fbpx
Wednesday, August 12, 2020
Reperi shqiptar i famshëm në Gjermani, Azet, njoftoi së fundmi se po largohet nga muzika dhe nga rrjetet sociale. Ai tha se këtë gjë po e bën për t’u përkujdesur për familjen si Granit dhe jo si Azet duke...
Grimeri i njohur shqiptar Arbër Bytyqi së fundmi ka befasuar fansat duke bërë një ndryshim drastik.E këtë ka vendosur ta bëjë me rastin e ‘Halloween-it’ duke u shndërruar në pamje të një femre.Ai këtë e ka treguar përmes një...
Bebe Rexha ka tërhequr vëmendjen e të gjithë fansave me foton e fundit duke pozuar me rrobabanjo të zeza e ku në pah vë të pasmet. Bebe ka marrë komente e kritika të shumta, por komenti që ka rënë...
Është përfolur shumë në lidhje me raportin e tyre së fundmi.Për të disatën herë me rradhë u aludua se Fero dhe Arbenita janë ndarë, një lajm i cili u hodh sërish poshtë me rastin e publikimit të këngës së...
Do bëhem deputet, vajzat shkulin krevatin për mua”.Këngëtari shumë i dashur për publikun, Shpat Kasapi ishte i ftuar në “E diell”, ku gjatë intervistës me Ervin Kurtin zbuloi se ka ndërmend t’i futet politikës e të bëhet deputet.“Pse jo...
Noizy ka në garazhin e tij një koleksion veturash!Reperi i famshëm shqiptar, Noizy, është i njohur për jetën luksoze që ai bën, por mbi të gjitha për veturat luksoze që ai koleksionon në oborrin e shtëpisë së tij.Përveç këngës...
Meshkujt më shumë e çmojnë inteligjencën te femrat sesa gjokset e mëdha apo këmbët e gjata, ka treguar David Bainbridge, profesor në Universitetin e Cambridge.Pavarësisht se gjokset e mëdha dhe këmbët e gjata vlerësohen si epitomi i feminitetit nga...

A po i futet Adelina Ismaili politikës? (VIDEO)

Të gjithë e dimë që Adelina Ismaili, ka qenë dhe është mbështetëse e fortë e Lidhjes Demokratike të Kosovës.Këngëtarja ka shumë vjet që e përkrah këtë parti që kishte në krye Presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova, të cilit ajo...
Kritiku i madh italian i gazetarisë dhe politikës Vittorio Sgarbi, ka treguar së fundmi për lidhjen e veçantë që ka me Shqipërinë.Ashtu siç edhe kishte pohuar disa kohë më parë, Sgarbi ka treguar se ka një vajzë të quajtur...
Quhet Josefine Forsberg por nuk asnjë lidhje me mesfushorin e Suedisë dhe Leipzig, Emil Forsberg.Ajo është një modele amerikane e apasionuar pas motorave por së fundmi mund të cilësohet edhe si mbretëresha e fitnesit.Josefine i kushton shumë rëndësi palestrës...

Flori Mumajesi vjen me surprizën e radhës

Flori Mumajesi ka qëndruar larg muzikës për disa muaj dhe fansat e tij po e presin me padurim të rikthehet me një hit të ri. Pak kohë më parë artisti i njohur i befasoi të gjithë me deklaratën se...

Divat e muzikës, së shpejti me një super hit

Adele dhe Beyonce kanë punuar bashkë për një këngë që do të publikohet së shpejti.Ryan Tedder, producenti dhe volaklisti i grupit ‘One Republic’, ka zbuluar se në studion e tij Beyonce dhe Adele kanë punur këngën e tyre të...

Modelja kosovare del pa të brendshme(FOTO)

Fotot provokative nuk e ka ndërmend t’i ndalojë.Ziza Pajaziti, modelja kosovare, ka hedhur në Instagram një tjetër imazh të nxehtë.Ajo ka realizuar një set të bërë te Muzeu i Kosovës, por, me veshje që nuk i shkojnë vendit në...
Artistet nga Maqedonia janë bërë bashkë në të njëjtin vend, për herë të parë.Big Mama, e cila është mike e mirë me të dy këngëtaret, ka marrë Adelina Tahirin në një nga eventet ku ka kënduar Tuna, shkruan Gazeta...

Luana Vjollca, vitin e ardhshëm do të…

Moderatorja shqiptare Luana Vjollca ka folur hapur pasi ka treguar detaje nga jeta e saj personale.Në emisionin e djeshëm “Shiko kush luan” Luana dha lajmin më të madh, atë të martesës së saj.  Teksa po bënte një bisedë me...
Filmi i ri i Ermal Mamaqit  “I Love Tropoja” është komentuar gjatë në media ende pa u publikuar, kjo pêr shkak të kastit që ai ka përzgjedhur për të qenë pjesë e këtij produksioni.Një prej aktorëve do të jetë...

Ja sa ka shpenzuar Kylie për operacione plastike

Kylie Jenner, më e reja dhe pa dyshim më e suksesshmja e familjes është tashmë bilionere falë biznesit të saj Kylie Cosmetics dhe Kylie Skin.Kylie tashmë 22 vjeç, duket krejt ndryshe nga pamja e saj e dikurshme, kur debutoi...
Adelina Tahiri ka blerë Iphone 11 pro Max.Ajo vetë e bëri të ditur me një postim në ‘Instagram‘.Duke u nisur nga të ardhurat e saj të mëdha pasi që bashkëshorti i saj është milioner, njëri nga avokatet me të...
Gili rrëmbeu vëmendje me këto fotografi.Njëra ndër këngëtaret më të dashura shqiptare, Gili, shquhet si një ndër femrat më elegante të estradës.Ajo përkujdeset maksimalisht që në çdo paraqitje të saj të duket edhe më e veçantë.Me fotografitë e fundit,...

Dafina Zeqiri nuk rri dot me një stil flokësh!

Në rrjete sociale kohëve të fundit shohim se shumë nga yjet shqiptare kanë guxuar të eksperimentojnë me një model të caktuar flokësh.Fjala është për flokë të prera shkurt, deri në pjesën e qafës, që njihet ndryshe si ‘bob’, duket...
Gyste Vulaj po kalon ditët e para të vjeshtës në Ulqin.Këngëtarja e njohur shqiptare, Gjyste Vulaj, nëpërmjet një postimi në Instagram ka treguar një kënd të shtëpisë së saj moderne.Shtëpia e saj bazuar në postimin e bërë shihet se...
Afrona e Blero janë tema kryesore e këtyre ditëve.Ata i dhanë fund beqarisë dy ditë më parë.Afrona po vazhdon të jetë aktive në rrjetet sociale, me postime nga më të ndryshmet.Mjaftë aktiv është edhe Blero me postime të shumta.Sot...
Aktori i njohur turk, Tolgahan Sayisman, së bashku me gruan e tij Almeda Abazin dhe djalin e vogël Efehan ditën e djeshme kanë ardhur në Kosovë.Çifti po ashtu u mirëpritën edhe nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim...
Këngëtarja Morena Taraku është duke bërë xhirimet e videoklipit të saj më të ri.Ajo po publikon imazhe dhe video nga prapaskenat e klipit.Së fundi, ka publikuar një video në Instagram, ku shihet bashkë në makinë  të firmës ‘Rollsroyce‘, por...
Pas dasmës, ata kanë festuar martesën me miqtë e tyre më të afërt.Çifti më i ri bashkëshortor janë në festë këtë javë.Ata kanë organizuar një dasmë madhështore në ‘Ranën e Hedhun’ në Shëngjin të Shqipërisë, ku gjithçka duket se...

Yllka Kuqi nuk heziton të ekspozojë trupin

Këngëtarja Yllka Kuqi nuk është që njihet shumë për ekspozimin e formave të saj në publikPor, ia që kohëve të fundit këngëtarja ka ndërruar pak stil duke u përshtatë me shumicën e këngëtarëve të tjera dhe vazhdimisht ekspozon trupin...
MC Kresha së fundmi do të publikojë një bashkëpunim me këngëtaren me famë botërore dhe me origjinë shqiptare. Ai dhe Bebe Rexha do të vijnë shumë shpejt me një duet.Jozyrtarisht mësohet se kënga është incizuar rreth 1 muaj e gjysmë dhe që pritet...

Vali Corleone u bën ftesë vajzave pas tërmetit

I njohur për jetën e tij luksoze, Vali Corleone së fundmi ka ofruar strehim për të gjitha vajzat të cilat i kanë shkruar pas tërmetit në Shqipëri.Përmes një postimi në rrjetin social Instagram ai ka thënë se shumë vajza...

Kaq u pagua Kejvina për videoklipin e Taynës

Pak muaj më parë Tayna publikoi këngën “Kce”, një këngë që u pëlqye shumë dhe që u komentua për shkak të pjesëmarrjes së Kejvinës në videoklip.Pas këtij videoklipi kuptuam se dy vajzat janë shumë shoqe pasi filluam t’i shihnim...
Këngëtari i njohur, Blero Muharremi, mbrëmë e ka kurorëzuar dashurinë me Afronën me martesëPamje nga festa e madhe kanë qarkulluar në rrjete sociale të cilat i kanë publikuar të pranishmit, e nuk kanë munguar as postime në media.Mirëpo një...
Robert Berisha i ka ‘thumbuar’ kolegët e tij këngëtarë.Muzikanti dhe këngëtari i njohur, Robert Berisha, nëpërmjet një postimi të fundit në Instastory ka lënë të kuptohet se po i ‘thumbon’ këngëtarët që nuk performojnë ‘live’, shkruan lajmi.net.“Këngëtarët ‘playback’ nuk...
Konsiderohet një ndër modelet më të suksesshme dhe më të ndjekura në rrjetet sociale.24-vjeçarja regjistron më shumë se 10 milionë fansa në “Instagram”, të cilët kanë se çfarë të admirojnë mbi bukurinë dhe hiret e saj.Por ajo njihet gjithashtu...

Sipas Getit kjo vajzë ishte shkaku i tërmetit

Geti i ka lënë një koment epik kunatës së tij.Tërmeti i ditës së djeshme në Shqipëri ka ‘pushtuar’ edhe internetin.Solidarizimi, por gjithashu edhe shakatë po vërehen gjithandej në rrjetet sociale duke e bërë këtë ndodhi të rëndë paksa më...
Pak kohë më parë u përhap në media një lajm sipas të cilit Kejvina Kthella dhe Françeska Jaçe, dy modelet që dikur i shihnim shpesh bashkë, nuk flasin me njëra-tjetrën pas një sherri.E ftuar mbrëmjen e djeshme në “Mos...
Dikur moderatore ndërsa sot një blogere e suksesshme që ndiqet nga mijëra ndjekës. Po flasim për Estela Ujkën e cila njihet si një ndër influencueset më të mira në Shqipëri.Estela ishte e ftuara e parë e sezonit të ri...
Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur me një fustan të gjatë.Për veshjen e saj është përkujdesur disejnatorja e famshme kosovare- Vjollca...
Kivanç Tatlitug përveçse një aktor shumë i pëlqyer dhe i suksesshëm, në fillimet e tij ka qenë i angazhuar në modeling.Mirëpo për një reklamë të re, ai pritet të paguhet 5 milionë paund.Duket se pas kaq vitesh në kinematografi,...

Greta Koçi paska një kujtim të hidhur nga matura

Këngëtarja e njohur, Greta Koçi, së fundmi ka ndarë pak detaje për veten me anë të disa pyetjeve nga fansat në rrjetin ‘Instagram’. Ajo ju është përgjigjur pyetjeve të shumta të ndjekësve të saj e madje ka dhënë dhe disa...

Publikohen foto të reja nudo të miliarderes

Pak ditë më parë, Kylie Jenner, dhe partneri i saj, Travis Scott, ndezën rrjetin me një foto të publikuar në “Instagram”.Kylie shfaqej e përqafuar me Scott, por ajo që binte në sy ishte se miliarderja më e re në...
Para pak ditësh, Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi kurorëzuan në martesë lidhjen e tyre disa vjeçare. Dasma pati elementë të veçantë, shumë të ftuar Vip dhe argëtim pafund.Gjatë dasmës Jonida dhe Besniku luajtën lojën me këpucë. Ata duhet t’i...
Këngëtarja shumë e komentuar në media prej vitesh, për karrierën, por edhe për jetën private, Çiljeta Xhilaga ka çuar sot Fernandon në klasë të parë dhe sigurisht emocionet kanë qenë të mëdha në këtë ditë të rëndësishme.Çiljeta ka postuar...
Blogerja dhe njëherësh modelja e njohur Dona Bajrami thuhet se është në lidhje me aktorin turk Gokberk Yildirim.Aktori turk numëron një sërë role në serialet turke por ajo që i dha edhe më shumë hapërisë në industrinë e filmave...
Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi celebruan dje dashurinë e tyre në martesë.Moderatorja dhe aktori i njohur mblodhën miqtë dhe familjarët në një festë e organizuar buzë detit në Golem.Jonida kishte veshur një fustan tepër të thjeshtë të bardhë që...
Aktorja e ‘Çka ka shpija’ po jeton jetën e ëndrrave.Fiona Gllavica, e cila mori famë me rolin e Pajtesës në serialin kosovar, këtë vit mund ta cilësojë si më të mirin që ka pasur ndonjëherë në jetë.Ajo shumë shpejtë...

A e keni parë sa ka rënë në peshë Fifi?

Në muajin Maj, Fifi bëri të ditur se do t’i nënshtrohet intervenimit për vendosjen e balonës gastrike në lukth si një tentativë për të humbur dukshëm peshë.Një gjë e tillë ishte e nevojshme për këngëtaren për shkak të problemeve...
Pas  largimit të Kidës edhe reperi  i njohur Fero, para pak kohësh u largua nga labeli ‘On Records’ për shkak se kontrata e tyre mori fund. Tani të dy  janë në rrugën e tyre si artistë të pavarur.Së fundmi...
Prej kohësh po qarkullojnë lajme për ndarjen e çiftit të reperëve, Mozzik dhe Loredana. Dyshja ka qenë shumë e komentuar së fundmi pikërisht për këtë arsye. Veprimet e tyre i shtuan shumë dyshimet pasi Mozzik mungoi në ditëlindjen e...

Modelja shqiptare vë në fokus të pasmet

Dorina Gegiçi është prej modeleve më të njohura dhe më të suksesshme shqiptare.Modelja e famshme ka linja super seksi e të cilat i ka treguar edhe në postimin  e radhës në Instagram. View this post on Instagram  🌅🌅 A post shared by...

Enca nuk i ndal provokimet, tregon asetet

Enca Haxhia edhe pse merr kritika të panumërta nga publiku për imazhet që ndanë, ajo nuk ndalon së provokuari me format trupore.Këngëtarja ka publikuar një tjetër imazh në llogarinë e saj në Instagram ku këtë herë ka provokuar me...

Dua Lipa më në fund takohet edhe me vjehrrën

Menjëherë pas ndarjes nga Isaac Carew, këngëtarja me prejardhje shqiptare Dua Lipa u pa në krahët e Anwar Hadid.Këtë javë, Dua Lipa u fotografua bashkë me motrat e Anwar, Bella dhe Gigi Hadid, ndërsa u bë pjesë e varrimit...
Reperja Rina Balaj edhe pse e re në moshë, ajo shpesh herë poston fotografi provokative në profilin e saj në instagram.Ndërsa nga fotografia e fundit mund të shohim se të njejtat para se ti postojë ia dërgon nënës së...
Shumë ndryshime të rëndësishme kanë ndodhur këtë sezon në Top Channel. Nevina Shtylla është larguar nga “Procesi Sportiv” dhe drejton një tjetër emision brenda Top-it, “Në shtëpinë tonë”. Vendin e saj në programin sportiv e ka zënë Ilda Bejleri e cila gjithashtu bëri...
Anxhela Peristeri ishte e ftuar pasditen e sotme tek “Rudina”, ku gjatë emisionit foli për projektin e saj më të ri “Shpirt i bukur” gjatë emisionit foli për projektin e saj më të ri Shpirt i bukur, por edhe...
Reperja Tayna ka zgjedhur Amerikën të pushojë pas verësTayna pas një sezoni shumë të suksesshëm në Kosovë dhe Shqipëri ku pati shumë koncerte dhe paraqitje, tashmë ka zgjedhur që të pushojë.Ajo është Vildane Zeneli ku Tayna ka treguar se...

Ja sa para kesh mban me vete kur del Kylie Jenner

Kylie Jenner nuk ka nevojë për para ‘kesh’.Kylie dhe nëna e saj, Chris Jenner, janë ngacmuar nga Ellen DeGeneres, derisa ishin mysafire në emisionin e saj.E pyetur nga Ellen DeGeneres se sa para kishte me vete në studio, Kylie...
Pas gjithë kësaj, angazhimeve në muzikë dhe shumë koncerteve kudo ku ka shqiptarë, Roberti ka rezervuar pak ditë për veten.Këngëtari ka marrë rrugë drejt bregdetit turk dhe jo vetëm. Ai është me të dashurën.Prive.al ka arritur të sigurojë fotografi...
Oni Shkjau dhe Enisa Koleci janë dy velinat që tërheqin vëmendjen çdo ditë, gjatë transmetimit të emisionit “STOP”në Klan Tv. Por, mesa duket ndryshe nga Alesia Bami, duket se vajza e ardhur se fundmi, Enisa ka krijuar shumë shoqëri...
Ledri Vula po kalon disa ditë në Amerikë.Reperi është zbuluar se po gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, përmes një fotoje ku shihet pranë modeles Lorena Haliti.Dyshja shihen duke e luajtur një lojë biliard, kurse përderisa ata po...
Eduarti dhe arbana janë çifti më i ri i showbizit shqiptar të cilën kanë zgjedhur të mos e konfirmojnë dashurinë e tyre në mënyrë të drejtpërdrejt por çdo gjest dhe fjalë e tyre të nxjerr në këtë përfundim.Eduarti është...
Edhe pse jo e angazhuar në muzikë, Adelina Ismaili ka qenë goxha aktive këta muaj në rrjetet sociale dhe herë pas herë edhe në intervista.Në fund të verës, këngëtarja ka zgjedhur të shkojë në pushime bashkë me bashkëshortin e...
Tashmë të gjithë jeni të familjarizuar me imazhin e këngëtares shqiptare me më shumë follow-ër në Instagram, Enca Haxhiaj.Këngëtarja është mjaft aktive në këtë rrjet social dhe së fundmi ka ndarë me fansat pamje nga një jaht luksoz edhe...
Loredana Zefi i ka habitur të gjithë me postimin e fundit.Reperja Loredana Zefi është aktive në Instagram.Emri i saj kohët e fundit ka qenë ndër më të komentuarit në mediat rozë për arsye të ndryshme, e së fundmi lidhur...
Adelina Tahiri është një nga personazhet publike, e cila u bë e njohur falë këngëve të saj mjaft të pëlqyera nga publiku shqiptar.Por, para disa vitesh kur këngëtarja mori vendimin për tu martuar dhe për të krijuar familjen e...
Luana Vjollca ka festuar gjatë javës që po lëmë pas ditëlindjen e 28.Ajo ka pritur 28-vjetorin pranë më të dashurve të saj, familjes dhe miqve, në një super-festë të organizuar në Dhërmi.Vallëzim, këndim e shampanjë, atmosfera fantastike që ka...

Ku mbeti Violetë Kukaj pas ndarjes..?

Të gjithë u habitën kur u dha lajmi se këngëtarja Violetë Kukaj-Retkoceri i ka dhënë fund martesës shumë vjeçare me bashkëshortin.Pavarësisht habisë, e vërteta është se Violeta, këngëtarja e dashur e publikut më nuk është e martuar dhe për...

Si të kujdeseni për flokët kur jashtë bie borë

Nëse jetoni në një vend ku bie borë gjatë dimrit, atëherë ka të ngjarët dini se flokët tuaja pësojnë ndryshime.Moti i dimrit është i...

Zbardhni dhëmbët me këtë recetë limoni

NJIHUNI ME ALINËN, 6-VJEÇARJA MË E BUKUR NË BOTË

Një vogëlushe 6-vjeçare nga Rusia, e quajtur Alina Yakupova, është cilësuar si vajza më e bukur në botë.6-vjeçarja nga Moska e ka nisur modelimin...

‘A DO FLIJE NJË NATË ME ALBIN KURTIN?’, KËSHTU PËRGJIGJET KËNGËTARJA...

Mes të ftuarve në një emisionin ishin edhe Bledi Mane dhe Iva Aliko.Gjatë bisedës, nuk munguan ngacmimet e gazetarit për lidhjen e shumëpërfolur të...

Zonja e parë e Kosovës pozon me fustan të gjatë, siç...

Lumnije Thaçi, bashkëshortja e presidentit të Kosovës kohën e fundit dukshëm po i kushton më shumë rëndësi pamjes së saj.Së fundmi, ajo është paraqitur...

Ja si mund te dukeni bukur edhe pa make up

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup?Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë...

Nusja e Milot Rashicës sjell imazhet me të gjitha veshjet në...

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica po i jep fund beqarisë këtë muaj.E e fejuara Rashicës, Belkiz Kera, ditët e fundit ishte pjesë...