua...
Bëmat e shqiptarëve në kryeqytetin e Anglisë janë të njohura, ku shpesh me anë të suksesit në karrierë por edhe me lidhjen e disa prej tyre me bandat kriminale të drogës e jo vetëm janë vënë edhe në qendër...
Si po rritet bebi juaj? Jeni në tremujorin e parë, këto gjëra duhet t’i dini! Zhvillimet e mëdha të kësaj jave : bebi mund ti mbyll sytë, të vrenjtet në fytyrë, të bëj urinën dhe madje të fus gishtin në gojë!...

Fakte që femrat janë më të afta se meshkujt

Në Greqinë e lashtë femrat janë konsideruar si specie të ndryshme nga meshkujt, sepse trupi i tyre ishte shumë ndryshe.Edhe pse kohët kanë evoluar, ka ende shumë sekrete rreth trupit të një femre. ‘Bright Side’ na sjellë disa fakte...
Këngëtarja e njohur, Big Mama ka humbur goxha shumë peshë që nga operimi i saj në lukth.Kurse, sot ka publikuar një imazh të ri në llogarinë e saj në “Instagram” ku shihet pran pishinës e veshur me trenerke, çizme...

​Facebook-Airbus, dron me energji diellore

Rrjeti social Facebook po bashkëpunon ngushtë me kompaninë e prodhimit të avionëve Airbus për të testuar avionë të rinj me energji diellore në Australi.Portali Netzpolitik tregon se dy kompanitë janë përfshirë në një marrëveshje ku kanë testuar dronin në...
Flitet se Almeda Abazi po jeton një nga periudhat më të bukura të jetës, pritjen e ëmbël.Me barkun tashmë të rrumbullakosur bukuroshja pret së shpejti të sjellë në jetë vogëlushin e saj dhe të aktorit turk Tolgahan. Këto ditë...
Nëse keni menduar se përfitimi i vetëm i seksit ishte, kënaqësia, ka një lajm të mirë për juPërmirëson shëndetin kardiovaskularNjë studim i kohëve të fundit thotë se meshkujt që kryejnë marrëdhënie seksuale më shumë se dy herë në javë,...
Ndoshta keni dëgjuar për fuqitë magjike të bananes.Bananja është e mirë për shëndetin tuaj. Fruti është i pasur me vitamina të shumta. Ngrënia e një banane në ditë do t’ju mbajë më të shëndetshëm.Do t’iu marrë një minutë ose...
Burri im më ka tradhtuar gjithmonëËshtë kjo këngëtarja e mirënjohur, Albërie Hadërgjonaj, emri i së cilës u lakua jashtëzakonisht shumë kohëve të fundit nga mediat rozë.Ishte historia e saj e përjetuar me bashkëshortin, kjo aryseja kryesore, që mediat u...

Ja si dukej Era kur ishte gjimnaziste (Foto)

Era Istrefi është një ndër këngëtarët më të sukseshme.Emri i saj ka arritur që për një kohë të shkurtër të krijojë famë botërore, shkruan “Kosovarja”. Vitin që lam pas ajo ka korrur një sukses jashtëzakonisht të madh.Por, sigurisht të...

Premierë: Dua Lipa publikon “Swan Song”

Publikohet kënga e shumëpritur e DuasKëngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka publikuar këngën e saj më të re.Kënga titullohet “Swan Song” dhe është shoqëruar edhe me videoklip, shkruan rtv21.tv Kjo është kënga e parë e...
Modelja australiane Jem Wolfie ka treguar të pasmet në foton e saj më të re të postuar në Instagram. 26-vjeçarja, e cila ka 2,4 milionë ndjekës në Instagram, ka pozuar e ulur në karrige, duke nxjerrë në pah ndoshta...
Vajza e aktorit të famshëm Jean Claude Van Damme gjatë një interviste të fundit është shprehur se dëshiron ta vizitojë Shqipërinë.Gjatë një intersivte të fundit të realizuar për revistën ‘Class’, vajza e Van Damme, Bianca është shprehur se dëshiron...
Këngëtarja shqiptare, Enca Haxhia është në përgatitje të një balade të re, të cilën ka paralajmëruar se do ta sjellë shumë shpejt për fansat e saj.Ndërkohë, Enca vazhdon të jetë shumë aktive në rrjetin social Instagram, në të cilin...
Seksi me këmishë nate, kështu zgjedh Luana të përshëndesë ndjekësit Pas përfundimit të sezonit të emisionit “Shiko kush Luan”, moderatorja Luana Vjollca është duke shijuar disa ditë pushimi.Megjithatë ajo vijon të jetë aktive në rrjete sociale, për të ndarë më...
Janë bërë gjashtë vjet nga vdekja e aktorit Paul Walker.Saga “The Fast and Furious” mund të ketë vazhduar pa Paul Walker, pas aksidenti tragjik.Por, kolegu, miku dhe “vëllai” i tij Vin Diesel ndiqet nga kujtimet.Aktori i famshëm postoi një...
Disa javë më parë, reperi Fero dhe modelja Arbenita Ismajli u bënë kryefjala e mediave dhe çifti më i komentuar në rrjete sociale. Dedikimet e ëmbla për njëri-tjetrin e më pas pozat së bashku morën vëmendjen e të gjithë...
Ajo është një nga zërat më të spikatur e të pëlqyer të skenën muzikore shqiptare. Ajo është këngëtarja e dashur për publikun shqiptar Era Rusi.Në një intervistë të dhënë së fundmi për emisionin “Prive”, Era është shprehur e revoltuar...
FLITET SE Nëse hani shumë karota, lëkura juaj mund të marrë ngjyrë portokalli!!!Në këtë përfundim ka dalë Universiteti i Kalifornisë Santa Barbara, që thotë se ky fenomen quhet karotenemia.  Ngjyrosja e lëkurës ndodh më shumë në pëllëmbën e dorës dhe...
Prej disa ditësh në mediat rozë po përflitet se moderatorja Arbana Osmani mund të  jetë në prag të divorcit nga bashkëshorti i saj, Ardit Kero.Ata kanë një lidhje të gjatë bashkë prej 16 vitesh dhe së bashku kanë edhe një djalë me...
Lajmi është hedhur si një “bombë” nga “The Sun”, një prej tabloidëve më të rëndësishëm të Britanisë së Madhe: Brad Pitt dhe Charlize Theron janë dashuruar.Çifti, sipas të përditshmes, frekuentohet prej më pak se një muaji dhe për momentin...

Kylie Jenner, gati miliardere

Kylie Jenner, është gati të bëhet miliarderja më e re në Amerikë.Revista amerikane People, shkruan se Jenner veçse është e njohur si një prej femrave më të pasura të Amerikës.Vetëm lansimi i fundit i kozmetikës së saj, e kap...

Si të kujdeseni për flokët kur jashtë bie borë

Nëse jetoni në një vend ku bie borë gjatë dimrit, atëherë ka të ngjarët dini se flokët tuaja pësojnë ndryshime.Moti i dimrit është i...

Zbardhni dhëmbët me këtë recetë limoni

NJIHUNI ME ALINËN, 6-VJEÇARJA MË E BUKUR NË BOTË

Një vogëlushe 6-vjeçare nga Rusia, e quajtur Alina Yakupova, është cilësuar si vajza më e bukur në botë.6-vjeçarja nga Moska e ka nisur modelimin...

‘A DO FLIJE NJË NATË ME ALBIN KURTIN?’, KËSHTU PËRGJIGJET KËNGËTARJA...

Mes të ftuarve në një emisionin ishin edhe Bledi Mane dhe Iva Aliko.Gjatë bisedës, nuk munguan ngacmimet e gazetarit për lidhjen e shumëpërfolur të...

Zonja e parë e Kosovës pozon me fustan të gjatë, siç...

Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur...

Ja si mund te dukeni bukur edhe pa make up

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup?Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë...

Nusja e Milot Rashicës sjell imazhet me të gjitha veshjet në...

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë...